Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 23 úno 2018, 23:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Afrikakorps
PříspěvekNapsal: 05 lis 2012, 12:06 
Rotný
Rotný

Zdravim,

hrajem za Nemecko scenar 1936. Je leto 1940 a po obsadeni Polska, Francuzka, Danska, Norska, Anglicka a Juhoslavie, spolocne s Madarskom a Talianskom utocim na Rusko. Moj spojenec Taliansko sa pokusa v severnej Afrike prerazit smerom na Suezky prieplav v com by som mu rad pomohol vyslanim Afrikakorpsu do Afriky. Tu som vsak narazil na problem. Pristup do Stredozemneho mora je kontrolovany Anglickom (Gibraital, Suez) a Nemecko nema k nemu ziaden priamy pristup. Dufal som ze budem mat moznost umiestnovat namorne jednotky do Splitu, avsak Taliansku sa podarilo Juhoslaviu anektovat skor a split pripadol Talianom. Ako vyriesit problem s namornou prepravou jednotiek do Afriky? A dalej by ma zaujimalo, ako bude prebiehat ich zasobovanie, kedze nevlastnim ziaden pristav v Stredozemnom mori a letecke zasobovanie tak velkej armady nepripada do uvahy. Ako to riesite vy? Dojdete tam casom po pevnine? Utocite na gibraital? Alebo to nejako ide za pomoci Talianskych prepravnych lodi?

Vopred dakujem za rady.

Předmět příspěvku: Re: Afrikakorps
PříspěvekNapsal: 05 lis 2012, 22:26 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

je event, kerej po obsazení dalmácie italama nabídne předání černý hory, ale to je snad je v modech. jinak mě napadá v diplomacii nabídnou výměnu území. jinak buď sebevražedná cesta kolem francie a přes gibraltar, nebo pěšky přes turecko. ale to je všchno moc noáročný.

PříspěvekNapsal: 06 lis 2012, 13:46 
Rotmistr
Rotmistr

Ten event je bohužel jen v modech. Já tam Taliány nechávám na porážku za to, že mi zaberou celou Dalmácii :twisted: AI obvykle v boji nehne prstem, ale při anexích je bleskurychlá.
A přes Turecko to zase taková štreka není - pokud je perfidní Albion obsazený, tak se Turecko s max 20ti (převážně spojeneckými) divizemi prostě převálcuje. Doporučuji to celé provést před útokem na Rusko, dokud máš pocit, že máš vojska na rozdávání :wink:

PříspěvekNapsal: 06 lis 2012, 14:24 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

no šlo by to, ale stálo by to dost jednotek a hlavně času, pak by se musela barbarossa posunout o rok. ale zase mít za rohem kavkazský ropný pole by bylo fajn. otázka co po dobytí egypta. angláni by mohli dělat problémy v habeši nebo přes irák

PříspěvekNapsal: 06 lis 2012, 17:28 
Rotmistr
Rotmistr

Ahoj, asi by pomohlo dobýt Jugoslávii hned po okupaci Polska, do půlky října 1939 můžeš mít jednotky na hranicích a do prosince převálcovat Jugoslávii a předběhnout tím Italy. Pak jin nabídnout za technologie a suroviny (poté,co se k tobě při útoku na Francii přidají) nepotřebné jugoslávské provincie (ty bez surovin a továren, přístavů atd...) - jen je potřeba si pohlídat, abys měl nepřerušované území k řeckým hranicím. A dát si pozor na Maďary, aby ti při spojenectví nevzaly severní oblasti Balkánu. Takto by to mělo fungovat.
Jirka

PříspěvekNapsal: 07 lis 2012, 11:03 
Rotmistr
Rotmistr

Po dobytí Egypta je třeba zde držet dost divizí, protože spojenci se sem stále pokoušejí dostat (vylodění nebo z Iráku), často s dost silnými vojsky.

PříspěvekNapsal: 08 lis 2012, 11:04 
Rotný
Rotný

Barbarosa je uz v plnom prude, takze vsetko som presvihol, asi tam za trest necham tych Talianov samich, vojsko na rozdavanie nieje, ale chcel som ich podporit tak 9 diviziami (podla Rommela v hodnote cca 30 Tailanskych :twisted: ).

PříspěvekNapsal: 09 lis 2012, 13:21 
Rotmistr
Rotmistr

Aspoň si pak užiješ boje v Itálii. Já zrovna taky válčím v Rusku, ale zahrál jsem to trochu sci-fi (hodné Německo kromě Polska nikoho nenapadne) - počkal jsem, až Rusové zaútočí sami (červen 1942). Na nejtěžší jsem se za dva měsíce probil teprve k Dněpru a sever stojí. musel jsem zároveň pacifikovat Jugošku a Řecko. Divize totálně bez organizace, asi to projedu, pokud nezlomím Japonce do aliance.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina