Sdílení technologií

Zde máte možnost informovat se o všech aspektech Hearts of Iron v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst ěkterý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, Phoenix, Royal

Odpovědět
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Sdílení technologií

Příspěvek od Lajgor » 14 dub 2009, 13:03

Tak jsem procházel AI soubory u svých oblíbených Spojenců.

Zaujal mě režim Commonwealthu. Zkusil jsem hru za austrálii a do začátku války jsem od ENG, SAF, NZL a CAN dostával hafo nových technologií. Ejhle po zahájení války jsem už od nich po celý dva roky neviděl ani Ň :P Právě to mě na tom nejvíc zaujalo. Aliance Spojenců je nejvíc pověstná sdílením technologií. A státy britského společenství se tímto prostřednictvím udržují na stejné úrovni.

Pak jsem si přehodil v loadu na Nový Zéland a nestačil se divit jak mi technologicky odskočili. Přesto se hra Austrálii a přinejmenším Kanadu ve scénaři 1936 vyplatí.

U ostatních aliancí se mi při hře za pouhého člena mockrát nestalo, že bych dostal nějakou technologii. Jen za SSSR, když jsem z Osáckého Finska udělal svou loutku

Budu vděčný za každý příspěvek na toto téma.

Rád bych, aby Osa měla podobné sdílení technologií jako mají Spojenci a to na základě AI. Už mě moc nebaví přehazovat si v loadu Itálii nebo Japonce naklikávat jim znalosti a u těch v loadu o rok ubrat čas, aby měli alespoň nějakou techniku. Hlavně Japonsko a taktéž i Itálie je ve hře, kdy za ně rozhoduje AI poněkud tragické
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

chowis
Desátník
Desátník
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení technologií

Příspěvek od chowis » 17 dub 2009, 06:17

Tak nevímzkouším teda za tu Kanadu a momentálně jsem v roce 40...Pomáhám udržet Britům Sidi Barani a zároven chystají protiofenzívu...Z Kanadu jsem si udělal dvě bitevní jednu letadlovou a 4 Křižníky plus pár torpédoborců...takový menší útočný svaz..Bráním zároven konvoje britů celkem úspěšně nicméně nemám ten problém co ty..Britovéa především Jihoafričané a jiní mi posílají technoly neustále sice od počátku války né tak intenzivně ale posílají já to dělám tak že jim je posílám taky v tom to možná bude nic není zadarmo:) :lola: Jinač za osu to je tak teda u mně že když vejdu do spojenectví s Němci jako Ital tak až potom mi posílají technologie asi to bude bvzájemná nedůvěra nebo tak něco...tak přinesu nějaký report s těch Kanadanů....Ale ruku na srdce asi s nimi velké činy dělat nepůjde....
Problémy světa nemohou vyřešit skeptikové a cynici, jejichž obzory jsou omezené viditelnou realitou. Potřebujeme muže a ženy, kteří dokážou snít o věcech, které nikdy nebyly......J.F. Kennedy

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 17 dub 2009, 08:28

chowis píše:...když vejdu do spojenectví s Němci jako Ital tak až potom mi posílají technologie asi to bude bvzájemná nedůvěra nebo tak něco...
To vcelku odpovídá. V reálné historii to bylo mnohem horší. Italové neměli Němcům mnoho co nabídnout ... ovšem to, jak s technickými novinkami na Italech "šetřilo" Německo, by muselo při znalosti věcí v Římě překonat i ty nejčernější představy italského vojenského a politického vedení a rozmetat veškeré iluze, které snad ještě Mussolini o vztahu Itálie a Velkoněmecké Říše měl...

Jinak rozsah sdílení technologií v HoI je pro mě osobně jedno velké zklamání, dost často mimo jakoukoli realitu. Nikdy jsem nechápal (například při hře za Británii nebo Francii), jak mě třeba Irák může poskytnout vysoce ceněné a drahé technologie a doktríny například z oboru letadlových lodí nebo tankových jednotek ...
Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 19 dub 2009, 19:34

Technika a její sdílení a ještě event "čas voleb" jsou pro mne zatím nerozluštěnou záhladou. Každopádně přes víkend jsem zapracoval a doplnil 10tku pozemních velitelů s pojmenováním unknown 1 -10 pro všechny národy, kt. nemají nic a kde to šlo tam jsem to rozšířil. Vcelku velká databázička :P To samé jsem pro ministry udělal o měsíc dříve.

Sdílení techniky je asi součástí HoI exe souboru a tak to nejde upravit. Uz pro ozkoušení velitelu a ministru jsem dal jen tak hru za Bolívii. Rozdal jsem si to s Paraugvají o Chaco a dostal pěkně na frak :lol: VB a FRA mi vyhlásili válku, ale vnitrozemská poloha a okolo neutální země byly dost účinným štítem:P Pak jsem je požádal o mír. Souhlasili okamžitě - 1.9.39 jsem se k nim v poho připojil v boji proti Ose. Dobré pro všechny neutrální státy, že se jde připojit k jakémukoli uskupení, kt. je ve válce i k tomu s nimiž měl člověk předtím menší neshody :P

výsledek: Do stal jem všechny možné námořní a letecké doktríny. Vcelku chytrý počítač vzhledem k tomu, že má chabá armádka postrádala jediné letadlo a o lodích ani nemluvě. Ale všechny drahé doktríny jsem obratně přeposílal dál ostatním námořním státům ve Spojencích. Upně stejně jako to dělá...či dělal ten Irák. Podmínkou je, že k těmto technologiím se tyto státy dostanou jedině v nějakém paktu.

V AI soborech neni ani zminka o technice pouze odmitani nabidek spojenectvi od lidskych hracu v dobe miru. Zajimalo mě jestli s techniku posilaji cileně. Asi je to spíš náhodné. Jen v AI souborech některé země mají preferované technologie. Logicky pak budou posílat, co mají ve vynálezovým plánu.

Ještě jsem kolem roku 1941 přehodil z Bolivie kabát, ve stejném již rozehraném loadu, a přešel na Bulharsko, kt. jaksi opožděne vstoupilo do Osy. Hrůza běs - po načtení kampaně 1936 od začátku jsem měl možnost srovnat. Až na pár leteckých technologií ve stihačkách nikde nic. Tedy malé státy ve hre spíše spí. Technice jsem vyzkoušel problematiku expedičních sborů: Např. Když pošlu sbor zemi, se kt. jsem ve spojenectví a vynaleznu nějakou levnou pěchotní zbraň jednotkám se přičtou v pohodě vynálezem dané parametry. Druhý sbor vyslaný do neurálního Turecka zůstal jak je nic se nepřičetlo a to ani ponávratu sboru domů. Pokud by se člověk chtěl za některou mocnost angažovat třeba ve španělské občanské válce doporučuji stopnout výzkum, kt. posiluje vyslané typy divizí, aby se domů nevrátily jaksi ochuzené.

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek

Juergen Koenig
Rotný
Rotný

Příspěvek od Juergen Koenig » 14 črc 2010, 19:48

Sypu si popel na hlavu, jestli tu ten dotaz někde je zodpovězen. K tomu sdílení technologií se ještě potřebuju na něco zeptat. Celkem rád svoje spojence dopuji technologiemi, ale problém je, že složitě poznávám, jestli tu technologii obdrželi nebo ne. Že jsou ty techy, které nabízím, rozděleny na žlutou a šedou barvu chápu tak, že ty žluté jsou odrazové můstky (jako například předválečné operační zkoušky, zkoušky atomových bomb, těžké tanky...jistě chápete) a šedé, že se zabývají něčím konkrétním v dané oblasti výzkumu (protitankový kanón 30mm, vylepšená převodovka, uran 233).
Dělá mi ale problém rozpoznávat, že spojenec ty technologie opravdu obdržel. Uvedu příklad. Hrál jsem za Itálii od roku 1936 a dopoval Španělsko nukleárním výzkumem. O několik let herního času později, kdy já mám již dvě atomovky náhodným pokusem zjišťuji, že mnou dotované Španělsko není ani v polovině toho výzkumu.
Že nějaký můj spojenec mnou poslanou technologii obdržel, to poznám bez nekonečného loadování jen u technologií, co zvyšují organizovanost nebo když velím nad armádou svých spojenců a dám jim třeba nějakou dělostřeleckou, která jim zvýší průbojný útok. Co se týče nukleárního, radarového nebo třeba průmyslového výzkumu, mohl bych svým spojencům takhle s nevalným úspěchem posílat technologie až do konce hry. Nemáte na to nějaký tip?
Uf, to je zase slohové cvičení. Doufám, že to někdo dočetl do konce :facepalm:

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 29 zář 2010, 09:13

Je to sice "pár dní staré", ale dopování technikou je vždy ošemetná věc. Pokud dopovat tak doktrínami pěšími či děly. Zbytek je spíše na uvážení, zda to není pllýtvání diplomatickým vlivem. Mnoho oblastí výzkumu je mezi sebou velice úzce propojeno. Např u raketového výzkumu jim můžeš dát třeba všechny oranžové stupně, ale ty šedé jim stejně nepůjdou dát či zkoumat, protože jsou vázány na vynálezy v elektru...atd. je pořeba sledovat i podmiňující vynálezy pro určitý vynález, kt. chceš aby tví spojenci měli a ty jim dát taktéž.

Spíše se vyplatí darovat ty technologie, kt. nejsou vázány na jinou oblast výzkumu - průmyslové multiplikátory, pěší, děla, doktríny, obrněná vozidla do určité fáze...

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron“