Začátek

Vychovej si svojí královskou rodinu a dobyj středověkou Evropu diplomaticií, násilím či vhodnou sňatkovou politikou. Důvěřuj svým vazalům, popřípadě je zkroť nebo rovnou znič.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Voloda IV.
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Voloda IV. » 04 led 2007, 12:53

0. moc dik chlapci

1. takze tituly okrem krala (ak hram za kralovstvo) su mi nanic, tj. duke mam davat vazalom a mam aspon prestiz, je to tak?
2. prestiz je teda to iste ako ta povest ked kliknem na svoje kralovstvo? (tam kde je i to kolko mam pod priamou spravou provincii, kolko su prijmi atd) alebo su to dve rozne veci??! co je potom ta povest a ako nanu? a stale neviem co s piety...
10. ako je to s tou loajal.? kolko %maju mat? alebo uz pri znizeni sa to nejak prejavi? - menej zlata, vojakov...?
11. nedrzim, skoro ani pocas bojov a i tak :/
12. vysvetlim ked bude cas, valim na skusku :/
17. a je tam nejaky postih? okrem toho, ze sa to horsie hra (vyberanie si armady spojencov) zlato? army?

dik a valim

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 04 led 2007, 13:18

1) jo
10) když máš 100%-80%- to pak mužes kdykoliv kliknout na jejich regiment v jejich provincii a dělat si sním co chceš
pod 80% - tě podpoří ale sami si pohybujou armádou a ty je nemůžes ovlivnit.
po50% - to už je problé.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Voloda IV.
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Voloda IV. » 04 led 2007, 14:10

ja som myslel loajalitu v tych 4stpcekoch co su- na mnou ovladanom uzemi :D

Thoric
Vojín
Vojín

Příspěvek od Thoric » 30 pro 2008, 22:32

Měl bych otazku.

Zemřel mi steward, a nemam nikoho za nahradu, mam malo dvořanu tak tam nemam koho dosadit.
Prosim vas jde nějak zvyšit počet dvořanu (hraju hraju a pořad žadny nepřibýva).
Nebo aspoň jak sesadit někoho z funkce (np. biskupa) abych ho moh dosadit do funkce stewarda.
Prosim pomozte!

Scar
Poručík
Poručík

Re: Začátek

Příspěvek od Scar » 02 led 2009, 21:10

Anektováním nepřátelského státu můžeš získat dvořany, jinak samozřejmě tak, že tví dvořani plodí děti. Takže ženit syny a jiné s mladými plodnými princeznami a za 20let máš dvořanů dostatek a některé hezky všlechtěné:-)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 02 led 2009, 21:13

anektováním dvořany nezískáváš... získáváš je poděděním nějakého cízího knížectví

Thoric
Vojín
Vojín

Příspěvek od Thoric » 05 led 2009, 16:03

Aha diky moc :-)

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 19 pro 2010, 23:13

Má druhá hra v CK.Rozehrál jsem za Apulii,dobyl Sicílii,jedno jihoitalské vévodství a pak upřel zrak na Benátky.Nárokoval jsem si titul krále benátského,obsadil obě dvě jejich provincie a zasekl jsem se.Benátčani odmítají uzavřít mírovou smlouvu.Několikrát jsem jim nabídl mír s tím,že se stanu králem,odmítli.Omezil jsem se na mír se zaplacením tributu a zase odmítli šmejdi.Co s tím?
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 20 pro 2010, 10:04

Mají ještě někde zašitou nějakou provincii... nepřítel zpravidla nepřijme nevýhodný mír, pokud ti ho sám nenabídne nebo nemáš všechny jeho provincie (pak pro změnu přistoupí na všechno)

BTW. za Apůlii hraju teď taky a mím ultimátním cílem je obnovit Byzanc jako katolickou, řecko-normanskou velmoc. Musím se pochubit, že v roce 1115 po těžých bojích usedl potomek vévody Bohemunda na Byzantský trůn a je pevným vládcem Řecka. Přestože samotná Konstantinopol je v nedohlednu, tak se centrum říše přesunulo na Sicílii, kde v Mesině vyyrostl třetí Řím :)

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings“