Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 26 dub 2018, 00:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2006, 12:49 
Četař
Četař

Maykl (Poľsko)... pisané rýdzou slovenčinou :lol:

Aj keď sme hrali 3 hodiny, moc som nebojoval. Už na začiatku bolo mojím cieľom zabezpečiť si východnú hranicu zo Sovietskym zväzom. Nečakal som, že to pôjde až tak ľahko. Veď posúďte sami:
Z Ruska mi zadarmo chodili všetky suroviny, teda ropa, vzácne kovy, oceľ, zásoby a dokonca aj 1,5 peňazí denne! Ďalej som diktoval ZSSR svoju predstavu o zahraničnej politike v Európe, a každé rozhodnutie Augard najskôr prediskutoval so mnou. Navyše som neskôr získal Bielorusko a západnú Ukrajiny od ZSSR.

Celý čas som sa prakticky až do septembra 1939 venoval len diplomacii. Moje vzťahy so Slobodanom Dumirojevičom boli od samého začiatku napäté, lebo som nemohol dovoliť mocenské posatvenie Juhoslávie. Všetkým jej susedom som garantoval nezávislosť. Itall bol veľmi ďaleko tak ma nezaujímal a Lukossa som držal v šachu vďaka môjmu vplyvu na Sovietov.
Tá prekliata Juhoslávia si však mohla robiť čokoľvek, lebo ju odo mňa chrínilo ČSR. Chcel som to vyriešiť tak, že ZSSR zničí ČS. to sa však nedalo, lebo z neutrálneho územia (odo mňa, mal Augard zabezpečený voľný prechod) sa útočiť vraj nedá, čo bola pre mňa extra novinka, ktorá ma zaskočila v druhom prípade. S Rumunmi som vyjednal môj prechod cez Rumunské Karpaty ale opäť sa mi nedalo z neutrálneho štátu zaútočiť na Juhošku(že by to šlo len v HoI 1?) Teda som si len vymieňal letecké bomby s Italom a Dumirom.Tak som sa po vyžraní všetkých rumunských zásob pobral na svoje územie brániť Poľsko pred Nemeckom. S Juhoškou som podpísal mier. Rumuni vyhlásili neutralitu, tak som dal všetko svoje vojsko na hranicu s Nemeckom. Medzitým som vstúpil do Kominterny, ako protiváha an spojenectvo, ktoré vytvorila Juhoslávia s Talianskom. Od ZSSR som získal územie Bieloruska a západnej Ukrajiny!!!

Na konci augusta 1939 však Lukoss porušil svoju neutralitu a vstúpil do aliancie JUH-ITA, kde ja s italmi mal podpísaný mier, pretože už sme boli vo vojne. Toto som uvidel až pri Nemeckom ultimáte. Prvý plán bola vojna s Nemeckom, avšak keď som si v pozadí prečítal toto porušenie rumunskej neutrality, vydal som Nemcom Gdansk. Zobral 3/4 armády a taktiež som dal príkaz Augardovi aby presunul všetko vojsko na Rumunskú hranicu, kde sa začali objavovať Dumirove divízie. Okamžite sme vyhlásili Rumunsku vojnu, aj keď sa blížila zima. Naše úspechy vidíte na Lukossovej mape. Moju armádu delí od Bukurešti len jedna provincia. Koniec. (screeny som zabudol vyvolať :? )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 led 2007, 10:03 
Plukovník
Plukovník

Tak ted hraji za USa a je to zabijarna Japonci me nevyhlasili valku bo sem jim nedal embargo a podporuju je v jejich valce a tak sem se jen zameril na Nemecko do Britanie sem presunul mych 150 mechanizovanych divizi zadna pechota jenom moto a mech divize proste armada sveta a tak sem se vylodil a do 5 mesicu Nemecko kapitulovalo ale tak ze evropa je cela pohazena to co sem dobil ja patri SSSR a k tomu se v rumunsku porad bojuje ale je to vprdeli bo ja sem mel 6 divizi v rumuncku a ted jak juguna pripadla SSSR tak jsou proste v kotli do hajzlu :D Je to proste delete

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 led 2007, 17:05 
Podplukovník
Podplukovník

Gen.Erwin Rommel píše:
Tak ted hraji za USa a je to zabijarna Japonci me nevyhlasili valku bo sem jim nedal embargo a podporuju je v jejich valce a tak sem se jen zameril na Nemecko do Britanie sem presunul mych 150 mechanizovanych divizi zadna pechota jenom moto a mech divize proste armada sveta a tak sem se vylodil a do 5 mesicu Nemecko kapitulovalo ale tak ze evropa je cela pohazena to co sem dobil ja patri SSSR a k tomu se v rumunsku porad bojuje ale je to vprdeli bo ja sem mel 6 divizi v rumuncku a ted jak juguna pripadla SSSR tak jsou proste v kotli do hajzlu :D Je to proste delete

měl jsem uplně ten samý problém, tak jsem to udellat tak že jsem neobsazoval Berlín a dobil co se dá, osvobodil ty národy, pak ještě uplně zničil Osu(japonsko není její součástí) a až nakonec jsem dobil Berlín a nechal naskočit ty eventy o novém rozdělení v evropě.

Předmět příspěvku: Re: Velká hra 1938
PříspěvekNapsal: 28 led 2012, 16:44 
Rotný
Rotný

popravde čital som aj lepšie reporty :D

PříspěvekNapsal: 28 led 2012, 19:32 
Poručík
Poručík

spraviť report nie je sranda, je to piplačka, ktorá ťa hneď prestane baviť, viem čo hovorím :lol:

PříspěvekNapsal: 29 led 2012, 18:29 
Rotný
Rotný

to si nerobil deniky na csmwebe.. :D

PříspěvekNapsal: 30 led 2012, 15:53 
Poručík
Poručík

dúfam že ani nikdy nebudem :)

PříspěvekNapsal: 15 úno 2012, 21:31 
Rotný
Rotný

Tam musi byť minimalne 20 000 znakov no keď sa vašnivo zapišeš tak je to až príliš málo :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina