Organizace jednotek

Zde máte možnost informovat se o všech aspektech Hearts of Iron 2 a jeho datadiscích v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
GeorgBinder
Četař
Četař

Organizace jednotek

Příspěvek od GeorgBinder » 02 zář 2013, 15:26

Hallo, chtěl jsem se zeptat jak dáváte dohromady jednotky? Po kolika a tak. Dělám to tak,že dám vždy 3 (vyjímečně 4) jednotky stejnýho druhu k sobě(pěchotu k pěchotě, tanky k tankům, motorizovany k motorizovaným, atd.). Chtěl jsem se zeptat, jestly je to dobrý a jak to děláte vy? A těď naposled jsem zkoušel takový Kampfgruppe-většinou 3 tankový a 1 motorizovaná, ale ta zase zpomaluje tanky. Nejsem si jistej teď, jestly mechanizovaná je stejně rychlá jak tanky, ale i tak, jak to dělat dokud nevyzkoumám mechanizovanou???
KVH Orlice Znojmo
44. Infanterie-Division Hoch und Deutschmeister
Schütze Georg Binder jünger

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace jednotek

Příspěvek od Erdzo1208 » 02 zář 2013, 16:01

Je to viac menej jedno :)
Rychlost jednotiek zistis jednoducho-ked zadavas jednotku do výroby na pravo mas stlpec s info o jednotke, tam to najdes :)
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

GeorgBinder
Četař
Četař

Příspěvek od GeorgBinder » 02 zář 2013, 16:06

jo to vím, ale nechtěla se mi pouštět hra. Tanky mají rychlost 9, ale nevím jak mechanizovaná. Rychlost celý skupiny snad záleží na rychlosti nejpomalejší divize ne?
KVH Orlice Znojmo

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 02 zář 2013, 16:36

Samozrejme :)
Ja myslim, ze motorizovana ma tiež 9 :)

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

GeorgBinder
Četař
Četař

Příspěvek od GeorgBinder » 02 zář 2013, 18:32

motorizovaná má o jednu míň, ale o to nejde. Jde spíš o tom, že mě zajímá jak dáváte k sobě jednotky? Já vždy 3 stejnýho druhu k sobě, jestly je to dobrý nebo tak?
KVH Orlice Znojmo

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 02 zář 2013, 18:47

Je to lepsie ako dat dokopi 20jednotiek. ide o velitelov-čím nižší počet div., tym menej práce pri povyšování velitelov. ja dávám dohromady 4-5 div. :)

Ján Smrek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 02 zář 2013, 19:31

GeorgBinder píše:motorizovaná má o jednu míň, ale o to nejde. Jde spíš o tom, že mě zajímá jak dáváte k sobě jednotky? Já vždy 3 stejnýho druhu k sobě, jestly je to dobrý nebo tak?
Jen u tanků dávej (snad si to pamatuju dobře) v poměru 2 motorizované pěchoty na jeden tank. V boji dostávají bonus.

EDIT: Ne, tak je to trochu jinak: http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/inde ... bined_Arms .
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

GeorgBinder
Četař
Četař

Příspěvek od GeorgBinder » 03 zář 2013, 11:35

motorizovany nebo mechanizovany? Motorizovany tanky zpomalujou ne? A děláš i 3 divize tanků dohromady?
KVH Orlice Znojmo

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 04 zář 2013, 09:33

ja dávam pechotu spolu aby som nebrzdil rychlejšie jednotky a v pokročilejšej fázy hry, keď si môžem dovoliť obetovať jednu-2 mechanizované ich dám ku obyč. pechote, ale to ich mám spolu 9 alebo 12, podľa veliteľa

Rychlé jednotky obvykle trochu kombinujem, podľa toho ako sa mi to práve hodí do oka
Obrázek
http://cz.buildstate.net/stat.php?nick=kysuce
Čas*úsilie je konštantné; tzn. s ubúdajúcim časom dosahuje úsilie nekonečných hodnôt.

GeorgBinder
Četař
Četař

Příspěvek od GeorgBinder » 04 zář 2013, 17:10

Já to právě dělám tak, že dávám 3 pěchoty, 3 tanky, atd... k sobě. A tak mě zajímalo, jak to děláte vy. Jestly není lepší třeba dělat takový kampfgruppe jako 1-2 tanky a mechanizovanou atd., nebo dělat větší uskupení, třeba po těch 12, ale to zase zhoršuje možnost manévrování ne?
KVH Orlice Znojmo

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 04 zář 2013, 18:01

ak môžem tak to dávam do väčších skupín, 8,9,12, ušetrí to hafo klikania
Obrázek
Čas*úsilie je konštantné; tzn. s ubúdajúcim časom dosahuje úsilie nekonečných hodnôt.

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 04 zář 2013, 19:25

Osobně dávám 6 pěších jako pěchotní armádu, s tím, že časem přidám velitelství, a tankovou armádu o 5-6 tankových a cca 2 jízdních divizích. Ty později vyměním za motorizované a pak mechanizované. A samozřejmě přidám velitelství. Bonus za kombinované jednotky holt není k zahození...
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 04 zář 2013, 21:30

Jan III. píše:Osobně dávám 6 pěších jako pěchotní armádu, s tím, že časem přidám velitelství, a tankovou armádu o 5-6 tankových a cca 2 jízdních divizích. Ty později vyměním za motorizované a pak mechanizované. A samozřejmě přidám velitelství. Bonus za kombinované jednotky holt není k zahození...
to je pekné, ale ako to postavíš za niečo menšie, napr. Španielsko? tam si to nemôžeš dovoliť, takto stavať
Obrázek

GeorgBinder
Četař
Četař

Příspěvek od GeorgBinder » 05 zář 2013, 18:29

a nezpomalujou ty jízdní moc tanky?
KVH Orlice Znojmo

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 05 zář 2013, 19:03

tiež sa bojím spomalenia, treba mať niečo rýchle, čo dokáže manévrovať a rýchlo obsadzovať/brániť
Obrázek

Jan III.
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Jan III. » 05 zář 2013, 22:29

Mému stylu válčení to vyhovuje. Navíc to za ten bonus stojí a zpočátku jiná volba vesměs není. Motorizované jsou až tak od 38-39 a přezbrojení taky chvíli trvá.
konzul Decimus "Semotus" Purpurový
První Rádce Telendir Lingwenský
Edmund Granddale, král Východní Anglie
Jan Tarmun z Jezerního Vědrokrvu, zvaný Jantar z jezera, Malleus maleficarum, paladin Světla Svatého, vůdce Hornozemské aliance
Vrchní Hejtman Táborského Svazu Jan Oldřich z Černovic(†)
Jan Tarmun I. z Jezerních Vědrokrv, velmistr Řádu Dlátenického, biskup Taulunský a právoplatný král Terenie
Parwaein I. Tamnicir, kníže Větrodolský, první rádce Svojška I., krále Kalwenského(†)
Lothar I., Markus I. Ansa, král Slaromský
Polní podmaršálek Johann Peter de Beaulieu, vrchní velitel rakouských vojsk v Itálii 1796
Kde je vůle, je i způsob!

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 06 zář 2013, 07:51

no dyť jo, ale takéto armády nie si schopný vyrobiť ak nehráš za jednu z priemyselne silných zemí, čo je docela nuda, tam potrebuješ práve tú rýchlosť, aby si mohol obkľučovať a ničiť nepriateľské jednotky
Obrázek

Inconnu
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Inconnu » 26 zář 2013, 13:33

Je zde ještě jeden důvod pro nekombinování ostatních jednotek (i mechanizovaných) s tanky - v bitvě klesá organizovanost všech jednotek mnohem rychleji než tankům, takže taková skupina může prohrát, i když jsou tankové divize ještě v pohodě. Takže např. při obligátním útoku na Rusko za Němce mám typicky několik tankových sborů (lze už Pz.IV s brigádami SHD, tuším, že dokonce STuH) po 3 div, na hl. směrech i víc, když jsou. Po proražení obrany je potom postup velice rychlý a na normální obtížnost lze do zimy Rusko vyřídit bez nějaké geniality. A za nimi další rychlé, rovněž nekombinované. Připravím se tak sice o zmiňovaný bonus a je to ahistorické, leč přehledné 8) .

GeorgBinder
Četař
Četař

Příspěvek od GeorgBinder » 02 říj 2013, 14:07

Dobře díky za odpovědi. Taky to tak dělám( po 3 tancích atd.), protože je podle mě škoda ztahovat jim rychlost jízdníma.(Není tedy lepší dávat jízdní k pěchotě???) Ale přemýšlel jsem, že teda budu dávat ty motor.+tanky, ale jak napsal Iconnu o tý organizovanosti, tak jsem se rozhodl, že zůstanu u armeekorps po 3 od stejnýho typu zbraní :)
KVH Orlice Znojmo

Guderian
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Guderian » 17 led 2014, 04:42

ja to robim po 3 a to pechotu spolu s tym ze jedna divizia musi mat artillery brig., druha medium alebo light tank brig. a tretia engineer brig.
tanky davam spolu s motorizovanou pechotou do combined arms a to 1 tankova divizia a dve motorizovane pechotne divizie alebo dve motorizovane kavalerie. mam tak viac motorizovanych armad pre obchvaty

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 2“