Taliansko 1936

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Taliansko 1936

Příspěvek od Atlantis » 19 dub 2013, 15:16

Hmmm...a obklíčení pomoí vylodění by nešlo?
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 19 dub 2013, 15:42

Atlantis píše:Hmmm...a obklíčení pomoí vylodění by nešlo?
Nie, pod tou provinciou je už Portugalsko. :)
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

majo213
Rotný
Rotný

Příspěvek od majo213 » 19 dub 2013, 23:11

Savmi si to,zahraj si to kúsok dopredu a uvidíš...
možno prídeš na neaké riešenie...
vela štastia :)

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 21 dub 2013, 12:46

Skúšal som skúšal ako riešiť situáciu v Afrike. Ja hlupák som si nevšimol, že letecké jednotky, ktoré nedoletia na bojisko pozemné, dokážu napádať námorne jednotky USA dopravujúce posily do Afriky. Z počiatku boli výsledky operácií ohromné a za prvý týždeň októbra sme potopili množstvo transportov, ale neskor dotiahli Američania bojovú flotilu a dokázali napriek našej snahe dopraviť ďalšie divízie. Beztak sa nám občas podarí nejaká loď potopiť.

Obrázek

Ponorky som rozdelil na dve skupiny a zadal im úlohu potápať Britské konvoje v Atlantiku. Aj tu sa prvé októbrove dni darilo, ale neskor sa zapojila do bojov Britská flotila a do pár dni sme sa museli stiahnuť. Námornici sa boja vyplávať na more.

Obrázek

Rusko sa stalo opať najsledovanejším bojiskom sveta. Na strednej aj južnej časti frontu panuje kľud. Sevastopoľ je síce obklúčený, ale nedarí sa nám obsadiť ho. Po dlhých a vyčerpávajúcich bojoch sa podarilo ČA obklúčiť Nemcov v Estónsku.

Obrázek

Fínko, ktoré stratilo 1/2 územia sa zlaklo Nemeckej porážky v Estónsku a kapitulovalo.

Obrázek

PS: V Afrike je už 84 spojeneckých div.

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

majo213
Rotný
Rotný

Příspěvek od majo213 » 21 dub 2013, 13:19

A neskúsiš load ?

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 21 dub 2013, 13:20

Tady bude ještě veselo. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 21 dub 2013, 13:25

majo213 píše:A neskúsiš load ?
Starší save? Nemám :oops:
Ani by som ho nepoužil, nech je prča :mrgreen:

Ján Smrek

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 05 kvě 2013, 12:46

Práve som odohral 2 mesiace. Sú Vianoce a nedeje sa nič velkého. V Rusku nezamrzli len vojaci, ale aj fronta. V Afrike je už 89 Spojeneckych divízí. Konvoje sa plavia rovno do tej provincie, kde sú vojska. Takže som ich začal potápať ale zatial by sa dali úspechy spočítať na prstoch dvoch rúk.

Preto vás chcem poprosiť, či mi dovolíte použiť a. bombu pomocou cheatu. Hm?

Ján Smrek

majo213
Rotný
Rotný

Příspěvek od majo213 » 05 kvě 2013, 13:55

Erdzo1208 píše:Práve som odohral 2 mesiace. Sú Vianoce a nedeje sa nič velkého. V Rusku nezamrzli len vojaci, ale aj fronta. V Afrike je už 89 Spojeneckych divízí. Konvoje sa plavia rovno do tej provincie, kde sú vojska. Takže som ich začal potápať ale zatial by sa dali úspechy spočítať na prstoch dvoch rúk.

Preto vás chcem poprosiť, či mi dovolíte použiť a. bombu pomocou cheatu. Hm?
Skusil by som load
alebo ich skus pustit dalej,obsad pristav a potom ich zlikviduj 89 divizii zere docela zasoby...

