Duck & Mendel - Douce France

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Uživatelský avatar
J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 502
Registrován: 11 srp 2006, 10:32
Bydliště: Vinný sklípek
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od J. G. Mendel » 27 úno 2009, 22:00

IV. dějství
Německá jarní ofenzíva(březen-květen 1940)


Po francouzských zimních operacích jež jedna skončila fiaskem a druhá úspěchem nastalo klidné období. Obě armády se připravovali na velké jarní bitvy, o kterých nikdo nepochyboval že přijdou. Na německé straně fronty byl zaznamenáván neustálý pohyb, ale i naše fronta se posilovala. 25. února byl na Maginotově linii připraven k vyslání na frontu nový 2. armádní sbor o dvou pěších divizích 36. pěší a 43. pěší pod velením poručíkgenerála Fagaldeho, který byl vyslán na frontu k městu Kassel.
6. března přišla na velitelství nová zpráva. Německo vyhlásilo válku Dánsku a Norsku, pravděpodobně čekali, že se v těchto oblastech začnou brzy angažovat Spojenci, a tak se rozhodli na tyto státy zaútočit dříve, a ochránit tak dovoz železné rudy z přístavu Narvik. Po krátké poradě v hlavním stanu ve Strasbourgu, bylo rozhodnutou o vyslání expedičního sboru do Dánska, a ochránit je, a tím ochránit i Norsko, jelikož když Němci neobsadí Dánsko, nebudou moci ani na Norsko. A tak byla z přístavu Bordeaux vyslány 3 transportní flotily, které dopluli do přístavu Brest, kde už čekaly 2. armádní sbor generála Noleta a 24. sbor generálmajora Audeta, dohromady 3 divize, a byli vysláni k břehům Dánska, s ochranou našich bitevních lodí. Mezitím byla informována Dánská vláda, která přijala přítomnost francouzských vojáků na svém území. Neměla na vybranou, kdyby odmítly, i tak by se tam francouzské sbory vylodili a bránili Němcům v postupu až k Norsku. Dne 11. března v 16:35 se vylodili Francouzské sbory v přístavu Holstebro. Ihned byli vystaveni slabému a neorganizovanému německému útoku jedné divize. Němci zda nečekali žádného nepřítele, dánská armáda byla v této oblasti již rozdrcena, a Němci postupující tímto směrem šli klidně bez očekávání bojů a měli jen za úkol zajistit přístav Holstebro a jeho okolí. Když se na ně spustila palba začali se okamžitě stahovat. V tuto chvíli již bylo celé jižní Dánsko obsazeno a pod kontrolou Němců bylo také hlavní město Kodaň, Dánská vláda uprchla do města Ärhus, oblasti kterou zajišťovala francouzská armáda.
Obrázek
Francouzská armáda v Dánsku

Obrázek
Po oficiální kapitulaci dánské vlády

Zbytek dánské armády ustupoval směrem k francouzské linii a tak opustili i ostrov Odense, který tedy Němci bez boje obsadili. Poté vyzvali Dánskou vládu ke kapitulaci. Dánská vláda, plná slabochů, kapitulovala. Ihned se vytvořila vláda nová, exilová, a její představiltelé byli odvezeni do Velké Británie. Dánská armáda dostala ještě od bývalé vlády rozkaz ke složení zbraní, což také učinila. Dánové bojovat proti Němcům nechtěli. Poté se fronta v Dánsku uklidnila.
Na začátku března byly vycvičeny a vyzbrojeny další tři divize: 44. pěší divize(s ženijní brigádou) pod velením generálmajora Martina, a 47. a 51. pěší divize včleněné do 27. sboru, pod velením poručíkgenerála Blanca. Všechny tyto nové jednotky nechal JBdM vyslat na frontu ke Frankfurtu nad Mohanem.
7. dubna zahájili Němci mohutný úder na Linec. 5 divizí pod velením poručíkgenerála Masta se zde dostalo pod útok dvojnásobně silných německých jednotek. Po dvoudenním boji se musel stáhnout k Regensburgu. Německé jednotky postupovali do vnitrozemí, obsadili Salzburg, míří na Mnichov.
Němeci během dubna podnikly mnoho tvrdých úderů na Kassel, Norimberk a Münster. Naše jednotky se navzdory nepřítelově převaze udržely.
17. dubna francouzské síly zaútočili na Linec a znovu jej dokázali dobýt. A uzavřeli tak Němce v kapse v Rakousku. Znovu! Do obklíčení padly dvě německé divize, asi 15 000 vojáků bylo zajato při následujících pročišťování této kapsy.
Obrázek
Wehramcht opět obklíčen v Rakousku

