Japonské Císařství

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 02 kvě 2012, 20:21

Japonské Císařství

Nastavení
Obtížnost - Těžká
Agresivita - Normální


ObrázekČasně ráno jsem nastoupil do vlaku, abych se dostavil na velitelství Japonské Císařské Armády. Už necelé 3 měsíce sem se snažil domluvit osobní setkání s generálem Kanem, kterému sem chtěl sdělit mé návrhy na vojenský a hospodářský rozmach Japonského Císařství. Po příjezdu mě nechali čekat 2 hodiny než mě poslali do kanceláře generála, ten mi dal 20 minut s odůvodněním přípravy vojenské přehlídky v Tokiu. Na nic sem nečekal a pověděl mu o mých návrzích na okupaci Číny a námořní intervenci v tichomoří. Kano mě vyslechl a vypadal nadšeně. Slíbil mi, že se o mě zmíní vrchnímu veliteli Yamamotovi. Do dvou týdnů mi přišlo pozvání od generála, měl jsem se setkat s Yamamotem osobně. Poté už to šlo rychle a zanedlouho jsem byl jmenován zástupcem Yamamota. Po půl roce mi Císař dal povolení spravovat Císařské armády a kontrolovat průmysl. Do této pozice jsem měl nastoupit 1. 1. 1936


Asijský tygr se probouzí

První dny ve funkci jsem se podíval, jak na tom Japonské Císařství je. Zprvu jsem se zhrozil nad Průmyslem a zastaralých pozemních jednotek. Průmysl musíme nastartovat a Císařské pozemní síly zmodernizovat, to jsou naše priority.

Obrázek

Předseda vlády se mi svěřil se starostí o surovinové zdroje, především o ropu. Pro 100% fungování Císařských leteckých a především námořních sil je nezbytné, proto sem se obrátil na USA a zajistil dodávky ropy, které by měli postupem času vytvořit dostatečně velké zásoby v případě válečného konfliktu. Dále jsme společně s předsedou vlády započali výstavby nových továren, které sníží nezaměstnanost a pomůžu ekonomice. Proběhla reorganizace pozemních, leteckých a námořních sborů.

Nyní nadešel čas připravil plán na obsazení nevýznamného územního celku Guangxi Clique. Je to vítaná příležitost otestovat novou taktiku vedení boje.

Obrázek

28.2.1936
Brzy ráno okolo 5 hodiny započali útok bez varování naše invazní síly na nic netušící posádky přístavů. Vylodění na jihu a letecké bombardování východního přístavu byl jen počátek Japonského útoku. Po obsazení pobřeží situace využila Čína, která také vyhlásila Guangxi Clique válku, ale tím nechtěně pomohli nám. Japonská armáda se vyhnula zbytečným střetům a díky rychlejším jednotkám jsme obsazovali oblasti nepřítele.

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Čína získala 4 provincie z 11-ti a během dvou týdnů vyhlásila další válku, nyní Yunanu.
Obrázek


Evropské záležitosti nás nijak netíží, jen ať mají starosti sami se sebou.
Obrázek


Dalším krokem bude obsazení Shanxi. Armáda byla přesunuta na připravovanou frontu a 1. Císařské děla vystřelila směrem k nepřátelským pozicím 19. 7. 1936.
Obrázek

Počáteční úder byl zdrcující. Během této bleskové akci jsme nepřátelské „divize“ hnali před sebou, ale k obsazení došlo až koncem listopadu.
Obrázek
Obrázek

Mezitím Čína vyhlásila válku také tibetu, což nahrává Císařství, jelikož své jednotky přesunuje daleko na východ.

Nyní máme v plánu postavit nových 10 divizí a modernizovat armádní sbor jak jen to půjde a nejpozději 1. 1. 1938 vyhlásit válku Číně.

Přišli nám nové informace od našich zvědů z Číny a museli jsme přehodnotit situaci. Čínská armáda čítá k 1. Září 1937 cca 60 pozemních divizí proti našim 28 pozemních divizí… Musel být připraven nový plán. Místo 10 vycvičíme minimálně 30 divizí a připravíme 2 letky útočních stíhaček pro podporu pěších výbojů.
Obrázek


Čína vyhlásila 1. Října válku komunistické Číně. To nám vůbec nevadí, obvykle se ten třetí směje…
Obrázek
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Uživatelský avatar
abec3
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1232
Registrován: 01 kvě 2010, 06:46
Bydliště: Čadca/Praha

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od abec3 » 02 kvě 2012, 20:32

ešte že si tie obrázky nevymazal ako to zvyknem ja, to by už bolo po reporte :D Reportov na fóre nie je veľa a dokončených je minimum, tak držím palce a dúfam že tento nebude mať rovnaký osud ako 99% ostatných :)
Obrázek
http://cz.buildstate.net/stat.php?nick=kysuce
Čas*úsilie je konštantné; tzn. s ubúdajúcim časom dosahuje úsilie nekonečných hodnôt.

