Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 10 pro 2008, 19:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Příspěvek od Monthy1990 »

Soumrak, část 2.

V Karpatech i nadále zuřila krvavá bitva, která zásadně změnila situaci na východní frontě. K vystužení R-U sil bylo z Polska přesunuto na 15 německých divizí pod vedením maršála von Hindenburga. Tvrdé boje s hladovějícím soupeřem trvaly i nadále. Mezitím se věci daly do pohybu i v jiných částech fronty, počátkem září došlo v okolí města Suwalki k úderu sil maršála von Mackansena a i dík posilám z bývalé západní fronty se rusům nepodařilo průlom císařských vojsk zastavit.
Obrázek


U Lvova zatím von Deimlingovy jednotky odrazily další ruský pokus o protiútok a definitivně tím zmařily šanci na vysvobození obklíčených rusů u Žiliny. Zatímco na severu byl ruský odpor relativně silný, v této části fronty se takřka zhroutil. Německá vojska přešla do útoku na ose Tarnopol - Kyjev/Oděsa. Navzdory zhroucení ruského odporu byl postup relativně pomalý a to především dík vzdálenostem a rozmarům počasí.
Obrázek


Mírna západě též znamenal změnu pro africké bojiště, Belgické koloniální síly nyní stály na straně Centrálních mocností. Boje v Kongu byly tvrdé a chaotické, neboť v podstatě celá francouzská afrika byla zachvácena plamenem povstání. Tou dobou došlo též k nebývalé úkázce odvahy a technické zdatnosti. Hladové, vyčerpané a obklíčené jednotky generála von Lettowa nalodily se v Zeppelin L 59 a úspěšně dorazily do Gazy. Jejich velitel posléze našel uplatnění na východní frontě. Krom toho v září též Libyjští Senussiové vyhlásili válku Britskému impériu. Osmané zatím koncentrovali síly pro nadcházející ofenzívy na Kavkaze a v Mezopotámii - za zmínku též stojí britský nápor u Gallipoli, který byl za přispění osmanského námořnictva odražen.
Obrázek


Nástup zimy stal se spojencem sil Centrálních mocností a tak počátkem listopadu je konečně zlomen ruský odpor u Žiliny. Během série bitev v kotli padlo přes sto tisíc mužů na každé straně, přes 300 000 rusů navíc upadlo do zajetí. Největší porážka Ruska od doby tatarských nájezdů stala se skutečností !
Obrázek

Nekonečný zástup ruských zajatců


V podmínkách tuhé ruské zimy zamrzl takřka i postup vojsk Centrálních mocností. Nastal závod s časem, jak dlouho ještě válka potrvá a kde leží vavříny vítězství ? V Petrohradě, Moskvě či v nekonečných východních pustinách ? Přesto Nový rok 1916 je časem radosti. Von Ludendorffův 28. pěší sbor obsadil Kyjev, a CK vojska obsadila Niš a Tiranu, což vedlo ke kapitulaci Srbska. A tak se dne 5. ledna 1916 se němečtí vojáci v Kyjevě stali svědky radostné události - návštěvy císaře Viléma v dobytém Kyjevě !
Obrázek

Obrázek

Vojáci vítají vítězného císaře Viléma II.


ps : příště snad už konec války.
Cizinče - ono to ve finále docela sedí, to je fakt.
Jjelen - Kaiserreich je imho nutnost. GC s vítězstvím němců nepočítá a naháněčka s royal navy/partyzánama v africe mne neláká. Za to KR hodlám dohrát do konce. Jen škoda, že o slíbené verzi 1.9 pro DH je ticho, přitom ty změny vypadají fajn ( rozdrobená Itálie, Karel místo Oty... )
Hasta la victoria siempre
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 4848
Registrován: 08 říj 2006, 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Příspěvek od Atlantis »

Kde se zveřejňují tyhle plánované změny?
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)
Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 10 pro 2008, 19:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Příspěvek od Monthy1990 »

paradox forum/ kr twitter - HoI4 verze by dle možností měla předělána i pro DH.
Hasta la victoria siempre
jjelen
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1992
Registrován: 17 kvě 2010, 11:38

Re: Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Příspěvek od jjelen »

Si říkám jestli by nebylo v tom případě lepší se vykašlat na nějakou návaznost a prostě začít v Kaiserreichu novou hru :D
(jinak gratuluji císařským oddílům k dalším úspěchům)
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu
Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 10 pro 2008, 19:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Příspěvek od Monthy1990 »

zajímavá možnost. Pokračování asi zítra, víkend trávím vesměs venku, je krásně.
Hasta la victoria siempre
martas3
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3656
Registrován: 03 pro 2009, 17:57

Re: Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Příspěvek od martas3 »

