Malé Silné Gruzínsko ???

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Leviathanthe_SVK
Svobodník
Svobodník

Malé Silné Gruzínsko ???

Příspěvek od Leviathanthe_SVK » 02 pro 2016, 19:39

Čaute rozhodol som sa začať hru za Gruzínsko/Georgia chem vytvoriť stredne-veľkú krajinu.Základom bude silná ekonomika a dobré technologicky vyspelé vojsko.Svoj postup vám sem budem "postovať" za pomoci Schreenov a malého popisu čo sa udialo. :) Taktiež opíšem život aktuálny vládcov :) Budem vďačný za každú radu

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: Malé Silné Gruzínsko ???

Příspěvek od Cizinec » 03 pro 2016, 09:11

Už se nemůžeme dočkat. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monthy1990 » 05 pro 2016, 23:44

kdy hodláš začít ? Je rozdíl začít jako vazal Byzance nebo jako suverén. Každopádně mnoho zdaru, hry za Ortodoxní státy mám nejraději
Hasta la victoria siempre

Leviathanthe_SVK
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Leviathanthe_SVK » 07 pro 2016, 18:45

Chcem začať ako samostatné Gruzínsko neviem teraz presný rok niečo okolo 800-900 :).Ale asi to trošičku bude trvať keďže teraz sú zápočty na VŠ.Hlavný cieľ na začiatku je vytlačiť Islám z kaukazu(Hashimid).Uvažujem že by som to robil formou videa na YT ??? :)

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 26 pro 2016, 21:35

Nedávám tomu moc šancí. I Alanie je hodně o štěstí...

https://s29.postimg.org/u9fch6kzb/20161224021413_1.jpg

Leviathanthe_SVK
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Leviathanthe_SVK » 29 pro 2016, 12:14

Zatial to vyzerá takto....nemám veľa času na hranie....preto aj nič nepostujem :D ale Tenzor ten tvoj post ma nabudil sem dať aspoň niečo ;) Myslím že celkom dobré to je.Byzancia sa dlho zmieta v bojoch o dosadenie Kráľa.Khazaria je mierumilovná zatiaľ.Arménsko som zradil a ukradol 2 provincie :D

https://s24.postimg.org/fgtyded2t/Desktop_29_12_2016_12_09_29_400.png

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 29 pro 2016, 12:54

Snad císaře, ne? :)

No nevypadá to špatně. Byzanc slabá a od kalifátu jsi chráněn nárazníkovými státy. Za mírumilovné Chazary buď rád, mě se snažili sežrat od začátku a jednou jsem s vojskem prchal kolem celého Černého moře. Do toho boje s jižními státy, které se rychle staly muslimskými, včetně Arménie (nejdřív sultanát, později, jak její moc s mým přispěním slábla, emirát), ty se naštěstí v přímé bitvě porazit daly. Když se mi konečně s pomocí Maďarů podařilo porazit Chazary a vyvolat u nich občanskou válku, vznikl na části území kaganát Bukhal, který se stal rychle silnějším než dříve celá Chazarie a boje začaly na novo. Nakonec se i Bukhal podařilo porazit, zjistil jsem, že Maďaři vytvořili superstát táhnoucí se od Volhy až do Polska a že mě začínají ohrožovat (později dokonce dobyli České království, které je nyní známé jako Trenčínské impérium, nyní slabé a s bohemizovanými vládci maďarského původu, kteří byli nakonec nahrazeni na trůně Mojmírovci). Boje s nimi (spíš diplomatické, když jsem se snažil o spojenectví s jenich silnými klany a jejich chány pak poštvat proti kaganovi) nebyly moc úspěšné a navíc na jižních hranicích zbyly dva superstáty - Byzanc a Kalifát, které místo aby se popraly mezi sebou, začaly vznášet nároky na mé území. V mé hře byla Byzanc většinu času hodně silná a měla štěstí na schopné císaře, takže když mi vyhlásili Svatou válku, radši jsem konvertoval ke křesťanství. Pak došlo k založení království, čímž došlo k velkému zmenšení území (většinu dostali alanští nomádi a nechali si ho sežrat od Maďarů a Chazarů) - je fakt, že tohle s Gruzií nebudeš muset řešit :) A asi o 50 let později došlo k podobné situaci při napadení kalifátem, země konvertovala k islámu, což se ukázalo nakonec velmi kontraproduktivní (a pak trvala cesta zpět ke křesťanství velmi dlouho). Nakonec došlo k oslabení Byzance a velkému posílení Seldžuků, kteří teď ovládají asi čtvrtinu světa od středozemního moře až po střední Indii a nemají problém porazit mě, Byzantskou říši i další spojence najednou (jejich nejsilnější armáda mívá přes 50 tisíc mužů a technologicky je jasně lepší), takže jsem začal používat save/load častěji než by byůpo zdrávo a přemýšlet, jestli se na to nevykašlu :)

Každopádně, tady je dilema, jestli se soustředit na expanzi na sever/severozápad nebo na jih. Nevýhodou prvního jsou chudé krajiny, kde něco postavit zabere hodně času a peněz, na jihu bývají bohaté, ale jakmile dojde k likvidaci menších států, nastoupí buď silná Byzanc nebo Kalifát s nároky na tato území (v případě Kalifátu a později Seldžuků ani nemusí být nárok, vystačí si se Svatou válkou).

Leviathanthe_SVK
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Leviathanthe_SVK » 29 pro 2016, 14:12

Áno Cisár :D :D kurňa :D no popravde najviac sa bojím Seljukov :/ na byzanciu mám nejaké sobáše takže zatiaľ je to non-agression pack B)

Mám dva plány ako to vyriešiť......lepšie povedané 2 možné cesty expanzie

Čiary cháp ako dobitie pobrežných oblastí !!!!

https://postimg.org/image/y5mnvrjbt/

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“