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 02 kvě 2012, 20:37


Asijská velmoc


Stav pozemních sil před vypuknutím války
Obrázek

Válka o dominanci ve střední Asii začala podle plánů na nový rok 1938. Počáteční odpor Čínských nacionalistů byl tvrdý oříšek pro pozemní jednotky, ale s leteckou podporou napříč celou Čínou se nám podařilo prolomit linie nepřátelských vojsk a dostat do pasti část divizí. Čínské ztráty byly od počátku války znatelné. Během 3 měsíců ztratili na 20 divizí a po půl roce bojů celá polovina jejich armády byla ztracena… Po osmi měsících přišla Čínská delegace v čele s Čankajškem s nepodmínečnou kapitulací Číny. Tu jsme přijali a začal hromadný přesun jednotek k hranicím komunistické Číny.

Výpady našich invazních divizí, jedním z úkolů je obsadit průmyslové oblasti Číny
Obrázek

Počet čínských divizí v obklíčení
Obrázek

Východ Číny je obsazen, Japonská Císařská armáda pochoduje směrem k Himalájím bez výraznějšího odporu
Obrázek

Kapitulace Číny (zvoleno "Totální okupace!")
Obrázek

Na východě jsme nechali vytvořit loutkový stát, neboť je pro nás obtížné dopravovat jednotky přes himaláje na hranici se sověty.
Obrázek

Po přesunutí divizí ke kom. Číně jsme začali ofenzivu ze severu. Zakopaní komunisti neměli sebemenší šanci proti naší pěchotě podporovanou letectvem.
Obrázek

Kapitulace Komunistické Číny (obsazení trvalo 1 měsíc a 15 dní)
Obrázek

Podstatná část Asie patří našemu Císaři, nyní musíme potlačit partyzány.
Obrázek


30.8.1939 Začala válka v Evropě.
V polovině listopadu vyhlásil Sovětský svaz válku Finsku.
Obrázek

Rok 1940, Čína je prakticky bez partyzánských aktivit, na úkor nedostatku lidské síly.
Obrázek

Budování nové flotily, náš cíl = stát se námořní velmocí.
Obrázek
Obrázek

Během výroby Císařských námořních sil pomalu ubývaly zásoby vzácných materiálů, od dobytí Číny se zásoby ztenčily přibližně o 5000 kusů. Proto jsme museli vyhlásit válku Siamu, který na svém území naleziště vz. mat. má. Během vylodění v Thon Buri vznikla Vichistická francie a nám připadla Indočína a s nimi spjatá důležitá letiště.
Obrázek

Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 02 kvě 2012, 20:39

abec3 píše:ešte že si tie obrázky nevymazal ako to zvyknem ja, to by už bolo po reporte :D Reportov na fóre nie je veľa a dokončených je minimum, tak držím palce a dúfam že tento nebude mať rovnaký osud ako 99% ostatných :)
screeny sem si nechal všechny...

a ohledně dohrání této hry, jak sem si poslední měsíc pročítal fórum, tak jak píšeš, plno reportů, ale málokterý dohraný... Budu vyjímka, tohle dohraju, ať už to skončí jakkoli ;)
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 02 kvě 2012, 21:04

Pokračování :!:


Poslední překážka

Počátek roku 1941, výstavba nových letadlových lodí a bitevních křižníků probíhá v plném proudu, koncem července by měli být slavnostně spuštěny do moře, aby hájily zájmy Císaře. Naše továrny také sestrojují nejmodernější námořní bombardéry, s kterými bude naše loďstvo neporazitelné.


Vše šlo hladce až do chvíle, kdy jsme s vrchními veliteli shlédli nejnovější informace. Stav pozemních sil USA vůči Japonsku nás mile překvapil. Jsou na tom podobně jako my.
Obrázek

Co nás ale nepřekvapilo bylo srovnání průmyslu. S Americkým se srovnávat opravdu nemůže, s tím se dalo počítat. Nyní ho mají 3x větší, což bude v budoucnu problém.
Obrázek

Srovnání letectev (v tomto směru jsme opravdu zaspali, ale tento problém má řešení, který rozepíšu níž)
Obrázek

Ale opravdu nejhorším zjištěním byla námořní oblast. Americké námořnictvo má nyní trojnásobnou přesilu vůči nám (nepočítám transportní lodě) a také to beru bez Britské flotily (s tou moc v Indonésii nepočítáme)
Obrázek


„Díky“ těmto informacím musíme vymyslet novou strategii. Prioritou je neutralizace Amerického námořnictva -> obsazení všech přístavů v tichomoří (Guam, Wake Island, Pearl harbour + 2 Filipínské námořní základny a také nejjižnější americký přístav Samoa) Poté by měli přijít na řadu ostrovy s letišti -> Midway, Johnson Island a Phoenix Island.


Bude to velice náročná akce, ale pokud ji nepodnikneme, budeme to mít o dost horší. Nepočítáme s intervencí VB, Nizozemí a Austrálie, pokud se ale spojí s USA, budeme mít blízko Japonských břehů dalších minimálně 11 přístavů s letišť.


Tento návrh sklidil výraznou vlnu nesouhlasu. Se vstupem do válečného stavu s USA byla většina generálů proti, chtěli "vyčkávat" a proto Císař Hirohito nedal rozkaz k zahájení námořních přesunů.

S tímto se nedalo souhlasit, a proto v noci z 8. na 9. Ledna proběhl vládní převrat. Bylo potřeba dosadit na důležité pozice správné lidi, kteří byli odhodláni bojovat za Japonsko. Jedním z těchto mužů je Tojo Hideki, vrchní velitel armády a pozemních sil. Domluvil si osobní schůzku s Císařem a přesvědčil ho o nutnosti vyhlásit válku USA a udeřit jako první.

Naše loďstvo se dalo do pohybu. Vše probíhá v nejvyšším stavu utajení, nemůžeme si dovolit žádnou chybu, tento tah rozhodne o dalším průběhu Japonského Císařství.

2. 2. 1941 Jsme nechali vylodit jednotky na ostrov Wake Island. Za pomoci letadlové lodě a několika bitevních křižníků, které odstřelovali pobřeží, jsme po 5-ti dnech vyvěsili na ostrově japonské vlajky. Překvapení Američané neměli šanci ostrov jakkoli ubránit.

Po obsazení Wake Is. byl nařadě Guam. Námořní transport jednotek nám komplikovala Americká flotila čítajicí 100 lodí.
Obrázek

I přes tento problém se podařilo našim Admirálům uniknout a opět proběhlo úspěšné vylodění a následné obsazení Guamu.
Obrázek

Útok na Pearl Harbour by byla sebevražda. Naštěstí je dostatečně daleko od Japonských břehů, proto jsme se přesunuli k Filipínským ostrovům. Odtud vylétaly Americké bombardéry. Díky obrněné jednotce lehkých tanků se nám podařilo zneškodnit na letištích 15 a poté 13 Amerických leteckých oddílů.
Obrázek

Filipýny jsou pomalu obsazovány bez odporu. 3 pěší divize, které tuto oblast chránili byly obklíčeny a zničeny.
Obrázek

USA vytvořili spojenectví s Mexikem (které vyhlásilo válku Japonsku stejně jako Panama) /(dalo by se polemizovat, zda je to pro Japonsko výhodné, USA takto nebude mít spojenectví s VB, Německo bude mít "lehčí" pozici v evropě a naopak země samurajů bude čelit plné síle Spojeným státům.)
Obrázek
To je prozatím vše, pokračování bude možná zítra, uvidím podle času ;)
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3435
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Cizinec » 03 kvě 2012, 05:10

Tak to jsem zvědav, jak tohle dopadne. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 03 kvě 2012, 21:01

Pokračování :!:

Filipíny jsou pomalu obsazovány a Japonské Císařství obsazují nové území, tentokrát ty britské.
Obrázek

Po dobytí Filipín měli být pozemní divize přesunuty do indonésie pro bleskové obsazení ostrovů, ale naskytly se 2 problémy. Naše lodě se stávají po vyplutí na moře hračkou Amerických letadlových lodí. Navíc se na Filipínách vylodili 1. americké divize. Počátek nepříjemného období.
Obrázek

Dobytí Singapuru, počátek konce britského impéria v Asii.
Obrázek


Invazní plány, počátek obsazení Indonésie a pochod směrem na Dillí
Obrázek

V průběhu obsazování okolí Malajsie se periodicky objevovaly Americké flotily poblíž břehů Japonska a bombardovali přístavy. Nemohli jsme déle vyčkávat a vyslali jsme nejmodernější válečné lodě, kterými Japonsko v této době disponuje. Vrchním admirálem této flotily je Nagano. Ihned došlo ke sřetu s nepřátelskou flotilou.
Obrázek

Námořní bitva trvala několik dní, poté dorazila nová americká flotila.
Obrázek


A následujícího dne připluly další Americké lodě. Pokud jsme ještě někdy v budoucnu chtěli naše lodě vidět plout po moři, museli jsme je neprodeně stáhnout.
Obrázek

Konečné ztráty pro nás byly nakonec přijatelné.
Obrázek

Přesun jezdeckých divizí na Nizozemskou půdu.
Obrázek

Zatímco naše námořní síly bránili Japonské ostrovy, na Filipínách se nebezpečně zvyšoval počet Amerických divizí.
Obrázek

Evropské novinky.
Německo vyhlásilo válku Sovětskému svazu. Na tuto zprávu jsme netrpělivě čekali delší dobu. Očekáváme rychlý postup německých jednotek a následný přesun Sovětských jednotek z okolí Vladivostoku směr Moskva. Poté budeme mít možnost Sovětům oplatit jejich vítěztví u Krasnokamensku (Tuším že to byl krasnokamensk, tato porážka měla proběhnout v letech 1936-1938, rusové v té bitvě nasadili cca 300 tanků, což jim zajistili vítěztví)
Obrázek

Situace na Filipínách je každým dnem horší. Našich 9 pozemních a 2 tankové divize ustupují z důležité pozice. Nasledující týden končí v obklíčení, brání uzemí Císaře do posledního muže, nakonec jsou poraženi.
Obrázek

Američané začínají s vyloděním na Japonských ostrovech v tichomoří.
Obrázek

Postupná ztráta ostrovů v Tichomoří. Do této oblasti byly přesunuty 2 letky útočných stíhaček, který napadají nepřátelské pozice.
Obrázek

Nagano se svou flotilou (28 lodí, z toho 7 letadlových) přeplul k Filipínským ostrovům aby zabránil postupu Amerických jednotek. (na obrázku počty amerických divizí)
Obrázek

Další neúspěšný pokus Amerického námořnictva potopit Japonskou flotilu. (počty lodí)
Obrázek

Takto prozatím vypadá Indonésie. Udržení Filipín zůstává stále nejdůležitějším úkolem našich armád.
Obrázek

Na západě území vytváříme obrannou linii, je tam cca 8-14 britských + kanadských divizí. Východ Indie pomalu získáváme.
Obrázek

Průběžný stav leteckých, námořních a pozemních sil.
Obrázek
Obrázek
Obrázek


I přes to, že s USA na mořích prohráváme, na souši prohráváme, počtem leteckých perutí se Americe nevyrovnáme stále věříme v obrat války. Jednou z posledních záchran jsou námořní bombardéry, které by měli být koncem prosince připravené vzlétnout vstříc Americkým flotilám.Ale to předbíhám, do prosince je daleko... :)


Na konec dnešní zprávy přidávám obrázek jak to vypadá v Evropě
Obrázek


PS: pokud máte někdo rady jak proti americkému postupu, tak sem s nimi :) nejsem žádný profi hráč, takže se rád přiučím něčemu novému.
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 04 kvě 2012, 18:29

Další zpráva... nečekejte žádný zvrat :) je to moje 2. hra, 1. za Itálii, ale tam mám obtížnost normální... Japončíci vs. USA je trochu jiné kafe. Budu muset ještě pár her potrénovat.


Konec Japonské velmoci ?
Jak jsem již psal, Filipíny jsou pro nás klíčovou oblastí, ale posily dorazit nemohou, na moři vládne USA, a ničit americké transportní lodě taky nelze (není čím). Proto se stalo to, co se stát muselo... Americké divize se vylodili na sever od Manily. 7 statečných divizí stačilo zlikvidovat 4 americké divize, poté sme museli útok odvolat a zakopat se.
Obrázek

Poté co nepřátelé prolomily naši obranou, nečekaně se vylodila 1 mexická divize v Manile a tím jsme ztratili všech 7 divizí, které byly na ústupu z neudržitelné pozice. V tu chvíli jsme stáhli jižních 7 divizí a Filipíny opustili.
Obrázek

Netrvalo dlouho a do Clark Fieldu přiletělo 65-75 nepřátelských leteckých perutí, Které okamžitě začli bombardovat naše posádkové divize v Hainanu.
Obrázek

Mexiko 26.11. nabídlo mír. Po krátkém rozhovoru s vrchním velením Japonska jsme tuto nabídku přijali i z preventivního důvodu, aby se neopakovala situace jako při obsazení Manily.
Obrázek

Po ztrátě Filipín se situace změnila k horšímu. Americké námořní síly měly kde kotvit a stále častěji se objevovaly u Japonských břehů. Opět byl vyslán Nagano se svou flotilou aby zahnal námořnictvo USA tam kam patří.
Obrázek

Takto jsme bombardování den co den...
Obrázek

Námořní síly jsou vyčerpány, lodě ve špatném stavu, nestíhame je opravovat, zatímco Američané stále bombardují naše břehy z moře.
Obrázek

Obsazení nejsevernějšího Japonského území Ekvádorem. Tato ztráta území ukazuje, kdo (ne)vládne Tichomořským vodám.
Obrázek


A k zvratu ve válce opravdu nedošlo ani díky námořním bombardérům. Zprvu byla 1. letka úspěšná, podařilo se ji poslat ke dnu cca 1 letadlovou loď 4-7 středních lodí a na 10 transportních lodí, poté narazila na 18 nepřátelských stíhacích perutí a ze síly 400 po 1 setkání klesla na 230 (oprava škod a výcvik nových pilotů bude trvat minimálně 1,5 - 2 měsíce)
Když byla připravená 2. letka nám. bomb. čekal ji podobný osud.

Ale i přesto čekáme na správný okamžik pro vyhlášení války Sovětskému svazu. většinu jednotek, které měl na hranici s Mandžuskem již vyslal na východ.

A Japonské plány jak dál s Americkou nadvládou na moři (protože kdo ovládá tichomoří, ten má ve válce navrch). Pokusíme se shromáždit 5 letek námoř. bom. které přesuneme na ostrov Guam a odtud budeme napadat americké konvoje a námořnictvo, taky budujeme nové letadlové lodě, které jak se už několikrát ukázalo, dokáží zastavit Americké námořní síly.

Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 04 kvě 2012, 18:38

A málem bych zapoměl zmínit se o Japonských hrdinech, kteří brání ostrov Kwajalein před USA. Tyto 3 divize se svýmy veliteli prokázali loajalitu k Císaři a neskutečnou odvahu. Úspěšně odolali minimálně 5ti pokusům o dobytí ostrovu i proti trojnásobné přesile. Pravdou je, že za zády mají vždy 8 perutí útočných stíhaček, které demoralizují útočníky, ale námořní podpora v této oblasti je nulová.

ObrázekObrázekObrázek

Takových Japonců budeme potřebovat mnoho pro zdolání nepřítele.
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 05 kvě 2012, 19:21

Japonský 2. dech


Válka byla v plném proud a dobývání Indie se zastavilo. Západní hranice Shinkiangu s VB připomínala zákopovou válku, a japonské pěší divize se nemohli přemístit do vnitrozemí Indie "díky" početným spojeneckým armádám.
Obrázek

Proto jsme byli nuceni poslat na pomoc pěchotě útočné stíhačky CAS, díky kterým opět začal Japonský postup.

Nizozemí kapitulovalo bez jakéhokoli odporu.
Obrázek

Co se týče diplomacie, válku nám vyhlásila snad polovina Jižní ameriky a všechny státy se přidali ke spojenectví USA a Mexika.

Hra na kočku a myš

Počátky vyslání našich nám. bomb. nebyly nijak slavné, ale Yamamoto nás ujistil, že má plán. Na mořích měli Američané velkou výhodu v přesile, ale i přesto jsme je měli porazit na moři. Naše 4 letky nám. bombardérů se přemístilo do Tokia a Naganova flotila 20ti lodí (6 letadlových, 5 těřkých křižníků, nějaké lehké křižníky a torpédoborce) se přemístili také na Japonské ostrovy. Během jednoho měsíce jsme nalákaly nespočet amerických lodí a díky vynikajícím manevrům Naganovy flotily a koordinovaným útokům ze vzduchu se nám podařilo potopit všechny americké letadlové lodě, až na jendu a většinu těžkých bitevních lodí. Ztráty na naší straně byly pouze "kosmetické" potopili nám několik menších lodí. Nyní jsme mohli na moře vyplout bezpečně a rozhodli jsme se obsanit Nizozemí a poté přemístit jendotky na Tichomořské ostrovy, na kterých se vylodili američané. Po zakotvení v Sigapuru jsme objevili poslední Americké válečné loďstvo v čele s vlajkovou letadlouvou lodí, které nám mohlo napáchat škody. Napadala nás celý čas od vyplutí ze Singapuru až do anektování Nizozemí. Velkou roli v této bitve hrála opět letecká podpora.
--> trasa naší flotily
x námořní bitva
o zničení nepřátelských lodí
Obrázek

Po neutralizaci amerického loďstva jsme se vydali směrem na ostrov Kwajalein. Dále jsem nechal vyslat několik perutí aby zjistili, jak na tom jsou Filipíny. Byl pravý čas osvobodit je od amerických jednotek, ale museli jsme od tohoto plánu upustit. na území Filipín bylo dohromady na 130-140 divizí.

Konečně jsme zakotvili v Kwajaleinu. Naše divize začali s útokem na ostrůvky kontrolované USA. Za podpory stíhaček CAS se nám podařilo všechny ostrovy dobýt a nepřátelské divize zlikvidovat.

obsazování souostroví v Tichomoří
Obrázek
Obrázek


Stále se vyloďovali americké posily, ale i přesto jsme dokázali ostrovy dobýt zpět. Americké ztráty byly velké, 50 divizí bylo zničeno během několika týdnů.
Obrázek

Nepřitomnosti amerického válečného loďstva jsme se rozhodli využít k dobytí Wake Islandu, ale narazili jsme na tuhý odpor a útok jsme odvolali. Lodě se přemístili o několik set kolimetrů na jih k Johnson Islandu, který už takovou obranu neměl. Po několika dnech jsme na něm mohli vyvěsit Japonské vlajky.
Obrázek

Tyto úspěchy zvedli morálku všech Japonců a našich spojenců. A právě naši spojenci, Mandžusko, Mančuko a Sinkiang měli na tyto úspěchy navázat. Rozhodli jsme se napadnout Sovětský svaz. na východě se němci ženou na Kavkaz a ovládají nejprůmyslovější oblasti. 12.1.1943 naši spojenci započali koordinovaný útok podél celé hranice od východu až na západ.
Obrázek

Mongolské armády byly rozehnány a spoleřně s Tannu Tuva obsazeny během 1. měsíce bojů. Mančuko obsadilo několik důležitách letišť a přístav Vladivostok. Mimo jiné se jim podařilo dostat do obklíčení cca 25-35 Sovětských divizí. Nyní jen vyčkávají na přílet našich CAS stíhaček jako leteckou podporu pro útok.

Stále častěji nám chodili dopisy z Kolumbie, Panamy, Ekvádoru žádající ukončení válečného stavu. Na mír nepřístoupíme.


Několik měsíců po obsazení tichomořských ostrovů jsme zjistili, že USA stáhla z Filipín velkou část svých pozemních sil, proto jsme se pokusili několikrát vylodit, ale nepodařilo se nám to, vždy přesunuli několik divizí a vylodění zabránili.
Obrázek

19.4.1943
Právě nám došla zpráva z Japonské základny v Bounga Invilley. Americké stíhačky zde napadli letadlo Admirála Yamamota a zabila ho. Tento čin bude Ameriku mrzet. Yamamoto bude mít státnický pohřeb.
Obrázek


Malá perlička, Finsko stálo od začátku války v Evropě s Německem, ale nyní je z Finska stalinistický stát a je spolu se Sověty proti Ose.
Obrázek


Aktuální stav pozemních, námořních a leteckých sil.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Uživatelský avatar
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 2630
Registrován: 22 led 2006, 21:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy(okolí Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Phoenix » 06 kvě 2012, 17:48

výborný report. Už jsem ti moc nevěřil, ale teď už jseš zase na koni. :)
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 06 kvě 2012, 20:32

Japonský národ se nevzdá nikomu, bude bojovat do posledního muže. Ale při pohledu na poslední obrázek Německa se Sovětským svazem, tak bych asi měl hodit nové info, jak se situace má.Poslední informace byly z 17.7. 1943.

Od tohoto data to šlo se sovětským svazem z kopce. Naši spojenci vpadli na území nepřítele v plné síle a dokázali prolomit počáteční obranu sovětů (Mongolové a Tannu Tuva se nedají počítat jako rovnocenný protivník). Skupina 25-35 divizí, která byla ovklíčena Mančukskou armádou byla zničena za asistence útočných stíhaček. 13.9.1943 si Naši přátelé se Sinkiangu potřásli rukou s německými jednotkami na území Novosibirsku (PK této oblasti je 21, Sinkiang měl před válkou PK 6).
Obrázek


Sověti přišli o podstatnou část svého území a s hrdostí můžeme oznámit, že písemná kapitulace Sovětského svazu je jen formalita. Skutečný stav je takový, že sovětské jednotky nekladou žádný odpor, jen ustupují a míst pro ústup se rapidně zmenšuje. Tato válka prospěla především našim spojencům, kteří trpěli nedostatkem surovin a především ropy a vzácných materiálů. Po obsazení několika oblastí s bohatými nalezišti těchto surovin budou mnohem produktivnější a pro nás více užitečnými.


Také kolem kwajaleinu se odehrálo dost důležitých věcí. Američané opět obsadili nedůležité ostrůvky, čímž ohrozili důležitý ostrov kwajalein. Proto zde byl přesunut admirál Nagano se svou flotilou. Amričané v této době dokončili výstavbu cca 7 letadlových lodí (o 1 třídu modernější /V/, než naše Japonské /IV/) a pokusili se několikrát převzít kontrolu nad touto oblastí. Japonské velení bylo dost prozíravé a ještě před útoky americké flotily přesunulo do této oblasti všechny letky nám. bombardérů. Během několika námořních bitev byly všechny americké lodě poslány ke dnu.
Obrázek


Poté co Americké námořnictvo bylo opět bezpranné jsme vydali rozkaz našim leteckým perutím, aby napadali nepřátelské konvoje. Hned 1. měsíc jsme obdrželi hlášení, četnost úspěchů a potopených konvojů byla větší než jsme očekávali. Ale i přesto do této oblasti byly přesouvány nové nepřátelské divize.
Obrázek

Opravdu se divím, co tímto chtějí Američané dosáhnout. Podle našich informací má Americká amráda cca 160-170 divizí. Na těchto ostrovech je podle všech informací cca 80 divizí, což je 1/2 všech pozemních sil USA.

A závěrem této kratší zprávy přidávám screen, jak to vypadá v Evropě, Asii a tichomoří počátkem listopadu roku 1943.
Obrázek

Obrázek


Nyní je nařadě pokusit se podruhé vylodit na Filipíny. Budujeme cca 10 nových transportních lodí a pěchotu.
Obrázek
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Uživatelský avatar
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 4611
Registrován: 08 říj 2006, 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Atlantis » 07 kvě 2012, 07:17

Oni námořní bombardéry ve vanille (ale stačí i obyč. taktické) jsou proti lodím hrozné svinstvo. A AI je neumí používat, takže pak i za Německo s jeho nic moc flotilou se dá s námořními bombardéry docela čarovat.

Nicméně nechápu, že za Sověty ještě nenastal bitter peace.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Uživatelský avatar
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 2630
Registrován: 22 led 2006, 21:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy(okolí Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Phoenix » 07 kvě 2012, 08:55

Atlantis píše:Nicméně nechápu, že za Sověty ještě nenastal bitter peace.
třeba nastal, ale ten se myslim pošle Němcům a tam AI klidně mohl rozhodnout o odmítnutí.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 07 kvě 2012, 10:48

bitter peace ?? Námořní bombardéry jsou super věc... neumím si bez nich představit jakkýkoli stát sousedící s mořem... a ohledně AI, tak proti mě je používá... ani sem si nevšiml a ztratil sem 1 letadlovou loď a nějaké menší lodě... ale jen když se přiblížím k nějakému důležitému ostrůvku.


Úspěchy našich letek v napadání konvojů (během 10ti dní)
Obrázek

Do akce bude zapojena také naše nová letka moderních proudových nám. bombardérů.
Obrázek


2. pokud vylodění na Filipínách, tentokrát byl úspěšný. Po vylodění byla okamžitě vyslána divize lehkých tanků do Clark Fieldu, bylo nezbytné obsadit letiště, ze kterého nás Američané napadali.
Obrázek
Obrázek

Našim tanktistům se povedl mistrovský kousek, obsadili letiště, na kterém bylo 85 Amerických letadel (z celkových 135 nyní jen 50 letadel). Ještě zbývá Manila, po menším odporu jsme prorazili demoralizované Americké jednotky a dorazili do Manili a opět se nám podařilo ukořistit 11 Amerických letadel a cca 5-10 Mexických letadel, Americký stav leteckých sil byl rázem "směšný" pouhých 31 perutí.

Poslední odpor, Filipíny jsou opět naše.
Obrázek

Američtí generálové sází na štěstěnu. vyslat 10 transp. lodí k Filipínám bez jakéhokoliv doprovodu, to je dost odvážné. Všech 10 tr. lodí bylo potopeno.
Obrázek


Jak jsem se již zmínil, kapitulace Sovětského svazu byla jen otázka času, vyslali jsme naše diplomaty přednést požadavky kapitulace, ale Německo nás bohužel předběhlo. Tímto končí dějiny Kominernity
Obrázek


Obsazení Filipín měl být pouze začátek. Právě jsme přesunuli transportní flotilu do Tichomoří a úspěšně jsme se vylodili na ostrově Midway.
Obrázek

O měsíc pozdějí na Phoenix Islandu.
Obrázek

Pár týdnu nato jsme obsadili nechráněné vojenské základny poblíž Austrálie. Ale v tomto období začíná kolabovat náš zásobovací systém. Proto byl postup zastaven.
Obrázek


Vylodění u Austrálie, jak se později ukázalo (v příštím reportu ukáže) chyba. "Díky" nedostatečnému zásobování jsou naše jednotky demoralizované a kvůli nedostatku ropy nemůže naše flotila tyto jednotky odvést zpět do zásobovací zóny. To vše nám komplikuje Australské námořnictvo podporované ze vzduchu nám. bombardéry.
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Uživatelský avatar
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 2630
Registrován: 22 led 2006, 21:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy(okolí Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Phoenix » 07 kvě 2012, 15:21

bitter peace je událost, která naběhne, je-li Němčour dostatečně hluboko v SSSR. Většinou to AI přijme a pak se celá západní a západojižní část SSSR dostane do rukou německa a krajně východní část do rukou Japonců. SSSR pak zůstane jako autonomní stát v centrální části SSSR. (aspoň tak to funguje v HoI1, ve dvojce to bude asi stejné)
Ten event je dělanej pro hraní za Německo, kdy ovládneš SSSR a nemáš náladu dobývat tu středozem. Já to většinou taky odmítám a obsadim to taky celé.
Jinak jen tak dál, teď hurá do Indie a případné spojení se s němci v Persii. Na tu austrálii je dobrý mít obsazené postupně vše předtím. Jak šalamouny, tak Novou Guinei. Ale o tom už ses asi poučil i sám :)
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 07 kvě 2012, 16:52

Aha, tak u mě nic takového nebylo, možná proto, že všechny "klíčové" oblasti ovládali němci a naši spojenci, tak sověty němci jednoduše anektovali.


Indie patří Japonsku dlouhou dobu ;) teď byla nařadě Austrálie, ale tu sem podcenil. Jen co dořeším problém se zásobováním, tak protinožci nafasujou japonské vlaječky na všechny veřejné místa po celé Austrálii :)

Ale strašně se mi líbí ta aliance americká (USA, Mexiko, brazílie, Panama, Kostarika, Peru, Honduras atd... a všichni kdomě Mexika a USA mi nabízí každý měsíc mír :) )
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Uživatelský avatar
Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 2630
Registrován: 22 led 2006, 21:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy(okolí Prahy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Phoenix » 07 kvě 2012, 17:22

no mě docela překvapuje aktivita Mexika.....jako by došla Agáve a tak vyrazili za pálenkou do Asie :)))
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Erunamo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: 29 dub 2012, 21:03
Bydliště: Slezko

Re: Japonské Císařství

Příspěvek od Erunamo » 30 čer 2012, 11:46

Omlouvám se za delší neaktivitu, ale neměl sem čas a poté jsme na HoI II. zapoměl...

každopádně zde je poslední zpráva...Akce na obsazení Australského území byla zastavena. Jednotky za cenu ztrát několika válečných lodí byly přesunuty do Japonských nejbližších přístavů s dostatečným zásobováním...

Při této neúspěšné akci jsem zjistil jak moc jsem podcenil důležitost transportní kapacity...Nemohli jsme nechat spojence doplit síly pro protiútok, a proto jsme započali novou ofenzivu, tentokrát znovuobsazení Tichomořských ostrůvků (1.) a poté obsazení Pearl Harbouru a přilehlých nám. základen a letišť.

Obrázek


Američané zde měli asi 1/3 svých pozemních sil což pro nás představovalo cca dvojnásobnou přesilu (oproti naši útočné skupině), ale s leteckou a námořní podporou jsme dokázali zastavit Americké zásobovací flotily. Poté morálka nepřátelských divizí rapidně klesla a Japonské Císařské oddíly předvedli opět své přednosti. Nyní je tato oblast spravována třemi divizemi s podprou cca 7mi menších lodí...

Obrázek

Obrázek

Okamžitě po této velké ztrátě Amerických sil velel Nagano naší vlajkové flotile při útoku na Wake Island, na kterém jsme po několika dnech tvrdých bojů mohli vyvěsit Japonské vlajky...

Obrázek


Teď už zbýval poslední krok k ovládnítí Tichomoří --> Pearl Harbour...

Obrázek

Zde měli pozemní divize leteckou podporu, proto nás to stálo víc sil, než dříve...
Museli jsme najít místo, ve které mají USA nejslabší obranu a tím místem byl ostrov Kauai

Obrázek

Po dobytí Kauaie naši Císařskou armádu nic nezastavilo a do měsíce bylo po všem...

Obrázek

Obrázek

Pearl Harbour padl a s ním i šance USA na poražení Japonského Císařství...

Americké loďstvo bylo oproti našemu bezbranné. Pozemní síly měli oproti našim menší, ale jediné letectvo chránilo břehy Ameriky k Japonské závěreční invazi... Proto jsem nestihl do konce scénáře vylodení v USA, což mě mrzí.

KOneC
Evropa byla bíla,
pradědovi se líbila.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“