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 05 kvě 2013, 14:15

majo213 píše:Skusil by som load
alebo ich skus pustit dalej,obsad pristav a potom ich zlikviduj 89 divizii zere docela zasoby...
1., ja starší save nemám
2., Je nemám ani 50 div. Nemyslím si, že ich dokážem pustiť do vnutrozemia a zaroveň obsadiť prístav. To je obrovský risk. Navyše by som ich musel pustiť do provincie vo vnútrozemí a fronta by sa natiahla o ďalšie 2 provincie. Rozdeliť 48 div. na 4 provincie proti 90 superovym je nesplnitelne.

Ján Smrek

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 05 kvě 2013, 15:19

Na atom zapomeň. Jak daleko máš letiště? Každopádně, jak důležité jsou nějaké zapadlé provincie v Africe? Já bych tak 2-3 provincie dozadu postavil letiště, pak dal ústup a začal postupující spojence nemilosrdně bombardovat.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 05 kvě 2013, 15:41

Atlantis píše:Na atom zapomeň. Jak daleko máš letiště? Každopádně, jak důležité jsou nějaké zapadlé provincie v Africe? Já bych tak 2-3 provincie dozadu postavil letiště, pak dal ústup a začal postupující spojence nemilosrdně bombardovat.
Na nejakú knižku pekny námet, ale zobuďme sa do reality. Najbližšie letisko je na tretej provincii severne na pravej strane. Najjužnejší bod, na ktorý doletia je provincia, kde je aj samotné letisko, potom ešte nejaké 2, ktore su severnejšie. Mám 5 Bombardérov z toho 3 námorne. Proti mne stojí 89 spojeneckých divízií a ja mám len 48. Momentálne spojenci neútočia, ale keď tieto div. rozdelím na 4 provincie, tak to bude ako situacia na východe v roku 44.

Kolko trvá stavba letiska?

Ján Smrek

majo213
Rotný
Rotný

Příspěvek od majo213 » 05 kvě 2013, 16:18

Na nejakú knižku pekny námet, ale zobuďme sa do reality. Najbližšie letisko je na tretej provincii severne na pravej strane. Najjužnejší bod, na ktorý doletia je provincia, kde je aj samotné letisko, potom ešte nejaké 2, ktore su severnejšie. Mám 5 Bombardérov z toho 3 námorne. Proti mne stojí 89 spojeneckých divízií a ja mám len 48. Momentálne spojenci neútočia, ale keď tieto div. rozdelím na 4 provincie, tak to bude ako situacia na východe v roku 44.
Začni od znova a vyrad britov z afriky do doby kým vstúpi USA do vojny,
ja som obsadil vo východnej afrike Mombasu a Dar es salam a moc si nešktrli kedže sme britom zničili polku námorníctva a v afrike je zlá infraštruktúra ale je to HoI3

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 05 kvě 2013, 16:46

majo213 píše:Začni od znova a vyrad britov z afriky do doby kým vstúpi USA do vojny,
ja som obsadil vo východnej afrike Mombasu a Dar es salam a moc si nešktrli kedže sme britom zničili polku námorníctva a v afrike je zlá infraštruktúra ale je to HoI3
To mi už robíš naschvál? :)
Starši save NEMÁM :)

Ján Smrek

majo213
Rotný
Rotný

Příspěvek od majo213 » 05 kvě 2013, 17:03

To mi už robíš naschvál? :)
Starši save NEMÁM :)
uplne odznova

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 05 kvě 2013, 17:25

Ak mi tých 6 rokov odohráš, rád ti to pošlem :)

Ján Smrek

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 05 kvě 2013, 17:47

A proč nehrát dál i za cenu případné prohry? :D (Já vím - ono je těžké se dokopat k reportu i když je člověk úspěšný. Když se mu nedaří, tak se mu chce o tom psát ještě míň...) Na paradox fóru je jedno excelentní AARko (EU2), kde týpek hrál za Skotsko. A teď už si to nepamatuji přesně, ale mám pocit, že s Anglií vedl x válek, přičemž za prvních sto, dvěstě let nic nedobyl a několikrát v průběhu hry zbankrotoval. Přesto to nevzdal a hru dotáhnul až do konce navzdory tomu, že měl už od začátku extrémní inflaci... :D

Na Afriku kálí pes... stáhni armády a vyloď se na Kavkaze. Nebo tam projdi přes Turecko nebo Persii a doraž Sověta.

I když si myslím, že pokud stáhneš trochu armády od nich dál, tak se nepřátelé rozeběhnou po okolí... I když absence letectva je tu velká bolístka... (Předpokládám že víš u letadel je dolet u jednotlivých provinciích ukradenej, ale že rozhoduje "místní mapa" nebo "oblasti" nebo jak se tomu nadává a stačí pokud máš dolet alespoň na jednu místní provincii.)
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 05 kvě 2013, 19:12

Tec2do píše:A proč nehrát dál i za cenu případné prohry? :D (Já vím - ono je těžké se dokopat k reportu i když je člověk úspěšný. Když se mu nedaří, tak se mu chce o tom psát ještě míň...) Na paradox fóru je jedno excelentní AARko (EU2), kde týpek hrál za Skotsko. A teď už si to nepamatuji přesně, ale mám pocit, že s Anglií vedl x válek, přičemž za prvních sto, dvěstě let nic nedobyl a několikrát v průběhu hry zbankrotoval. Přesto to nevzdal a hru dotáhnul až do konce navzdory tomu, že měl už od začátku extrémní inflaci... :D

Na Afriku kálí pes... stáhni armády a vyloď se na Kavkaze. Nebo tam projdi přes Turecko nebo Persii a doraž Sověta.

I když si myslím, že pokud stáhneš trochu armády od nich dál, tak se nepřátelé rozeběhnou po okolí... I když absence letectva je tu velká bolístka... (Předpokládám že víš u letadel je dolet u jednotlivých provinciích ukradenej, ale že rozhoduje "místní mapa" nebo "oblasti" nebo jak se tomu nadává a stačí pokud máš dolet alespoň na jednu místní provincii.)
Samozrejme, že viem :lol:
Turecko a vojna? Nie, nie. Keď som sa naposledy pozeral na ich politiku, boli fašistami, takže je tu šanca, že ich Nemci pozvú.

Keby som v tej Afrike aspon prehrával, ale spojenci ani neútočia a opustiť Afriku, miesto pri ktorom som odohral 1/2 času pri tomto reporte, to by zabolelo pri srdiečku. :)

No uvidím. Teraz tu máme stávkovanie a ja som sa ponoril do NHL 09, takže nechám hru na chvíľu bokom. Možno sa po čase vráti inšpirácia.

Ján Smrek

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 28 kvě 2013, 11:28

Pokračujemé!! 8)

Niekto by si povedal: "Nový rok, nová nádej", avšak v tomto prípade to zatial neplatí. Ruská fronta je napriek velkému počtu porážiek stále stabilná. Na severe sú nemecké divízie stále v obklúčení, Smolensk mení majitela každý týždeň a prielom v oblasti dolného toku Dnepru drží svoje predmostie z odretou zadnicou. Obyvatelia Kyjeva možu na vlastné oči sledovať boje odohrávajúce sa na východnom brehu. Vojna sa prehupla do najstrašnejšieho konfliktu všetkých čias. Už sa zdalo, že na juhu preberajú iniciatívu Sovieti, tak som ustúpil, aby som sa vyhol prípadnému obklúčeniu. Avšak už 3.1.1944 sme svoje miesto znovu zaujali, po tom ako Nemci obsadili Zaporozhye. Hrozba obklúčenia je zažehnaná.

Obrázek

V Afrike som ustúpil o jednú provinciu, tak ako ste mi radili. Ďalej ustúpiť nemožem, lebo by sa fronta natiahla z dvoch provincií na tri a to by som zrejme neudržal. Uvidíme, či Spojenci skočia na našu fintu. Osobne však tomu nádej nedávam. Screen k dátumu 25.1.1943

Obrázek

Ján Smrek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 28 kvě 2013, 16:55

To jsem zvědav, jak to v Africe dopade... :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“