Země svobody - dopsáno

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 3.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Země svobody - dopsáno

Příspěvek od Schulmi » 16 pro 2015, 17:56

Republic of Liberia

Obrázek Obrázek

I. Prolog

Libérie – založena v duchu boje proti bezpráví a útlaku. V první polovině devatenáctého století se stala cílem osvobozených amerických otroků. Za pomoci Americké společnosti pro kolonizaci se zde usídlilo přibližně 13 000 Afro-američanů, kteří zde roku 1847 ustavili druhý nejstarší moderní africký stát

Již téměř devadesátiletý Liberijský národ se nyní otřásá v základech. Italská invaze do Habeše je v plném proudu. Společenství národů nedokázalo tomuto aktu zabránit, ba co víc, neoficiálně jej dokonce podporuje! Italové touží po vybudování nového impéria a v posledních letech upírají svou pozornost právě k Africe.

-------------------------------------

Nečekejte žádné obsazení půlky světa, pokusím se hrát co nejvíce věrohodně. Hlavním cílem je přežít, druhým úkolem bude zaostalou Libérii dostat z kategorie 'zemí třetího světa' (teď si nejsem jist, od kdy se tento termín používá - takže zkrátka zaostalou Libérii přeměnit na jedničku v Africe). Z počátku budu přidávat party zhruba jednou ročně, po vypuknutí války častěji.

---------------------------------------


Základní info:


Geografie: Libérie má dvě provincie Monrovii a Nanakru. Oba územní celky mají infrastrukturu 4, Monrovia navíc 1VP, 0,3 Leadership, 3,0 Manpower, 2 kovy, 4 vzácné materiály, letiště úrovně 4, přístav lvl. 2 a AAbaterii úrovně 1. Na severozápadě sousedí s britskou Sierou Leone ze zbývajících stran ji obklopují francouzké kolonie.
Obyvatelstvo je směsicí několika původních kmenů a potomků přistěhovalců z USA. Zdaleka není obyvatelstvo jednotné (69%). Mezi jednotlivými třídami jsou obrovské ekonomické i intelektuální rozdíly.
Obrázek
dobová mapa Libérie


Ekonomika: Libérie má k dispozici pouze základních 5 IC, přičemž v době míru jsou pro státní záležitosti využitelné jen dvě. Momentálně nejsme soběstační pouze ve výrobě elektřiny, to se však záhy po nastartování ekonomiky změní a všechny suroviny (snad krom vzácných materiálů) budeme muset dovážet. Snad jen 56 MP je velmi slušné číslo.

Technologie: Můžeme stavět divize a máme milice na úrovni 2. Jinak vše základ. Na druhou stranu 4,53 bodů vedení není zase tak špatné.

Armáda: Liberijská armáda má celkem 6 pěších brigád organizovaných do dvou divizí, kterým velí armádní sbor. Nejvyšší instancí armády je xxxxx HQ umístěné v Monrovii. Stav důstojnictva je žalostný - 78%. Letectvo ani námořnictvo neexistuje.

Obrázek
Firestone má v Libérii jednu z největších kaučukových plantáží
Naposledy upravil(a) Schulmi dne 08 led 2016, 11:29, celkem upraveno 1 x.

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 17 pro 2015, 11:20

Republic of Liberia

Obrázek Obrázek

II. Rozvoj 1936 - 1937


Nejdůležitější data:
2.1.1936 Formální podpora Etiopii - nabídnut průchod přes naše území. Etiopie jej však zamítla.
7.1.1936 Začali jsme se sbližovat se spojeneckou frakcí. Dobré obchodní a politické vztahy jsme navázali především pak s Británií.
16.4.1936 Itálie zlomila odpor Habešanů, Etiopie s novou vládou se stává loutkou Itálie.
17.7.1936 propuká občanská válka ve Španělsku. Libérie podporuje Španělskou republiku, vyvážíme do Španělska vzácné kovy, navíc umožňujeme průchod vojsk přes naše území (nevyužito).
23.9.1936 Japonské císařství uzavírá pakt s Německem a vstupuje do OSY.
26.12.1937 Japonsko anektuje nacionalistickou Čínu, Mengkukuo se stává další asijskou loutkou Japonců.

Okamžitě po startu spouštím event příprava na válku. Z původních 100% naše neutralita klesá během třičtvrtě roku až na 39%. Díky tomu máme celkem brzy zmobilizovanou ekonomiku (6IC) a tříletou vojenskou službu. Dva výzkumné body jdou do vzdělávání a stroje na dřevěné štítky (výzkum + efektivita). Zbytek do špionáže. Na domácí scéně posilujeme národní jednotu, v zahraničí zkoumáme technologie v Británii, Francii a USA. Po té, co máme všude po deseti špionech nechávám ve špionáži jen tolik, aby jsme tento počet udrželi, zbytek jde do domácího výzkumu a výcviku důstojníků.
Na začátek stavím tři série konvojů a poté transportní loď. První loď našeho námořnictva je oficiálně uvedena do služby 3. dubna 1937 a již záhy započali práce na nové lodi, vyloďovacím člunu, jehož plány byly získány z USA. Celkově rozvědka slavila v prvních letech velké úspěchy.
Obchodujeme především s Jižní Afrikou, Velkou Británií, Chile a Austrálií. Vyvážíme zásoby a vzácné materiály, dovážíme elektřinu, kovy.

Výzkum, politika, produkce. Vše k 1.1.1938


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 19 pro 2015, 10:32

Republic of Liberia

Obrázek Obrázek

III. Cesta do války


Nejdůležitější data:
8.3.1938 Anschluss Rakouska
7.9.1939 Podepsána Mnichovská dohoda.
27.3.1939 Itálie anektuje Albánii, Německo Československo, vzniká protektorát a Slovenský Štát.
30.3.1939 Vstupuje Maďarsko do OSY, Mussoliniho Itálie je následuje hned další den
7.8.1939 Podepsán pakt Molotov - Ribbentrop
9.8.1939 Německo mobilisuje své zálohy.
1.9.1939 Hitler napadá Polsko, svět se definitivně ocitá ve válce.
2.9.1939 Libérie vstupuje spolu s Jižní Afrikou do spojenecké frakce, téhož dne odpoledne se připojuje i Nový Zéland, Austrálie a Kanada.
3.9.1939 Francie,Británie, Jižní Afrika, Nový Zéland, Austrálie i Kanada se zavazují
4.9.1939 Schválen balíček válečných zákonů: Služba dle potřeb, Úplná mobilisace průmyslu, cenzurovaná média, těžký průmysl.
3.10.1939 Polsko kapituluje. Část armády (především námořnictvo) prchá do británie.
7.11.1939 Dánsko dobyto Německem.

Léta páně 1938 a 39 pokračuje rozvoj našich technologií. Továrny pracují na zakázkách pro nově vzniklé námořnictvo. Naši flotilu tak tvoří dva vyloďovací čluny + jedna transportní loď. Rozvědce se těsně před válkou daří doslova husarský čin, když v Británii ukradne plány ke zbrusu novému, lehkému bombardéru Fairey Battle. U pěchoty to zase taková sláva není. Na začátku války máme k dispozici pouze 8 pěších brigád. Ty jsou však velmi dobře vyzbrojeny a vycvičeny. Zmobilizovat můžeme dalších 66MP.

Již na začátku října 1939 máme díky pronájmu přebytečných IC od spojenců k dispozici asi třicítku továren(počet velmi kolíšá od 25 po 35). Naplno se rozbíhá výroba dvou divizí (pěší a námořní pěchota). Pokládáme také základní kámen našeho letectva. Vrchní velení se rozhoduje mezi novými, nepříliš ozkoušenými bitevníky Fairey Battle a ověřenými stíhači Gloster Gladiator (obě licence ukradeny v Anglii). Po zvážení všech pro i proti nakonec na celé čáře vítězí Faireye. Dochází tak k velmi kuriózní situaci, kdy letouny podle britských plánů jsou produkovány v britských továrnách za britské zdroje. Licence k nákupu těchto letounů je poskytnuta i Kanadě i našim jihoafrickým spojencům. V říjnu 39 ukončujeme špionážní činnost na území spojenců - není třeba, většinu technologií nám teď za velmi drobný peníz poskytnou formou licence.

Obrázek

Obrázek


Dvě divize naší armády přesunujeme do Francie, konkrétně do oblasti blízko přístavu Dunquerke, zde jsme připraveni bránit hranice našeho francouzského spojence. Do začátku roku 1940 se však ani jedna strana nerozhodla zaútočit.

Obrázek

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 20 pro 2015, 11:38

Republic of Liberia

Obrázek Obrázek

IV. Pád Evropy, tvrdé boje ve Středomoří


Nejdůležitější data
17.4.1940 Lucembursko padlo.
12.6.1940 Německo obsazuje Oslo, Norsko následně kapituluje
23.6.1940 Kapitulace Belgie a Nizozemí
11.8.1940 I Stalin si ukusuje svou část Evropy, Pobaltí připojeno k SSSR
23.8.1940 Finsko vstupuje do OSY
3.11.1940 Evropa je ztracena, Francie padla. Válka se přesouvá z pevniny na moře.
15.3.1941 Jugoslávský odpor zlomen útokem tří stran (Bulharsko, Itálie, Německo)
19.12.1941 Rumunsko se připojuje do války na straně OSY
27.12.1941 USA a Mexiko jdou do války po boku spojenců!

V dubnu 1940 se Evropská fronta 'konečně' pohnula. Hitler útočí na státy BENELUXu a drží své jednotky na hranicích s Francií. Lucembursko padlo téměř okamžitě, za to Belgie a Nizozemí si své evropské území drží až do července. Ještě předtím se vojska třetí říše proženou Norskem. Po vstupu Itálie do války je pád Francie jen otázkou času. Situace začíná být opravdu kritická. Italské jednotky z Libye navíc útočí na Britské kolonie a hrozí, že by se mohly probít až k životně důležité ropě, jež je zatím v držení spojenců.

Tři libérijské divize jsou spěšně přesunuty k pobřeží Libye, kde se jejich cílem má stát Tripolis, čímž by částečně snad ulevili tlaku na Britské pozice v Africe. Zpráva z průzkumu hlásí jen dvě divize bránící celou Sardinii a tak se rozhodujeme, trochu na vlastní pěst, uštědřit Italům ránu, tam, kde to nejméně čekají.

Obrázek


Italové kladou jen minimální odpor. Zaskočeni našim útokem vyklízí pozice. Do začátku listopadu 1940 je strategicky důležitá Sardinie ve spojeneckých rukou!

Obrázek
Obrázek


Boje na Sardinii odložily vylodění v Tripolisu o celé tři měsíce, krátce po naší ofenzivě slaví Angličané spolu s Francouzi první úspěchy(10.12.1940). Společně dobyli Italskou východní Afriku a Etiopii

Obrázek


Náš postup ulevuje Britům, kteří přechází do protiútoku.

Obrázek


Avšak v dubnu 1941 posílají Italové do Afriky nové divize. Tlačí nás zpět k Tripolisu

Obrázek


Naše jednotky vyčerpané boji takticky ustupují.

Obrázek


Italové se se ztrátou Sardinie nehodlali smířit. Podnikli několik pokusů o vylodění, Libérijci však ostrov nadále drží.

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Stranou celého válečného běsnění stojí stále probíhající Španělská občanská válka. Nacionalisté se stále zuby - nehty drží. Čímž blokují případný vstup Franca do války po boku nacistů.

Obrázek


Situace ve Středomoří a východ Afriky.
Obrázek
Obrázek


V červnu 1941 nasazuje Mussolini do boje další nové divize, mezi nimi i tanky. Naše letectvo je zdecimované a jinou možnost než ústup nemáme.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Koncem června navíc Nacionalisté definitivně zlomili odpor Republikánů a v Evropě vyvstala další hrozba - generál Franco.

Obrázek


Italové nabuzeni vítězstvími v severní Africe podnikli velký výsadek v oblasti Cagliari. Naše divize, tou dobou již naštěstí opět konsolidované je zahnali zpět do moře.

Obrázek


Egypt pod těžkým útokem Italů, které teď navíc posílilo několik expedičních sborů z Bulharska a Německa

Obrázek


Nacisté otevírají další frontu, útokem berou Sovětský svaz.

Obrázek


V prosinci rozpoutají peklo i japonci na druhé straně světa. Svým útokem na Pearl Harbor vtáhnou USA do války(tou dobou již aktivně pomáhají spojencům, třeba jen nám poskytují asi 20IC pro výrobu). Spojené státy spolu s Mexikem vstupují 27.12.1941 do války! Začne se konečně karta obracet?

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 31 pro 2015, 10:46

Republic of Liberia

Obrázek Obrázek

V. Konec Vichy, pád Leningradu


Třetí říše přebírá pod svou správu zbytek francouzkého evropského území, Vichystická Francie vstupuje do osy jako loutkový stát nacistického Německa. Liberijské území je nyní ze všech stran obleženo nepřátelskou Vichy. Situace se stává neúnosnou a proto velení naší armády zahajuje akci Blesk spravedlnosti. Jedná se o vylodění našich jednotek na pobřeží vichysty držené Afriky a obsazení nejdůležitějších měst.

20. ledna 1942 se vylodějeme v poslední vichystické državě - Tunisu

Obrázek


22. leden znamená konec loutkové Francie.

Obrázek


V únoru 1942 se vyloďujeme na Korsice. Tou dobou v držení Němců.

Obrázek


Vojáci Osy porazili spojenecké síly v Egyptě a pokračují dále na Arabský poloostrov.

Obrázek


Ve snaze ulevit Britům u Suezu vyloďujeme se na Rodi. Naše námořní pěchota otrpí obrovské ztráty, Italové ostrov udrží.

Obrázek


3. května 1942 Hitler vítězoslavně projíždí ulicemi Leningradu, tou dobou spoustu sovětských jednotek vážou bitvy ve Finsku. To 22. května kapituluje a několik sovětských divizí se valí oblehnout Leningrad.

Obrázek


Italové se v menším počtu snaží vylodit na Korsice. Jsou naštěstí zastaveni.

Obrázek


Mussoliniho muži zahajují další ofenzivu v Africe, pokusíme se je zastavit dříve, než dosáhnou Tunisu.

Obrázek


Čerstvá Foxova divise zastavuje nepřátelský postup.

Obrázek


Další čerstvé divize ženou Italy zpět do Libye

Obrázek


V dubnu 1943 znovu obsazujeme Tripolis. Po kolikáté už?

Obrázek


Další neúspěšné vylodění na Korsice

Obrázek


Obrázek


Naše jednotky postupují směrem k Benghází

Obrázek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3555
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: země svobody

Příspěvek od Cizinec » 31 pro 2015, 14:40

Impozantní, ta Velká Liberie - škoda, že je to Spojencům na nic... Je to však asi jediná věc, která hrozí způsobit, aby Hitlerovi rupla cévka. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 01 led 2016, 15:29

Dělám, co můžu, bohužel ostatní spojenci jsou neschopní. Ale alespoň na moři kralujeme ...

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 07 led 2016, 08:46

Republic of Liberia

Obrázek Obrázek

VI. Tvrdé boje o, italské provincie


Okolo Benghází připravujeme kotel, ve kterém uvíznou zbytky italských sil.
Obrázek

Jednotky nezadržitelně míří k Tobruku. Vítězství v Severní Africe je na dosah...
Obrázek

V obleženém Tobruku je zajata posádka o třech brigádách.
Obrázek

Italové vyklízí pozice. Severoafrická armáda je poražena, naším dalším cílem je pevninská Itálie. Vylodění na Sicílii je bez odporu a během dvou týdnů ji získáváme pod svou kontrolu.
Obrázek

Vyloďujeme se mussoliniho psům v týlu, se snahou odříznout ustupující jednotky. Tato odvážná akce je však vykoupena ztrátou všech transportních lodí...
Obrázek

