Nebe nad Berlínem

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
Rajis
Desátník
Desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2008, 11:28
Bydliště: Třebíč - Praha

Nebe nad Berlínem

Příspěvek od Rajis » 24 dub 2013, 18:01

Setup:
Arsenal of Democracy 1.08
Iron Cross 1.03beta
hard/normal
cheaty pouze pro AI
scénář Německo 1933


"11. listopadu 1918 v Compiègne se měl odehrát první krok do nového světa, světa kde již nebude válek a veškeré konflikty bude řešit mezinárodní společenství, jehož hlavními zbraněmi bude rozum a spravedlnost. První světová válka ukázala tu nejtemnější, nejodvrácenější lidskou stránku, která je schopná udělat cokoliv, aby usmrtila nepřítele, roztrhala ho na kusy a zadupala hluboko do země. Tisíce hřbitovů byly němými svědky té hrozné lidské tragédie. A ti co přežili, jen stěží skryjí hnisající krvavé šrámy na duši. Všichni si uvědomovali, že případný další globální konflikt by vedl k masakru mnohem větších rozměrů, možná takových, že by se z nich lidstvo už nemuselo nikdy vzpamatovat. Vítězové i poražení počítali mrtvé a nikdo nechtěl, aby se něco podobného opakovalo...přesto však jen pár měsíců po ukončení války, začal člověk dělat opět všechno proto, aby se svět znovu dusil ve vzduchu nasládlém krví a olovem."

Obrázek


"Versaillská smlouva pro nás neznamená nic než cár papíru, který si nezaslouží nic jiného, než aby byl nemilosrdně sežrán moly a skončil v bezedném propadlišti dějin. Pánové, teď přišla naše šance, šance na to, že Německo bude opět silnou, dominující veličinou Evropy, na kterou s respektem bude shlížet celý svět. Nesnesitelné ústrky prašivých Poláků a Čecháčků se blíží pomalu ale jistě ke konci. Zatím ji však musíme dodržovat alespoň na oko. Je třeba, ty vítězstvím zdegenerované plutokracie, ještě trochu ukolébat. Mějte při své práci na vědomí však, že naše chvíle může příjít každým dnem či hodinou, udeříme náhle, s rychlostí blesku a bez sebemenšího zaváhání. Každá kapka krve a vteřina hanby a ponížení, kterou nám nepřítel uštědřil, bude splacena desetinásobně "
Adolf Hitler při setkání nacistických špiček v Berlíně. 1.2. 1933

Obrázek


Navzdory slovům Adolfa Hitlera, bylo Německo v roce 1933 stále jen spletencem nekončící krize, vnitřních rozbrojů a politického neklidu. Země měla problém vůbec uživit své obyvatele, natož pomýšlet na válku. Nacistická strana představila první pilíř svého programu, který spočíval ve stlačení nezaměstnanosti. Byl to obrovský projekt, který zahrnoval stavbu nových silnich a dálnic a především stavbu nových továren. Byly osloveny nejvýznamější průmyslové podniky v celé zemi. Mezi prvními Kruppovi závody. Byla jim nabídnuta bezúročná půjčka na modernizaci zařízení a rozšíření kapacit. Ještě v témže roce došlo k podpisu smluv se státem. Mimo běžného spotřebního zboží a strojních zařízení, které tvořili spíš menšinu s celkového zadaného objemu, byla zde nic neříkající položka "Ostatní". Čeho se tato položka týká je objasněno až v tajných dodatcích smlouvy a zahrnuje vojenský materiál, munici a především dodání prototypů nových zbraní, mimojiné lehké a střední tanky.

Obrázek


20.2.1933
Stranická porada

Hitler - Ale ne Goebelsi, takhle to už dál nejde. Dost politických tanečků a vyčkávání, mám toho dost!
Röhm měl přeci jen pravdu. Občas je třeba použít sílu. Musí to být jasný signál, něco děsivého a šokujícího.
Něco co z hlavy člověk jen tak nevytěšní. Musíme mít masy na své straně a hlavně...musíme konečně přesvědčit Hindenburga, aby nám šel na ruku.

Obrázek

1.3.1933

Hitler - Herr prezident, výjimečná doba žádá výjimečné činy. To co se stalo je útok na naši demokracii.

Hindenburg - Tohle...egh..nemůžu přeci jen tak... po...depsat. Jedná se o ...um..významný zásah do..eh ústavy.

Hitler - Rozumím Herr prezident, nebude problém to protlačit v Reichstagu. Terorismus je něco co nemůžeme tolerovat i za ztrátu určitých občanských svobod. Sláva Německu!

6.3 1933
Krollova opera, dočasné sídlo vlády


Hitler - Veškeré pravomoce přechází na kancléře. Státní správa bude vyřizovat legislativu a bude mít právo měnit ústavu. Některé občanské svobody - jako právo na shromažďování, musí být dočasně potlačeny. Telefonní a poštovní styk bude bez práva na soukromí. V tomto boji, který začal, nesmíme dát teroristům žádnou šanci, stát musí udělat vše proto, aby s tímto podvratným a nevyzpytatlným živlem mohl bojovat, a moc je tedy třeba předat těm, kteří ji mohou vykonávat rychle a efektivně. Dnes máte historickou možnost udělat zásadní krok pro nové, lepší Německo.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Rajis dne 26 dub 2013, 00:09, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1609
Registrován: 25 lis 2012, 21:08
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebe nad Berlínem

Příspěvek od Erdzo1208 » 24 dub 2013, 20:06

Super! Krásny predhovor!
Závidim ti ten zážitok, ktorý prežiješ pri útokoch. Počet provincií je ohromný - Hlavne Taliansko dostalo od tvorcov veľa :)
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

Rajis
Desátník
Desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24 říj 2008, 11:28
Bydliště: Třebíč - Praha

Re: Nebe nad Berlínem

Příspěvek od Rajis » 26 dub 2013, 00:16

Erdzo1208 píše:Super! Krásny predhovor!
Závidim ti ten zážitok, ktorý prežiješ pri útokoch. Počet provincií je ohromný - Hlavne Taliansko dostalo od tvorcov veľa :)
Díky! Je to fakt, že už bych jen tak nehrál původní mapu, když sem se na ní nedávno díval, přišla mi šíleně chudá :)

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“