Mírový sněm - Plzeň

Moderátor: Vals

Zamčeno
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Mírový sněm - Plzeň

Příspěvek od Phoenix » 26 črc 2010, 21:25

tento sněm je neorganizovatelný v otázkách práv městských a rodových. Podporovatelé Ludvíka jsou zde ve většíně a je jasně vidět že hlasují zaujatě. Klidně by mohli jakéhokoliv podporovatele Ferdinadna přehlasovat a zbavit jakýkoliv nároků na vyrovnání. Chci aby se tímto sněm začal zabívat a nebo začal rozhodovat nezaujatě. Mě při obraně proti podlé agresy v době příměří obviňuje a jihlavského agresora a činitele tohoto dění glejty chrání. Protestanská strana jasně porušila příměří, kdy akce jejich vojsk (konkrétně Jihlavy) vůbec neodpovídali příměří a naopak útočně vedené operace příměří porušili. Snažíte se to chabě hodit na mojí hruď. Já rytíř z Pernštejna jsem mír neporušil, porušila ho strana vaše. Získání Pardubic či Hradště je samozdřejěm kompenzace za porušení příměří Ludvíkovou strany. Na finanční kompenzaci olomouckému purkmistrovi a glejt pro Jihlavana jsem ochoten pro mír v čechách a pro křesťanství přistoupit.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 27 črc 2010, 17:11

Nejvyšší komorník království českého:

Vydání ochranného glejtu sněmem se přirozeně, nemůže vztahovat na ani jednoho z panovníků. Pokud tento sněm vydá ochranný glejt, bude míti váhu pouze před samotnou institucí sněmu ani Ludvík ani Ferdinand vašk tím nejsou vázání. Další věcí, která je myslím na první pohled zřetelná je, že purkmistr Jihlavský nemá právo hlasovat o ochranném glejtu, pro svou osobu a tudíž je v této záležitosti z hlasování zcela vyloučen. Stejně, tak rytíř Pernštejn nemá právo hlasovat o výši trestu, kterou mu sněm vyměří za jeho přapadení ěmsta Hradiště (Vždyť je to logické docela mě udivuje, že to vůbec zkoušíte :) )

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 27 črc 2010, 21:48

tak promiň, jen sem to zkusil :D

pane Pernštejne, vaše lži ani nebudu komentovat, myslím že je nanejvýš jasné kdo tu porušil příměří. Kdo zaútočil? Já to rozhodně nebyl. Jen jsem setrval na místě a nikoho jsem neohrožoval, nenapadl žádnou armádu ani město a rozhodně jsem nikam nepochodoval. Na vaše rodové město, Břeclav či Brno (kde jsem navíc ty dva prapory chtěl rozpustit ale omylem jsem neuvedl jaké dva prapory řísských lancknechtů chci zrušit), jen jsem setrval na místě, tak jak si dovolujete zde tvrdit že já útočil jako první? Jak můžete srovnat váš bezohledný útok s tím co jsem učnil já? Jen se snažíte zakrývat svoje vlastní podlosti. A to neúspěšně.
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 27 črc 2010, 21:55

Takže vy popíráte, že jste se nepohnul ani o krok k Perštejnu??? To tu chcete před sněmem v dobách kdy pohané pošlapávají křestanský hodnoty takhle veřejně lhát???

J. G. Mendel
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J. G. Mendel » 27 črc 2010, 22:04

porovnejte mapy z měsíce srpna kdy se bojovalo a ze září kdy se nebojovalo.

V srpnu jsem vytáhl k Pernštejnu. V září nastalo příměří tak jsem nikam neútočil a jen setrval na místě. Připadá vám to jako nějaký útok? Příměří jsem nijak neporušil, nikde nestálo že jednotky musí být ihned staženy. Ale rozhodně jsem nevedl v mírovém měsíci žádné agresivní akce, vždyť jsem se nepohnul. Jak vás mohlo napadnout že budu někam útočit když je příměří? Aha, vám to vlastně nic neříká, vy klidně vezmete během příměří ztečí Hradiště...
Nebojím se ničeho.Nebojím se pravice, nebojím se levice nebojím se ani středu.Všechny jsem už totiž uplatil.

K demokracii se člověk musí dopracovat absolutně nedemokratickými praktikami.

Jean Mendellois z Lyonu

Československá strana národně sociální s předsedou K. Velemanem v čele ve hře ČSR 1920

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 28 črc 2010, 14:10

a vám připadá normální mít v době míru armády necelých 7 dní chůze od nepřáteloského města? Pro nás urozené příměří znamená nevytvářet žádné hrozby. U vás by to měl být to samé. Zvlášt po té zradě co jste předvedl, jste se mohl dovtípit, že vaše jakákoliv akce bude sledována z nedůvěrou. Nehledě všech vraování a rozumného uvažování jste rozpoutal něco, co je naprosto zbytečné a v těchto zlých dobách nepotřebné.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 28 črc 2010, 14:25

Jihlava nechť stáhne své jednotky ke svým městům a rytíř Pernštejn nechť okamžitě vydá zpět město Hradiště spolu s reparací 300 kpg do rukou Olomouckého purkmistra. Toť je můj návrh, který je dle mého názoru kompromisem. Peněžitá reparace není nijak vysoká, neboť je v ní zahrnut ušlý výdělek + ztráty Olomouckého purkmistra. Žádám obě strany o její uznání, neboť již pouze tento problém zabraňuje úspěšnému rozpuštění sněmu.

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 28 črc 2010, 19:06

Nejvyšší komorník království českého:

Poslední návrh pražského purkmistra, jest jasným úkazem zablokovanosti a neřešitelnosti situace... Mírový sněm splnil svou úlohu a přinesl do království mír. Tudíž, já osoba svým úřadem zodpovědná za úroveň a vznosnost dalšího jednání nepřipustím, aby byl tento sněm kulturou poklesl ke slovní odrážené mezi rytířem z Pernštejna a jihlavským či pražským purkmistrem. Toto stavovské jednání jest na základě českých vydání na dobu panování krále Ludvíka i markraběte Ferdinanda posledním společným jednáním českých i moravských stavů.

Tímto prohlašuji mírový sněm v Plzni za rozpuštěný, neboť odchodem zahraničních vyslanců i Ferdinanda Habsburského stejně tak jako vyprázdněností tohoto jednání pozbývá potřebné vážnosti.

Zamčeno

Zpět na „Čechy 1526“