23. dubna jsme znovu, po třech měsících, kdy nám je Němci mohutným úderem vyrvali z rukou, dobyli českoské přihraniční město Strakonice a okolí. Němci ustoupili k Plzni.
26. dubna obsadil 10. armádní sbor generála Georgese další část pohraničí ČSR, kokrétně oblast kolem Tábora.
Němci nadále v severním a středním úseku fronty podnikají tvrdé výpady. Na krátkou dobu byl nucen JBdM vydat rozkaz ke stažení jednotek z oblasti Münster a Kassel. Následnými útoky byly tyto oblasti znovu dobyty. I přes nekončící tlak Wehrmachtu se drželi tankové jednotky poručíkgenerála de Gaulla v Norimberku.
Obrázek
Zničený francouzský tank v Norimberku
Obrázek
Na postavení u Kasselu

Na začátku května, pravděpodobně choromyslný Hitler, vydal rozkaz k útoku na státy Beneluxu. U jejich hranic byly shromážďeny tankové jednotky, a Hitler očekával že armáda Nizozemí a Belgie bude velmi slabá a špatně organizovaná, a to že mu jeho rozvědka tvrdila pravý opak, ignoroval. Na vrchním velitelství(a nejen tam) se živě diskutovalo co tím Němci chtějí dosáhnout. Jako nejpravděpodobnějí se zdálo být projít těmito státy a stočit se k průmyslovému porýní, a obklíčit největší koncentraci francouzských sil, na severu. Pokud bylo tohle opravdu zamýšleno, tak plán by to špatný nebyl, ale Hitler pravděpodobně nebral v potaz poměr sil. Němci měli sotva takové síly aby dokázali projít celým Beneluxem.
3. května Wehrmacht zaútočil na holandský Gronigen, s 5 tankovými divizemi a zničil holandskou obranu. Vrchní velení francouzského vojska okamžitě požádalo vlády států Beneluxu o svolení velení jejich armád, a odůvodnili to tím že francouzské velitelství znám mnohem lépe podmínky a situaci na frontě. Věechny tři státy přijali. A tak začali veké přesuny jejich armád. Nizozemí disponovalo 10 divizemi a Belgie 20. Všechyn byly přesunuty k hranicím Německa, a začali s protiútokem. Belgická armáda zaútočila z Arnhemu na Münster, ve kterém byli zrovna dočasně nacpaní Němci a vyhnala je, a zpět se vrátila i původcní francouzská posádka. Na severu nizozemská armáda s podporou belgické zaútočila na Němci bráněný Wilhelmshafen a dobyla jej. V plánu bylo postupovat až k Hannoveru a Brémám, ale Hitler nechal stáhnout podstatnou část Wehrmachtu v Dánsku k nové části fronty a tak se nizozemská armáda již dále nedostala.
Obrázek
Plánované údery armád našich spojenců. Bohužel jen plánované.

15. května Němci zaútočili na frontě u Frankfurtu nad Mohanem a maršál Mendelloise vymyslel lest.Jakmile se německé jednotky- tři divize navalili do průlomu, zaútočil s početnými silamy na Schweinfurt(dějště bitvy ze zimní ofenzívy) a past sklapla. Ihned se začalo s pročišťováním kotle. 22 000 německých vojáků padlo do zajetí.
Obrázek
I statečné vojáky zmůže únava

Celá lucemburská armáda skládající se z 1 divize byla vyslána na frontu ke Kasselu.
17. května v 17:00 se vylodili 2 britské expediční sbory u Rotterdamu. Byli posláni na frontu ke Kasselu, která se zdá být nejrizikovějším místem. Celý zbytek května se nic nedělo, obě armády odpočívaly, a připravovaly se na závěrečný boj, který rozhodne vše.

V. dějství
Na Berlín!(červen-? 194?)

Na začátek června velení naplánovalo tzv. opération Noire Cheval(operace Černý kůň). Šlo o končenou ofenzívu která by francouzskou armádu měla dovést až k branám Berlína, a také obklíčit Wehramcht na jihu Dánska a ve Šlesvicku-Holštýnsku. A také ke končenému osvobození ČSR.
Operace začala 2. července mohutným útokem na Hannover, Němci se po dvou dnech bitvy stáhli. Ihned poté začal úder na Leipzig. Na jihu se povedlo obsadit celou západní část Čech.
7. července se Wehrmacht stáhnul z Leipzigu.
Obrázek
Pochod v ulicích obsazeného Hannoveru
Obrázek
Obrázek z propagandistického francouzského magazínu.Francouzi viděli svoji armádu již v Berlíně a Varšavě, ale tak snadné to ještě být nemělo.

V polovině července začal úder na Drážďany.Němci se bránili až do konce, ale stejně brzi podlehli. Po tomhlo vítězství Jeana Barboteura de Mendelloise znepokojuje obrovské nakncentrování něpřátelských sil okolo města Chotěbuz. Podle průzků by zde mělo být alespoň 20 divizí. Ke konci června byl proveden úder na město Göttigen, se silným úderem z křídel.Město bylo ke konci června dobyto. Chybí jen kousek k vytovření oné obrovské kapsy, tak jak bylo plánováno- ve Šlesvicku-Holštýnsku.
Obrázek
Situace 1. července 1940
V takovémhle stavu jsem předal hru Duckovi, uvidím jak si s tím poradí, a jak bude v operaci černý kůň pokračovat on.
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Uživatelský avatar
J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 502
Registrován: 11 srp 2006, 10:32
Bydliště: Vinný sklípek
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od J. G. Mendel » 27 úno 2009, 22:02

A co vaše názory na vývoj? :)
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Uživatelský avatar
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 4696
Registrován: 08 říj 2006, 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od Atlantis » 28 úno 2009, 08:43

Tajně budu doufat, že do Osy vstoupí Maďarsko...pak by začlo být naráz opravdu veselo :D
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

J1rka
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 481
Registrován: 01 pro 2007, 21:19

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od J1rka » 28 úno 2009, 09:23

Atlantis píše:Tajně budu doufat, že do Osy vstoupí Maďarsko...pak by začlo být naráz opravdu veselo :D
Ani vstup Itálie do Osy by nebyl na škodu :D, ale předpokládám, že v týhle fázi to už dotáhnou k vítěznému konci.

Uživatelský avatar
Duck
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 203
Registrován: 11 úno 2007, 17:56
Bydliště: daleko od Lukyna, Rommela, Evžena a Valse
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od Duck » 12 dub 2009, 16:37

Dějství šesté – čas obrany, čas útoku

3. července 1940

Pobočník: „Pane generále, přišla naléhavá zpráva ze severního frontu, generálové Deffontaine a Huntziger hlásí těžký útok německých obrněnců, některé belgické jednotky jsou nuceny ustoupit, musíme jim poslat posily!“
JBdM: „Žádné divize v rezervě nemáme, musí si vystačit s tím, co mají.“
Pobočník: „Ale pane, belgická armáda se už moc dlouho neudrží, co máme dělat?“
JBdM: Plukovníku, jestli tohle zvořem, tak můžeme jít kopat řepu do Alžírska, protože Francie už bude německá, vzkažte jim, ať se drží za každou cenu!“
Pobočník: „Rozkaz, ale je tu ještě jedna zpráva, naše jednotky na západním Slovensku hlásí střelbu z jižního břehu Dunaje, z Maďarska…“

Obrázek
Severní front

Je otázkou, jestli by po prolomení severní obranné linie skutečně došlo k nezadržitelnému postupu wehrmachtu směrem na Paříž, spíše ne. Rozhodně by to však zpomalilo, ne-li zastavilo francouzskou ofenzívu. Podle rozvědky má Německo ještě dostatek sil k vytlačení spojeneckých vojsk ze svého území.
Velkým problémem je též vstup Maďarska do války, jelikož jeho zhruba 20 divizím nestojí v sousedním Rakousku nic v cestě.

Severní a centrální bojiště


Po narychlo svolané vojenské poradě je rozhodnuto o přesunu 6 divizí armádního generála Weyganda na maďarsko-rakouskou hranici. Jeho armáda bude ovšem chybět v oblasti nedaleko Drážďan, kde by se Němci mohli pokusit prolomit.

Obrázek
Kancléř vyzývá k útoku

Ale zpět k severnímu frontu. Jedinou bojovou silou, jež by mohla stihnout včas účinně zasáhnout proti postupující německé armádě jsou v tuto chvíli 2 tankové divize pod velením generálporučíků Touzet du Vigier a Juin, které byly tou dobou dislokované jižně od hlavních bojů, ihned jim byl dán rozkaz posílit severní oblast, kam také rychle přispěchaly a s vypětím opravdu všech sil odrazily všechny 3 německé útoky. Obdobně si vedly i armády na středním úseku fronty. Sice musely - i díky absenci Weygandových divizí – německé armádě ustoupit, ale brzy se jim povedlo získat ztracené pozice zpět. Válka se však rozhodla na jihu – v Čechách.

Obrázek
Jižní front

Jižní bojiště – místo zlomu


Neměli zde pánové generálové původně moc velké cíle. Jen udržet Rakousko a oblast Bratislavy proti Maďarům a západní Čechy proti Němcům, nakonec se zde však rozhodla válka. Nejenže se podařilo zastavit maďarské armády hned na začátku jejich ofenzívy, ale díky výbornému manévrování Weygandových a slovenských divizí prolomily francouzští vojáci maďarskou obranu a postoupili až na předměstí Budapešti, která byla nyní na dostřel polních děl.

Obrázek
Francouzské tanky během obrany severního frontu

Hlavního úspěchu však bylo dosaženo v Čechách. Ač nebyly místní armády původně nijak připravovány na větší ofenzívy, dokázaly během jednoho měsíce prolomit na celém jižním frontu. Po bojích trvajících od začátku měsíce byly 22. července obsazeny celé jižní Čechy a ještě o 3 dny dříve osvobodily tanky pod velením generála de Gaulle víceméně nepoškozenou Prahu. Do konce měsíce byla osvobozena celá Morava a zbytek Čech. Když poté německé protiútoky proti severním Čechám ztroskotaly pod pásy francouzských tanků a betonu stále ještě použitelných pohraničních bunkrů, byla válka rozhodnuta, tehdy si to však ještě francouzská generalita neuvědomovala.

Obrázek
Německý protiútok

Rozdělení Německa na 3 části a vítězství


Málokdo by před měsícem čekal, že se podaří tak rychle zvítězit, německá armáda však byla na pokraji zhroucení. Při předchozích ofenzívách ztratila jednak velké množství lidské síly, jednak byla většina vojáku morálně na dně. Francouzi byli naopak posíleni zprávami o rychlém postupu v Čechách, nic na tom nezměnilo ani nepochopitelné vyhlášení války ze strany Rumunska.

Obrázek
První obklíčení

8. srpna byla zahájena konečná ofenzíva spojeneckých armád proti Německu. 11. padl Lübeck, čímž byly Německé divize v Dánsku odříznuty od zbytku armády. O pár dní později též dokázaly armády středního a jižního frontu obklíčit okolí Berlína a rozdělit tak Třetí říši na 3 části. Berlín padl 25. srpna, většina nacistických pohlavárů však stihla utéct na východ. Do konce následujícího měsíce (září) byly obě kapsy, ve kterých uvízlo několik stovek tisíc vojáků (vyjma Němců i spousta Maďarů a Slováků), zlikvidovány.

Obrázek
Dobývání Berlína

Začal závěrečný postup na východ. 23. září padla Varšava, 9 října Königsberg, v jehož okolí byla nalezena a chycena většina dosud se skrývajících nacistických pohlavárů, včetně Adolfa Hitlera.

Obrázek
Postup k východu

O 5 dní později, 14 října ve 12:00 podepsali němečtí zástupci bezpodmínečnou kapitulaci. O den později začal generální útok proti Maďarsku, 4. listopadu byla v Budapešti podepsána kapitulace.

Obrázek
Německo kapitulovalo

Zbýval poslední nepřítel – Rumunsko. Exilové vlády Dánska, Polska a Československa se začaly postupně vracet do svých zemí, spojenecké armády se mezitím začaly rozmisťovat na polsko-sovětské hranici a proti stále ještě vzdorujícím Rumunům. Útok byl naplánován na počátek roku 1941.
Obrázek

Uživatelský avatar
Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Příspěvky: 3438
Registrován: 10 dub 2006, 07:27
Bydliště: Hundred Acre Wood
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 12 dub 2009, 18:22

Uděláte si z poražené Osy loutkové vlády nebo si jejich území necháte?
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Uživatelský avatar
Duck
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 203
Registrován: 11 úno 2007, 17:56
Bydliště: daleko od Lukyna, Rommela, Evžena a Valse
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od Duck » 12 dub 2009, 18:44

Princ Evžen Savojský píše:Uděláte si z poražené Osy loutkové vlády nebo si jejich území necháte?
Oboje, pane předsedo. :D

Uživatelský avatar
Thiler
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1338
Registrován: 07 srp 2006, 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od Thiler » 14 dub 2009, 08:43

Škoda že sa nepridala Italia do vojny mohlo to byť o hodne zaujímavejšie....
I am Free

El Magnifico
Rotný
Rotný
Příspěvky: 147
Registrován: 11 led 2009, 18:54

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od El Magnifico » 14 dub 2009, 20:12

Československo a Poľsko sú vaše protektoráty alebo majú úplnú nezávislosť???

Uživatelský avatar
J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 502
Registrován: 11 srp 2006, 10:32
Bydliště: Vinný sklípek
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od J. G. Mendel » 14 dub 2009, 21:34

El Magnifico píše:Československo a Poľsko sú vaše protektoráty alebo majú úplnú nezávislosť???
ČSR i Polsko byly naše loutky, ale když mě Duck předal hru, tak jsem se rozhodli zbavit je loutkování. :)
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

El Magnifico
Rotný
Rotný
Příspěvky: 147
Registrován: 11 led 2009, 18:54

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od El Magnifico » 14 dub 2009, 21:55

a dobre konáš obhájca slobody!!! :lol:

Uživatelský avatar
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 2631
Registrován: 22 led 2006, 21:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy(okolí Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od Phoenix » 21 kvě 2009, 22:04

a kdo je vubec ted váš nepřítel? :D
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Uživatelský avatar
Duck
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 203
Registrován: 11 úno 2007, 17:56
Bydliště: daleko od Lukyna, Rommela, Evžena a Valse
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od Duck » 23 kvě 2009, 17:42

Nedostatek času. :wink:

Uživatelský avatar
J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 502
Registrován: 11 srp 2006, 10:32
Bydliště: Vinný sklípek
Kontaktovat uživatele:

Re: Duck & Mendel - Douce France

Příspěvek od J. G. Mendel » 23 kvě 2009, 18:24

Duck píše:Nedostatek času. :wink:
Tak nějak, sotva mi zbývá čas na to důležité, report ale píšu, ale asi ne tak intezivně jak by bylo potřeba :D .

Ale ve hře je nepřítelem Rumunsko...a snad SSSR
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“