Impérium bude žít! ( VB hra 1938)

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Mám pokračovat?

Ano
35
88%
NE
5
13%

Celkem hlasů: 40

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Impérium bude žít! ( VB hra 1938)

Příspěvek od Moo » 27 kvě 2007, 14:47

Úvod

Británie se i přes vítězství v 1. světové válce cítila slabá a otřesená.Ztratila pouhých 700 000 mužů a přesto se mluvilo o ztracené generaci.Washingtonská dohoda ponížila námořnictvo a systém námořní převahy nad dvěmi velmocemi najednou vzal za své navždy.Námořní síly byly nejslabší od dob Karla 2 ( 1660-85) a z tradičního Japonského spojence se stal zapřísáhlý nepřítel.Pozemní armáda byla k smíchu a na pomoc USA se nedalo spoléhat protože její pozemní armáda nebyla ani s smíchu – dalo by se říct že skoro vůbec žádná nebyla.Francie už dávno nebyla spojenec, ale agresor který neustále ohrožuje mír v Evropě svou nesmyslnou šikanou vůči německému národu.Tváří v tvář těmto faktům se Británie rozhodla pro nejspolehlivější cestu k zachování míru a nejprve uznala obsazení demilitarizovaného pásma Porýní a následně i anšlus Rakouska.Je 1.září 1938 a nikdo neví co potká Anglii v následujících bouřlivých měsících a letech.

Oficiální politika v září 1938

Zemi řídí Chamberlainův protiválečný kabinet, ale síly požadující agresivnější postup vůči Německu sílí a tak byl 1. září odvolán dosavadní ministr války Leslie Hore-Belisha a nahrazen sirem Johnem Simonem od kterého se slibuje hlavně zmohutnění průmyslu ( neobešlo se to bez pacifistických protestů které zapříčinily vzrůst opozice o 2 %).Sir John Simon nezklamal a hned první den ve funkci prosadil zdůraznění centrálního ekonomického plánu na úkor volného obchodu za účelem zefektivnění válečného průmyslu.Bohužel další politické reformy byly odloženy na 1.září 1939.Diplomatický směr udával ministr Eden který udržoval doktrínu Appeasementu ( nebo jak se to píše) a poukazoval na to, že vláda udělala ústupky v oblasti průmyslu a tak má ted volné ruce v zahraniční politice.

Obrázek

Technika a rozvědka

Věda a technika v období meziválečné neschopnosti úžasně zaostaly a tak musely jít stranou staré předsudky s Francií a 1.září se konalo mezinárodní fórum, kde si naše země vyměnily konstrukční plány na věci které ta druhá ještě nevyvinula- to přispělo k obrovskému oživení a byly zadány nové práce těm nejschopnějším týmům.Sir Simon si vydobyl aby 40% vědeckých týmu pracovalo na zakázkách z průmyslu ( 20% dostal výzkum tanků, 20% výzkum nových ponorek a 20% výzkum doprovodných stíhaček – díky tomu byly všechny 3 frakce armády spokojeny ).Dalším problémem impéria byly neschopné tajné služby ( střízlivé odhady hovořily o 30 agentech v naší zemi naproti 0 agentům kteří by se snažili je vypátrat!).veliteli rozvědky siru Hughi Sinclairovi byly přislíbeny neprodleně finanční prostředky aby to napravil a do 1 roku zlikvidoval všechny agenty operující na britských ostrovech.Zahraniční agenti se měli začít prosazovat hlavně ve fašistických státech a zjistit jejich vojenskou připravenost.Malá část rozvědky se měla věnovat i Sovětskému Rusku.

Obrázek

Produkce a obchod

V produkci se Anglie věnovala převážně svému loďstvu, protože jí hrozil boj s dvěma námořními velmocemi ( Itálie a Japonsko) a jednou polovelmocí ( Německo).Pozemní velitelé si alespoň vydobyli doposílení svých zbídačených divizí kterým se od 1.světové války nikdo nevěnoval a částečné modernizaci svého zastaralého vybavení. Na rozdíl od všeho ostatního byla ekonomika ve vzorovém stavu – neustále proudily z kolonií obrovské zásoby nerostného bohatství a průmysl kvetl a vytvářel dostatek zásob pro armádu.Díky skvělým obchodním stykům s Iránem se dařilo dovážet obrovské zásoby ropy pro celé námořnictvo.Zásoby pro armádu se dovážely z Francie za vzácné suroviny a železo.Avšak ani s tak skvělou ekonomikou se nedala vyhrát válka která mohla co nevidět nastat…….

http://tinyurl.com/ypqu4c - Dokončení letadlové lodi ARK royal se plánovalo na rok 39

30. září - Zrada z Mnichova

30.září se sjeli Musoliny, Hitler, Daladier a Chamberlain, aby probrali otázku věznění němců v ČSR .Byl podepsán hanebný dokument, který dával němcům právo silou obsadit československé pohraničí, známé jako sudety.Chamberlain se vrátil do Británie s cárem papíru a ohlašoval, že zachoval mír pro naši dobu.Tohle byla poslední kapka pro opozici i obyvatelstvo a věci se daly rychle do pohybu.Zastánci zadržování Německa ( vedení energickým, konzervativním poslancem sirem Moorowem) ovládli vládu a Chamberlain se stal pouhou loutkou v jejich rukách.Aby se udržel u moci musel na Trafalgarském náměstí pronést řeč v které se omluvil za zradu československých obyvatel a zaručil, že při dalších hanebných požadavcích Německa půjde Británie okamžitě do války.Průmysl zabývající se válečnou produkcí zmohutněl a měl za úkol vybudovat armádu schopnou čelit germánskému tlaku.Vztahy s Francií se výrazně oteplily a začala se vážně plánovat společná taktika.Tak se stala z británie bašta odporu proti Německu a Mnichov se stal poslední chybou Appeasementu.

Obrázek

V dalším díle bych popsal taktiku Británie v případné válce a stav armády.

Jinak tohle je muj 1.report tak to zohledněte při hodnocení :) ..... pokračovat budu podle toho, jak dopadne hlasování .
Naposledy upravil(a) Moo dne 27 kvě 2007, 20:23, celkem upraveno 1 x.

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 27 kvě 2007, 18:52

16. listopad 1938
Poznanská smlouva

16. listopadu 1938 svolal Hitler znova konferenci, tentokrát do Hamburku.Požadoval, aby oblasti Polska s většinovým německým obyvatelstvem byly připojeny k říši mírovou cestou, nebo si je Německo vezme silou.Tentokrát se západní mocnosti nezalekly a Británie pohrozila případnou válkou za Polsko.Francie byla zdrženlivější a dala pouze najevo, že pravděpodobně by Francie vyhlásila Německu válku.Hitler se nezalekl, protože jemu se válka zamlouvala a poslal do Polska Ribentropa, aby sdělil Polákům co s nimi zamýšlí.Poláci nevěřili ve spojeneckou pomoc i přesto, že ji obě velmoci garantovaly a rozhodli se smlouvu podepsat - za místo podpisu byla zvolena Poznan.Den na to překročil wermacht polské hranice a zastavil se až u waršavy kde byly vztyčeny hranice nové.Anglie s Francií to přijaly jako důkaz nekončící Hitlerovy agrese a začaly připravovat plány na válku, která už byla nevyhnutelná.

Obrázek

- další oblasti, které získal Hitler bez boje.

Vítek II.
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vítek II. » 27 kvě 2007, 19:14

Jj, jen pokračuj, zajímá mě, co se z toho vyvine. Bude to přibližně podle reality nebo celkově ahistorické?

btw. Kam dal Adolfík obličej? :o :)

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 27 kvě 2007, 19:18

Spojenecká taktika v Evropě

Britská taktika zadržování Německa v Evropě se opírala o 2 hlavní body, jak to definoval velitel armády lord John Gord .Royal navy mělo za úkol zabránit Německu v jakékoliv, byt sebemenší akci mimo pozemní hranice – účel byl zajistit bezpečnost Skandinávie + obchodních konvojů. Druhý bod se týkal západních hranic Německa, od ledna 1939 se aktivně jednalo s Francií, jak by vypadala případná pomoc britských expedičních sil.Za britskou stranu vyjednával Harold Alexander a za Francouze vrchní generál všech spojeneckých sil Maurice Gamelin – tento stařík, který lpěl na starých doktrínách požadoval aby většina britských sil byla nasazena na Maginotově linii.Britské velení to důrazně zamítlo a poukázalo na to, že naši teoretici počítají s útokem němců přes Ardenský les.Gamelin protestoval a tvrdil že les je nepropustný, ale francouzská vláda se postarala o jeho odvolání a přiklonila se k taktice Anglie.Do čela spojeneckých sil se po Gamelinovi postavil Lord John Gord a navrhl konečné řešení, které nepopudilo ani zastánce Ardenského útoku, ani zastánce útoku na Maginotovu linii.S nástupem Lorda Gorda do funkce vrchního velitele spojeneckých sil převzala Británie vojenskou kontrolu nad všemi spojeneckými zeměmi, včetně Francie.

Konečná podoba rozmístění sil:

červené- část hranice, kterou brání výhradně britská armáda
zelená- část hranice, kterou brání smíšené armády
modré- část hranice, kterou brání výhradně francouzská armáda

Obrázek

odvolaný francouzský velitel Maurice gamelin:

Obrázek

Spojenecká taktika ve Středozemí

Ve Středozemí se Británie neomezovala pouze na bránění něčích hranic , ale byla vypracovnána útočná taktika, která měla do půl roku donutit Italy k opuštění Afriky v případě že proti nám půjdou do války.Byly sem zavlečeny expediční síly z JARu a z Austrálie a v Lybii by musela Itálie bojovat dokonce na dvou frontách.

Obrázek

Lodstvo

Royal navy mělo nejprve za úkol rychle zlikvidovat kriegsmarine, aby se pak mohlo přesunout do středozemí a svou převahou zničit italské lodstvo.Problém byl, že nikdo nedokázal odhadnout jestli Itálie vstoupí s Německem do války současně.Na Dálném východě zůstalo jen 10 menších lodí, protože Japonsko bylo shledáno neškodným tak do roku 40-41.

Letectvo

RAF bylo kompletně stáhnuto z Dálného Východu do Anglie.Evropské letectvo představuje 14 divizí.Zbytek ( 3 divize) je připraven v alexandrii.Nejprve je nutno zničit převahu Luftwafe a tak se výroba zaměřuje na stíhačky.
Naposledy upravil(a) Moo dne 27 kvě 2007, 19:55, celkem upraveno 1 x.

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 27 kvě 2007, 19:23

Vítek II. píše:Jj, jen pokračuj, zajímá mě, co se z toho vyvine. Bude to přibližně podle reality nebo celkově ahistorické?

btw. Kam dal Adolfík obličej? :o :)
ja mam DD 1.3 a dycky ho tam nemá jednou sem to kvuli tomu dokonce reinstaloval ........ a ještě Goring tam nemá obličej :? .. jo jinak stalo se vam nekdy toto co me s tema uzemnima požadavkama ??? ja už sem to tu jednou psal jako bug a od te doby co to začalo mi KAŽDOU HRU 1938 německo požádá o území a Polsko příjme většinou tak do 2-3 měsíců od začátku hry ( mam obtížnost normal a agresivitu poč. bojovný)............ jo ja sam nevim jak se to vyvine dycky dyž mi zatim německo bez boje zebralo ten kus polska ( třeba dyž sem hral za SSSR) tak sem to s nasráním vypl a v duchu nadával že HOI je nerealistická kokotina ale ted dyž sem rozepsal ten report a zase se to stalo tak s tim skusim hrát zajímalo by mě jak budou němci žadat gransk dyž už ho maj :? Doufám že bude vubec válka :lol:

Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall » 27 kvě 2007, 19:29

Moorow píše:ja mam DD 1.3 a dycky ho tam nemá jednou sem to kvuli tomu dokonce reinstaloval ........ a ještě Goring tam nemá obličej :? .. jo jinak stalo se vam nekdy toto co me s tema uzemnima požadavkama ??? ja už sem to tu jednou psal jako bug a od te doby co to začalo mi KAŽDOU HRU 1938 německo požádá o území a Polsko příjme většinou tak do 2-3 měsíců od začátku hry ( mam obtížnost normal a agresivitu poč. bojovný)............ jo ja sam nevim jak se to vyvine dycky dyž mi zatim německo bez boje zebralo ten kus polska ( třeba dyž sem hral za SSSR) tak sem to s nasráním vypl a v duchu nadával že HOI je nerealistická kokotina ale ted dyž sem rozepsal ten report a zase se to stalo tak s tim skusim hrát zajímalo by mě jak budou němci žadat gransk dyž už ho maj :? Doufám že bude vubec válka :lol:
To může bejt náhoda, mně se 2* za sebou stalo, že Rakousko odmítlo Anschluss a přidalo se k Ose, ikdyž ta šance je minimální.

William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake » 27 kvě 2007, 19:51

japato že nevidim na mapě žádnou žlutou čáru :)
Obrázek

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 27 kvě 2007, 19:55

William (Wildcat) Blake píše:japato že nevidim na mapě žádnou žlutou čáru :)
-opraveno- :D

William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake » 27 kvě 2007, 20:30

Moorow píše:-opraveno- :D
ufff, už jsem se lekl že jsem barvoslepej :lol:
Obrázek

Gen.Erwin Rommel
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gen.Erwin Rommel » 27 kvě 2007, 20:51

JJ pokracuj uz se tesim na valku :wink:

Vítek II.
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vítek II. » 27 kvě 2007, 21:11

Gen.Erwin Romme píše:JJ pokracuj uz se tesim na valku
Jak na válku :?: :shock: Já myslel, že tu bude report, ve kterém se budou mít všichni rádi, nikdo nebude s nikým bojovat a budou společně v míru budovat lepší společnost. :cry: Pokud se bude válčit, tak to sledovat nebudu. :(

:lola: :lol: :lol: :lol: :lola:

charmed
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od charmed » 27 kvě 2007, 22:27

mas tam nieco upravovane ?? tie PK sa mi zda kusok vysoke,i ked je pravda,ze hram zasadne od 36 :)
BELLA,HORIDA BELLA-vojna ,strasna vojna

aristokrat.tomas
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aristokrat.tomas » 27 kvě 2007, 22:42

vsem kdo dali "NE" jeden velkej LOL :lol: :lol: :lol:

Gen.Erwin Rommel
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gen.Erwin Rommel » 28 kvě 2007, 07:12

charmed píše:mas tam nieco upravovane ?? tie PK sa mi zda kusok vysoke,i ked je pravda,ze hram zasadne od 36 :)
Prosimta mas rok 1939 takze eventy priprava na valku uz probehli takze todle je normalni stav PK

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 29 kvě 2007, 17:47

j je to normaln stav, jinak ted sem byl 2 dny pryč takže pokračovani bude tak zitra nejdřiv.....

-vsem kdo dali "NE" jeden velkej LOL Laughing Laughing Laughing-

no jo je škoda že jsou 4 lidi proti, ale je to asi tím že tu spoustu reportů už bylo a tak možná tohle je už třetí o VB tak je jasné že se jim to znechutí

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 29 kvě 2007, 18:38

Prosím Tě, to dávaj z recese... :roll:

Pokračuj, těšíme se :D
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 31 kvě 2007, 17:24

Zima 1939

Od ledna do Dubna se mi podařilo rozmístit pozemní armády svoje i většiny mých spojenců.Nepálská královská armáda byla umístěna na sever Indie.Bhůtánská armáda na hranice s Thajskem.Kanadské sbory na Francouzsko-Belgickou hranici.Novozélandská + Australská armáda na hranice s Lybií a armáda JARu na hranice s Etiopií.Rozmístění francouzských vojsk jsem si nechal až na léto 1939.Podařilo se mi předběhnout ve výzkumu mé francouzské spojence a rozvědce se podařilo umístit do mé země deset agentů, kterým už se podařilo zlikvidovat třetinu cizích agentů v Anglii.Rozmístěno bylo též letectvo a celková reorganizace čekala i námořnictvo.Hlavní události se však děly na poli diplomatickém a to popíšu níže.

Zima 1939 = ABSOLUTNÍ krach spojenecké diplomacie a nedůsledné dodržování doktríny zadržování Německa.

10. března 1939 – Konec španělské občanské války

10.března skončila španělská občanská válka a to vítězstvím německy orientovaných fašistických sil vedených generálem Frankem.Díky nedůsledné podpoře republikánů se v Evropě ocitl další potenciální nepřítel Británie.Britský kabinet uznal, že přesto že věděl jaká je pravá tvář republikánů a že nechystali žádnou demokratickou republiku, měl více podporovat stranu která neznamena bezprostřední nebezpečí pro britské kolonie v Africe.

Obrázek

15.března 1939 - vytvoření protektorátu Čechy a Morava

15. března porušilo Německo záměrně smlouvu z Mnichova a překročilo hranice ČSR.Byl vytvořen loutkový slovenská štát pod vedením kolaborantů a zrádců ČSR.Podkarpatská Rus byla pohlcena Madarskem.Velká Británie odpověděla pouze rozšířením zbrojní výroby , kvůli neochotě francie k jakékoliv razantnější akci.

Obrázek

Itálie nezůstala pozadu a vyhlásila válku bezbrané Albánii, díky tomu přestala být Británií považována za stále nerozhodnutý stát a byla plně přiřazena k nepřátelům impéria - Albánie padla po 12 dnech bez výraznějšího odporu.Velmoci ( včetně Sovětského Svazu) se zmohly jen na oficiální stížnost.Německo následně podalo Litvě ultimátum na odevzdání Memelu- i přes doporučení spojenců na odmítnutí se Litva rozhodla Memel vydat.

Německo se obrací směrem na Polsko

Německé seběvědomí rostlo s přibývajícími úspěchy a tak se Hitler rozhodl požadovat po Polsku i území s menšinovým německým obyvatelstvem, protože mu nestačilo, že dostal bez boje celé západní Polsko, které bylo průmylovým motorem země.Tentokrát však Británie nezaváhala a nabídla Polsku připojení do své vojenské aliance, i přes protest Francouzů, kteří tvrdili že tím akorát vyvolá novou válku.1.Dubna převzala Británie kontrolu nad polskou armádou a začala plánovat strategii na východě.Bohužel report podaný vikomtem Alanem Brookem naznačil, že Polsko je téměř bezbrané v důsledku ztráty Poznanské oblasti a že situace je srovnatelná s obranyschopností ČSR bez Sudet.Zoufalá byla i poloha hlavního města Waršavy, která ležela prakticky na hranicích s říší a zřejmě by padla hned na začátku války.Přesto byli poláci připraveni bojovat do posledního dechu, kdyby se Germáni pokusili znovu pokořit svobodný polský lid.

Obrázek

zoufalá poloha Polska...Poláci můžou jen doufat, že nedojde k válce.

Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall » 31 kvě 2007, 17:33

Já teda za VB v životě nehrál, ale kdybych hrál, tak využiju námořní převahy a bleskově se vylodím v Prusku. Nemám odzkoušeno, jen mě to napadá jako nejlepší možnost, ke které se Spojenci neodhodlali, aby Polsku pomohli.

Gen.Erwin Rommel
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gen.Erwin Rommel » 31 kvě 2007, 17:56

Heimdall píše:Já teda za VB v životě nehrál, ale kdybych hrál, tak využiju námořní převahy a bleskově se vylodím v Prusku. Nemám odzkoušeno, jen mě to napadá jako nejlepší možnost, ke které se Spojenci neodhodlali, aby Polsku pomohli.
Lol v Prusku a kde na to vemou vojaky ???? takove vylodeni by skoncilo uplnou katastrofou si myslim :D

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo » 31 kvě 2007, 17:57

Heimdall píše:Já teda za VB v životě nehrál, ale kdybych hrál, tak využiju námořní převahy a bleskově se vylodím v Prusku. Nemám odzkoušeno, jen mě to napadá jako nejlepší možnost, ke které se Spojenci neodhodlali, aby Polsku pomohli.
k vylodění v Prusku nejsou prostředky protože je duben 1939 a moje armáda která je určená k obraně evropy čítá 11 divizí :roll: ( do 1. září tituju že to zvýším na 13) čekám na válku kdy se konečně dootevře všecko PK a ja začnu stavět rychle pozemní armádu která by byla schopna efektně zakročit v Norsku alespon...no frawncouzske jednotky se mi stahovat nechce protože má cenu riskovat francii kvůli polsku které má oproti realnemu polsku z roku 1939 tak 2x menší šanci se ubránit? a jestli mi vyhlásí válku Itálie tak stejně pudou všecky new divize do afriky a francie by nebyla schopna vyrábět tak rychle aby zajistila frontu v německu...prostě je to podle mě nereálné.................. no a taky ja doufám že vubec bude válka protože kvuli tomu odevzdani uzemi se to posraně zamotalo a nevim co ted bude :evil: připadámi, že si vedu hůž než jak si vedla VB v realitě :evil:

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“