Dotazy

Zde máte možnost informovat se o všech aspektech Hearts of Iron v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst ěkterý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Odpovědět
Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 15 říj 2007, 18:53

Zdá se, že ti nezbývá než začít válku. Vítězná válka může, alespoň dočasně, tvůj problém s nedostatkem surovin vyřešit. Ve hře za Itálii nejde o nic menšího, než
se pokusit vzkřísit a vybudovat nové impérium na troskách impéria římského.
Scénář může být různý, ale pravděpodobně v pořadí Etiopie, Albánie, Jugoslávie,
Řecko, Turecko, možná Bulharsko, společně s Německem válka s Francií a Velkou
Británií. Takže Středomoří, severní a východní Afrika.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 15 říj 2007, 21:45

A pokud jsi válku již začal - tak je to zatraceně ještě horší. Ekonomická síla země zjevně
neodpovídá vojenským ambicím. Tak vyluxuj kolonie a závislá území, pokud tedy nejsou
již přímou součástí Itálie. Stopni nákladné nepotřebné programy a dej se do pohybu.
Za další může pomoct změna ministra (PK).

Sgt. Pepper
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Sgt. Pepper » 16 říj 2007, 08:50

Royal píše:A pokud jsi válku již začal - tak je to zatraceně ještě horší. Ekonomická síla země zjevně
neodpovídá vojenským ambicím. Tak vyluxuj kolonie a závislá území, pokud tedy nejsou
již přímou součástí Itálie. Stopni nákladné nepotřebné programy a dej se do pohybu.
Za další může pomoct změna ministra (PK).
Mno za odpověď díky, ale zřejmě jsem se špatně zeptal.

Chtěl jsem se zeptat na obchodování na světovém trhu. Když nijak neobchoduji tak uhlí přibývá, všechno ostatní pomalu klesá. (ano což se dá řešit nějakou dobyvačnou válkou)

Zadám tedy obchodování na světovém trhu. Uhlí za železo, uhlí za kaučuk, uhlí za ropu.
Vyzkoušel jsem všechny možné poměry 1:1, 2:1, 3:1. Výsledek je pouze ten že uhlí nepřibývá, při šílených poměrech naopak mizí, ale ostatní suroviny nerušeně klesají dál.

Je to nějaká chyba hry? Nebo kde je chyba?
26. Pevnostní rota

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 říj 2007, 15:02

V jedničce je obchod tak podivnný, že jsem to řešil cheatama, protože získat kaučuk je vpodstatě nemožné z trhu.

Tedy čas od času napsat do konzole "rubber" a problém je vyřešen :wink: nebo si pořiď dvojku, kde je systém obchodu mnohem více "userfriendly"

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 říj 2007, 16:58

obchdování je v v HoI1 uplně normální a žádný smradlavý cheaty nepoužívej!!! KVšimi si že když je mír ta kse obchoduej skvěle ale když ej válka tak uplěn na pic. PAČ hlavní obchodní země v evropě s tebou neobchodujou a ty musíš obchodovat třeba s brazilií, avšak obchod s brazilií je velcie neefektivní tudíš dostaneš jen zlomek toho co si měl dostat. Cheaty nepoužívej, to měj raději pk na 3. Když máš málo surovin dobij hlavní město nějakého(kldině malého státu)
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 říj 2007, 17:35

Pokud si dobře pamatuju (a sklerózu snad ještě nemám...) tak v jedničce jsi přímo se státy obchodovat nemohl (to je dvojka). Obchoduje se tam jaksi podivně přes hlavní trh a za celý ty roky, co jsem to hrál, jsem tam neviděl kaučuk k dispozici...

Tedy IMHO mluvíš o koze a já o voze...

EDIT: dovolal jsem se nejvyšší autority a potvrdil si svůj názor, takže příště až mi budeš negovat názory, tak si je předem pořádně přečti a ujasni si základní fakta, pak tu mateš nováčky, kteří netuší jak to vlastně je.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 říj 2007, 18:02

Vals píše:Pokud si dobře pamatuju (a sklerózu snad ještě nemám...) tak v jedničce jsi přímo se státy obchodovat nemohl (to je dvojka). Obchoduje se tam jaksi podivně přes hlavní trh a za celý ty roky, co jsem to hrál, jsem tam neviděl kaučuk k dispozici...

Tedy IMHO mluvíš o koze a já o voze...

EDIT: dovolal jsem se nejvyšší autority a potvrdil si svůj názor, takže příště až mi budeš negovat názory, tak si je předem pořádně přečti a ujasni si základní fakta, pak tu mateš nováčky, kteří netuší jak to vlastně je.
ježiši co to mektáš, já dvojku nidky nehrál a hraju jen jedničku a vím že v doibě války a míru se obchoduje jinak a tak sem mu vysvětloval proč to tak z historickýho hlediska je, protože sem chtěl aby pochopil že to nějaké opodstatnění má a nedával cheaty které ty mu tak směle radíš(oo jak šlechetn árada od tebe) a pa ksem mu taky poradil co s tim má dělat. Takže jako jestli ti má rada dobij hlavní město nějakého(třeba malého) státu přiapdá jako MATOUCÍ tak se kámo prober protože tahle rada je opodstatněná, protože když dobiješ hlavní město cizího státu, tak ti připadne část z jeho surovin a tím pádem zažehneš hoispodářskou krizy. Já vim Valsi co radim takže se zase uklidni

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 říj 2007, 18:08

Evidetně nevíš, protože ten kaučuk tam není zcela nezávisle na válce či míru. Prostě tam není vpodstatě nikdy. Jen úplně na začátku ho tam trocha bejvá a během pár měsíců je fuč a už se tam neobjeví. Takže vyobchodovat prostě nejde...

Cheat jakožto náprava bugu (a nefunkční obchod bug je) je zcela normální. Když nemůžeš kaučuk nijak získat kvůli chybě hry, tak je logické a opodstatnitelné, že si to vynahradíš jinak.

A jediný kdo tu pění jsi evidentně ty, soudě dle množství překlepů a chyb. Nehledě na naprosté nepochopení mého textu ve kterém jsem neřekl ani slovo proti návrhu na dobití hlavního města.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 16 říj 2007, 19:01

Phoenix má prvavdu. Není mi jasné, jaký vůbec má význam hrát a vyhrát hru za pomoci
cheatu. Hraju to chvíli, vlastně pár týdnů a mnohokrát jsem dostal od nepřítele na budku
ale vždycky mě to nakoplo ještě více a začal jsem hrát znovu a znovu abych to konečně
prolomil. Když jsem poprvé vyhrál, hned příště jsem si o stupínek zvýšil obtížnost nebo
agresivitu soupeře.

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 16 říj 2007, 19:07

A suroviny ? Když dojde kaučuk, továrny ho automaticky začnou vyrábět z ropy, když
dochází ropa, dělá se z uhlí a když ubývají zásoby uhlí musí se prostě nějaká ta uhelná
ložiska na někom vybojovat. Obchod používám až v nouzi nejvyšší, když mám například
ocel nebo uhlí na maximu. Samozřejmě investuju do modernizace průmyslu výroby
ropy z uhlí a kaučuku z nafty. Tak zní moje odpověď.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 říj 2007, 19:35

Tak proč se na to ptáš, když si sám odpovídáš?

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 16 říj 2007, 19:50

Jenom to tak vypadá. Vlastně jsem chtěl odpovědět sgt. Pepperovi a asi to vypadá
jako neobratná věta. Důvod je prostý, mám jenom takový styl psaní a navíc jsem
tu krátkou chvíli a ještě jsem úplně nevypozoroval jak to děláš ty nebo jiní. Obsah
ale zůstává stejný - nedostatek čehokoliv v HoI 1 je jako hozená rukavice a jde jen
o to s tím nějak naložit. K tomu jsem se vyjádřil a teď jsou na řadě jiní.

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 říj 2007, 19:51

Vals píše:Evidetně nevíš, protože ten kaučuk tam není zcela nezávisle na válce či míru. Prostě tam není vpodstatě nikdy. Jen úplně na začátku ho tam trocha bejvá a během pár měsíců je fuč a už se tam neobjeví. Takže vyobchodovat prostě nejde...

Cheat jakožto náprava bugu (a nefunkční obchod bug je) je zcela normální. Když nemůžeš kaučuk nijak získat kvůli chybě hry, tak je logické a opodstatnitelné, že si to vynahradíš jinak.

A jediný kdo tu pění jsi evidentně ty, soudě dle množství překlepů a chyb. Nehledě na naprosté nepochopení mého textu ve kterém jsem neřekl ani slovo proti návrhu na dobití hlavního města.
víš kaučuk tam je ale je větší poptávka než nabídka, tudíš kaučuk dostanou ti co majnejvětší poměr(první an řadu de ten kdo má 7uhlí za 1 kaučuk než ti co maj 3 uhlí za 1 kaučuk, tak pššt a netrub hlouposti.

ty si sice neřekl nic ohledně hlavního ěmsta ale řekl si že ho matu. A přito msis nepřečetl že on nemá problém s tim že tam kaučuk nemá ale s tim že tam kaučuk je a on ho normálně mění za suroviny avšak suroviny mu mizej a kauču kse nedostává, a to je způsobené tím válčením víš ;-)

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 16 říj 2007, 19:52

Vals píše:Tak proč se na to ptáš, když si sám odpovídáš?
on si odpovídá z nejistotou a tudíš chce slyšet něco ve smyslu ano máš pravdu tak tak to je :wink:

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 16 říj 2007, 19:58

Phoenix píše:víš kaučuk tam je ale je větší poptávka než nabídka, tudíš kaučuk dostanou ti co majnejvětší poměr(první an řadu de ten kdo má 7uhlí za 1 kaučuk než ti co maj 3 uhlí za 1 kaučuk, tak pššt a netrub hlouposti.

ty si sice neřekl nic ohledně hlavního ěmsta ale řekl si že ho matu. A přito msis nepřečetl že on nemá problém s tim že tam kaučuk nemá ale s tim že tam kaučuk je a on ho normálně mění za suroviny avšak suroviny mu mizej a kauču kse nedostává, a to je způsobené tím válčením víš ;-)

Tak jsem si to schválně přečetl ještě jednou a nikde jsem nenašel nic ve stylu "kaučuk tam je". On tvrdí jenom to, že kaučuk nepřibývá a to je obvykle tím, že tam není nic. Kdyby tam něco bylo, tak něco vyobchodovává, že ano. A mé zkušensoti sjou takové, že i obrovské poměry vyobchodují obvykle velké nic.

A s tím matením - za tím si stojím. Tvůj styl psaní je natolik zmatený, že i správná informace se v něm dokonale ztrácí. A ten nesmysl s válkou to se až divím, že jsi to vypustil z úst, protože s válkou to nemá společného nic.

2Royal: prosil bych poněkud méně profesorský tón. Nic proti tobě, ale přijde mi to poněkud nepatřičné vzhledem k ovzduší fóra a možná až trochu nabubřelé.

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 16 říj 2007, 20:06

Vals píše:
2Royal: prosil bych poněkud méně profesorský tón. Nic proti tobě, ale přijde mi to poněkud nepatřičné vzhledem k ovzduší fóra a možná až trochu nabubřelé.
Sudkulatýlistupijetujekáratentoryje! :P
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 16 říj 2007, 20:16

Phoenixi, ta debata jde někam jinam. Jak to vlastně s tím kaučukem je ? Ty jsi tady
už dlouho, hru znáš ta mě a Pepperovi ještě jednou prosím vysvětli jak nabýt tu
rovnováhu v surovinách ?

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 16 říj 2007, 20:44

Princ Evžen Savojský píše:Sudkulatýlistupijetujekáratentoryje! :P
List tupý je !! Ja blbec si porad lamal hlavu, co znamena to "rys tu pije". Mas u me pivko za objasneni teto lingvisticke zahady.

Zaroven bych chtel touto cestou podekovat dobrodinci, ktery mi kdysi objasnil co znamena "není čítě jehličí" ve zname pisnicce Mam maly stan. :wink:

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 16 říj 2007, 20:47

hadour píše:List tupý je !! Ja blbec si porad lamal hlavu, co znamena to "rys tu pije". Mas u me pivko za objasneni teto lingvisticke zahady.

Zaroven bych chtel touto cestou podekovat dobrodinci, ktery mi kdysi objasnil co znamena "není čítě jehličí" ve zname pisnicce Mam maly stan. :wink:
Nn podle všeho jsem to spletl a ve skutečnosti tam opravdu má být RYSTUPIJE, alespoň to tvrdí prof. Gulde, CSc. a to je nějaká kapacita ... kdepak já :D
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 16 říj 2007, 20:52

Skutecne, google je take vice familierni s guldovou variantou. Ale tim si to nebudeme kazit ze :).

P.S. - nicmene pivo za svoje ty cheatere !!!!!!

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron“