Red Antistorm

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Zastavím se až...

V Novosibirsku
1
7%
ve Vladivostoku
3
20%
Atlantis je lama největší
11
73%

Celkem hlasů: 15

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 14 bře 2007, 16:49

tahle taktika již vyhrála bezpočet Mp bitek

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 15 bře 2007, 12:59

Tak si začínám říkat, že jsem udělal někde ve svých úpravách pro Čínu bug. Dal jsem si to teď za Nacionalisty a začal sjednocovat jak vzteklej.
Miluju AI. Nemám ještě technologii strategického přesunu, ale když jsem skočil do hry ze svého počátečního upraveného savu (tj. je 1.1.1936 0:00, ale už jsou Německo, Japonsko a Itálie v Ose a Německo, Japonsko, Itálie a SSSR mají upravenou ekonomiku na stavění továren), tak bylo cca 15 divizí ve strategickém přesunu. Počítač prostě švindluje. No nic.
Do dubna jsem vydrtil s pomocí Shanxi Komunisty a začal se urychleně přesouvat na jih. Lehce jsem nestíhal, ale nakonec to šlo v pohodě, nic důležitého nestihly Guiana Pixie obsadit. Nevýhodou (ale pak podstatnou výhodou) těhle států je, že když je člověk anektuje, tak mu dají celou svoji armádu. takže to chce je vždycky zatlačit mimo strategické provincie a pak anektovat. povedlo se jak tady, tak i u Yunnanu, který s ním šel cvok do aliance. Pak jsem nechal Sinkiang dobýt Xibei San Ma (jelikož jsem měl celou jeho armádu jako expediční jednotky u sebe) a následně jej vydrtil zpět. To už se psal květen 1937. Tak si říkám, no co, Shanxi má stejně divize 1918, takže jsem vyhlásil válku Tibetu, nechal to na Shanxi divizích a všechno ostatní stálo buď u Japonských hranic nebo na pobřeží.
Jenže jako posledně. Stojím, čekám...a nic. Květen, červen i červenec. No co. Tak jsem zatím odšpionil zemi, vyhodil z aliance Shanxi (tibet už byl můj) a následně mu vyhlásil válku. Šlo to jak po másle, v září byla celá Čína mimo Japonského území a Mandžutska pod mojí nadvládou. Japonci seděli na hranicích a nic nedělali. Tak co dál? No, podíval jsem se na Německo a jelikož jsem byl fašista, docela by mě brali. tak jsem trošku vylepšil vztahy a šlo se do Osy. Nádhera :) Sice mi Japonci území nepředali (svině, doufla jsem, že získám bez boje Tchaiwan), ale to nevadilo. Sosal jsem z Německa technologie jak blázen. Hlavně co se týče tanků, na kterénemá Čína vůbec tech. teamy a bez Němců je zkoumat by byla šílenost. Takhle jsem to dotáhnul až na vylepšený lehký tank a pak mi navíc zdrhnul do země jeden vědec, takže jsem od nich získal i základní střední tank.
Jenže jít do války s Britama??? Proč? Tak jsem ještě 28. povyměnil, co se dalo a opustil pěkně Osu. Vztahy s britama jsem měl na +180, tak jsem jenom přestoupil ke spojencům. A 30, srpna 1939 začala tradiční mela. Japonci, jak jsem byl ve spojenectví, tak všechno odsunuly pryč, takže jsem projel celým Mandžutskem jak nůž máslem, Mandžutsko anektoval a následně si proboural cestu přez Koreu. Japonci přišli v Pusanu a na severu Mandžutska o cca 20 divizí a neměli na to něco s tím udělat. I když už měli na konci i pěchotu 41, mrzáci. Než padla Francie a vznikla Vichy, tak už to Japonci zabalily, vystoupily z Osy a nechali mi celou koreu.
Paqk mě to přestalo bavit. Je totiž jasné, co dál. Válka se SSSR za pomoci spojenců a pak to projet až do Německa :roll:
A Čína je aktuálně naboostovná jak blázen. Stavím strategické bombardéry )vím, co by mi Vals řekl) s tím, že japonsko následně probombarduju do doby kamenné.

Asi zkusím Francii v konfiguraci Japonsko+Německo+Itálie. ta to vždycky neskutečně projela.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 16 bře 2007, 12:09

Hehe, tak za Frantíky je to docela hustý. Povedlo se mi vybudovat komplet řetěz pevností kolem celé Francie a říkám si, no v poho. Italové byly do března 1940 v Africe komplet K.O.
A ono to vypadalo ze začátku ještě líp. Jsem se probil bleskově hned po vyhlášení války až do Benátek a těšil se, že stihnu Itálii vydrtit. Jo houby. Jen co Němci domákli Polsko, tak vlítli na mě a do měsíce a půl jsem byl zpátky na hranicích. No nic, mám ještě armádu v jižní Itálii. Jenže tam si to přihasil Manstein s tankama a jaksi je nezvládám. Zoufale se snažím vrátit na linii Neapol-Firenze (v podstatě Gustavova linie, akorát že se bráním já) a tam se nějak zakempit a počkat, až budu mít dost pěchoty na rozdrcení Sicílie, čímž doufám, že bych mohl Itálii vyřadit z války. Uvidí se.
V Belgii mě pomalu začínají potvory vytalčovat. Nejprve jsem doufal, že se zakempím na linii Rotterdam, Ardeny, Namur, jenže Nizozemci se nestihli stáhnout, tak jsem to posunul na Ghent. Což o to, Ghen a Namur pořád mám, ale už mě vyhánějí i z Mons. Asi je nechám se dostat do Mons, dál přes pevnosti stejně nemůžou a pak je sevři a zlikviduju.

Co by jste mi poradili? (Mimo obligátního...kapituluj!)
("Stonewall" Jackson)

charmed
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od charmed » 17 bře 2007, 00:18

Atlantis píše:Hehe, tak za Frantíky je to docela hustý. Povedlo se mi vybudovat komplet řetěz pevností kolem celé Francie a říkám si, no v poho. Italové byly do března 1940 v Africe komplet K.O.
A ono to vypadalo ze začátku ještě líp. Jsem se probil bleskově hned po vyhlášení války až do Benátek a těšil se, že stihnu Itálii vydrtit. Jo houby. Jen co Němci domákli Polsko, tak vlítli na mě a do měsíce a půl jsem byl zpátky na hranicích. No nic, mám ještě armádu v jižní Itálii. Jenže tam si to přihasil Manstein s tankama a jaksi je nezvládám. Zoufale se snažím vrátit na linii Neapol-Firenze (v podstatě Gustavova linie, akorát že se bráním já) a tam se nějak zakempit a počkat, až budu mít dost pěchoty na rozdrcení Sicílie, čímž doufám, že bych mohl Itálii vyřadit z války. Uvidí se.
V Belgii mě pomalu začínají potvory vytalčovat. Nejprve jsem doufal, že se zakempím na linii Rotterdam, Ardeny, Namur, jenže Nizozemci se nestihli stáhnout, tak jsem to posunul na Ghent. Což o to, Ghen a Namur pořád mám, ale už mě vyhánějí i z Mons. Asi je nechám se dostat do Mons, dál přes pevnosti stejně nemůžou a pak je sevři a zlikviduju.

Co by jste mi poradili? (Mimo obligátního...kapituluj!)
vdaka pevnostiam si schopny sa branit aj nevelkym poctom divizii ,takze odporucam reorganizovat znicene divizie, popri tom postavit 20 novych divizii a nasledne na konci leta zautocit cez belgicko a holandsko a pre bojovat sa do nemecka :) obklucit nemecku gustavovu liniu (ci ako sa vola ta oblast za fr.hranicami) a nasledne v klude odrezat nemcov v taliansku :)
BELLA,HORIDA BELLA-vojna ,strasna vojna

Gen.Erwin Rommel
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gen.Erwin Rommel » 17 bře 2007, 11:18

charmed píše:vdaka pevnostiam si schopny sa branit aj nevelkym poctom divizii ,takze odporucam reorganizovat znicene divizie, popri tom postavit 20 novych divizii a nasledne na konci leta zautocit cez belgicko a holandsko a pre bojovat sa do nemecka :) obklucit nemecku gustavovu liniu (ci ako sa vola ta oblast za fr.hranicami) a nasledne v klude odrezat nemcov v taliansku :)
No ale v DD je ten problem ze ty pevnosti kdyz na tebe zautoci nepritel tak po chvilich bojich padne na nulu co za to ze prvni utok nevydel ale ten druhy uz vynde i na pevnosti tohle se v HoI 2 stat nemohlo :)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 17 bře 2007, 13:44

Dle mě je to logické. Jenže než Ti dá pevnosti 10 na přijatelnou úroveň. Pamatuju si, jak jsem za Poddunajskou Monarchi málem na Maginotce vykrvácel. A to jsem tam rval přez 30 divizí na střídačku, aby nebyl čas na vzpamatování se u fr. pevností...
("Stonewall" Jackson)

charmed
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od charmed » 18 bře 2007, 23:57

Gen.Erwin Rommel píše:No ale v DD je ten problem ze ty pevnosti kdyz na tebe zautoci nepritel tak po chvilich bojich padne na nulu co za to ze prvni utok nevydel ale ten druhy uz vynde i na pevnosti tohle se v HoI 2 stat nemohlo :)
lenze AI nastastie neutoci ako clovek napr na celom fronte,ale len na 1-2 provincie(hlavne co sa nemeckoho postupu na FR tyka) takze mozes dookola presuvat zalohy,aby si ubranil utok aj v pripade ,ze ti rozbiju pevnosti :) ale to treba motorizovane div.,nakolko pechota je pomerne pomala,resp obcas moc rychla ,hlavne v europe

Gen.Erwin Rommel
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gen.Erwin Rommel » 19 bře 2007, 08:54

charmed píše:lenze AI nastastie neutoci ako clovek napr na celom fronte,ale len na 1-2 provincie(hlavne co sa nemeckoho postupu na FR tyka) takze mozes dookola presuvat zalohy,aby si ubranil utok aj v pripade ,ze ti rozbiju pevnosti :) ale to treba motorizovane div.,nakolko pechota je pomerne pomala,resp obcas moc rychla ,hlavne v europe
Jj pechota je rychla docela hodne jen ve stredni Evrope na jihu Francie az Spanelsko to uz je docela prumer Jugina, Rumunsko, Bulharsko taky nic moc a Italie se este jak takz da :wink: A sever Polska uz je taky bida

charmed
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od charmed » 20 bře 2007, 00:13

Gen.Erwin Rommel píše:Jj pechota je rychla docela hodne jen ve stredni Evrope na jihu Francie az Spanelsko to uz je docela prumer Jugina, Rumunsko, Bulharsko taky nic moc a Italie se este jak takz da :wink: A sever Polska uz je taky bida
a rusko je kapitola sama o sebe ..ale aj azia + afrika :(( a dost sa to suchce aj v USA (hlavne v strede)

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 2“