Zemský sněm

Moderátor: Vals

Odpovědět
Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemský sněm

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 18 srp 2010, 16:18

Přečtete si, pane z Rožmitálu, ještě jednou tu větu, kterou mi citujete :D .
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 18 srp 2010, 16:18

Phoenix píše:Morava si nemůže dovolit válku na dvou frontách a proto výměnu Pardubice za Krnov tedy přijímám. Každý musí udělat ústupky a naslouchat kompromisům.
Ano, i mezi spojenci platí - bližší košile než kabát.
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 srp 2010, 16:25

Jaká náhoda, že když se rozdává z Ludvíkova vašemu Ferdinandovi, tak není nikde ani za mák problému, zatímco cokoliv jiného je nepřijatelné. Vlastně již najednou vadí i fakt, že král se ještě nevyjádřil. Dříve vám byl ukradený i jeho nesouhlas a všechno šlo. Inu pane Rožmitále, pokud trváte na takovémto postoji, tak se zřejmě nevyhnete podezření ohledně neloajality ke svému panovníkovi. Měl by jste se však zamyslet, kam podobný postoj dovedl vašeho předchůdce v křesle hlavy Rožmitálského rodu.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 18 srp 2010, 16:39

Vy víte, co mluvíte purkmistře. V tom je vaše síla. My se nyní ovšem spolu nebavíme o českém králi. Věc je prostá : velmocenské poltiky neznalý Pernštejn sotva může doufat, že by Ferdinand Habsburský kdy přistoupil na rozdávání ze svého. Navíc někomu, koho právě sběhl z řad Katolické Lig a tím uvolnil stavidla nečekaným a nepředvídatelným událostem.
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 srp 2010, 16:56

Věc je vskutku prostá. Krnov není Ferdinandův, je to královské (tedy spíše již markrabské) město, které není jeho osobním majetkem. A navíc jak vaše strana tvrdila již dříve, panovník se musí před rozhodnutím sněmu sklonit. Chtě, nechtě. Navíc vyřešení sporu vynese Ferdinandovi podporu z Čech proti Turkům.

Mimochodem, Katolická liga? Čuchám spiknutí.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 18 srp 2010, 16:58

Princ Evžen Savojský píše:Přečtete si, pane z Rožmitálu, ještě jednou tu větu, kterou mi citujete :D .
Mě to tak směsné nepřipadá, pane Šliku. Panovníci se jako první nevyjádřili, to prostě platí. Vy, český pán a nekatolík, navrhujete hlasovat o vydání majetku cizího panovníka a krále, jen tak mimochodem na cizím území, kde nemáte naprosto žádnou pravomoc a oprávnění o nečem takovém vůbec jednat.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 srp 2010, 17:03

Pane Rožmitále, přestaňte laskavě opisovat moje vyjádření, která jste předtím zavrhoval. Vaše vyjádření by mělo svou logiku, pokud by jste o pouhé dny dříve stejná vyjádření vášnivě nepopíral. K předchozímu návrhu Pardubického vyrovnání se rovněž nevyjádřili panovníci jako první. A rovněž mělo rozhodovat o cizím majetku. A vy jste si tedy prohlasovali, že to takto platí a je to legální. Budiž, teď si vypijte, co jste si nadrobili.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 18 srp 2010, 17:09

Vals píše:Budiž, teď si vypijte, co jste si nadrobili.
Vyhrožujete mi dnes už podruhé válkou, a vážně by jste toto neměl dělat. Mohl by jste toho mít vážné potíže. Panovníci se nebudou déle dívat na bratrovražedné války, jejichž jediném ziskem jsou strádání, smrt a neštěstí.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 srp 2010, 17:16

Nevyhrožuji vám válkou, vyhrožuji vám využitím toho, co jste si tu na sněmu prohlasovali ve slepé chtivosti a zcela opominuli, že podobné právní nástroje mohou být oboustranné. Válkou by mne vyhrožovati ani nenapadlo, neboť si ji nepřeji, což jsem dokázal i tím, že souhlasím s kompromisním návrhem, místo abych zkrátka postavil armádu do Pardubic a nepustil je.

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 18 srp 2010, 17:16

Já bych byl docela rád, kdybyste si přestali vyhrožovat, formálně dokončili hlasování a vyčkali vyjádření obou panovníků, jak jsem to požadoval v původním návrhu. Děkuji.

EDIT: Mj moc nechápu postoj pana z Rožmitálu. Jako leník českého království by měl spíš podpořit ten návrh, který přiřkne Rožmitálovi moravské město, nikoliv české. Buď sleduje jakousi svou agendu, nebo jen citlivě reaguje na obsazení Pardubic Pražany.
Obrázek

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 18 srp 2010, 17:37

Princ Evžen Savojský píše:EDIT: Mj moc nechápu postoj pana z Rožmitálu. Jako leník českého království by měl spíš podpořit ten návrh, který přiřkne Rožmitálovi moravské město, nikoliv české. Buď sleduje jakousi svou agendu, nebo jen citlivě reaguje na obsazení Pardubic Pražany.
Zde není, pane Šliku mnoho co nechápat. Pražský purkmistr měl v něčwm přece jen pravdu, vy vskutku dovedete udeřit ten správný hřebíček na diplomatickou hlavičku. Avšak Rožmitálům moravské, či jiné město opravdu, ale opravdu nikdo dosud nenabídl. Alespoň prozatím.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 18 srp 2010, 17:38

Já doufám, že se rozhodnou české stavy pro Dohodu. Zbavíme se největšího důvodu nepřátelství mezi městy a šlechtou a otevřeme dveře k spokojenému, stabilnímu království - skutečné hrázi křesťanstva! Už nebudou žádné rozepře a společné armády měst(které by vojenské oddíly vůbec nemuseli vyslat, ale touto dohodou budou povinovány zemským zákonem) a šlechticů vyrazí na pomoc proti Tureckým oddílům. Já věřím, že Ferdinand Krnov obětuje za stabilní království, zažehnání občanského konfliktu a silnou vojenskou pomoc při jeho boji proti nevěřícím o Uherský trůn. Zvlášť, když Krnov bude v rukou jeho největšího spojence, katolíka a oddaného vazala, který je Habsburkům velice zavázán za jejich služby, jakožto Habsburkové jsou zavázány Perštejnům.
*
*
*
*
*offtopic*: v tomto příspěvku jsem citoval pražského purkmistra, snad mu to nevadí :)))
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 srp 2010, 17:56

Inu, pán z Rožmitálu konečně poodhalil karty, abychom mu konečně přihráli, když jsme ho doteď nechápali. Je mi líto, že je vám osobní přínos cenější než blaho celku, nicméně plně ho chápu. Máte bohužel smůlu, že se váš předchůdce postavil na špatnou stranu v konfliktu a odnesl plnou tíhu války tam, kde jiní na téže straně profitovali. O důvod více tedy tentokrát být na straně jiné, vítězné, ne? Jsem si zcela jist, že čestnost a rozvážnost v záležitostech domácích a odvaha v Uhrách vám vyslouží nejen statky duševní, ale i odměnu v podobě statků světských.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 18 srp 2010, 18:39

O mé statky duševní, pane pražský purkmistře, jistě nemusíte mít obavy. Bojoval jsem dostatečně dlouho po boku svatého vojska římského za naší širší vlast ve jménu práva a spravedlnosti, světské statky pak užil jsem si - na rozdíl od Vás - ještě méně. Všechny tyto skutečnosti nemohou změnit rozhodnutí, které již bylo jednou vydáno.

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 18 srp 2010, 19:23

Royal píše: Zde není, pane Šliku mnoho co nechápat. Pražský purkmistr měl v něčwm přece jen pravdu, vy vskutku dovedete udeřit ten správný hřebíček na diplomatickou hlavičku. Avšak Rožmitálům moravské, či jiné město opravdu, ale opravdu nikdo dosud nenabídl. Alespoň prozatím.
LOL samozřejmě Pernštejnům :D
Obrázek

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 19 srp 2010, 16:20

Olomouckému purkmistrovi se pramálo líbí poslední vývoj věcí. Opět chřestění zbraní a výhružky či narážky podpírané vahou mušket a děl, jež hrozí zničit pracně vybudovaný mír našich zemí, jež, jak jsem doufal, leží nám všem na srdci nejvíce. Jak vidím, zjevně jsem se mýlil.
Pernštejn je náš, jak nyní doufáme, dobrý soused a zcela nepochybně člověk ochotný hájit všemi prostředky křesťanskou věc proti krvežíznivým musulmanům, jež se jako mor rozlézají Balkánem i královstvím Uherským. Proto nás velice rmoutí, že právě jeho osoba se stala středobodem všeho tohoto zla, jež klíčí jak ďáblovo sémě a hrozí nás všechny pohltit.
Olomouc se odmítá tohoto směšného divadla zúčastnit a nechat si cokoliv diktovat, ať již chřestěním zbraní nebo cinkáním zlaťáků a vyzývá všechny ostatní zúčasněné strany, aby udělali totéž. Tento sněm by měl stát čistě na svědomí jeho účastníků a jejich křesťanské morálce, nikoliv na pochybných úplatcích a ještě pochybnějších namířených dělech.
Olomouc se proto nevyslovuje pro žádnou stranu a zdržuje se tímto hlasování.

Atlantis, purkmistr olomoucký.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 19 srp 2010, 19:07

Musím se smát - stejná Olomouc, která se nechala šikanovat a vydírat Pernštejnovým vojskem, místo aby projevila alespoň náznak mužnosti, si nyní nenechá cokoliv diktovat? :D . Kdo vám co diktuje, pane purkmistře? Jedná se pouze o mírový návrh daný k posouzení sněmu a oběma panovníkům, nemluvě o tom, že v sobě obsahuje i body, které ekonomicky posílí města celkově a zapojí je více do bojům proti Turkům (o což, zdá se, jde panu purkmistrovi nejvíce, když oprávněně horuje proti Turkům). A pokud jsou ve hře spíš vaše ekonomické zájmy, pane purkmistře, opravdu se nebojte - o Hradiště nepřijdete.
Obrázek

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 19 srp 2010, 19:32

purkmistr olomoucký si dohodl s pernštejnem větší množství vzájemně provázaných věcí a nelíbí se mu, že by mohl být tento komplexní systém narušen.
:-)

Myslím, že není třeba v tuto chvíli zvyšovat mezinárodní napětí. Dohoda vedoucí k uklidnění je správná.
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 19 srp 2010, 20:40

A máme zde další právní problém, četní stavové odmítají hlasovat a chtějí se zdržet. Co s tím? Jsou dvě možnosti, první je logické snížení kvóra a tedy ke schválení návrhu bude stačit méně lidí. Druhé je jeho nesnížení a tedy jejich zdržení se je tedy rovno zamítavému hlasu...

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 19 srp 2010, 20:51

Je tu ještě třetí možnost, budeme nadále vyjednávat. Třeba nalezneme potřebnou shodu.

Odpovědět

Zpět na „Čechy 1526“