Pěkný report, je fajn si přečíst i něco z bližší historie :smile:
Myslím, že na Kaiserreich to nebude problém navázat. Okecání rozdílů je v pohodě, když je na to kolik let herního času...
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)
Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 10 pro 2008, 19:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Příspěvek od Monthy1990 »

Úsvit

Počátkem roku 1916 pokračoval na frontě sahající od baltu po černé moře triumfální nástup vojsk Centrálních mocností. Statisíce mrtvých. raněných a zajatých ruských vojáků byly výmluvnou bilancí konfliktu. Ruské armádě nedostávalo se mužů, zásob potravin ba ani munice. Odpor východního giganta se pomalu hroutil. Přesto boj stále trval - a počátkem roku se počet německých obětí vyšplhal k magické hranici jednoho miliónu. Válku bylo třeba co nejdříve urychlit, neboť i v samotném Německu rostlo rozčarování z války.
Počátkem března byl dovršen von Mackansenův nástup v pobaltí, jehož důsledkem byl pád Rigy a obklíčení velkého ruského uskupení. Jeho likvidace znamenala osvobození posledního území říše z ruského područí a především, cesta na Petrohrad byla nyní volná.
Obrázek

Obrázek

Boje v okolí Klajpedy


Po jarní oblevě daly se do pohybu i zbylé části fronty. CK armády, vyztužené německými sbory se západní fronty, prolmily rusku branu na jižní části fronty. Výsledkem bylo bezprostřední ohrožení Oděsy, další hrozící obklíčení ruských vojsk a v neposlední řadě též možný nástup do oblasti Krymu. Během bojů o Oděsu, 27. dubna 1916 byl v náhodné přestřelce ze zálohy zabit dobyvatel Varšavy, polní maršál von Deimling. V čele 39. pěšího sboru byl nahrazen navrátilcem z Afriky, generálem von Lettowem. Pod jeho vedením se silám Centrálních mocností povedlo dobýt Oděsu a v okolí Cahul zlikvidovat odpor obklíčených ruských sil, byť řada ruských vojáků nalezla útočiště v neutrálním Rumunsku. Další ruský kotel byl likvidován v okolí Sarny maršálem von Hindenburgem. Tato vítězství znamenala naprosté zhroucení jižní částy fronty a krom občasných potyček s bandami dezertérů byl jediným soupeřem císařských vojsk jen zdánlivě nekonečný prostor ruských stepí.
Koncem dubna stály německé síly u Petrohradu, Smolenska a Krymu. Osmanská vojska přešla do protiofenzívy a blížila se k Baku. V nastálém zmatku došlo k rozhodnutí vydat Petrohrad nepříteli. To už však zatuchlý carský režim neustál a Rusko se stává republikou. Ovšem ani nové státní zřízení nemůže zastavit postup císařských vojsk.
Obrázek

Obrázek

Car opouští Petrohrad


Mezitím se na západě stupňuje námořní války s Velkou Británií, německé ponorky slaví stále více úspěchů. Nepříjemným vedlejším efektem je potopení amerického parníku Lusitania, což má za následek zhoršení vztahů s USA. V německu samotném však mezitím pokračuje masivní námořní zbrojení. Británie musí být donucena k míru. Zatímco v Africe dochází k bojům mezi koloniálními vojsky VB a Belgie, v Irsku se schyluje k povstání. Irská republikánská armáda má jediný cíl, splnit odvěkou touhu Irů po svobodě.
Obrázek


Hlavou nové Ruské republiky stává se A. F. Kerenskij, který doufá, že se mu podaří udržet pozice ruských vojsk do zimy a následně se dohodnut na čestném míru. Realita je však jiná, jeho vlast upadá do anarchie. Navíc ofenzíva von Belowa je definitivním koncem nadějí na čestný mír. Německá vojska vytvoří další ruský kotel a v polovině září stojí před Moskvou. Čestný úkol dobýt bezbranné hlavní město Ruska má připadnout korunnímu princi Vilémovi. Na jihu von Ludendorff dosáhl Caricynu a Volhy, dále na jih pak Osamnská vojska obsadila Baku, načež u Astrachaně dosáhla pozic CK armád. V kritickém okamžiku dochází v Moskvě k povstání a nová, bolševická vláda okamžitě žádá o příměří...
Obrázek


PS - pmlouvám se za zdržení, to vítě, robka doma, jaro venku...
Hasta la victoria siempre
Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3641
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: Für Kaiser, Volk und Vaterland!

Příspěvek od Cizinec »

Monthy1990 píše:...
PS - pmlouvám se za zdržení, to vítě, robka doma, jaro venku...
Jake tež jaro - venku je chu*ovo! Po zimě něni zahradu zrychtovat možne! ( ;) )
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter
Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“