Nacionalistická Čína - anexe Shanxi

Zde máte možnost informovat se o všech aspektech Hearts of Iron 2 a jeho datadiscích v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix

Odpovědět
biglaca
Vojín
Vojín

Nacionalistická Čína - anexe Shanxi

Příspěvek od biglaca » 13 pro 2011, 17:31

Ahoj, zajímá mě jedna věc. Po dlouhé době jsem si chtěl zkusit hru za Nac. Čínu a zase si povodit Japonsko, jenže nastal podivný problém, který jsem dříve neznal (již jednou jsem za N. Č. hrál a po dobytí SSSR po boku Němců mě hra přestala bavit). Častěji zkouším Japonce, kteří jsou hodně zajímaví. Jistě víte, že když po Marcu Polu (prázdniny 1937) napochodujete ze severu do čínského státečku Shanxi, tak často jej ještě před vámi anektuje Čína a hlavně zdědí jeho poměrně slušný počet divizí, které modernizuje a hned je o problém postaráno...
V případě, když hraju za Čínu, tak mi event anexe či možnost anexe Shanxi pomocí diplomacie nenaskočí. Co s tím? Pokud nechám Shanxi anektovat Japonskem, jejich divize (které jsou sakra užitečné) nezískám. Event nenaskočí ani po založení Menčuka. V případě, že držím linii na hranicích s Japonskem, nastanou dvě možnosti - buď mě Japončíci kvůli osmnáctkovým divizím ze Shanxi nakonec přetlačí, anebo přetlačím já je, avšak před Koreou mi dojdou baterky, protože IC z Mandžuska a jiných dobytých provincií spolyká Shanxi, takže nakonec mě stejně Japončíci přetláčí, protože prostě nebudu s to chrlit divise v tempu jako oni (pokud samozřejmě nedojde k nějakému obklíčení části japonských armád.

Tedy ptám se, je to normální? Jaké máte zkušenosti? Díky. BL

abec3
Poručík
Poručík

Re: Nacionalistická Čína - anexe Shanxi

Příspěvek od abec3 » 14 pro 2011, 14:42

skús Shanxi požiadať cez diplomaciu o vydanie všetkých provincií, na ktoré máš CORE. Malo by to prijať a máš všetko..akurát neviem, či dedíš aj armádu
Obrázek
http://cz.buildstate.net/stat.php?nick=kysuce
Čas*úsilie je konštantné; tzn. s ubúdajúcim časom dosahuje úsilie nekonečných hodnôt.

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 03 úno 2012, 09:09

Skúsil som si hru za Nacionalistickú Čínu. Teraz už Japonci sú vytlačení, ostáva im už len pár provincií na Indočíne. Zaujímavé je rozdelenia tejto časti sveta: Japonsko v aliancii s Tibetom, Guangxi Clique v aliancii so Siamom a ja, Čína so Shanxi a Yunnanom..radšej by som ich videl pričlenených ku mne, ale nechcú a nechcú..Po vojne to budem musieť riešiť opäť len vojensky
Obrázek
Čas*úsilie je konštantné; tzn. s ubúdajúcim časom dosahuje úsilie nekonečných hodnôt.

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 03 úno 2012, 14:06

Svet sa môže triasť, dostal som USA do aliancie :twisted:
Obrázek

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 05 úno 2012, 21:22

..lenže USA vyhlásilo vojnu Nemecku a následne Sovietsky zväz vyhlásil vojnu USA, teda aj mne. K pádu Japonska pod Čínsku vlajku už chýba iba Tokyo, drží sa ešte jedna provincia v Indočíne, ale Japonci tam majú 20 divízii tak to tam len stojí. Na hranici so SOV som mal asi 5 divízií pechoty, z celkového počtu 400. Našťastie mi chýbalo len pár dní do uvolnenia asi 150 IC a mohol som začať vyrábať pechotu opäť vo veľkom.

Spočítané a podtrhnuté, tých 7 amerických divízii čo mi poslali sú mi nanič, všetko to zatiaľ ťahá Korejská armáda (neviem ako to stihli ale majú asi 100 divízii postavených za rok). USA mi len škodí, ja som chcel ísť do Britskej Indie, nie na Sibír :twisted:
Obrázek

JarekInderka
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od JarekInderka » 07 bře 2013, 13:27

Jak se dá anektovat Shanxi? Počítač to může kdykoliv, ale já ne. A přitom by se mi ty provincie velmi hodili.

A kde poznám na které provincie mám core? U EU je to jasné, ale u HoI2 jsem to nikde nenašel.

Řeknu vám, že největší sranda je, když předěláte Čínu na bleskovou válku. Pak máte spoustu tanků a to se dějí věci.
Naposledy upravil(a) JarekInderka dne 07 bře 2013, 15:10, celkem upraveno 2 x.

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 07 bře 2013, 14:55

Dolu pri mape máš nadstavenia. Tam si nadstav "diplomacia". To Ti ukáže, na ktoré provincie maš nárok.
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 08 bře 2013, 09:36

AutoAnektování čínských warlordů je jen pomocný event pro AI. Hráči nezbyde než je buď dobýt už před válkou, nechat je anektovat Japonskem a pak znovu obsadit, nebo je nechat a obsadit až po válce s Japonskem... Variontou by teoreticky mohlo být neuzavření Spojené fronty (Unified front), kdy by jste neměli být v alianci a tedy by mělo být možné je obsadit i během války s Japonskem.

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 2“