Poradna

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Moor
Četař
Četař

Poradna

Příspěvek od Moor » 31 pro 2016, 19:03

Prostor pro dotazy a stížnosti. Potřebujete s něčím poradit či si na něco postěžovat a nalézt řešení vašeho problému? Zde je pro to správné místo.Vzájemná pomoc prospěje nám všem.

Moor
Četař
Četař

Re: Poradna

Příspěvek od Moor » 31 pro 2016, 19:14

Začnu s prvním dotazem. Jak mám vyřešit probuzenou nadvládu? Tedy když se zhroucená říše rozhodne, že už nebude zhroucená a vydá se znovu dobýt celou galaxii. Je to jediná říše, která je silnější než já, ale za to o hodně. Luxuje celou galaxii a já nevím, jak ji zastavit.

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 31 pro 2016, 19:55

1) Zkus v jedné své soustavě postavit maximum těch nejsilnějších vojenských stanic - doprostřed soustavy dej nějakou pořádně obrněnou a zaštítěnou s tím "magnetem" na flotily (když přiletí nepřítel do té soustavy, stanice ho přitáhne k sobě). Okolo ní pak naflákej maximum dalších silných stanic s dlouhým dostřelem, takže rakety, stíhačky, bombardéry a pokud ti zbyde nějaké místo, naflákej tam toho co to jde. Pak se tam pokus nepřítele nějak nalákat a jakmile tam bude, zaútoč i s celou flotilou.

NEBO

2) Rozjeď válečný průmysl naplno, neustále stav nové lodě i když máš plnou kapacitu. Tu kapacitu ale nepřekračuj, tahle výroba by měla být nastavena tak, aby více méně plynule nahrazovala tvoje ztráty. Když má AI hodně silnou flotilu, zpravidla ji rozdělí do 3-4 menších, takže bys měl být schopen - pokud dáš všechny lodě do jedné masivní flotily - celkově silnějšího nepřítele lokálně přečíslit, když zaútočíš na jednu z jeho menších flotil. Zároveň si ale hlídej, kde je zbytek jeho lodí, protože jestli přijde té napadené na pomoc, jsi v háji. Včas pak podle toho ustup. No a tuhle taktiku opakuj, dokud má nepřítel čím bojovat a jakmile nebude mít nic, rozděl svoji flotilu na menší a znič všechny nepřátelské přístavy (staví nové, tak pozor).

Je taky důležité vybavit flotilu správnými zbraněmi - rozhodně použij ty s největším dostřelem. Fallen empires mají taky silné letectvo, takže postav vlastní letadlovky, nebo protiletadlovou obranu. Já osobně v pozdějších fázích hry používám skoro výhradně Large sloty.
V boji je taky dobré sestavovat formace, což ve Stellaris z nějakého absolutně nepochopitelného důvodu nejde, ale dá se to udělat (nebo alespoň dalo po vydání) tím, jak ke flotile přiřazuješ plavidla. Např. máš flotilu, z ní dáš vyčlenit novou flotilu, do ní dáš plavidla, která chceš vepředu, pak si vybereš obě ty flotily, přiřadíš k té nové lodě, které chceš ve druhém sledu a tak dále. Já třeba udělal speciální typ křížníků, na které jsem dal maximum štítů a pancéřování, ty jsem pak takhle dal do první linie, takže schytaly většinu nepřátelské palby, takový hrot kopí, který dlouho vydrží. To se mi celkem osvědčilo.
V mnoha válkách se mi taky stalo, že nepřátelská AI mi zničila celou flotilu, načež si jen tak poletovala po mém území, ničila vojenské stanice atp. obsadila nějaké okrajové planety a já mezi tím stihl vybudovat úplně novou flotilu, kterou jsem je pak dorazil (protože byli oslabeni z první bitvy a své ztráty se vůbec neobtěžovali nahradit).

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 31 pro 2016, 22:11

Děkuji za odpověď. Strategii někdy zkusím, ale obávám se, že v mé situaci moc nepomůže. Jeho síla je ohromná a ze současných střetů vím, že nemám šanci. Proto mě zajímalo, zda to nelze nějak obejít, třeba nějakou událostí nebo tak. Teď to silou nedám. Celková síla mé flotily je nějakých 45K a to už jsem na hraně s údržbou, kdežto soupeř má několik set tisíc. Navíc má i nějakého Titána!!!

Když už jsem zase tady, tak bych si rád postěžoval.

1. Nezapočítávají se mi úspěchy na účtu Steamu. Nevím, co s tím :(

2. Mám takový problém. Lokalizoval jsem centrum první ligy ve Fan Habitat (nebo tak nějak) jenže tato soustava leží za hranicí zhroucené říše. Ta mě za hranice nepustí. Povedlo se mi tuto soustavu zpřístupnit pomocí pohraničních základen. Postupně jsem jejich hranice zatlačil až k této soustavě. Bohužel soustava se mi ukázala jako prozkoumaná a tedy ji nemohu prozkoumat. Jak mám ten úkol ukončit?

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 31 pro 2016, 23:02

Nic moc ti asi neporadím... ale neukázal bys jak ta hra vypadá ?? Bych chtěl získat inspiraci na další hru.. samozřejmě potom co smáznu tu probuzenou nadvládu. :)
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 31 pro 2016, 23:36

49k je málo. Počítal jsem tak s 200k. A on už na tebe útočí, nebo jen vidíš, že tě to čeká?

1. A zapnul jsi na začátku hry Iron mana? Bez toho to nejde.

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 01 led 2017, 06:43

Taky mi na steamu nafachají ty achievementy.. Neovlivňuje to náhodu ta čeština?

WhiteHorse
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od WhiteHorse » 01 led 2017, 20:34

Čeština by to rozhodně ovlivnit neměla. Nahrazuje polštinu a hra o tom neví, protože to není mod. A silně pochybuji, že by Paradox hlídal správné znění řetězců. Proto by čeština měla fungovat ve všem, včetně Ironman modu a multiplayeru.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 04 led 2017, 19:30

Josif: Jak sem narvu obrázek? Případně do SZ.

Destanov: Možná to bude tím. Ten vypínám. Zkusím od příští hry :)

Rád bych se zeptal a postěžoval si :D Nejdříve otázka: Co má vliv na maximální zásobu energokreditů? Mám max kapacitu 10K a na vytvoření Gaii potřebuji 15K. Povedlo se mi porazit zhroucenou říši a tak jsem doufal, že se ziskem 6 jejich planet moje maximální zásoba vzroste, ale ne. :(

Pak mě dost naštvalo, když už jsem porazil zhroucenou říši a včlenil ji do své, že jsem nezískal jejich technologie. Jejich technologická úroveň byla vůči mě obrovská, tak jsem čekal nějaký technologický posun.K čemu tam tedy jsou? Aby se utrhly ze řetězu vždycky, když už mě nemá kdo jiný ohrozit?

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 04 led 2017, 23:22

Moor: obrázky nahraješ dle tohoto návodu. Jako obrázkový hosting, kam nejdřív ten obrázek nahraješ a pak použiješ na odkaz obrázku ten zmiňovaný návod doporučuji postimage.org.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 05 led 2017, 12:45

Moor: Tak to bude na 100 % tím. Achievementy od Paradoxu dostaneš jen s Iron manem.

Pro zvýšení kapacity energie musíš myslím stavět nějaké ty power huby, energetické uzly.

A rozebíráš po válce trosky jejich flotil a stanic? Pak se ti ty jejich technologie zpřístupní k výzkumu a dostaneš ještě nějaký bonus k výzkumu.

Amson
Vojín
Vojín

Příspěvek od Amson » 05 led 2017, 12:47

Zdravím. Hraji většinou za pacifisty a mám problémy s diplomacií nevím jak zlepšovat vztahy, jedině smlouvy ale i tam to moc neleze nahoru. Hlavní problém jsou militantní národy a že jich tak bývá. Hraji jen na normál obtížnost a oni jsou takoví "líní" nedaří se my bud s nimi uzavřít federaci, jde to nějak? Nebo je musím podrobit silou? Což jsem několikrát udělal, ale pak se my bouří populace nebo se rodí s militantními sklony.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 06 led 2017, 19:45

Tak energetické uzly na to vliv nemají. Ty dávají jen planetární modifikátor pro produkci, nikoliv uskladnění. Ani počet planet. Vytvořil jsem 3 nové kolonie se specializací na energokredity a nic :(

Amson: to už je povaha militantních národů, že se moc kamarádit nechtějí. S tím se budeš muset smířit. Vztahy můžeš zlepšit například garantováním nezávislosti.Občas se stane, že při průzkumu narazíš na nějaký pro ně důležitý artefakt či zachráníš jejich loď, ale o hoodně o štěstí.

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 06 led 2017, 20:54

Moor: Určitě tam ale nějaká taková budova je, to vím na 100 %.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 06 led 2017, 22:38

destanov píše:Moor: Určitě tam ale nějaká taková budova je, to vím na 100 %.

Nepleteš si to s minerálním silem? To zvyšuje kapacitu minerálů, ale na energokredity o ničem nevím.

Jsem dost nasranej. Začal jsem hru v galaxii se 400 hvězdami, počet obyvatelných planet 150% a mám probádáno zhruba polovinu galaxie přičemž tam je jen 5 kontinentálních planet a Gaia. S tím ať mi jdou někam!!!

Jo a ještě mám otázku. Co přesně jsou koncové krize?

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 07 led 2017, 09:37

Limit energokreditů jde zvýšit jen zkoumáním technologií a háže to tak o + 500 až 1000, já mám myslím teď max limit 9500.
Teraformace planet lze snížit vlastnictvím průmyslových zdrojů engosové páry (-25%) a engosové kapaliny (-25%), takže dohromady -50%
Koncová krize je

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 07 led 2017, 16:38

Peko píše:Limit energokreditů jde zvýšit jen zkoumáním technologií a háže to tak o + 500 až 1000, já mám myslím teď max limit 9500.
Teraformace planet lze snížit vlastnictvím průmyslových zdrojů engosové páry (-25%) a engosové kapaliny (-25%), takže dohromady -50%
Koncová krize je

Děkuji za radu. nevíš, jak se jmenuje ta technologie? Vím, že tam je technologie +5 % energokreditů, ale to jen zvyšuje produkci, nikoliv kapacitu. Na začátku je kapacita 5 500, ale vždy se zaseknu na těch 10 a už nevím kam dál. Zkusím najít tu páru a kapalinu.

No a když tu koncovou krizi vyřeším, tak bude konec hry? To by z názvu vyplývalo.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 07 led 2017, 17:31

Podle všeho hra nemá konec.. a víc jak 10000 EK pravděpodobně mít nebudeš..
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Peko
Desátník
Desátník

Příspěvek od Peko » 07 led 2017, 19:08

ani technologie nejdou vyzkoumat všechny, po vyzkoumání všeho to pak háže technelogie po pár % do rychlosti střel, dmg střel, obyvatelnosti planet, atd..

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 08 led 2017, 02:17

Dostávají sektory také postihy, pokud je v nich více osídlených soustav?
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“