Merkava Mk.3

Tanky, stíhače, dělostřelectvo a ostatní pozemní technika všech věků.

Moderátoři: Dekl, Vals, Royal

Odpovědět
Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 20 pro 2006, 14:40

korysh píše:Naše republika bude unikát: jako jediný stát na světě máme modernější tanky v muzeu než ve výzbroji :wink: :D
To neni Mk4 nebo je ?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 20 pro 2006, 14:49

No jasne 105 mm kanon to je jednicka ale i ta jednicka v nasich koncinach tu nam muze zavidet celej svet krom izraele a arabasu ti ji tam maji furt :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 20 pro 2006, 15:08

korysh píše:Naše republika bude unikát: jako jediný stát na světě máme modernější tanky v muzeu než ve výzbroji :wink: :D
Já se obávám že až na obrněný transportéry který nemá kdo řídit je naše armáda takové "nepojízdné" muzeum. Až přijde nasazení vojsk do akce tak vlezou do muzea a odjedou. :D
Obrázek

Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 20 pro 2006, 15:10

Duke píše:Já se obávám že až na obrněný transportéry který nemá kdo řídit je naše armáda takové "nepojízdné" muzeum. Až přijde nasazení vojsk do akce tak vlezou do muzea a odjedou. :D
Musi jeste natankovat :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Elvis
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis » 21 pro 2006, 00:07

Ice-T píše:No jasne 105 mm kanon to je jednicka ale i ta jednicka v nasich koncinach tu nam muze zavidet celej svet krom izraele a arabasu ti ji tam maji furt :lol:
Netreba veriť všetkému čo je v správach alebo na nete. Merkava nie je až taký svetový unikát - už niekoľko rokov ju majú napríklad aj v tankovom múzeu v Saumure:
http://www.peachmountain.com/5star/Muse ... _tanks.asp
Nie je hanba prehrať so silnejším súperom, ale hanba je byť porazený protivníkom, ktorého si podcenil.

staré japonské príslovie

Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 21 pro 2006, 01:21

Elvis píše:Netreba veriť všetkému čo je v správach alebo na nete. Merkava nie je až taký svetový unikát - už niekoľko rokov ju majú napríklad aj v tankovom múzeu v Saumure:
http://www.peachmountain.com/5star/Muse ... _tanks.asp
je vesti unikat nez jeho souperi.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Elvis
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elvis » 21 pro 2006, 12:48

Jasné, ale v správach to prezentovali že okrem Izraela a ČR Merkavu ešte nikto iný nemá, čo nie je pravda.
Nie je hanba prehrať so silnejším súperom, ale hanba je byť porazený protivníkom, ktorého si podcenil.

staré japonské príslovie

doctoreX
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doctoreX » 21 pro 2006, 20:45

Merkava je tak dobrá protože je supertěžká, izraelci ji vyvinuly pro své podmínky, pro to je pomalá neohrabaná, ale odolná

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 21 pro 2006, 21:23

Pomalá??? Tank o rychlosti 65 km/h Ti přijde pomalý??? :shock:
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 21 pro 2006, 22:39

Není problém, někdo si bude dovolovat, na naší krásnou zem, tak místo do zbrojnic se nahrnem do muzeí, a uráááá :D
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 22 pro 2006, 01:30

doctoreX píše:Merkava je tak dobrá protože je supertěžká, izraelci ji vyvinuly pro své podmínky, pro to je pomalá neohrabaná, ale odolná
Delas si legraci Merkava neohrabana :shock: :shock: Vzdyt ten tank lehce tanci po golanskych vysinach :roll: a pomala tak mozna ty a ne merkava :roll:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 23 pro 2006, 22:05

Patton píše:leopard je nejlepsi tank v dnesni dobe bylo to potvrzeno
Hahaha Pattone.
BYL nejlepší v SŘP díky svému automatickému sledování cílů, kdy dokázal žabít" cíl průměrně za 11 sec., ale T-90S to dokáže za 7.

V ochraně osádky byl vždy trochu pozadu, viz. ocelové vyložení prostoru osádky a hasící systém (M1 má vnit. potah z Al) a v průchodivosti to nemůžeš srovnávat ani s T-72 (ty totiž dokázaly přejet Hindůkuš).
_____________________________________________________________________________________

Ale k Merkavě - syřani tvrdili že dokázali probíjet čelní pancíře Mk.2 i 3, a když se na ten tank podíváš tak jediná výhioda je motor vpředu - věž nemáš o nic lepší než u modernizací M60 nebo u Leopardu.

Je jasné že to musíš brát s rezervou ale mj. dokládali falšování Izraelských údajů o téhle válce i tím, že dokládali video "zničené a vyhořelé T-72" která měla nějak úplně blbě naaranžované poklopy - že Izraelci nikdy neviděli vybuchklou T-72...
[s odváláním na onaho.ru]

Na bezpečnost jsou holt nejlepší deflekční panely v kombinaci s dobrým hasícím systémem, a kdybys k tomu přidal ještě štoru, Arenu a reaktivní pancéřování tak dostaneš T-80UM2.
To je teď asi nejlepší tank světa.

No ale já bych si asi stejně sedl do M1A1HA protože mi jde hlavně o vlastní přežití.

A o M1 se ví že přežila blízký zásah z T-72 (Irák, je to celý příběh o kterém kdyžak rád podiskutuju)...

U Merkavy je samozřejmě abslutně neznámé jednotlivé vrstvy pancíře kdežto u M1 se ví alespoň něco z toho, co tam má...

Dejte si např. do souvislosti to, že rusové testovali střely s OU a když zjistili, že má M1HA vrstvu i z OU tak je zrušily - byly by jim k ničemu...

docotreX: Merkava není těžší než západní tanky ale má poměr váhy ku hmotnosti 1,2:1, kdežto M1 a Leopard II mají okolo 1,6:1.

Ty rakety - 9M119 - platí když se vrtulník pohybuje do 50 kmph. Navádí se totiž Laser beam riding, je to střela 2,5 generace a střelec tudíž musí držet cíl na zéměrné, přičemž systém nestíhá nad těch 50 kmph. T-90S by to mohla umět i mnohonásobně rychleji...

Nemám rád když se tvrdí že Leopard je bůhvíjak dobrej tank. Má mnohem horší schopnost přežití než M1 (tedy do verze A6) a jediné co měl dobré byl motor a SŘP.
Ice-T píše: Tak to se hodne pletes ! Je jich vyzbroj tvori Prevazne AK a tak nechvalne znamy RPG kterym zkuseny strelec dokaze sundat aji helikopteru !]/quote]

Jen neuvěřitelným štěstím a pokud helka letí strašně pomnalu nebo je ve visu. Ve skutečnosti to tam vypadalo poněkud jinak, než ve filmu (pojal jsem podezření podle pár maličkostí a moje odlišnosti byly potvrzeny vyprávěním přímého účastníka akce a z dalších 2 pramenů)
Kritické části jsou např. u Apache chráněny proti rážím do 23 mm, skla jsou neprůstřelná a u motorů aj. platí princip redundance.
Listy vydrží mnohonásobné průstřely, letí to i s 1 motorem a hydraulický systém je 2-3* zálohovaný plus (min. u AH-64) emergency hydraulics co ti dají šťávu ještě na 101 sec. letu = bezpečné přistání.

Jinak motory, vč. T700 na Ah-64 a těch na S-70 jsou chráněny proti střelám do ráže 7.62mm, takže i proti kamenům.

"no zpet k tematu, Izraelci si bez USa neporadi az je napadnou Iranci a Syrie"

Poradili si ikdyž je napadl Egypt, Irík Jordánsko ad... (1948) a to neměli skoro nic.
Poradili si i v dalších válkách, vždy to skončilo šíleným vítezstvím Izraele, které nakonec porazilo až OSN.
Kvantita není kvylita, vyhríli i proti moderním armádám když měli M60 a stáli proti T-55.

Jinak USa začaly Izraeli pomáhat až dost pozdě, když začal ostatním otevřeně pomáhat Egypt.

A dnes si jsou Izraelci proti Iránu nebo Syrii schopni vybojovat AS, s JSOW zabijou pár údery stovky tanků, Egypt je teď "kamarád", Irák má jiné starosti, Jordánsko je "kamarád", byla by to příležitost zlikvidovat odpor v Palestině...

tanky běžně vyjedou 60° dopředně a mohou jezdit nad 45°bočního náklonu. Jsou fotky dokumentující, že na přehlídkách udávanách 25° u T-72 je lež/dezinformace.

Kdyžtak můj táta říká že na tankodromu u kroměříže to dalo i 45° - na jílu cop klouaz tak že tam ani pěšáci nevylezli.

No, snad to bylo všechno co jsem chtěl zkritizovat - zatím nazaaaar.
Naposledy upravil(a) Dekl dne 23 pro 2006, 22:42, celkem upraveno 1 x.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 23 pro 2006, 22:14

cover72 píše:Hahaha Pattone.
BYL nejlepší v SŘP díky svému automatickému sledování cílů, kdy dokázal žabít" cíl průměrně za 11 sec., ale T-90S to dokáže za 7.

V ochraně osádky byl vždy trochu pozadu, viz. ocelové vyložení prostoru osádky a hasící systém (M1 má vnit. potah z Al) a v průchodivosti to nemůžeš srovnávat ani s T-72 (ty totiž dokázaly přejet Hindůkuš).
_____________________________________________________________________________________

Ale k Merkavě - syřani tvrdili že dokázali probíjet čelní pancíře Mk.2 i 3, a když se na ten tank podíváš tak jediná výhioda je motor vpředu - věž nemáš o nic lepší než u modernizací M60 nebo u Leopardu.

Je jasné že to musíš brát s rezervou ale mj. dokládali falšování Izraelských údajů o téhle válce i tím, že dokládali video "zničené a vyhořelé T-72" která měla nějak úplně blbě naaranžované poklopy - že Izraelci nikdy neviděli vybuchklou T-72...
[s odváláním na onaho.ru]

Na bezpečnost jsou holt nejlepší deflekční panely v kombinaci s dobrým hasícím systémem, a kdybys k tomu přidal ještě štoru, Arenu a reaktivní pancéřování tak dostaneš T-80UM2.
To je teď asi nejlepší tank světa.

No ale já bych si asi stejně sedl do M1A1HA protože mi jde hlavně o vlastní přežití.

A o M1 se ví že přežila blízký zásah z T-72 (Irák, je to celý příběh o kterém kdyžak rád podiskutuju)...

U Merkavy je samozřejmě abslutně neznámé jednotlivé vrstvy pancíře kdežto u M1 se ví alespoň něco z toho, co tam má...

Dejte si např. do souvislosti to, že rusové testovali střely s OU a když zjistili, že má M1HA vrstvu i z OU tak je zrušily - byly by jim k ničemu...

docotreX: Merkava není těžší než západní tanky ale má poměr váhy ku hmotnosti 1,2:1, kdežto M1 a Leopard II mají okolo 1,6:1.
S timhle musim souhlasit leopard rozhodne neni nejlepsi tank na svete ale verze 2A6 se k nemu blizi podle jsou dva tanky nejlepsi na svete merkava a abrams.
Ale nesouhlasil bych s tim ze je tak lehke znicit merkavu jelikoz je ten tank stavenej kvuli ochrane posadky.protoze izraelci si nemohou dovolit ztratit byt jedinou posadku :roll:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 23 pro 2006, 22:46

Ice-T píše:S timhle musim souhlasit leopard rozhodne neni nejlepsi tank na svete ale verze 2A6 se k nemu blizi podle jsou dva tanky nejlepsi na svete merkava a abrams.
Ale nesouhlasil bych s tim ze je tak lehke znicit merkavu jelikoz je ten tank stavenej kvuli ochrane posadky.protoze izraelci si nemohou dovolit ztratit byt jedinou posadku :roll:
A6 má konečně pořádnou věž - tu u A4 probíjely jak novější projeltily pro 2A46(1) tak 9M119, což ovšem čelní pancíř M1A1HA/A2 neprorazí.

U té merkavy - vím, toho jsem si všiml y bylo mi to divné - ale je fakt, že je Merkava dělaná tak, aby ododlala poněkud jiným věcem než tanky pro konflikt vysoké intenzity středo-EA typu jako jsou M1 a Leo.

Může asi mít lepší pancíř, nicméně platí o ní to samé co o M1:

Měli na to reaktivní pancíř, je vyvinutý a připravený a není na nich - proč? Protože to ty tanky nepotřebují.
Pokud zakážeme děti, nikdy z nich nebudou moci vyrůst pachatelé trestných činů a tím si konečně zajistíme dokonalou bezpečnost v horizontu roku 2100. Už žádní nevychovaní spratci, šílení střelci, piráti silnic, zkorumpovaní politici ani tuneláři! Lobbujte za zákaz dětí u svého poslance.

Herek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od Herek » 23 pro 2006, 23:17

cover72:Merkava není těžší než západní tanky ale má poměr váhy ku hmotnosti 1,2:1, kdežto M1 a Leopard II mají okolo 1,6:1

jakej je rozdíl mezi váhou a hmotností :?:

Thisis3
Podporučík
Podporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thisis3 » 24 pro 2006, 00:04

To je ve fyzice...nám to říkali ale už nepamatuju :lol:
A cover72 naám tu podal skvělou přednášku, tleskám :D

Dekl
Forum technician
Forum technician
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dekl » 24 pro 2006, 11:10

Thisis3 píše:To je ve fyzice...nám to říkali ale už nepamatuju :lol:
A cover72 naám tu podal skvělou přednášku, tleskám :D
Díky. Rpozdíl je že váha je nesprávná jelikož ignouje gravitační zrychlení nebo tak nějak...

Tedy slovíčkaření.

Ale já tam psal o tom, že nezávisí na váze ale na poiměru váhy ku výkonu tanku.

Btw ty poměry co jsem tam psal (1,2:1 a 1,6:1) jsou zvlíštní, jelikož se to normálně udává ve výkonu v kW na tunu.

Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 24 pro 2006, 11:17

byl jsem ne dni otevrenych dveri armady nemecke spolkove republiky amel jsem tu cest videt jak Leoparda 2A6 a americkeho M1A2 Abramse a dokonce v leopardovy jsem se povozil diky znamim co tam mam.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Gen.Erwin Rommel
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gen.Erwin Rommel » 24 pro 2006, 12:38

Ice-T píše:byl jsem ne dni otevrenych dveri armady nemecke spolkove republiky amel jsem tu cest videt jak Leoparda 2A6 a americkeho M1A2 Abramse a dokonce v leopardovy jsem se povozil diky znamim co tam mam.
Takovy konekce :D

Ice-T
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Ice-T » 24 pro 2006, 12:40

Gen.Erwin Rommel píše:Takovy konekce :D
no jelikoz jsem pripreavoval svatebni hostinu pro jednoho dustojnika tak ano.byla totiz zadarmo ze znamosti.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“