V dalším kotli uvízne několik peřátelských divizí¨.
Obrázek

Příští cíl: Taranto
Obrázek

Na jih Apeninského poloostrova doráží nové divize, mezi nimi i tankové. Ofenzíva se na nějaký čas asi zastaví...
Obrázek

Čerstvé jednotky nás nutí k ústupu
Obrázek

Situace ve světě:

Sověti posílení divizemi z Finska znovuzískali Leningrad a tlačí nacisty zpátky ve všech úsecích fronty.
Obrázek

Italové se nečekaně vylodili v Libanonu, Britové s nimi mají nečekané problémy. Místo osvobození Suezu se brání.
Obrázek

Život Britské koloniální armády visí na vlásku. Japonci postupují celou Asií, Singapur japonským protektorátem.
Obrázek

Ještě v říjnu 1943 američany tichomořské válčiště nezajímá.
Obrázek

I situace v oceánii je zoufalá, Sidney padlo.
Obrázek

Ale zpět k bojům v Itálii.
Naše jednotky jsou tlačeny zpět k Sicílii. Podaří se ústup zastavit?
Obrázek

Fairey Battle - značně modifikovaný od toho původního - se v bojích proti Italům osvědčil a v Jižní Africe to vědí.
Obrázek

Poslední ústup, zde v horách máme v plánu nepřátelský postup zastavit.
Obrázek

Tanková divize nepřítele konečně v dosahu našich bitevníků a současně mimo dosah ochrany vlastních stíhačů. Faireye na start!
Obrázek

Zdecimovaná obrněná divize prchá. Naše jednotky doplnily morálku a částečně i stavy. Bohužel jsme momentálně asi 3000 mužů pod stavem naší armády. A bude hůř...
Obrázek

Znuvu získáváme ztracené provincie
Obrázek

Hospodářský rozmach během osmi let je více než zřejmý. Ze zaostalé Libérie se stal nejrozvinutější stát Afriky.
Obrázek Obrázek

Italové nekladou žádný odpor.
Obrázek

Konečně se schyluje k bitvě o důležitý přístav Taranto
Obrázek

Němci shazují obleženým vojskům zásoby. Přesto je naše vítězství velmi blízko. Do bojů nad Tarantem se zapojují i nové stíhačky Liberijského letectva.
Obrázek

Povstání na Sahaře zatím nebude potlačeno. Všechny transportní lodě byly zničeny.
Obrázek

Italské jednotky prchají... pokračování příště
Obrázek

Uživatelský avatar
Scipio
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1898
Registrován: 29 lis 2013, 18:54

Re: země svobody

Příspěvek od Scipio » 07 led 2016, 10:30

Kloubouk dolů. Britové dostávají na budku, Američané se neangažují, jenom hrdinná Libérie drtí fašistickou Itálii. Nakonec to možná dopadne tak, že Tvoje divize dojdou do Berlína.

Uživatelský avatar
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 4783
Registrován: 08 říj 2006, 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: země svobody

Příspěvek od Atlantis » 07 led 2016, 13:50

Jak to vypadá, tam dříve dojdou Sověti. Ale jinak za Libérii respekt... :worship:
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3555
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: země svobody

Příspěvek od Cizinec » 07 led 2016, 17:44

Jen díky Libérii se nemohou Spojenci propadnout hanbou zcela a úplně. :clapping:
Myslím, že by sis měl dopsat event "Liberijci v Římě - Hitlerovi rupla cévka", nebo tak něco. :D

Co je zač ta nepřátelská pěchotní divize s hvězdičkou na (nejen) posledním screenu? Je její součástí něco jako sturmtruppen?
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 07 led 2016, 21:44

Díky za chválu chlapi, celou hru jsem odehrál prakticky jen s osmi divizemi a perutí CAS. Ke konci hry měli zkušenost všechny přes 55%. Takže vyřadit čerstvé a nezkušené italské milice a divize zase takový úspěch není. Pořádný masakr nastal až v Itálii. Ale o tom pak dále...

Tak mě napadá, nemůžu za neúspěch spojenců právě já? Celkem jsem je ždímal z IC. Není to důvod nečinnosti USA nebo porážek Britů?

Do Berlína se opravdu dostal první Stalin, navíc se zastavil až v Paříži...

A k té divizi. Musím říct, že jsi mě zaskočil. Tuším, že to byla nějaká motorizovaná SS divize, ale jistej si nejsem. Zkusím to najít ve starých savech.

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 08 led 2016, 11:26

Republic of Liberia

Obrázek Obrázek

VII. OSA poražena, Evropa se obléká do rudé


Dvě divize spolu s velitelstvím jsou zahnány do kouta.
Obrázek

Zbytky fašistických armád připraveny zastavit náš postup.
Obrázek

Italové se stahují k řece Volturno.
Obrázek

Početní stavy u našich divizí jsou někdy jen kolem 60%, Salerno zřejmě neubráníme. Momentálně nám chybí více jak 16MP
Obrázek

Jedna z posledních rumunských divizí se pokouší o průlom. Je zastavena
Obrázek

Byť by jsme potřebovali na nějaký čas zastavit boje a doplnit počty není to možné. Sověti jdou po průmyslovém italském severu.
Obrázek

Britové se stále ještě nevypořádali nacisty na blízkém východě
Obrázek

Salerno i Neapol ve spojeneckých rukou! Avšak za cenu těžkých ztrát. Momentálně jsme hodně pod početními stavy našich divizí.
Obrázek

Bránící jednotky hnány dále do na sever.
Obrázek

Po obsazení Rumunska Sověty se zbytky dvou divizí přidaly na Mussoliniho stranu. I ty budou za nedlouho zajaty.
Obrázek

Republikánská garda a 2. divize námořní pěchoty útočí na poslední významnou baštu italských fašistů. Řím brání v podstatě jen jedna posádková divize
Obrázek

Další kotel. Apeninský poloostrov doslova vyzývá k takovýmto akcím.
Obrázek

Německý tankový expediční sbor ve službách slováků bude za nedlouho zajat.
Obrázek

Rusové mají pod kontrolou sever, Britové se konečně odhodlali k akci. Kde jsou Američané? V Oceánii osvobozují Austrálii a Nový Zéland. Ty se držely také díky tomu, že jim hrdiná Libérie poskytovala téměř 20IC pro výrobu vlastních jednotek. Itálie nedlouho na to kapitulovala. Sověti získali téměř celý průmyslový sever, Spojené Království jednu provincii a Libérie zbytek.
Obrázek

Válka v Evropě skončila. Kromě Pyrenejského poloostrova, Britských ostrovů a větší části Itálie je kompletně rudá... Dalším na mušce je Japonské Císařství. Sierru Leone budeme muset osvobodit my, Britové jsou zkrátka neschopní.
Obrázek

Zde bych se rád zastavil a omluvil se všem čtenářům. Nějakým nedopatřením jsem si smazal spoustu screenu, takže závěr bude takový chudý.


Po vítězství na Italy jsme si dali třičtvrtěroční odpočinek od válčení, naše armáda doplnila stavy a do výroby se dostaly i dvě nové divize a několik válečných lodí. Italský stá byl obnoven pod patronátem spojenců, stal se naší loutkou. Stejně tak Etiopie, čímž se Libérie stala největším Africkým hráčem! (Pozn. měl jsem v plánu vytvořit loutku i z Vichy, ale okamžitě po vzniku ji anektovala(komunistická) Francie. Proto jsem hru nahrál od posledního save a tento blbý nápad si rozmyslel.)

Ještě před koncem roku 1945 vyplouváme na další válečnou zteč. Tentokráte proti Japoncům. Jako první osvobozujeme ostrov Diego García. Znovu nám mohou Britové děkovat.
Obrázek

Jako první vyháníme japončíky z Tchaj-wanu
Obrázek

Bohužel teď již nemám screeny, takže jen popis. Následně obsazujeme poloostrov Chaj-nan. Dalším cílem je korejský poloostrov kde ustavujeme dvě korejské republiky. Obě pod patronátem spojenců, takže se snad do budoucna vyhneme problémům...
Konečně USA osvobodili oceánii a vydávají se na japonské ostrovy, zatím co my postupujeme Mandžuskem a asijským pobřežím.

Japonské loďstvo je zničeno, letectvo bez paliva a tak naše ponorky ničí jeden konvoj za druhým. To se projevuje na bojové morálce našich protivníků. Armáda Libérie se stává zkušenou.
Obrázek

Další úspěch našich leteckých konstruktérů
Obrázek

Válka končí v až v dubnu 1947. Tou dobou je jasné, kdo na ní nejvíce vydělal. Ano je to Stalin. Ovládá většinu Evropy a půlku Asie.
Obrázek

Pokračovat jsem chtěl, ale hra mě nějakým záhadným způsobem nepustila. Škoda, chtěl jsem zkusit osvobodit svět od komunistů...
Takže alespoň několik obrázků na závěr.

Okamžitě po konci španělské občanské války to vypadalo, že se Frankův režim připojí k Ose, nyní to však vypadá, že bude spíše koketovat s komunisty.
Obrázek

Po válce pod svou správu Libérie získala polovinu severní Afriky, navíc Džibuti, Etiopii jako loutku a Itálii s Libyjským územím také.
Obrázek

Madagaskar, Reumion a Komory jako Libérijské provincie
Obrázek

Naše Asijské území (Kterého se nejde zbavit) a území našich spojenců.
Obrázek

Rudá Evropa
Obrázek

Jediným územním ziskem USA jsou Grónsko a Island
Obrázek

Struktura naší armády na konci války
Obrázek

Produkce, toky surovin.
Obrázek

A na závěr výzkum
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tak to je vše vážení čtenáři těším se třeba u nějakého dalšího AAR. Díky za čtení a komentáře!

Schulmi
Rotný
Rotný
Příspěvky: 105
Registrován: 11 pro 2015, 06:52

Re: země svobody

Příspěvek od Schulmi » 08 led 2016, 11:28

Přidávám odkaz na mapu světa k 1.1.1948. Nešel mi do textu vložit.

http://img15.rajce.idnes.cz/d1503/12/12 ... .jpg?ver=0

tarava
Major
Major
Příspěvky: 2026
Registrován: 28 led 2014, 23:40
Bydliště: Sušice/Praha

Re: Země svobody - dopsáno

Příspěvek od tarava » 08 led 2016, 11:41

Zajímavý report. Libérii rozhodně čest za to, co dokázala. ;)

   Tento obrázek může být vizuálně zmenšen. Zobrazit v původní velikosti
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3555
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: Země svobody - dopsáno

Příspěvek od Cizinec » 09 led 2016, 08:39

Taktéž blahopřeju jediné zemi z arzenálu demokracie, která vůbec k něčemu byla. :)

Apropos:
- Pevninská Liberie - 10.000.000 obyvatel.
- Zámořské a jiné kolonie - 300.000.000 obyvatel ;)
Myslím, že si můžeš potřást rukou se Spojeným královstvím. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Uživatelský avatar
Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Příspěvky: 1357
Registrován: 24 bře 2009, 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Země svobody - dopsáno

Příspěvek od Lajgor » 09 led 2016, 17:41

Velmi hezký report. Přečetl jsem jedním dechem.
S těma pár divizema heroický výkon.
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Uživatelský avatar
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 4783
Registrován: 08 říj 2006, 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Země svobody - dopsáno

Příspěvek od Atlantis » 09 led 2016, 19:57

Dokonalé. Mám pocit, nebo je to fakt, že HoI3 umožňuje i opravdu slabým státům poměrně zajímavou hru? (Protože v HoI2 ani v DH si tohle dost dobře představit nedovedu)
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

lukson
Rotný
Rotný
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2013, 18:13

Re: Země svobody - dopsáno

Příspěvek od lukson » 10 led 2016, 13:32

:shock: Tak tohle bych od Liberie nečekal, vážně neuvěřitelný výkon :worship:

godzilak
Rotný
Rotný
Příspěvky: 118
Registrován: 28 kvě 2012, 18:18

Re: Země svobody - dopsáno

Příspěvek od godzilak » 23 čer 2016, 11:34

Absolutně neskutečný, vůbec nechápu jak se ti tohle povedlo :)

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 3“