Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 23 říj 2017, 02:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otazky a odpovede
PříspěvekNapsal: 15 črc 2017, 09:32 
Četař
Četař

Nebo to za Francii vykopnout už při Porýní. Ano podělá to národní jednotu, komunisté ti vyhlásí válku (nic co těch pár tvých tankových divizí nezrušilo za týden), ale jde to. Ono je klíčové zrušit všechny divize mimo Evropu aby i ta trocha vybavení byla na skladě. A pak jak vyhlásíš válku musíš divize rychle sunout přes porýní nahoru. Tam němci v tu chvíli nemají žádné a když už, tak bez organizace. Při troše štěstí natáhneš časem frontu až k Československu a uzavřeš tím v bavorsku hodně divizí do kapsy. Takhle v listopadu 36 už bylo po válce.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017, 12:24 
Svobodník
Svobodník

Mela píše:
Mě přijde zase Německo vs SSSR hrozně slabé. Už v roce 1939 Němci dobili celou Evropu, půlku Afriky a blízky východ. Hrál jsem za USA a koncem roku 41 kdy jsem vstoupil do války měli Němci už 2,1 mil mrtvých proti spojencům. Musel jsem uspíšit vylodění, protože východní fronta v zimě 42 byla od Gdaňsku po Rostov. Zase hloupost AI kdy pořád postupuje dále na východ i když Sověti už jsou na prahu Berlína.
Do června 42 bylo Německu. Kouknu na Němce jak na tom jsou a klasicky hospodářský zákon úplná mobilizace -3%, vyškrabání sudu ale personál 0. Ve skladech 300 000 pěchotního vybavení a dalších věcí ale 0. středních tanků. Rusové mají 9mil ztráty, 8 mil rezerv a 6mil lidí v poli :D.
Itálie v tomhle novém patchi je hodně OP. Další 2 roky trvalo obsadit zbytek Evropy.

Povedlo se někomu ubránit za Francii Německu ? Zkoušel jsem to 3krát a to nejde prostě. Kvůli depresi z velké války která nejde sundat v tomhle super patchi je Francie nehratelná i přes značné navýšení továren.

Něco podobného se mi stalo za Japonsko. V roce 39 jsem ukončil válku v Číně, přes focusy jsem si dal pakt o neútočení se SSSR a na konci roku 40 vyhlásil válku spojencům. Mezitím v Evropě obvyklý průběh, ale v Africe Italové dobyli Egypt a postupují na jih. Pak se ale spojenci bez USA a SSSR vylodili v Beneluxu a v srpnu 41 obsadili většinu Německa, ztráty jsou Němci 1,5 mega, Itálie 600 000, u Spojenců mají dohromady odhadem necelé 2 mega a přijde mi, že Osa má víc divizí. Já za půl roku zlikvidoval většinu indické armády a k tomu 60 000 Britů plus dobrovolníky z USA a ESP, kde vyhráli republikáni. Když jsem hrál za Francii, vždy vyhrál Franco, aby mi pak vyhlásil válku :)
Člověk přemýšlí, zda pokračovat, protože se na mě vrhne SSSR a přidá se i USA.
Ale neskutečně mě vytáčí nemožnost zlikvidovat transporty, takže navzdory absolutní námořní převaze musím mít na každém pitomém ostrově a pobřeží posádku.
A přijde mi, že AI dost cheatuje. Když jsem zkoušel výsadky v Číně, tak mi strašně rychle i ve městech docházely zásoby, podobně, když jsem to loadoval za Němce nebo spojence a zkoušel si boje při vylodění, tak měla postih vždy moje strana.

Já Frantíky udržel v Together for Victory 1.3.3, kde nejde odstranit jen maginotka, co máš za verzi, a jaké tam jsou spirity? já se díval na wiki, a nic jsem nenašel.
Ale jak už napsali přede mnou, základem je opevnění (7 v Belgii a 5 v Itálii, tam 7 v jedné provincii co vyčuhuje) a spousty pěších divizí, ty koloniální pak použij k obsazení severní Afriky a pokud ti do té doby nevyhlásí válku Franco, tak je přesuň do Řecka a zlikviduj italské síly v Albánii. A seber si vše, co ti dá Belgie a Holandsko, ať vylepšíš stavy, i bez vlastního území jsou docela produktivní. Jinak je asi zbytečné stavět letadla a námořnictvo. letectvo zvládnou Angličané, stačí jen tolik, aby jsi upgradoval to, co máš na začátku a na moří to stačí taky, maximálně to doplň o dvě lodi třídy Dunkerque, aby doky nezahálely.
Vtip za Francii je v tom, že musíš do toho jít hned, nebo až co nejpozději, aby jsi se stihl připravit.

PříspěvekNapsal: 17 črc 2017, 21:40 
Četař
Četař

Teď hraji na 1.4.0 bez modu. Zkoušel jsem Japonce a celkem snadný. Taky se mě povedlo ukončit válku v Číně brzy a potom padla Indie, Filipíny, Borneo, Holandský ostrovy, Austrálie do roka. USA jsem sebral Havai a jinak jenom posílá svoje lodě na smrt. Prostě svaz 15 lodí kde mají 2 letadlový pošlou proti celé mojí flotile. Někdy i po jedné :D. Se SSSR stačí držet pozice a o zbytek se postarají Němci. Do roka mají zase 9mil mrtvých a němci 1,5mil.

Asi mám Němce moc OP ale mě prorazili i přes Maginotovu linii. Když tam pošlu posily od hranic s Italy nebo od linie v Belgie tak hned prorazí v tom oslabeném místě.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2017, 11:32 
Svobodník
Svobodník

Mela píše:
Teď hraji na 1.4.0 bez modu. Zkoušel jsem Japonce a celkem snadný. Taky se mě povedlo ukončit válku v Číně brzy a potom padla Indie, Filipíny, Borneo, Holandský ostrovy, Austrálie do roka. USA jsem sebral Havai a jinak jenom posílá svoje lodě na smrt. Prostě svaz 15 lodí kde mají 2 letadlový pošlou proti celé mojí flotile. Někdy i po jedné :D. Se SSSR stačí držet pozice a o zbytek se postarají Němci. Do roka mají zase 9mil mrtvých a němci 1,5mil.

Asi mám Němce moc OP ale mě prorazili i přes Maginotovu linii. Když tam pošlu posily od hranic s Italy nebo od linie v Belgie tak hned prorazí v tom oslabeném místě.

A kolik máš divizí? na mě to právě ani moc Němci nezkoušeli, víc útočili Italové na jihu v jedné provincii, na kterou jde útočit ze 3 dalších.
Přeci jen za pevnosti je 15 procent za jeden level, další ti přidá britská letecká převaha, Weygand jako náčelník štábu je 10 procent k obraně, držet krok v technologiích není těžké, protože většina je pro tebe zbytečná, stačí pěchota, stíhačky, doktríny na zem a vzduch plus průmysl. Taky nezapomeň, že pokud hraješ na linie, tak je kompl schopný klidně nechat jednu neobsazenou provincii, nebo jen jednu či dvě divize a při útoku nepřisunout posily, i když to hoří, nebo ti při dlouhé linii přesouvat jednotky z jednoho konce na druhý, čímž přijdeš o bonus za zakopání se. Já měl jednu linii maginotku, další belgické hranice a v záloze tanky, motorizovanou a jízdu co máš ze začátku a každý boj kontroloval manuálně.
Za Japonce mi přišla nejhorší Čína, kde mi to nešlo(problémy se zásobováním a postih 33%), takže jsem zlikvidoval toho severního warlorda, abych měl širší počáteční frontu. A i dál nemám problémy, ale když Němci kapitulují do konce roku 41, tak se mi moc pokračovat nechce, i když Tichomoří bych ovládl bez problémů.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2017, 13:35 
Svobodník
Svobodník

U Japoncu je nejdulezitejsi se vylodit dole v Cine, kdy byl Guangxi Clique a pak jeste nekde nim a vytvorit tak 3 fronty a zde nasadit tanky, protoze postupovat na horni fronte se rovna drsnym ztratam (neni tam infastruktura). Tahkle muzes Cinany rychle pripravit o suroviny a vetsinu tovaren.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2017, 14:19 
Svobodník
Svobodník

Hal píše:
U Japoncu je nejdulezitejsi se vylodit dole v Cine, kdy byl Guangxi Clique a pak jeste nekde nim a vytvorit tak 3 fronty a zde nasadit tanky, protoze postupovat na horni fronte se rovna drsnym ztratam (neni tam infastruktura). Tahkle muzes Cinany rychle pripravit o suroviny a vetsinu tovaren.

To jsem párkrát zkoušel, ale pokaždé mě po vylodění zavřeli na pobřeží, které je skoro všude obklopeno horami a měl jsem postih na zásobování i u 9 divizí. Osvědčilo se mi naopak obsadit ten stát u komunistů (problém je hlavní město obklopené horami) a pak udělat velké obklíčení jednak postupem z obsazeného území na východ a pak vyloděním z moře u Quingdao (ten výběžek). Na začátku mají v Pekingu spoustu divizí a když jich 10+ při obklíčení zničíš, tak se jim fronta rychle rozpadne. Ale je pravda, že se zásobováním jsem se potýkal, vzhledem k převaze mi to ale nevadilo a rychlým postupem jsem ty potíže odstranil.
Zajímavé je, že když jsem hrál za někoho jiného, tak Japonci dostali od Číny vždy napráskáno. Pravdou je, že Japonsko je na počátku slabé. Má sice hodně doků, ale málo civilních továren, z nichž většina padne na dovoz surovin, 44 chybějící oceli je šílenost.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2017, 14:26 
Svobodník
Svobodník

Musis obsadit pristavy, jinak zasobovani nebude fungovat. AI pristavy chrani, takze je nelepsi pristat vedle na pristav zautocit z pevniny + treba pouzit jako pomoc parasutisty. Je dobre mit volne civilni tovarny a zvetsit hned kapacitu pristavu.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2017, 15:26 
Svobodník
Svobodník

Hal píše:
Musis obsadit pristavy, jinak zasobovani nebude fungovat. AI pristavy chrani, takze je nelepsi pristat vedle na pristav zautocit z pevniny + treba pouzit jako pomoc parasutisty. Je dobre mit volne civilni tovarny a zvetsit hned kapacitu pristavu.

Tak napřed dohraju to, co mám, (třeba se do sebe pustí USA a SSSR :) a až mě zlikvidují, tak to zkusím znovu, buď ironmana, nebo mám save ze začátku, když jsem si upravil armádu.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2017, 17:04 
Četař
Četař

Já musel načítat válku s Čínou 3krát abych dosáhl brzkého a drtivého vítěství. Hned ze začátku se dá obklíčit a zničit 30 divizí a pak už to jde. Když hrávám za někoho jiného tak musím Japonce posílit přes prvek ve hře jinak jsou úplně k ničemu jako spojenec v ose nebo nepřítel za spojence/kominternu.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2017, 17:48 
Svobodník
Svobodník

Mela píše:
Já musel načítat válku s Čínou 3krát abych dosáhl brzkého a drtivého vítěství. Hned ze začátku se dá obklíčit a zničit 30 divizí a pak už to jde. Když hrávám za někoho jiného tak musím Japonce posílit přes prvek ve hře jinak jsou úplně k ničemu jako spojenec v ose nebo nepřítel za spojence/kominternu.

já ji ukončil až v polovině roku 39, trvala asi dva roky. Na jednu stranu by chtěl člověk hned vyrazit, na druhou je Japonsko na začátku žalostný a produkovat starý stíhačky na letadlovky s tím ohromným nedostatkem surovin je něco, do čeho se mi fakt nechtělo, takže mi postup Čína 37-39 a na konci 40 dále nevadil. Ono jsou super focusy, co ti dají bonusy na výzkum, ale k čemu to, když jich získáš max. 5(x70 dní) ročně a pak ti většina z bonusů propadne, protože už výzkum máš.

PříspěvekNapsal: 23 črc 2017, 15:19 
Četař
Četař

Ve jménu zdravého rozumu, hlavně za JAP nedokončujte ty starý křápy, co jsou rozestavěný v docích, prostě odeberte doky na 0 nebo uplně zrušte. JAP má pro začátek špičkovou flotilu, nevyrábějte další těžké lodě, dokud nevyzkoumáte lepší verze. Budete potřebovat konvoje ... a těm také zadejte produkci od začátku na max.

A hele, najednou jsou civilní továrny, najednou se staví, když se nemusí vyhazovat za starý železo.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2017, 20:06 
Rotný
Rotný

Měl bych pár otázek k námořní válce obecně

1) Jak postupujete, když máte očividně slabší loďstvo než soupeř? Např. Německo vs Británie. Mám pocit, že v HoI4 jsou tendence dělat masivní rozhodující bitvy, tedy že AI sestaví jednu obří flotilu a s tou buď porazí moji mnohem menší flotilu, nebo prostě postupně zničí všechna působiště mých menších flotil. V reálu nebyly námořní bitvy zas tak časté a mnohdy bylo potopeno jen pár lodí a zbytek se stáhl, jenže v HoI mi Ai klidně potopí v jedné bitvě celou flotilu složenou z desítek lodí. To je celkem na prd přijít za pár dní o flotilu, kterou člověk postupně vyrábí třeba rok. Takže se mi zdá, že jedinou možností je prostě postavit silnější flotilu a Brity smáznout. Ale to je ahistorické a nebaví mě to.

2) Jak postupujete, když máte vy a soupeř zhruba stejnou námořní sílu? Dejme tomu USA vs Japonsko. Dají se USA de facto eliminovat ovládnutím Havaje? A když ne, nebo se to nepodaří, jak byste za Japonsko postupovali? Drželi masivní flotilu a čekali na připlutí té americké, nebo byste námořnictvo rozdělili do menších flotil s různým působištěm a riskovali, že je nějaká us masivní flotila zničí?

3) Má za Itálii vůbec cenu stavět loďstvo, nebo ho úplně ignorujete?

4) Už jsou ponorky a námořní bombardéry opravené? Nebo se pořád stává, že tisíc bombardérů v La Manche se 100 % leteckou převahou nic nepotopí?

5) Jak posíláte na mise ponorky? Po jedné (což by byl fakt ojeb nastavovat to manuálně) nebo ve flotilách po desítkách? Pořád ponorky bojují jako hladinové lodě a pouští se do boje s torpédoborci, což vede ke ztrátám desítek ponorek během pár dnů?

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017, 08:08 
Svobodník
Svobodník

1. Je potreba sestavit flotilu ktera ma 4 letadlove lode, tak pak potopi skoro vsechno, je ale potreba k ni dat v pomeru 1:1 bitevni lode + tezke krizniky, to kvuli pripadnemu spatnemu pocasi.

2. viz 1. sestavit jednu flotilu pripadne 2 a obsadit nejdulezitejsi zony.

3. no moc ne, dobre ja na zacatku stahnout vsechny lode mimo Stredozemni more, az obsadis Giblartar, Maltu, Korsiku a Egypt muzes jit vratit zpet.

4. bombardery uz funguji dobre, ted nove i takticke bombardery maji moznost provadet namorni utoky a byl upraven jejich namorni utok, takze uz neni konstantni, ale odstupnovan dle technologie.

5. Ponorky skoro nepouzivam, zalezi za koho hraji, obecne jsou slabe a daji se pouzit jen v zonach kam nepritel nedoshane letadly nebo lodemi, na potapeni konvoju.

PříspěvekNapsal: 27 črc 2017, 17:40 
Svobodník
Svobodník

destanov píše:
Měl bych pár otázek k námořní válce obecně

1) Jak postupujete, když máte očividně slabší loďstvo než soupeř? Např. Německo vs Británie. Mám pocit, že v HoI4 jsou tendence dělat masivní rozhodující bitvy, tedy že AI sestaví jednu obří flotilu a s tou buď porazí moji mnohem menší flotilu, nebo prostě postupně zničí všechna působiště mých menších flotil. V reálu nebyly námořní bitvy zas tak časté a mnohdy bylo potopeno jen pár lodí a zbytek se stáhl, jenže v HoI mi Ai klidně potopí v jedné bitvě celou flotilu složenou z desítek lodí. To je celkem na prd přijít za pár dní o flotilu, kterou člověk postupně vyrábí třeba rok. Takže se mi zdá, že jedinou možností je prostě postavit silnější flotilu a Brity smáznout. Ale to je ahistorické a nebaví mě to.

2) Jak postupujete, když máte vy a soupeř zhruba stejnou námořní sílu? Dejme tomu USA vs Japonsko. Dají se USA de facto eliminovat ovládnutím Havaje? A když ne, nebo se to nepodaří, jak byste za Japonsko postupovali? Drželi masivní flotilu a čekali na připlutí té americké, nebo byste námořnictvo rozdělili do menších flotil s různým působištěm a riskovali, že je nějaká us masivní flotila zničí?

3) Má za Itálii vůbec cenu stavět loďstvo, nebo ho úplně ignorujete?

4) Už jsou ponorky a námořní bombardéry opravené? Nebo se pořád stává, že tisíc bombardérů v La Manche se 100 % leteckou převahou nic nepotopí?

5) Jak posíláte na mise ponorky? Po jedné (což by byl fakt ojeb nastavovat to manuálně) nebo ve flotilách po desítkách? Pořád ponorky bojují jako hladinové lodě a pouští se do boje s torpédoborci, což vede ke ztrátám desítek ponorek během pár dnů?

Za Japonsko je dobré flotilu potrénovat na UK, veteráni bojují lépe a letadlovkám letí zkušenosti nahoru rychle, k tomu doktrína, ve které máš převahu, pokud se nepletu USA i UK mají na začátku jen 3 výzkumné sloty a bonusy za vládu. Na ovládnutí Havaje bych nespoléhal, základen je v Pacifiku až moc. Mě se povedlo za Japonce všechny nepřátelské flotily rozsekat, jsem v roce 49, mám cca 15 letadlovek a USA jen jednu,
Za Itálii to jde to, ale stojí to moc sil. Já postavil 2 bitevky do začátku války a po ovládnutí Středomoří mi zbyly 4 BB a 2 CA, zbytek šel ke dnu, což mi ale u starých torpédoborců moc nevadilo.
Hal píše:
3. no moc ne, dobre ja na zacatku stahnout vsechny lode mimo Stredozemni more, az obsadis Giblartar, Maltu, Korsiku a Egypt muzes jit vratit zpet.

Což může trvat dost dlouho. Nejjednodušší je Suez, na Gibraltar potřebuješ pozemní přístup, na Korsice má AI tendenci hromadit divize které chce vysadit v Itálii a při útoku přes moře je problém porazit 3 zakopané divize, o 10 nemluvě. A k invazi na Maltu zase potřebuješ námořní nebo leteckou převahu.

PříspěvekNapsal: 27 črc 2017, 19:17 
Svobodník
Svobodník

USA maji 4 sloty a jeste muzou ziskat 2 dotatecne (Novy Zeleand je jediny dalsi kdo muze mit 6 slotu).

Maltu jednozance s pouzitim parasutistu. Tj ziskat leteckou prevahu. Letectvo je nejdulezitejsi slozka. proto je pri hre za Italii potreba obsadit Jugoslavii a Recko a ziskat tak dostatek hliniku. Je taky potreba se postavi nejake rafinerie aby clovek ziskal dostatek ropy a gumy, protoze pokud se dostane do valky se Spojenci, tak moznost dovozu hlavne gumy bude znacne omezena.

PříspěvekNapsal: 27 črc 2017, 21:18 
Četař
Četař

Tak už opravili i parašutisty ? Ještě nedávno když jsem prováděl výsadek 5 divizí cca 100k parašutistů tak je jediná pěší divize rozsekala.

Vyplatí se vůbec stavět taktické bombardéry, střemhlavé ? I s doktrínami, Goeringem ve velení a počtu několika tisíc kusů jsem nepoznal moc rozdíl.

PříspěvekNapsal: 27 črc 2017, 22:09 
Svobodník
Svobodník

Taky ty parasutisty nesmis hodit primo na tu jednotku, protoze pri dopadu maji 0 % organizaci.

Zalezi jak pouzivas doktrinu, pokud Battle Support tak CAS, ale TAC jsi najdou sve misto. Ale obecne strategicke bomabradovani ma vyznam, jen pokud nejsi schopen pozemne porazit nepritele. Za Nemecko potrebujes jednoznacne stihacky, ostatni letadla maji nizsi prioritu.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2017, 08:45 
Svobodník
Svobodník

Hal píše:
USA maji 4 sloty a jeste muzou ziskat 2 dotatecne (Novy Zeleand je jediny dalsi kdo muze mit 6 slotu).

Maltu jednozance s pouzitim parasutistu. Tj ziskat leteckou prevahu. Letectvo je nejdulezitejsi slozka. proto je pri hre za Italii potreba obsadit Jugoslavii a Recko a ziskat tak dostatek hliniku. Je taky potreba se postavi nejake rafinerie aby clovek ziskal dostatek ropy a gumy, protoze pokud se dostane do valky se Spojenci, tak moznost dovozu hlavne gumy bude znacne omezena.

Tak dík za opravu, já se pořád spíš učím, parašutisty jsem zatím nepostavil ani jednou, letadla pro ně máš automaticky, nebo je musíš stavět?
jinak mám pár dotazů.

1) Kde splašit hliník za Japonce? Mám území od Havaje po Casablancu, technologii těžby na maximu a produkce hliníku 22 (dnes polovina světové produkce bauxitu připadá na mnou kontrolované Austrálii a Čínu :D

2) Jak obsadit přístav? Ve velmi zajímavé hře za Itálii (zachránil jsem se zoufalým pochodem na Moskvu) likviduji spojeneckou invazi do Evropy a mám problém, že AI drží v každém přístavu 15-20 zakopaných divizí a netuším, jak je dostat pryč. A atomovku budu mít tak za 4 roky (je leden 46)

PříspěvekNapsal: 28 črc 2017, 11:32 
Svobodník
Svobodník

Hlinik je hlavne v Evrope (Francie, Jugoslavie, Madarsko) a v USA. V novy patch 1.4 pridal i nejaky hlinik do Asie.

Dopravni letadla musis stavet sam. Zkoumat je nemusis, mas je automaticky vyzkoumane.

Ziskat leteckou prevahu, pokud ji ziskas, oni ziskaji negativni 50 % bonus do obrany.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2017, 18:20 
Četař
Četař

Hal píše:

Maltu jednozance s pouzitim parasutistu.

Malta má jedno území :) Kam přesně ty parašutisty chceš vysadit aby nepřistáli jednotce na hlavu ?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]