BLACK ICE Mk VI

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 3.

Moderátoři: Vals, gameart

0rlicek
Rotný
Rotný

Re: BLACK ICE Mk VI

Příspěvek od 0rlicek » 05 kvě 2012, 11:15

Pro zajímavost jsem ještě dám screenshot SSSR. Za pouhých 6dní dokáže ruská armáda postavit pěší divizi.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Ano je to super, ale má to i mouchy. Jelikož zde každá divize spotřebuje strašně moc důstojníku, tak AI Stalina rve všechen leadership do důstojníků,což znamená zastaralou armádu dále do budoucna (ale tanky T-34 rusové už dávno maj :).

Zde dávám odkaz na mapu celého svět k dni 24. November 1941

http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 24121.jpg/

PS: Mrkněte na taliánské impérium v Africe:)
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím"
Heinz W. Guderian

kanec1
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od kanec1 » 05 kvě 2012, 13:18

Způsob jakým hraješ kampaň moc nechápu??? K nepřátelským státům nakukuješ jak ke kamarádovi do kuchyně a koukáš co chystá. Pak jsem se dočetl, že vůbec neřešíš hierarchii, takže máš problém s organizovaností vojska, zásobováním atd... Tvoje tažení je jen na oko, a až vyhraješ budeš žít v klamu, jak výtečný dobyvatel jsi byl... Hraj to jako velitel a přemýšlěj nad budoucími tahy.

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 06 kvě 2012, 09:53

Hiearchii armády mám perfektně sestavenou. Já tady jen předvádím, udávám report, jak se v tomto modu AI chová vůči hráči. Jako, abych nakukoval,co kde kdo chystá, kde má army, tak to mě tedy neba.
Jen jsem chtěl vědět, proč jsou rusové teď tak drasticky oslabení a co to vlastně způsobilo. :)
Heinz W. Guderian

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 10 kvě 2012, 19:11

Konečně tvrdé boje ! :twisted:

Obrázek

Do zimy německá vojska obsadila Kharkov a vytvořila obrannou linii na břehu řeky až po město Orel a obsadila provincie, které mají infrastrukturu na 6. úrovni.

Obrázek

Někdy v únoru čelila posádka Kharkova obrovskému povstání, které byla tvrdě potlačeno. Podobné povstání vzniklo i v městě Riga na severu obsazeného Ruska. (asi nějaká zvláštnost tohoto modu :) )

Obrázek

Uploaded with ImageShack.usk

V prosinci 1941 rusové podnikli protiofensívu na jihu a zahnali německá vojska až Rostovu na Donu.

Obrázek

Během ledna 1942 byla na západě napadena Vichystická Francie .... do měsíce byla celá obsazena.

Během zimy se divize skupin armád Sever a Střed postupně řadily do nově vytvořených obranných postavení, tak aby se nějaké divize mohly uvolnit a posílit skupinu armád Jih.

V únoru 1942 se Wermacht zpočal ofenzívu na obsazení Kavkazských ropných polí a Stalingradu na jihu SSSR. Moskva a Lenigrad se odkládají na později.

Obrázek

Event destiny už přestal být funkční, konečně došlo na tvrdé boje! :tssa:

Obrázek

Obrázek

Ruské Gardové divize jsou stejně tak silné, jak síla pancéřových divizí Wermachtu .

Obrázek

Konečně si pořádně zabojuji, už to není takové lážo plážo jako byly měsíce předtím. Rusové jsou daleko silnější, bude to dřina se aspoň k tomu Stalingradu dostat :shock:
Heinz W. Guderian

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 12 kvě 2012, 20:56

21.January 1942

Obrázek

22. April 1942

Obrázek

27. June1942

Obrázek

Jelikož mám radar na 10tý úrovni v Kievu, vidím co se kde šustne skoro až po Stalingrad. Tahle armáda složená z posádek, se ze dne na den objevila v ruském přístavu u Černého moře. Možná to rusové dostali nějakým eventem bo co, ale každopádně mě to děsne podráždilo, jelikož tyto divize totálně zastavili postup německých vojsk směr Stalingrad

Obrázek

Na začátku března 1942 jsem postupoval bez problémů k tomu městu, jenž nese jméno toho nejvyššího. Dokonce jsem se dostal s lehce pancéřovými divizemi až ke Stalingradu, na křídlech to jistily divize rumuské armády. Pak se rusáci vzchopili, překvapili mě, zaútočili ze všech stran na mé pz. a na divize cikánské armády a tvrdě je zatlačili až za jezero (.viz. obrázek ) Pak dorazily další německé posily ze skupina armád Sever a Střed, které započaly další ofenzívu a zase se tlačí k městu Stalingrad.
Abych pravdu řekl, mám teďkom strach :D . Rusové ,co se týče divizí na jihu, tak mě asi 3x převyšují. Tam kde mám dvě pěší, na druhé straně jich je 6 rudých divizí, které obsahují pěchotní tanky.

Obrázek

Jak německá tak i ruská armády stahují divize ze severu na jih, ke Stalingradu. Rumuská a maďarská armáda, které mi pomáhaly k udržení pozic, skoro už neexistují. Obě armády byly totálně rozprášeny. Rusů je na jihu více a více, pořád posílají nové a nové divize. Už se mi z tý červený barvy začíná točit hlava.

Obrázek

Musím pochválit autory hry. Rusové, jako v reálu, začínají pomalu přebírat iniciativu bojů na východní frontě. Pořád a pořád posilují pozice. Tam kde mám oslabené jednotky, tam rus rychle zaútočí. Už mi tam rozstřílel snad 5 divizí, které se musely vrátit zpátky až k HQ Berlin na doplnění stavu. Začíná být dost brutální :D
Heinz W. Guderian

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 29 kvě 2012, 22:12

Sry, že nepíšu další a další reporty, mám ještě zkouškový a musím se pilně učit :whip:

Na stránkách paradoxu vyšel FTM 3.06beta patch, tak jsem si ho hned stáhl, nainstaloval, mod BLACK ICE Mk VI updatoval Patchem 4. Přibyly zde nové jednotky (air commando, prý je na ničení nepřátelských infrastruktur, bunkrů atd. ze vzduchu. Použil jsem ho jen jednou a to v Africe, o obě brigády commanda jsem přišel, z 10 snížily infra na 8, takže nic moc, ikdyž je to tak drahá jednotka ) Pak zde přibyly nové výzkumy převážně v průmyslu a nějaké lodě ( čluny + coastal a AA křižníky ).

Hru jsem zas rozjel novou, už napotřetí :D , ale verzi a save z předešlé hry mám uloženou, až se mi někdy bude chtít, tak ji dobojuji :)

Připadá mi, že v tý to hře ( BLACK ICE Mk VI s Patchem 4 ) je Německo daleko více nadupanější (hru za Německo rozjíždím již na popáté, vždy když vyšel nový patch na tento mod,hned jsem si jej stáhl a rozjel hru znova. Ne, neomrzelo mě to ještě :) , za Německo mě to stále pořád baví :) ), má více surovin,mp,zkušenějších generálů a více event bonusů a ani nevím kdy se mi naposled stalo, že jsem překonal mažinotku v roce 1939 na obtížnost HARD .

Obrázek

Po pádu Francie (březen 1940) byla nastolena ta Vychidská, dostal jsem eventem všechny francouzské letadla + nějaké divize, předešlou hru jsem dostal celé francouzské loďstvo a ještě tu předešlejší hru jsem dostal všechny pancéřové divize francouzské armády, tak já nwm čím to je ovlivněno,aby jste dostali bud loďstvo, letectvo nebo dokonce ty staré francouzské tanky co vypadají jak krabky od cigár .

Strategie hry byl uplně stejná jak předešlá, nejprve padlo Polsko, pak Dánsko atd...
Překvapilo mě , že jsem nedostal eventem vytvořit Rommelovu afrikakorps v severní Africe a dále mě pak překvapil vstup amerikánů do války v září 1940, později se mi vylodili do Evropy, ale měli smůlu, já měl před Barbarossou, tak jsem měl nemalou army pořád ve Francii, tak jsem ty frajery z Utahu a Alabamy zmasakroval u Amsterodamu.

Obrázek

Zapomněl jsem připomenout, jakákoliv těžká loď (v měm případě do byly 3 kapesní lodě Admiral Scheer,Deutschland,Graff Spee), nacházející se při pobřeží provincie o kterou se zrovna bojuje dávají postih až -75% nepřátelským divizím. Pak se nedivte, že 2 sbory v pohodě zničí celé dvě armády.

22. June 1941 - A hurááá do SSSR!
Heinz W. Guderian

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 02 čer 2012, 15:52

A mam toho fakt dost, toto si proste musim zahrat este dnes :mrgreen:

Este drobnu otazku, aku zasobu MP si nechavas pri zaciatku barbarossy?
The End Justifies The Means

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 13 zář 2012, 18:00

Zdravím, po dlouhé době jsem něco picnu, už mi zase začala škola, tudíž i začnou reporty.

Bude se jednat jenom o Didays mod zatím, jelikož mě jinej mod více nezaujal :roll:

Tedkom vyšla verze 9.3. Tudíž verzi 9.2 kterou jsem donedávna smažil, zas mohu nechat. Prý tam teď jsou propracovanější SS jednotky, no uvidíme, jdu to koštnout :)

Tady je něco z verze 9.2
Zde jsem chytil celou ruskou armádu Střed

Obrázek

Pak to šlo jak po másle, v říjnu padl Lenigrad, na Jaře padla Moskva a Stalingrad, SSSR kapitulovalo, nic moc hra, ikdyž jsem pařil na obtížnost HARD. Ruská AI uplně na hovno, ted to prý trochu panzeroo pozměnil, tak jsem zvědav :)

Obrázek

Heinz W. Guderian

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 15 dub 2013, 00:26

Bitva o Rozivku

Píše se počátek roku 1942, pár týdnů po kruté zimě začíná další vlna nacistického tažení Fall Blau. Nejlepší pancéřové divize německé neporazitelné armády zaútočily na divize proletářské bolševické armády. Německé divize složené převážně z tanků typu Panzer III ausf. G a nově smrtelně jedovatých Tigerů I, proti nimž se postavily dvě ruské Guardové divize, jedna horská a přes deset divizí branců z Uralu, vytvořilo z obyčejné bitvy totální masakr.

Obrázek

Bitva začala nad ránem 13. února 1942 útokem tří pancéřových divizí ( 1. LSSAH, 16. Panzer-Division, 13. Panzer-Division 'Feldherrnhalle') a jednou motorovou divizí (SS- Totenkopfverbände) vyzbrojenou těžkými tanky Tiger.

Obrázek

Bitva se odehrála na jižním frontu skupiny armád Heeresgruppe C pod vedením Gerda von Rundstedta.
Jedny z nejlepších pancéřových jednotek Třetí říše přiřazené k 1. Panzerarmee Heinze Guderiana konkrétně k XV. Panzerkorpsu a XXX. SS-Panzerkorpsu pod vedením samotného pancéřového esa Paul Haussera zaútočily na ruské pozice bránící se na pláních mezi městem Dnitropetrsovsk a Černým mořem.

Obrázek

Menší statistiky (na obrázcích jsou zřetelně vidět)
Ger vs. Rus
25 vs.72 pozemních brigád
90 000vs. 348 000 bojeschopných vojenských mužů

I když měli rusové trojnásobnou převahu, elitní Guardové jednotky ba i dokonce kluky z hor, nepodařilo se jim Němcům dlouho vzdorovat a po týdnu bojů za doprovodu řvoucích Ju-87 G Stuk museli opustit obranné pozice a zahájit ústup.

Obrázek

Rusové ztratili přes 64 000 bojeschopných mužů, Němci sotva 1900.

Jakmile byla provincie získána, zahájila armáda Koněva protiútok na německé pancéřové divize, které se po 5ti denním boji zcela vyčerpaly a musely se stáhnout tam odkud přišly ...
Heinz W. Guderian

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 27 dub 2013, 22:49

Druhý pokus o ovládnutí jihu probíhal již za pomocí nějakého toho tanku na obou stranách.

Obrázek

Po vyhrané bitvě německých tankových es se odehrála další pancéřová bitva,

Obrázek

která už nesla prohru na straně Německa a ukončení tažení na jižním frontu.

Abych řekl pravdu ,hraji tuhle hru snad přes 6 let, ale s bitvou o takovém množství pancéřových jednotek jsem se nesetkal. BLACK ICE Mk VI je zatím pro mě parádní mod 8)
Heinz W. Guderian

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 28 dub 2013, 00:42

Historické operace

Na stránkách autorů modu BLACK ICE Mk VI jsem četl, že je zde mnoho zajímavých operací podle skutečných událostí. Tak jsem se rozhodl, že je zkusím všechny a pojedu podle historie.

Afrikakorps (obvykle na začátku roku 1941)

Obrázek

Pancéřový sbor vedený Erwinem Rommelem se dostane na sever Afriky a pomocí italských posil vytlačíte Brity z kontinentu.
- se spustí jakmile spojenci obsadí Tobruk, Benghasi a Ar Sidah (nwm,zda to píši správně, je to prostě ta provincie asi 5 provincií za Benghasi směrem na západ, jsou zde Italy vybudované opevnění na úrovni 3)
- získáte 15. Panzer-Division, 21. Panzer-Division a 90. Leichte-Afrika-Division(moto)
- později, když udržíte Tripolis pod nadvládou Axis snad do září 1942, obdržíte posily 164. Leichte Afrika-Division(moto) a jednu Fallschimrjäger brigádu s commandem.
-malou transportní flotilu obdržíte taktéž.

Každou hru za Německo se těším na tento event a vždy netrpělivě čekám až Duce dostane na prdel a já mohu s Rommelem vytáhnout dobývat Severní Afriku.

Operace Weserübung (1940)

Obrázek

Německá armáda, která se vylodí po celém Norsku
- spouští se eventem v roce 1940 (do března 1940 nesmí být Dánsko a Norsko pod vládou axis)
- obdržíte kolem 20ti pěších divizí, nadpoloviční většina je složená z brigády + podpůrná brigáda (Stum-Division, mariňáci Wermachtu)

Je to velmi zajímavé zpestření hry. Často se mi stává, že v důsledku špatného zásobování o jednu čtvrti vyloďovacích jednotek přijdu.

Teď k roku 1943, nechal jsem svá vojska schválně vytlačit britskou armádou ze severní Afriky skoro až za Tripolis. Poté naskočila Operace Torch. Jednotky US a Britské armády vyhlásily válku Vchtigské Francii a vylodily se na severozápadní části Afriky (cca 15 spojeneckých divizí, asi 6pz)
Nejprve jsem stáhl Afrikakorps do Tuniska. Tam jsem to držel měsíc, poté jsem prchl s celou Afrikakorps do střední části Itálie. Jakmile byla úplně celá severní Afrika pod kontrolou spojenců, naskočil event Operace Husky.

Obrázek

Dvě US armády se vylodí do jižní Itálie a na Sicílii.
-cca 6 pancéřových, 5 mechanizovaných a asi 20 pěších divizí
Pro mě docela překvápko :)

Obrázek

Ale spojenci zanevřeli na Afrikakorps, která se musela někam stáhnou z Tuniska a operace Husky skončila masakrem na spojenecké straně.

Obrázek

Na jihu Itálie se nacházela také 10. Armáda tvořená ze čtyř Sturm-Division specializované na vyloďovací operace i s obrněnou technikou. Tyto německé jednotky se zúčastnily operace Weserübung a zrovna se chystaly vylodit na Maltu.
Za pomoci 8. Italské armády ( tu dostanete eventem někdy v půli roku 1942, cca 15 hodně slabých pěších divizí) a asi 10 italských divizí se podařilo udržet město Palermo.

Obrázek

Po vítězné bitvě o Palermo se do tohoto města vylodila posílená Afrikakorps mechanizovanými sbory ze střední Evropy a zahájila vytlačování spojenců zpátky do moře. Z východu přes úžinu zaútočila 10. Armáda.

Obrázek

Obrázek

Nebýt Rommela a jeho elitních jednotek, zřejmě by celá Itálie padla do ruky spojenců. Protentokrát to skončilo úspěchem německých a italských generálů.

Obrázek

Jo, kdyby se tak německé armádě dařilo i na ruské frontě, kde teď probíhají velice krušné časy. Sověti mají ve všem převahu 4:1. Německé vojska vyhnali od Stalingradu skoro až k Minsku, Kievu a Dnitropetrovsku.

Příště (snad se spustí, jelikož Operace Husky skončila nezdarem, možná to na sebe nějak navazuje) sem dám kompletní Operaci Overlord.
Heinz W. Guderian

merudin
Četař
Četař

Příspěvek od merudin » 20 lis 2013, 16:53

Jak děláš to, že se nakoukneš nebo i hraješ za jiný stát?To je specialita toho modu?

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 21 lis 2013, 16:03

Ne toto se dá udělat i v normální hře, stačí si uložit pozici pak jí naloadovat a vybrat si jiný stát a prostě nakouknout co zrovna dělá je to spíš takovej podvod :D
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 3“