USSR - pekna taktika

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
slivka
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

USSR - pekna taktika

Příspěvek od slivka » 17 dub 2009, 18:09

Tak po dlhom case som si to zamastil zas za Sovietov stym ze som podla TRP zmenil range vysadkovych divizii a takisto som pouzil vsetky hodnoty v adresary units okrem TP - cize transportnych lodi kde som neupravoval range
Hra bola od zaciatku dost napinava preto ak by mal niekto zaujem o nastavenia ktore mam pouzite mozem to hodit kludne cele na letecku postu

takze na zaciatku som upramil pozornost na vymenu ministrov pricom mam spraveny vlastny event - podotyka ministri su meneny len podla ich rokov k vymene nedochadza vobec skor mam namysli pred ich nastupom

Obrázek
Na zaciatku hry som si dal za ulohu zautocit na Japonsko kedze ako fasisticky stat predstavoval pre Rusov stalu hrozbu a v pripade prinutenia Japoncov na vytvorenie loutkoveho statu by som ziskal kvalitnu namornu podporu, a kopec technologickych teamov, ako loutkovy stat je Japonsko genialna vec
Obrázek

v plane bolo vylodenie alebo pouzitie vysadkovej divizie a nasledne vylodenie na podporu jednotiek v Japonsku
stav na pevnine sa da krasne zistit preletom stihackami nad Japonskom popripade menej spolahliva vec je poslat ponorku a zistovat stav, ovladanie lodi cize AI Japonska je v ramci namornictva dost dobre takze skor odporucam poslat Stihacky
Postup bol asi takito
vsetky divizie som presunul na hranice s Manchuskom nasledovalo prerozdelenie armady pod Ofenzivnych generalov a generalov s najlepsimi schopnostami
nasladne som potreboval upgrad armady a to kompletnej aj v ramci letectva
zabezpecenie pobrezia pred nezelanym vylodenim Japoncov - cize posadkove divizie
prerozdelenie stihaciek do 2 skupin - 2xINF, a 1 taktickej letky - 1xTAC
na podporu existujucich praporov som robil male skupinky po 3xdiv bez brigad spociatku az neskor bolo pridavane
samohybne delostrelectvo
ako je vydno na obrazku vysadok a nasledne vylodenie sa uspesne podarili, obsadenie manxhuska, vytvorenie Korei bolo totalne bezproblemove, nasledovalo obklucenie Japonskych vojsk zo Sovietskej a cinskej strany a ich nasledne znicenie
bohuzial Japonci nie a nie prijat Loutkovy stat, tak som bol donuteny za ucelom ziskania co najlepsieho uzemia pre Mongolsko zlikvidovat Japonsku armadu
Obrázek
uspesne obsadenie najstragickejsich bodov Japonska a opakovane ponuknutie vytvorenia loutkoveho statu z Japonska
Obrázek
nakoniec predsa len Japonci boli donuteny vytvorit loutkovy stat a pridat sa na stranu Sovietov kedze im ostalo 5IC
z coho sa ani zdaleka nedali uzivit posadkove divizie a lodstvo ktore im ostalo, sice sa jeden krat pokusili a akysi protiutok
no po obsadeni 2 uzemi utrpeli drvivu porazku, nasledoval zo strany Japonska pokus o mier a to bol jasny signal
ze Japonci su v koncoch
Obrázek
Nasledne nasledovala vymena ministra a vojna s Finskom, tato vojna bola prekrasna
v tejto vojne boli nasadene 4 divizie PAR - cize parasutisti ktory okamzite v protiofenzive a naslednej kontrole vzdusneho priestoru a uvolneni 2 strategickych bodov Finska z celkovo poctu 3 nasledoval vysadok a ich obklucenie
3 strategicky bod bol obsadeny vylodenim kombinovanych s pozemnym utokom - kazdy vie ze vylodenie je strasne rychle a v tejto vojne islo o rychlost o taku velku rychlost ze nestihol vyskocit event o uzavretie mieru s Finskom a o zrusenie paktu o neutoceni s Nacistickym Nemeckom, ked som kontroloval vsetky strategicke body ponukol som Finsku loutkovy stat, ktory akceptoval a to ma velmi potesilo lebo im ostalo este niekolko divizii
Obrázek
Do februara 1940 existovalo zbrojenie zo strany USSR a vymena technologii so spojencami
Rozhodol som sa ako je vidno na obrazku ze dobijem Lotyssko a Litvu kedze to bolo v Dohode s Nemeckom a takisto necham 3 prapory na hranici s Rumunskom pre zabratie 2 provincii co aj nastalo
Obrázek
nasledovala priprava na zlikvidovanie spojencov Nemecka :) je to krasna taktika a rychla a neskutocne badatelna kedze je o niekolko desiatok divizi menej
na obrazku je vidno zostavu divizii a co vsetko bolo pouzite pri obsadeni Rumunska a neskor aj Bulharska
Obrázek
zaciatok vojny sa trosku zkomplikoval ratal som ze Rumunsko uz bude v spojenectve s Nemeckom a celkom som nato zabudol no spoliehal som sa ze ktomuto spojenectvu dojde a nakoniec aj doslo
Obrázek
kedze som mal trosku casu a Rumunsko sa nepridavalo do Osy napadol som Perziu co bola bezproblemova vec
Obrázek
nasledne som si vytvoril loutkovy stat z Persie no kedze som mal nanu uzemne poziadavky na ktore som totalne zabudol
bol to naozaj skromny statik no v 41 roku tento skromny statik dokazal vybudovat cez 10 divizii cize sa naozaj oplati aj na pripadnu podporu proti Turecku
pridanie Persie ako loutkove statu
Obrázek
Obrázek
nasledne doslo k vyhlasovaniu vojny zo strany Osy voci Perzii celkom ma to prekvapilo no s Perziou to bol kratky proces
konecne doslo k pripojeniu Rumunska do Osy co odstartovalo moju akciu na jeho Anektovanie a zrusenie vsetkych jeho divizii
bol pouzity vysadok na rychle obsadenie pristavu a nasledny vysadok na upevnenie pozicie
a dalsi vysadok na kontrolu jeho druheho strategickeho bodu za ucelom anektovania Rumunska
Obrázek
Obrázek
nasledovalo nasledne stiahnutie za ucelom obsadenia nemeckymi vojskami a ich presunutiu naspet na stret s mojimi diviziami
na obrazku je vydiet ze nemecka armada pracovala na vylepsovani stihaciek co som pri jednom utoku dost pocitil
Obrázek
utok na obsadenie Norskeho uzemia na vytvorenia Norska
Obrázek
vsetko prebiehalo pekne az
Obrázek
kym sa mi tam nenasrali Briti a to sposobilo ze som loutkove Norsko nedokazal vytvorit a sposobilo to aj to ze som musel zasobovat divizie konvojmi co nesplnalo moje predstavy o napadnuti Nemecka z vrchnej casti a nasledne obsadenie srdca Nemecka
Obrázek
sucasne stym som kontroloval situaciu na juhu kde nasledovalo opakovanie v style Finska a Rumunska
Obrázek
obsadzovanie Bulharska za pomoci tankov a podpori pechoty bolo take rychle ze Nemci nestihli podniknut drvivi protiutok
Obrázek
obsadenie Bulhasrka a nasledne stiahnutie na uzemie USSR
Obrázek
vylodenie v oblasti Danska kedze preletmi Stihaciek nad Danskym uzemim bolo jasne vydiet ze tato oblast je totalne nechranena
Obrázek
stav OSY bol uz viditelne oslabeny
Obrázek
ako je vidiet na obrazku Swedi boli v hajzli proste nikto im negarantoval ich slobodu co ma zaujalo a nehrozil vlastne ziadny konflikt so spojencami a tym padom po ich dobiti by som si vyriesil protiutoky zo severu co by malymi protiutokmi sposobovalo odputavanie pozornosti Nemecka na vychodnej fronte a nasledne stahovanie jednotiek a samozrejme nicenie Nemeckych jednotiek na uzemi Danska
Obrázek
Greci ma asi nemali moc v laske a vyhlasili mi vojnu
Obrázek
skoda len ze sa protiutok neuskutocnil lebo musel som sa okamzite stiahnut na provincie za riekou ktore sa velmi dobre brania kedze pri prekracovani rieky su postihy
pripadne dobitie Grecka ako som planoval a upevnenia situacie na mori za pomoci Japonskych namornych lodi by znamenalo kompletnu kontrolu v stredomori a bezproblemove vylodenie na Talianskom uzemi, kontrolu spojencami v Afrike no bol to riskantny tah a nakoniec nevysiel
vytvorenie loutkoveho statu zo Swedska kedze nikomu sa nechce nahanat sa po partizanoch a potrebna je infraktustura v plnej moznej miere
Obrázek
spojenci USSR
Obrázek
dost zarazajucou vecou bola zmena rezimu v Japonsku na fasissticky neviem ako je to mozne ale je to jednoznacne BUG
kedze Japonsko ako loutkovy stat nesmie menit rezim
situacia v Europe
Obrázek
krasne obsadenie Nemeckych vojsk na seba nedalo dlho cakat Nemci chceli spravit prielom ktory im samozrejme nevysiel a nasledovalo ich obsadenie
Obrázek
podripovanie zo severnej strany
Obrázek
obsadenie danskeho uzemia a neskor aj vytvorenie Danska
Obrázek
likvidacia obsadenej armady
Obrázek
vytvorenie danska pri srdci Nacistickej Rise
Obrázek

z tejto hry som nadmieru spokojny fakt som sa s AI hral a vyuzival rozne techniky boja, mozno raz to aj dohram dokonca no pochybujem kedze to potom dost pomaly preratava, ale styl hry a taktika su pekne
skuste to ohodnotit :)

Phext
Svobodník
Svobodník

Re: USSR - pekna taktika

Příspěvek od Phext » 20 dub 2009, 15:54

ohodnotil bych, ale furt se mi nezobrazují ty obrázky. :?

El Magnifico
Rotný
Rotný

Příspěvek od El Magnifico » 21 dub 2009, 19:50

bolo by to lepšie, ak by si tomu dal nejakú formu a náboj, skrátka niečo ako mal Vals vo svojich reportoch.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 21 dub 2009, 20:55

Možná mluvím do dubu, ale bylo by fajn, kdyby ses po těch letech na fóru naučil používat interpunkci. :) ;)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

slivka
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slivka » 27 dub 2009, 17:34

Cizinec píše:Možná mluvím do dubu, ale bylo by fajn, kdyby ses po těch letech na fóru naučil používat interpunkci. :) ;)
neviem preco Vam nezobrazuje obrazky ja mam mozilu a v pohode mi to zobrazuje
neviem pisat take bajky ako Vals ale inac pekna hra to bola konecne som sa s AI pekne zhral

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“