Estado Novo AAR 1936

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

pan Ahoj
Major
Major

Estado Novo AAR 1936

Příspěvek od pan Ahoj » 21 bře 2013, 16:19

Estado Novo #0

[tuber2]http://www.youtube.com/watch?v=BZuokfaRcR8[/tuber2]

1. Hrdinové moře, ušlechtilý lide,
Statečný nesmrtelný národe,
Pozvedni dnes znovu
Slávu Portugalska!
Z mlh paměti,
Ó Vlasti,je slyšet hlas
Našich velkých předků,
Který tě musí dovést k vítězství.

Ref.: Do zbraně, do zbraně!
Na zemi, na moři!
Do zbraně, do zbraně!
Bojovat za naši vlast!
Proti dělům jít, pochodovat!

2. Rozviň neporazitelný prapor,
Proti živému světlu tvé oblohy!
Zvolej k Evropě a celému světu:
Portugalsko nezhynulo.
Polib svou sladkou zemi
Oceán, který hučí láskou,
tvá vítězná paže
Dala světu světy nové.

Na zemi, na moři!
Do zbraně, do zbraně!
Bojovat za naši vlast!

3. Pozdravte Slunce, které září
Na šťastnou budoucnost;
Ať je ohlasem na urážku
Signálem znovuzrození.
Paprsky této silné jitřenky
Jsou jako polibky matky,
Které nás chrání, podpírají
Proti nepřízni osudu.

Na zemi, na moři!
Do zbraně, do zbraně!
Bojovat za naši vlast!

Je počátek roku 1936 a v Evropě to začíná vřít. A to nejen v dalekém Německu, ale i hned za humny v sousedním Španělsku. Ideální čas navrátit náš stát na výsluní ze kterého jsme v posledních letech díky neschopnému království a slabosti demokratické první republiky, tak ustoupili! Estado Novo (Nový stát) je nyní naší příležitostí jak začít znovu. Okolní země s námi v posledních letech naprosto přestali počítat... Musíme je proto naučit slušným mravům!
  • Zdá se mi, že Portugalsko se v Paradox hrách příliš nehraje. Natož v HOI, kdy si neumím vybavit snad ani zmínku o tom, že by za ně někdo vůbec zkoušel hrál. Já sám jsem Portugalsko přehlížel - stojí relativně mimo dění i když má hlavní území v Evropě + má spoustu kolonií ve světě, které ale bohatstvím neoplývají. Přesto pokud je chce člověk anektovat, tak jsou k tomu potřeba obrovské manévry na třech kontinentech... Myslím, že by to mohla být docela sranda. Samozřejmě v rámci možností - světová dominance cílem není.
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) pan Ahoj dne 22 bře 2013, 10:30, celkem upraveno 1 x.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Red
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Re: Estado Novo AAR 1936

Příspěvek od Red » 21 bře 2013, 17:38

Tak to jsem hodně zvědavej :)

jjelen
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jjelen » 21 bře 2013, 20:58

Tec2do píše:Myslím, že by to mohla být docela sranda. Samozřejmě v rámci možností - světová dominance cílem není.
Nač ta skromnost? :twisted:
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Inconnu
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Inconnu » 22 bře 2013, 09:55

Jsem zvědaf, Portugalsko by mohlo být zajímavé. Zrovna včera jsem byl tak znuděn, že jsem o něm vážně uvažoval (nebo Rumunsku, to je hratelnější). Nakonec vyhrála stará dobrá Anglie s tou obměnou (proti mému obvyklému postupu), že budu klást důraz ještě víc na námořnictvo na úkor letadel a pozemních. Snad to udržím...

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 22 bře 2013, 10:38

jjelen píše:Nač ta skromnost? :twisted:
Neboj, je jen předstíraná... :twisted:

Inconnu: JJ, za Rumunsko je to dobrý. Sám jsem předtím Portugalskem měl právě hru za Rumuny, abych si hru po dlouhé době trochu ošahal. :D
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 22 bře 2013, 12:01

Estado Novo #1

Obrázek
Začínáme poměrně s holým zadkem - stav našich surovin v zásobě je žalostný. Avšak mnohem horší je fakt, že nejsme ani zdaleka soběstační. Elektřiny i železa máme velký nedostatek, takže obojí budeme muset ve velkém dovážet. Vzácné kovy máme prozatím trošinku v plusu, ale není to nic co by stálo za řeč, protože jakmile zvedneme mírně průmysl, tak budeme v mínusu i tady. Přísun ropy nemáme žádný, takže jakmile se rozjedou lodě nebo náš bombardér, tak jedeme tryskem do mínusu... Spokojený jsem snad jen se startovní lidskou silou.

ObrázekObrázek
V celém Portugalsku najdeme jen dvě zastaralé pěší divize 1918 doplněné o jednu velice zastaralou dělostřeleckou brigádu v Lisabonu. Počty jsou naprosto nedostatečné o kvalitě výzbroje ani nemluvě. Námořnictvo je na tom o ždibec lépe - 2 torpédoborce, 1 ponorka anglické výroby a dvě plavidla schopné transportu našich vojáků. Na takové to domácí žvýkání to stačí, ale do války je to nepoužitelné. Chtělo by se říct, že je nutné postavit několik nových lodí, ale vzhledem k tomu, jak je výroba lodí drahá a dlouhá, je to poměrně nereálné. Navíc by naše lodě stejně neměly na co jezdit... No bude to sranda. Kromě námořnictva a pozemních sil máme i letectvo. A to musím říct, že jsem poměrně překvapen - máme jeden taktický bombardér, což je paráda. Na druhou stranu do něj nemáme palivo, takže... :D

Obrázek
Ihned jsme začali rekrutovat nové divize. V dnešním světě si nemůže náš obrovský stát mít jen dvě divize... Všimnout si můžete i našich obchodních dohod, díky nimž získáváme suroviny, kterých se nám nedostává. Náš hlavní obchodní partner je Velká Británie, v menší míře Německo.

Obrázek
Itálie získává Etiopii. Stejným směrem se chceme dát i my.

Obrázek
K tomu je potřeba silného spojence. S Anglií a Německem máme zhruba stejně dobré vztahy. Avšak kvůli politice máme mnohem vyšší šanci na utvoření spojenectví s Německem. Proto je za nastřádané penízky ovlivňujeme do doby než nám spojenectví odkývají.

Obrázek
Tradá! Vzniká spojenectví mezi Německem a Portugalskem.

Obrázek
Za plány na pokročilejší pěchotní divizi posíláme do Německa náš zastaralý torpédoborec a ponorku anglické výroby. Němci tak získávají podrobné informace o anglických ponorkách.

Obrázek
28. března získáváme první divizi kavalérie.

Obrázek
Když už máme silného spojence, tak ať ukáže trochu solidarity - vypovídáme předchozí obchodní dohody, takže jsme v mínusu. Krátce na to nám Německo daruje hned několik obchodních dohod. (I mimo obraz; v zásadě nám darují všechnu potřebnou elektřinu, což dělá kolem 15 jednotek; zbytek jako železo si musíme shánět sami od Angličanů)

Obrázek
V sousedním Španělsku se rozhořela občanská válka.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 22 bře 2013, 22:03

Proč proboha stavíš kavalérii? Při takovém nedostatku průmyslové kapacity se snad nevyplatí stavět cokoliv vyjma základní pěchoty. Tím spíš, že musíš teď zkoumat dvojnásobek techů...

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 23 bře 2013, 10:25

Tak do občanský války máš půl roku s tím máš následující možnosti postavit:
a) 2x pěchotu 1918
b) 2x kavalérii
c) 5 možná 6 milic
d) Neúčastnit se války

Nedovedu si představit, že by se s tímhle dalo válčit, proti kterékoliv straně. Obě nás převyšují násobně početně, mají lepší generály, kvalitnější jednotky + vzdušnou i námořní převahu... No ok možná by se dala docílit nějaká hodně haluz situace kdy... ale to je fuk. Pokud to chce někdo zkusit lépe, tak může, rád se na to podívám. :) Je velmi pravděpodobné, že to tu půjde spoustě lidem lépe - já jsem HoI nehrál nějaký ten rok...

Stavím kavalérii protože je rychlá a chtěl jsem tedy nechat ty dvě strany řezat mezi sebou a pak tam dojet dřív než vítěz :twisted: Počkej ač si udělám čas a nahodím další část reportu... S tím co jsem měl jsem pak s výsledkem docela spokojenej...

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 23 bře 2013, 11:46

No to jsem zvědav...
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 23 bře 2013, 12:41

Vida, já si zrovna Portugalsko rozehrál v EU3. (Byl by zájem o report?) Reporty z HoI nečtu, ale tenhle budu určitě sledovat.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 23 bře 2013, 12:58

Reportů není nikdy dost... Teda pokud to není zrovna Německo v HoI, těch už trochu dost mám... Portugalsko v EU. Jo, docela bych se podíval. Tvoje reporty v CK jsou kvalitní, tak sem s ním. :)

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 23 bře 2013, 12:59

Estado Novo #2

Obrázek
Pořádek musí být! Žádné rádoby rebely neuznáváme, ale střílíme! Vyhlašujeme válku Francovi! Plán je následující - Valladolid obsadí naše kavalérie, zatímco La Coruňu pěšáci. Pěšáci se následně pokusí dobít Burgos za pomocné útoku kavalérie z Valladolidu. (Tyhle tři území mají totiž cenu- La Coruňa a Valladolid mají továrny; v Burgosu bychom měli získat i nějaké zásoby navíc jsou tam suroviny; Salamanca nemá žádnou cenu tu ať si nechají klidně republikáni).
[Proč nacionalisté -> republikáni u našich hranic nemají žádná dobrá území, navíc na těch jižních území se přechází půl měsíce, tedy nemůžeme jim zasadit žádnou citelnou ztrátu. Naopak nacionalisty ta dýka do zad prostě jasně položí. Navíc díky tomu, že je Německo s námi, tak nemá event na podporu Franca. Takže je víceméně rozhodnuto hned na začátku. :twisted: ]

Obrázek
Republikánská pěchota z Madridu se dostala do Valladolidu dříve než naše kavalérie :o

Obrázek
Pěšáci tedy pokračují v misi, kavalérie jede tedy obsadit alespoň Salamancu...

Obrázek
Burgos je sice obklíčen, ale ani když se přidáme k republikánskému útoku, tak nacionalisty neporážíme...

Obrázek
Musíme počkat než se nacionalisté probijí do Zaragozy. Naše a Německé letadla ničí zbytek povstalců...

Obrázek
Ale zase jsou Republikáni rychlejší i když to mají přes řeku :o

Obrázek
Naše druhá kavalérie mezitím obsazuje Kanáry.

Obrázek
Druhá kavalérie se přesunuje obsazovat Barcelonu. Ale než se dostane na místo, tak už je pozdě. Obsazuje tedy alespoň Baleáry.

Obrázek
Když jsme obsadili Baleáry, tak se najednou nacionalisté znovu získají Tarragonu, ale hned je Republikáni z okolí zničí... Naše kavalérie tedy pospíchá a je úspěšná! Taragona je naše!

Obrázek
Poslední odpor nacionalistů je v Seville. I když jsou obklíčení, tak odrazí několik republikánských útoků... My si zatím obsazuje poslední španělské území v severní Africe.

Obrázek
Využíváme dalšího republikánského útoku na Sevillu. Naše kavalérie útočí z moře. Podporuje nás i mohutně letectvo celkem 9ks taktických bombardérů. Nacionalisti nemají šanci. Naše kavalérie je v Seville rychleji než sovětské tanky ze sousední provincie... Jedná se o výbornou provincii. Navíc získáváme suroviny, kterých se nám do této chvíle příliš nedostávalo.

Obrázek
Získali jsme všechny španělská zámořská území vyjma toho v kroužku u rovníkové Afriky. Ale nemusíme mít všechno.

A nakonec takový teaser na další část...
Obrázek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 23 bře 2013, 13:25

Ty si foukáš. :))
Nuže do toho!
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 23 bře 2013, 14:06

Móóc pekné :clapping:
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 23 bře 2013, 14:12

Pěkné, ale jsem tedy zvědav, jak to ukoulíš se 4 divizema. Možná by fakt bylo lepší postavit těch 5-6 milic. Ale asi by jsi se tím tady nechlubil, kdyby jsi prohrál :)

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 23 bře 2013, 14:53

Pokud bych chtěl bojovat, tak by ty milice byly možná nejlepší... S nimi by to už možná šlo uhrát i během tý občanský vojny.

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 23 bře 2013, 15:53

Estado Novo #3
ObrázekObrázek
Hru jsem rozehrával několikrát než jsem našel schůdnou cestu. Například jako logický krok se zdá bojovat na začátku proti Republikánům. Jenže jejich letectvo mě vždycky zadupalo do země. Jak moje jednotky, tak i průmysl. Nepomohlo ani spojenectví s Němci. Sice tu pak lítalo dost německých stíhaček, ale Republikáni fungovali stejně dál... Až najednou byl po jedné povedené hře mír a koukám, že Španělé mají všechny jednotky koncentrovaný na dvou místech. Po stáhnutí expedičních vojsk, navíc koukám, že jich mají poměrně málo. Devět divizí je na jihu, kde trvá přechod jedné provincie půl měsíce a pět někde nahoře v horách, kde je víceméně kulový. Plán spočíval v překvapivém útoku na nekrytá důležitá města ve Španělsku, doufajíc, že se Španělé vzdají dřív než se zformují k protiútoku.

Obrázek

Obrázek
Pěchota útočí z Portugalska, kavalérie se znovu vyloďují. Jedna na Barcelonu, druhá na Valencii.

Obrázek
Kavalérie z Valencie postupuje přes Guadalajaru do Madridu; druhá kavalérie se po obsazení Barcelony znovu naloďuje a vyloďuje se ve Valencii odkud pokračuje při pobřeží do Murcii.

Obrázek
Madrid padnul a s ním jsme kompletně zničili otravné španělské letectvo. Všimněte si že Španělé zatím neobsadili ani nebráněnou Sevillu...

Obrázek
Nyní Španělé nemají skoro žádné IC. Jejich jednotky tak mají krásný -75% postih :) Velká škoda - stačila by doslova hrstka divizí navíc, aby je člověk pomalu rozdrtil. Nebo by stačilo kdybych měl velení nad německými bombardéry a prostě nepřátele zničil ze vzduchu. Takhle byla myslím zničena jedna španělská divize a další dvě byly kus před zničením (tak 20%).

Obrázek
Válečné skóre hraje pro nás. Není potřeba pokračovat v konfliktu a třeba nakonec prohrát...

Obrázek
A tady je výsledek mírových jednání. Kdyby se někdo pozastavoval proč jsem nechtěl radši Huelvu - provincie má na sobě bod. Ještě shrnu výsledné klady a zápory.
Klady:
-získali jsme Oviedo, Zaragozu, Badajoz
-získali jsme zase trochu surovin
-mír byl separátní Německo dál bude Španělům znepříjemňovat život
-mír byl separátní Německu pofrčí průmysl na plno...

Zápory:
ztratili jsme Tarragonu - nevím proč, hned jak na ní Španělé vlezli, tak ji vlastnili :roll:
4x německá stíhačka + 1x německý taktický bombardér
-mír byl separátní Německo dál bude Španělům znepříjemňovat život a nám ve velkým žrát zásoby a ropu :?
-mír byl separátní a Německo setrváním ve válečném stavu může přijít o řadu eventů...

michael89
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michael89 » 29 čer 2013, 07:54

Ako to pokračuje ďalej?

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 29 čer 2013, 09:18

No minimálně jeden dva díly se ještě určitě objeví. Na to mám odehráno + screeny, takže až budu mít náladu něco málo k tomu sepsat tak to bude... ale kdy to si netroufám hádat. Mám toho rozehráno i rozepsáno spoustu EU2, MotE, HoI za Japonsko a teď poslední dobou koketuji s CK2... :twisted: Když se podíváš na můj předchozí hoi report za Japonsko, který začal 4. září 2008 a má poslední aktualizaci v květnu 2013 a pokračuji i přes to, že jsem ho už ukončil, tak se neboj pokračovat budu určitě i tady... Obrázek

michael89
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michael89 » 29 čer 2013, 11:52

Super, teším sa, milujem HoI reporty :) Idem si pozrieť ten japonský.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“