Poradna

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Pavel II
Svobodník
Svobodník

Re: Poradna

Příspěvek od Pavel II » 05 dub 2018, 18:12

Tomík píše:Zdravím.

Dokázal by jste mě někdo vysvětlit, jak k tomuto mohlo dojít?
http://tomiket.rajce.idnes.cz/Stellaris_III/

Je to bývalá hraniční pevnost. Při přístavbě iontového děla bylo vše ještě standartní (cca 50 let zpět). Poté jsem jí dlouho nesledoval a po rozšíření hranic, kdy jsem uvažoval nad její přestavbou jsem si všiml tohoto. A vůbec nevím, jak se to k ní dostalo.
mě se stalo totéž když jsem upgradoval obraný platformy

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 27 čer 2018, 20:22

Zdravím, s jak velkou flotilou bych měl jít na ty vesmírné entity, abych to dal s přehledem?

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 02 črc 2018, 18:15

Zdravím, mám dva dotazy:

1. Byl jsem ve válce s jedním impériem, sebral jsem mu několik planet a na 5 z nich byly haldy šrotu (viz obrázek). Nemají žádný účinek a blokují zdroje z dlaždic. Nicméně dané impérium je neodstranilo, takže mě zajímá, zda k něčemu jsou, zda se k tomu váže nějaká událost, která se mi nespustila.

http://imgWorld.cz/kOevfvrFhi.png

2. Objevil jsem L-Bránu a dostal úkol L-Kupa. Mám tam splnit: Náhled do L-brány: 0/7 a nevím, jak to splnit. Už vlastním 4 tyhle brány, bránou jsem prošel do té odlehlé hvězdokupy, leč už to tam přede mnou obsadilo jiné impérium. Taky se mi neustále nabízí výzkum Vědomost o L-bráně, ale už jsem vyzkoumal úroveň 15. a stále to k ničemu není, tak mě zajímá, zda se někde stala chyba, nebo co s tím?

WhiteHorse
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od WhiteHorse » 04 črc 2018, 17:44

Halda šrotu - mělo by to jít bez potíží demolovat. Ve hře jsem na to nenarazil, ale z překladu vím, že by to měla být planeta po rozsáhlé jaderné válce, takže tam nezbyl nikdo, kdo by ten šrot odklidil. Může tam být skrytá poměrně rozvinutá civilizace krysáků.

L-brány a L-kupa - vědomosti o L-bránách se získávají z různých událostí a jednu ze sedmi lze koupit od Kurátorů. Musíš ovšem být první, kdo je všechny získá a pak se ti nabídne výzkumná možnost aktivace L-brány. Pokud získá 7 znalostí jako první někdo jiný, otevře L-bránu ten někdo jiný a nemá smysl dál získávat znalosti, protože už ti výzkumná možnost aktivace L-brány nepřijde.

Když už získáš možnost aktivovat L-bránu, tak se do aktivace pusť jedině v případě, že máš alespoň dvě silné flotily. A pořádně silné astrobáze v systémech s L-bránami. Tím myslím vojenskou sílu nejméně 35 000. Budeš je velice potřebovat. A na vstup do L-kupy raději tři kolem 40 000. Dej si pozor, aby ti ve chvíli aktivace někdo nevyhlásil válku.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 05 črc 2018, 20:56

Díky za reakci. Ta halda šrotu není na jedné planetě, ale na 5 planetách ve třech soustavách. I ty soustavy jsou plné odpadu či trosek. Jedná se o soustavy a planety, které jsem dobyl z vlastnictví jiného impéria a tak mě zarazilo, že to nevyčistil a zda to nemá nějaký účel.

Co se týče L-brány, tak tam už jsem na úrovni výzkumu 56 a stále nic. Předběhlo mě cizí impérium a asi proto nemám možnost úkol dokončit. Je to blbé, měl by skončit, jakmile ho splní někdo jiný a ne mi strašit v úkolech.

Pak mám další problém. Porazil jsem všechna impéria v galaxii, ovládám úplně všechny soustavy, ale přesto ve hře jedno impérium zůstává. Má 0 planet a 0 populací. Viz obrázek. Nevím, co s tím dál. Nevlastní žádnou soustavu, loď, armádu, prostě nic, na co by se dala zaútočit, takže nevím, jak ho vymazat. Potřebuji zlikvidovat tohle poslední impérium na úspěch Rise of the Machines.

http://imgWorld.cz/mvD87IBCFc.png

Phenixx
Desátník
Desátník

Příspěvek od Phenixx » 06 črc 2018, 08:24

S civilizací co má 0 planet a 0 populací jsem se zatém nesetkal.
Používáš nějaký mod? A když klikneš na tu kamerku u té říše hodí tě někam?

Případně zkus hodit save .
cesta: "\Documenty\Paradox Interactive\save games"

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 06 črc 2018, 15:29

Mód nepoužívám. (krom češtiny, což není mód)

Tato situace je výsledkem války. Dříve mělo planety, populace i armády. Všechno jsem mu zničil/zabral a v okamžiku, kdy jsem mu sebral i poslední soustavu to mělo zahlásit, že impérium bylo zničeno, jako u mnoho jiných předtím. Nicméně se nestalo. Teď vlastním všechny systémy v galaxii, ale tohle impérium oficiálně i když ne fakticky stále existuje.

http://imgWorld.cz/DwNBdKsKWD.png

Kamerka mě nikam nehodí.

Jak ten save nahraji sem?

Phenixx
Desátník
Desátník

Příspěvek od Phenixx » 07 črc 2018, 13:09

Stejný princip jak dáváš obrázek. Musíš ten soubor někam nahrát (např. ulozto.cz, atd) a sem pak dát odkaz na stažení.

Jinak tenhle ačívmen jsem ještě nedělal.

Moor
Četař
Četař

Příspěvek od Moor » 25 črc 2018, 21:40

Tak se mi povedlo úspěch splnit, ale musel jsem začít novou hru. Takže tamto byl fakt nějaký debilní bug! Štve mě, že v Iron módu nejde ukládat hru, takhle by stačilo si jen nahrát nějakou dřívější pozici místo začínání od začátku.

Nicméně i ve druhé hře mám problém s L-Kupou. Tentokrát se mi podařilo vyzkoumat 7/7 vědomostí o L-kupě, vlastním všechny portály v galaxii, ale stále nemohu projít. Obyčejné jsem opravil a ty, co týkají přímo L-kupy jsou stále červené a nevím, co s tím :(

Jinak spustí se konečná krize, když jsem ještě před jejím začátkem vyhrál hru? Já zda mám čekat.

Odpovědět

Zpět na „Stellaris“