AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 04 bře 2010, 02:44

Tak pokus o můj první AAR report. Hra Arsenal of Demokracy. Nastavení: do roku 1940 nastavení normal, pak hard (celkově 15% postihy v boji) a AI agresivní.

Ekonomika 1936-1940
Byl kladen důraz na rozvinutí kapacit výroby syntetického benzínu a jiných syntetických materiálů. Z toho důvodu bylo v Essenu a v průmyslové Slezku postaveno několik velkých továren na syntetický benzín. Protože si vedení uvědomovalo, případnou slabost těchto provozů na bombardovací útoky, byla zde vybudovaná masivní protiletadlová obrana. Primárně v Essenu, neboť ve Slezsku se spoléhalo, že je mimo dolet bombardérů.
Dale byla 3 roky budovaná v Rostoku testovací raketová střelnice a k ní přiléhající výzkumné prostory pod velením von Brauna.
Obsazením Rakouska a Čech a Moravy byla významně posílena průmyslová síla Německa. Bývalé Slovensko bylo přiděleno Maďarsku, které se stalo spojencem Německa a slíbilo expediční jednotky při dalších výpravách.

Kriegsmarine

Od 36 roku byla velmi intenzívně budována námořní flotila. Cílem bylo, postavit několik moderních a výkonných lodí, které by byli schopny v omezené míře (za podpory ponorek) napadat Britské konvoje a popřípadě překvapivě udeřit na nepřátelské pozice. Výsledkem bylo to, že do roku 41 bylo vybudováno celkem:
4 bitevní lodě
4 bitevní křižníky
2 těžké křižníky
10 lehkých křižníků a nějaké torpédoborce.
Obrázek
Obrázek

Začátek války, přepadení Polska a obsazení Francie
Na počátku války disponovalo Německo přibližně 90divizemi a okolo 7 tankovými. Útok na Polsko v září dosáhl nevídaných úspěchů, když během 10 dnů byla dobyta Varšava a následně na to dle Ribentrop-Molotovova paktu rozděleno Polsko.

Již koncem září byli jednotky připraveny v ardenách, aby provedly upravený Schliefenův plán, kde se tentokrát v první fázi nepočítalo s útokem na Holansko, ale šlo o použití tankových jednotek, které rychlým a zdrcujícím průlomem v ardenské oblasti vytvoří pozice pro rychlý úder na Paříž. To se podařilo a když byla Paříž v říjnu obsazena, Belgické a Francouzské jednotky obklíčeny u Calais, Bruselu a prolomena maginotova line (ze které se museli jednotky stahovat na zalátání děr v obraně), byl osud Francie zpečetěn. Vznikla vláda ve Vichy a oslavovalo se vítězství na západě.

Obrázek

To vše se stihnulo do napadení prvního sněhu ve Francii. Nastala několikaměsíční pauze, která byla ve snamení soubojů Luftwaffe a RAF.

Na jaře byla zahájena operace Weserübung. Norsko bylo obsazeno za použití 2divizí pěchoty, které se vylodili u osla a obklíčil jej a následně dobyli. Jedna divize horských myslivců byla určena k dobytí Narviku, který byl též úspěšně obsazen. Mezitím bylo obsazeno Dánsko a protože Nizozemí se nestávalo nijak nakloněné německu a odmítlo všechny nabídky na spojenectví, tak z obavy, že by v budoucnosti mohli povolit průchod Britským silám bylo opět napadeno a během několika dnů obsazeno.

Balkánská krize
Ať už se vše vyvíjelo dobře, o nepěkné překvapení se postarala Itálie. Nejdříve Napadla Albánii, následně Řecko. Albánie byla rychle obsazena, většina Řecká též, ale stále byl kladen odpor. Hitler byl přesvědčen, že situace na jihu Itálie sama zvládne. Bohužel se stalo, že Jugoslávie a Rumunsko vyhlásilo válku Itálii.
Obrázek

Bylo zapotřebí jednat. Itálie byla potřebný potencionální spojenec proti Británii, Rumunsko životně důležitý dodavatel ropy. Bylo rozhodnuto, bude obsazena Jugoslávie a s Rumunskem se pokusí uzavřít mír. Do Jugoslávie vnikly Německé tanky a během dvou týdnů byla úspěšně obsazena.
Rumunsko se ovšem stále nechtělo vzdát. Byla naplánovaná velmi riziková operace, kdy měli tankové jednotky proniknout do nitra Rumunska, obsadit hlavní město, ropné pole v Ploješti a správní centrum sedmihradska.
Cílem bylo minimalizovat ztráty Rumunské armády a pokut se dosahnout těchto cílů co nejrychleji. Mělo následovat svrhnutí vlády a nastolení loutkovéhé fašistického režimu.
To bylo úspěšně splněno. Rumunská armáda byla téměř netknutá, bohužel část ropných polí a jiné infrastruktury zničena. Loutková vláda byla úspěšně nastolena a z Německa přišla materiální a finanční pomoc na obnovení infrastruktury.

Následovalo připojení Bulharska k Ose, vytvoření loutkového Chorvatského států a rozdělení zbylých částí Jugoslávie mezi Itálii, Rumunsko a Bulharsko.
Obrázek

Balkán byl zajištěn a stabilní. Bohužel Italská transportní flotila byla silně poškozena a neochota Italů pronajmout námořní základnu v Rijece Německu měla fatální dopad na boje o Libii, kde byla Italie drtivě poražena a ztratila několik desítek divizí. Situaci změnilo, že Portugalsko a Španělsko požádaly o připojení k Ose. Tím byly Gibraltar odříznut, Britské lodě nemohly úžinou proplouvat a tudíž se o Německo o Italy přestalo obávat. Nemohou-li Britové proplout úžinou, jakákoliv invaze do Itálie, do Vichystické francie či Balkán nehrozí.

Obrázek
Obrázek

Celková situace osy
Obrázek


Atlantický Val
Po obsazení Francie a vytvoření vlády ve Vichy bylo rozhodnuto, že i přes silnou Kriegsmarine není dostatek vyloďovacích plavidech a Luftwaffe není schopna vybojovat leteckou nadvládu. Britské letectvo bylo vlmi silné, bylo proto rozhodnuto vybudovat podél pobřeží val, kde by byli soustředěny Garrison a Infantry jednotky s AA děly, podpořeny pobřežním opevněním a AA děly. Jež společně s protileteckou obranou v porůří a podél hranic s mořem a Holandskem má tvořit dvojtý obranný pár.
Obrázek

Celkové ztráty za první část války
Zde je vidět přibližné ztráty, které zaznamenala každá země (první obrázek) a ztráty které každá země způsobila (obrázek 2).
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Přepadení sověty
V Dubnu 1941 byla německá armáda nepříjemně překvapena, když byla přepadena SSSR. Naštěstí se formovala až za za řekou Vislou, takže po první týdnu nastal čas k protiútoku. Ten byl veden pouze na středním úseku fronty s cílem oblíčit Sovětskéí síly na Jihu. Na severu byla planována pouze defenzíva, neboť zde byli soustředěne jen pěší divize bez jakékoliv tankové nebo dělostřelecké
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 04 bře 2010, 05:09

Britská invaze v Norsku
Vylodili se dvě Britské divize. Okamžitě byli povolány a přesunuty do oblasti tři horské divize, které následně jakékoliv Britské snahy zastavily. To vše v době, kdy vrcholily boje na východní front.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 04 bře 2010, 05:31

Šok ve Španělsku

Všeobecně se očekávalo, že jednotky Španělska se budou schopny minimálně bez problému ubránit jakýmkoliv snahám o vylodění. Nikdo ovšem nečekal, takovou neschopnost Španělských jednotek. útok z Gibraltaru prolomil jejich pozice a OKH se rozhodlo, že pošle expediční sbor pod velením Rommela. Sbor byl nazýván Deutches Spanien Korps a tvořila ho tanková a mechanizovaná divize. Později byl téš odeslána ještě navíc divize jež veel von Arnim.
Obrázek
Obrázek

Na východě

Probíhaly zatím tvrdé boje. Po prvních úspěších, kdy se v oblasti besarabie podařilo obklíčit 14pěších a 2 tankové divize, jednotky začaly postupovat na Sevastopol, Kharkov a Kiev. Kiev se podařilo dobýt, ale následný masivní protiútok působil, že se tankové jednotky musely stáhnout.
Obrázek
Současně v oblasti Rowne probíhala obrovská tanková bitva. účastnilo se jí celkově přes 15 divizí, címž střízlivé odhady mluví až o celkovém počtu 1 500 tanků. Německým jednotkám, které byli v defenzívě se ovšem podařilo sověty odrazit.
Obrázek

J1rka
Praporčík
Praporčík
Příspěvky: 481
Registrován: 01 pro 2007, 21:19

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od J1rka » 04 bře 2010, 16:10

Vypadá to zajímavě. Jak vlastně hodnotíš Arsenal of Demokracy? Je hra stabilní, má hodně much? A stojí vlastně za to přejít z Armageddonu na AoD?
AAR Španělsko - Cesta na výsluní (rozepsané) zde - sleduj cestu Španělska na jeho právoplatné místo mezi velmoci. Aktuální díl Kapitola 12 – Operace Hernando Cortéz

Jiri
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 160
Registrován: 24 led 2010, 19:37

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Jiri » 04 bře 2010, 18:47

Děkuji za reporty a hlašení z OKH :-)
Vypadá to zajímavě, mám tu hru také doma,ale zatím jsem to jen okoukl, DD-Arma mám graficky vyšperkovanou a ted má hra o 1 giga více, tak se mi moc nechce přecházet k jiné verzi.
Dost mě zklamalo, že tam není více druhů jednotek a technologický strom je jen minimálně rozšířen...
A pokud by někdo chtěl, můžu mu poslat do Arma 2 textové soubory, kde přes eventy chodí od 1936 do 1943 německé elitní jednotky - pěchota, motorizované a pak i mech. a tankové - je jich 12, ale upravit jde cokoli...
Jen nevím, jak tam vložit i Brandenburg - sice to jde,ale hlásí to při načítání chybu a pak to občas spadne, tak tam ty výsadkové prapory nemám... Pokud by se na to někdo koukl, byl bych rád...
Jirka

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 04 bře 2010, 21:20

Dle mě je velmi stabilní (obšas to padá při autosave, proto když to při jednom datumu spadne, tak autosave vypnout a uložit až pak třeba po dvou měsících, pak to zase funguje dobře) a oproti HOI3 pěkné rychlá. Hodnotím na výbornou, protože některé věci, které tam přidaly, jsou fakt opravdu dokonalé.


Ty chybějící elitní jednotky mě ani zatím moc nechybí, neb čekám, že v dohledné době(+/- 2 měsíce) vyjde nějaký mod (core,TRP,33 WOTF..) který to všechno upraví.

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 06 bře 2010, 04:14

Španělská krize se rozšiřuje
Britské jednotky zahájily generální ofenzívu po celé frontě na zaskočené Španělské obránce. Pro případné obsazení Španělského hlavního Brity, byla ze záloh východní fronty stáhnuta další tanková a mechanizovaná divize. měli se účastnit případného protiútoku ve Španělsku.
Obrázek

Sovětský protiútok na východě
Na východní frontě se jednotky WH dostaly do problémů. Sověti zaútočili v několika dnech na třech místech u Cherkassy a Rowne, kde přinutili německé jednotky se stáhnout. U Zaporozhye se tankové jednotky pod Guderianovým velením úporně bránili a nakonec uspěli.

Obrázek
Situace u Cherkassy neprobíhala vůbec dobře, neb zde bylo soustředěno velké množství jednotek, které se snažili průlom dále rozšířit.
Jednotky byli nuceny na dvou místech fronty ustoupit
Obrázek

Což se nepřítely podařilo a Německé velení bylo rozhuto podniknout protiútok a pokusit se útočníka obklíčit. Viz plán:
Obrázek

Útok byl zaháje, levá část kleští měla dobýt Kiev a následně rychle překročit Dněpr a pokusit se spojit s Guderianovými jednotkami. Guderianův útok ovšem narazil na těžký odpor, kde nepřítel stále přisunoval čerstve jednotky na obranu. Po několika dnech byli všechny útočné operace zastaveny.

Následovalo rozsíření Sovětského průlomu a další pokus o obklíčení Sovětských jednotek. Za velkých improvizací, měl opět Guderian vést odlehčující útok, kam by byli přivolány nepřátelské zálohy a následně měla zaútočit Mansteinova skupina armád, jež byla alokována jiho-západně od Kieva a Rumunské jednotky. Dále byl vedeny bojové operace jižně od pripjatských bažin, aby se předešlo Ruským pokusům o odříznutí jednotek před Kievem.
Obrázek

Spojení Rumunských a Německých jednotek se konečně podařilo.
Obrázek

Obrázek

Španělské posily
Mezitím probíhala ve Španělsku neméně důležitá bitva. Britská ofenzíva byla rozšířena i do Portugalska. Nastěstí Rommel již dorazil a jeho prvním rozkazem bylo, že Španělské jednotky se v oblasti Badajoz (jiho-západně od Madridu) musí bránit do posledního muže. Protože na pomoc z madridu vyrazila von Arnimova tanková divize. Dorazila v čas a úspěšně zastavila Britskou ofenzívu v tomto úseku fronty.
Obrázek

Rommel okamžitě nařídil dalším jednotám a především hlavní části DSK podniknout protiútok jižně od Madridu. Ofenzíva byla úspěšná a Britské útočné snahy ve Španělsku byli omezeny.

Obrázek

Opět na východě
Zde se konečně podařilo začít likvidovat kotel, kde skončilo 12 sovětských střeleckých divizí. Bohužel, Sovětskému protiútoku se opět podařilo Rumunské zatlačit zpět za řeku Dněpr.
Obrázek

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 07 bře 2010, 03:34

Síly osy (prosinec 1941)
Obrázek

Španělská fronta

Rommel jako zdejší velitel po příjezdu do Madridu převzal velení nad Španělskou armádou, neboť projevená neschopnost zdejších velitelů byla katastrofální.
Nasledoval útok a dobytí oblastí Jižně od Lisabonu a severně od Sevilly. V jihozápadní cípu Pyrenejského poloostrova byly obklíčeny a zničeny dvě Britské pěší divize.

Obrázek

Kvůli tomuto útoku byla oslabena obrana Lisabonu a Britské síly zde provedly pokus o vylodění. Vylodily tři divize, ale rychle přisunutý mechanizovaný sbor se úspěšně bránil.

Obrázek

Tyto tři divize nebyli hned zatlačeny do moře, neboť Brit přisunul v další vlně další posily. Na podporu obrany musely být přisunuty další Španělské divize.

Obrázek

Naštěstí jejich pochybná kvalita stačila k zahnání výsadku do moře.


Po opětovném zabezpečení Portugalska se Rommel obrátil směrem k Gibraltaru. Plánoval odříznutí a obklíčení Britů s důrazem na to, aby se nemohly stáhnout do snadno hájitelné pevnosti Gibraltar.

Proto zaútočil na oblast Jaén.
Obrázek

Zpočátku se bitva vyvíjela velmi příznivě, ale Britové sem začali stahovat posily a přechod přes řeku se nepodařilo vynutit.


Obrázek


Posily z východu
Protože východní fronta byla zasypána sněhem, velení nepředpokládalo žádné útočné operace a do jara chtělo veškerou tíhu bojů soustředit proti Britům ve Španělsku.
Hausserův ostřílený sbor byl převelen do Španělska.

Obrázek


Zamrzlá východní fronta
Obrázek


Situace v Africe
Kromě Maroka Španělsko a Portugalsko ztratili všechny kolonie. Itáli hned v prvních měsících války přišla jak Libyi tak i o východní Afriku.
Obrázek

Situace v Evropě
Východní fronta zamrznuta, balkán rozdělen do spřízněných nebo loutkových států, Maďarsko-Rumunské rozepře byli Loutkovému Rumunsku nařízeny ignorovat a Madaři po předchozí invazi WH do Rumunska a získání celého slovenska by dalšími požadavky vůči Rumunsku Hitlera spíš rozčílili.
Obrázek

postavení USA
5. Listopadu Spojené státy vyhlásily Třetí říši válku. Dva týdny předtím byli napadeny Japonskem. V následujících měsících Sovětský svaz vyhlásil válku Japonsku.

Obrázek

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 07 bře 2010, 04:12

Kriegsmarine
Po vstupu USA do války bylo rozhodnuto navýšit počty vyráběných ponorek a zároveň celá nová moderní Kriegsmarine vyrazila k odvážnému přesunu průniku přes severní moře a severní atlantik do Biskajského zálivu, kde by ve zdejších přístavech zakotvila a případně ohrožovala nepřátelské zásobovací konvoje a transporty.
Obrázek

Pyrenejský fenomén
Vrcholná fáze tažení ve Španělsku nastala v Prosinci. Rommelovy tankové síly se oklepaly z předchozí porážky a Rommel soustředil i masivní množství Španělských vojáků. Z předchozí zkušenosti se poučil a nyní chtěl Brity zlomit v materiální bitvě, neb si byl vědom absolutní nadřazenosti německých obněných sborů.

Koncem listopadu bylo schromáždění sil kompletní, a útok začal. Hausserův sbor se též účastnil.
Obrázek
Jak Rommel předpokládal, Britové začali přisouvat pozice. Za těžkých, především Španělských ztrát byl Britské síly poraženy a nuceny stáhnout. Nyní Rommelovy tanky mohly zařadit maximální rychlostní uzel a pokusit s Brity buď oblíčit nebo přímo obsadit Gibraltar.
Obrázek

Tanky ovšem postupovaly pomaleji a i přes nařízené útoky na Seville se demoralizovaným Briským jednotkám podařilo stáhnout do Gibraltaru.

Nedalo se nic dělat, bez ohledu na vlastní ztráty musel Rommel nařídit generální útok všech jednotek na Gibraltarskou pevnost. Věděl, že nepodaří-li se mu teď zlomit odpor dezorganizovaných a demoralizovaných Britských jednotek, tak v budoucnu již nebude mít šanci Gibraltar dobýt.
Začalo měsíc trvající obléhání a útočení na tuto pevnost.

Obrázek

Za cenu těžkých ztrát a i po moři dopravených Britských posil se Gibraltar podařilo dobýt. Pro Britské síly to katastrofální porážka. Předpokládá se, že neúspěch ve Španělsku je stál 300tisíc ztracených vojáků. Německý generální štáb hlásí ztrátu 20 divizí, ale je to značně nepřesné číslo, vzhledem k nedostatku informací o tom, které jednotky se Britům podařilo evakuovat.

Rommelovo tažení ve Španělsku skončilo obrovským úspěchem a nadále byl jmenován velitelem všech sil na Pyrenejské poloostrově.

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 07 bře 2010, 04:23

Težké boje na východě
Začátkem roku 42 SSSR opět zvýšil svoje útočné úsilí. Německé jednotky opět stály na stejné hranici, jak nařizoval Ribentrop-Molotov pakt. Iniciativa ležela plne v rukou sovětů, kteří se snažili útočit kde mohly. Zadrženi byli ale téměř vždy tankovými jednotkami, jež začaly být hasiči fronty.


Obzvláště těžký útok dopadl na Německé jednotky v únoru severně od varšavy, kde útočilo kolem 70 sovětských divizí.

Obrázek
Musely být přisunuty posily až ze střední části fronty, ale nakonec se za těžkých ztrát podařilo Sověty zastavit.

Na frontu též dorazil Španělský Horský expediční sbor o síle třech horských divizí. neb po úspěchu ve Španělsku mohly být postrádáni. Dále byly jednotky na jihu posíleny Bulhary, neboť se na východe nedostaválo dostatečného počtu divizí.


Obrázek

Jiri
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 160
Registrován: 24 led 2010, 19:37

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Jiri » 07 bře 2010, 15:58

Ahoj,díky, je to fajn čtení.
Jen jedna otázka - o něco výše jsi psal, že jsi riskantně přeplul s ponorkama ze severu do Biskajského zálivu - v AoD nejde rozmístit německé ponorky na pobřeží Francie? Nebo jsi chtěl jen dodržet historickou přesnost?
Ahoj a držím palce na východní frontě. Nebo už ve střední Evropě? :-)
Jirka

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 07 bře 2010, 17:32

Ponorky jdou rozmístit na pobřeží, já tam posílal hladinové lodstvo neb to posílat přes kanál je hodně rizikové.

Jiri
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 160
Registrován: 24 led 2010, 19:37

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Jiri » 07 bře 2010, 19:19

Tak to jo, ono celkem zamrzí, když RAF a Royal Navy pošle do hlubin pýchu Kriegsmarine, že?
Ale výhodou je, že se na dno vejde těch ocelových oblud hodně, takže můžes stále stavět další.
Jinak co se mi osvědčilo je, že začátkem srpna 1939 pošlu 4 flotily po 3-4 hladinových plavidel na místa průjezdu spojeneckých konvojů - Azory, Island, Gibraltar, Kanáry a mezi ně dám napadat konvoje vlčími smečkami a všem zadám akci až do konce roku 1941. A to je mazec :D
A jen tak na okraj, bydlím kousíček od Brna :D
Ahoj, Jirka

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 12 bře 2010, 03:24

Stavy armád osy

Papírové počty divizí osy se příliš neodlišovaly od stavů v roce 41. Jediné vyznámné změny zaznamenala Itálie, která v katastrofických bitvách v Egyptě a Libii ztratila velký počet divizí.
Obrázek

Ztráty Duben 1941 až duben 1942

Celkové ztráty pozemních armád bylo přibližně třičtvrtě miliónu (se započítaným leteckým personálem).
Třetí říše - ztraceno přibližně 300tisíc vojáků a téměř 2000 tanků.
Rumunsko - ztráta 90k vojáků a 43 tanků.
Maďarsko - ztráta 80k vojáků
Španělsko - ztráta 135k vojáků, což je vzhledem k tvrdým bojům v španělsku poněkud překvapením.
Portugalsko - ztráta 70k vojáků byli pro Portugalsko velmi těžké ztráty, většina koloniální armády byla zničena a domácí obranné jednotky musely být posíleny Španělskými divizemi.
Itálie - 70k vojáků

Spojenecká letecká ofenzíva
V leteckých soubojích bylo ztraceno přes 3 000 stíhacích letadel Říše. Pilotům a protiletecké obraně se ovšem podařilo spojeneckým leteckým silám drtivý úder. Spojenci v průběhu jednoho roku museli odepsat 8 000 bombardovacích letounů a přes 3300 stíhaček.
(Britové 2200stíhaček/2500 Canada 2700bombarderů USA 600stíhaček /1700 bombarderů Aust 400stíh/500bobarderů JAR 100/600 )
Obrázek

Ztráty spojenců

Sovětský svaz okolo 700k vojáků a přes 2k tanků
Velká Británie - zaznamenala těžké ztráty přes 620k vojáků a 200tanků
USA - přibližně 100k a 200tanků
ostatní malé státy spojenců většinou zaznamenaly ztráty menšího měřítka.

Celkově se dá říct, že vojska osy způsobila 2x větší ztráty.

Obrázek

Jsou ovšem obavy, že po plném vyzbrojení a mobilizaci USA se poměr ztrát může změnit.

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 12 bře 2010, 04:31

Letní Německá ofenzíva roku 1942

Opět byl ofenzíva zahájena ve Lwowské oblasti, ale tentokrát nesměřovala přímo na Kiev, ale tankové jednotky se obrátili na sever. Důvodem bylo napadnout obránce z boku a na celém úseku fronty si vynutit přechod řeky. Rudá armáda pak podnikla protiutok na Lwowskou oblast, které se opět zmocnila. Německá pěchota ovšem již nebyla vázana za řekou a to se ukázalo v následujících bojích jako velmi důležité.
Obrázek

Chorvatské intermezzo
RA se ovšem nespokojila pouze s dobytím Lwowské oblasti, ale chtěla se i pokusit do Rumunska.
Obrázek
Zde nastala tvrdá bitva pro Chorvatský expediční sbor tvořený dvěma horskými divizemi. Dokázali se několik dní úporně bránit sedminásobné převaze a následně s Rumunskými posilami úplně zastavit Sovětský útok.

Severní úsek fronty
Narozdíl od minulého roku se v tomto roce Německé armádě podařilo prorazit nepřátelské pozice na Severu.
Obrázek

Střední úsek fronty

Po úspěšném překročení řek na celé Německo-SSSR hranici byli tankové jednotky převeleny na Sever a především na střed, kde se měli vypořádat se Sovětskou hrozbou. Byla naplanována obkličujícící operace, kdy po zničení kotle měly tankové jednotky rychle obsadit Kiev a postupovat na Sevastopol.
Obrázek
Útok se sice dočkal zuřivého nepřátelského odporu a i několika protiútoků, ale Německé soustředění tanků si nakonec vždy vynutilo vítězství (za cenu ztrát techniky).
Obrázek


Bitva o Litvu
Na severu se Německý útok setkal s zuřivým odporem, kde sovět do probíhající bitvy nasazoval stále nové a nové zálohy.
ObrázekLikvidace kotle
V kotli bylo nakonec uvězněno 24 Sovětských divizí. Zničení kotle se ujmuly druhosledové jednotky a ztráta tolika divizí se násldně projevila v dalších bojích.
Obrázek

Voloda IV.
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 196
Registrován: 31 pro 2006, 11:20

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Voloda IV. » 21 bře 2010, 20:52

tedy musím smutně říct, že nic moc... pár dobrých nápadů, už jsem si i zvykl, že to není trojka... ale jinak nějak moc jednoduché (tedy pokaď vyčkáte za němce na rusky pakt), bombardéry jsem využil asi 2x, tanky jsou všemocné atd ... :/ a lodě zdrahaj z boje a neuměj se porafat. snad aspoň trojka bude za něco stát...

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 21 bře 2010, 22:05

trojak až bude v použitelné věci možná za něco stát může, já se těším na mody překonvertované do AoD a pak už to je něco.

jnže problém s letectvem je jinde, stačilo si třeba takový mod 33 loadnout za Němce ve 44 a viděl jsi, jak letadla dokážou dokonale smazat jakoukoliv armádu, pokud se pohne ze zakopaných pozic :mrgreen: takže lepší trochu slabší letadla, než tak extremne silne, nebot je vetsi pruz je ovladat

Voloda IV.
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 196
Registrován: 31 pro 2006, 11:20

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Voloda IV. » 22 bře 2010, 07:54

Scar píše:trojak až bude v použitelné věci možná za něco stát může, já se těším na mody překonvertované do AoD a pak už to je něco.

jnže problém s letectvem je jinde, stačilo si třeba takový mod 33 loadnout za Němce ve 44 a viděl jsi, jak letadla dokážou dokonale smazat jakoukoliv armádu, pokud se pohne ze zakopaných pozic :mrgreen: takže lepší trochu slabší letadla, než tak extremne silne, nebot je vetsi pruz je ovladat
použitelná 3ka a použitelné tohle, to je to samé... mimo to, že trojka je v mapě, výzkumu, velení a dalších pár věcech lepší. tohle má sice taky hodně zajímavých vychytávek, ale hlavně mapa z toho dělá run na státy..
letectvo - ja nevím jestli je silné nebo slabé, to jsem nepsal, psal jsem, že jsem neměl potřebu ho použít - vše udělalo pozemní vojsko, teda spíše tanky. měl jsem pár tisíc bombardérů, ale proč je někam posílat? naopak stíhače se vyčerpají klidně v jedné!! bitvě - na organizaci skoro vždy a i ztráty jsou příšerné. nemluvím o tom, že když jsem dobil polsko a jaksi mimoděk i maďary a pak benelux s francii tak obnova infra mě mala stát 200ic a moje ic se zvedlo asi o 50ks ve výsledku (efekty z politiky a pod mám +55% a samo nastavené využívání dobitého ic taky).v provinciích to ukazovalo napr. 1,5 z 2,4ic takže i po tom co bych to infra plně obnovil bych nečekal nějaký razantní skok ic (původně tam bylo 10ic)
všude vysoký partyzáni (krásně řeší trojka). a to kvůli divnému systému výzkumu si nemyslím, že bych se kvalitativně o tolik lišil. jak na zemi, tak ve vzduchu to bylo hodně podobné.
no a k tankům - 6divizí základní střední (se samohybkou) vz. 14 zakopaných peších divizí vz. 39 (1/2s artilériou a 1/2s protitankem) - dva dny bojů a ja měl ztrátu pár desítek mužů a asi 3% z organizovanosti.
taky nevím úplně ten retooling a gearing bonus - super myšlenka, sám jsem ji navrhoval, ale takhle zhovadile fungovat v reálu? dost pochybuji...

Uživatelský avatar
Scar
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1226
Registrován: 18 kvě 2007, 17:16
Bydliště: Brno

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Scar » 22 bře 2010, 19:59

Použitelná trojka? Nemožnost vytvářet vlastní theatre, nedostatek "obrázkových" generálů, výzkum o maličko lepší a mapa? Do multiplayer je tato mapa x krát lepší než to co je ve trojce, stejně tak ruční rozmisťovani generalu je při větších počtech hnus, dělat toto v multiplayer, hmm jak vidíš, zde na foru jsou nejčastějsí multiplayer v HO1. nemluvě o idiotských požadavacích na hardware.


sorry plný efekt dobitýho IC je pouze pro lamy, to že tam je nastavena nutnost opravování průmyslu a pod z IC je nejdokonalejší věc, nebot pak má strategické bombardování dobrý účinek, nebo též zničení provincií při ústupu. přesně jak to bylo za války, nebo si myslíš, že se všechno opravovalo samo?

Vysocí partizáni? no a co, se mi zdá jako bych se tu bavil s nějakým fandou arkádových strategií, sorry.

btw. s letectvem bylo to stejné u HOI 1 i 2, takže to bych nijak neřešil

Voloda IV.
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 196
Registrován: 31 pro 2006, 11:20

Re: AAR - Third Reich (Arsenal of Democracy)

Příspěvek od Voloda IV. » 22 bře 2010, 22:36

Scar píše:Použitelná trojka? Nemožnost vytvářet vlastní theatre, nedostatek "obrázkových" generálů, výzkum o maličko lepší a mapa? Do multiplayer je tato mapa x krát lepší než to co je ve trojce, stejně tak ruční rozmisťovani generalu je při větších počtech hnus, dělat toto v multiplayer, hmm jak vidíš, zde na foru jsou nejčastějsí multiplayer v HO1. nemluvě o idiotských požadavacích na hardware.


sorry plný efekt dobitýho IC je pouze pro lamy, to že tam je nastavena nutnost opravování průmyslu a pod z IC je nejdokonalejší věc, nebot pak má strategické bombardování dobrý účinek, nebo též zničení provincií při ústupu. přesně jak to bylo za války, nebo si myslíš, že se všechno opravovalo samo?

Vysocí partizáni? no a co, se mi zdá jako bych se tu bavil s nějakým fandou arkádových strategií, sorry.

btw. s letectvem bylo to stejné u HOI 1 i 2, takže to bych nijak neřešil
furt se omlouvat nemusíš :D stačí argumentovat a číst.
pak možná pochopíš "použitelná trojka..." chyby a bugy nechávám stranou, tak jak jsem psal je to plus minus stejné, až se to ale doladí...
výzkum dle mého je O DOST lepší a mapa taky. to že evropu tvoří 150dílků - arkádová strategie??
požadavky /a místo na hdd u her nechápu už řádku let, ale trend si určujou "hráči".
"efekt dobitých IC je pouze pro lamy" - no nevím cos tím myslel, ale když už argumentuješ tou realitou, tak se nad tím taky trochu zamysli.
já nemám nic proti opravování průmyslu, ale nezdá se mi to vyvážené v rámci proporcí jak jsem psal. a naopak pak je strat. bomb. boost - úplně zbytečné přání, které mi připomíná sny některých generálů a teoretiků 30.let.
na tvou větu o partizánech radši reagovat nebudu. jen dodám, že by mohla být aspoň možnost volby nebo trochu realitičnosti. ale naco to tu vůbec píšu, trojka to řeší, snad u toho taky zůstane.
no a letectvo, ehm, taky jsem původně radši nechtěl reagovat, ale nedá mi - co takhle trochu snahy, pokroku a zlepšení?

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“