Německo - For The Motherland vs. Black ICE

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 3.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět

Historická cesta či nehistorická?

ANO
11
58%
NE
8
42%

Celkem hlasů: 19

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Německo - For The Motherland vs. Black ICE

Příspěvek od Lubcacenko » 31 bře 2012, 13:17

Velkoněmecká říše - hledání Lebensraumu

Obrázek

Tento report píši z důvodu toho, že zde již dlouho nebylo nic ke čtení a to je, dle mého názoru, velká škoda. Snad Vás bude můj report bavit. Chtěl bych pokračovat ve hře tak, jak si i vy přejete. Dle Vašich názorů budu vyhodnocovat postupy, na koho zaútočit a jak. Na koho se zaměřit v diplomacii, co budovat a co vynalézat. Máte určitou možnost se zapojit do této hry. Report budu psát vždy jednou za týden, zaměřím se pokaždé na určitý časový úsek. V době předválečné to bude jeden rok, v době válečné kratší časový úsek.
Po domluvě s Lubcacenko jsem se rozhodl hrát tuto hru s modem Black ICE, velmi podobně jako on (tak jak mi to jen tento mod dovolí).Jen pro srovnání, nic víc.
Změny, které byly provedeny:
Změněny vlajky Německa a Japonska
Změna názvů států
Upraveno nastavení pro tvorbu divizí, resp. složení divize (templates)

Nastavení
ovládání - vše manuál
obtížnost - normální
agresivita - normální

PS: Nejsem zas taková hračička, takže nevytvářím hierchii armád, tak jak se má. Tudíž u mě nečekejte, žádné sbory, armády, skupiny armád atd.
Tak tohle u Black ICE právě čekejte...
Prolog

Po první světové válce bylo Německo naprosto zdevastované. Milionové ztráty na životech ovšem nebyly tím, co Němce sužovalo. Problémem Německa se stal pád císařství a nastolení republiky. Něčeho nového. Něčeho, co Němci ještě neokusili. Prezident Hindeburg, hrdina z prvé světové války, se snažil vést Německo tak nejlépe, jak jen dokázal. Nicméně boj mezi levičáky a pravičáky byl něčím, proti čemu neměl příliš mnoho možností. Jeho pravomoci byly malé a společnost rozdělená. V průběhu několika let se z bezvýznamné strany stává strana klíčová. NSDAP se dere k moci. Stařičký Hinderburg nedokáže již vzdorovat a kancléřem se tedy stává Adolf Hitler.

Obrázek
Adolf Hitler sklánějící se před prezidentem Paulem Hindenburgem

Po smrti prezidenta Hindenburga na sebe strhává Hitler veškerou pozornost a to tím, že přebírá veškeré pravomoci k vedení státu. Politické strany jsou omezovány, začíná jejich prohibice. Ale jaký je vlastně důvod toho, že se Hitler dostává k moci? Především obrovská frustrace Němců z toho, že kdysi hrdý národ byl poražen, jeho kolonie zabrány a také bída, vzniklá následkem nutnosti placení válečných reparací a Velké hospodářské krize.

Hitler slibuje změnu. Vytvoření nových pracovních míst, obnovení slávy Německa. Jeho agresivní projevy směřují proti židům, komunistům a odborářům, kteří se v této době snaží obohatit na ostatních Němcích. Avšak to není to, díky čemuž si Němce získá. Nabídka nových pracovních možnostní je pro Němce lákavější, ať je cena jakákoliv.

První rok mám hotov, dnes nebo zítra ho nahraji. Pokud máte nějaké požadavky, jak bych měl Německo vést, či jaký směrem by se mělo ubírat, tak pište.

von Rundstedt
Svobodník
Svobodník
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od von Rundstedt » 31 bře 2012, 13:35

Super, je dobře, že se tady po delší době nějaký report objevuje. Německo je sice trochu ohrané, ale jsem docela zvědav, jak si poradíš v Rusku se zásobováím, pokud nehodláš divize uspořádat do sborů, armád atd. Ty bonusy jsou tam hodně znát na spotřebě materiálu.
Každopádně za sebe doporučuji historickou cestu, včetně NEprovedení invaze do Anglie. S dobytou Anglií je to pak už nuda.
Těším se na další reporty a doufám, že vydržíš až do slavného vítězství, nebo trpké porážky.
Wenn alle untreu werden, so bleiben wir doch treu...

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 31 bře 2012, 17:55

von Rundstedt
Super, je dobře, že se tady po delší době nějaký report objevuje. Německo je sice trochu ohrané, ale jsem docela zvědav, jak si poradíš v Rusku se zásobováím, pokud nehodláš divize uspořádat do sborů, armád atd. Ty bonusy jsou tam hodně znát na spotřebě materiálu.
Každopádně za sebe doporučuji historickou cestu, včetně NEprovedení invaze do Anglie. S dobytou Anglií je to pak už nuda.
Těším se na další reporty a doufám, že vydržíš až do slavného vítězství, nebo trpké porážky.
Uznávám, že je ohrané. Nicméně patří do mých oblíbených zemí a s ostatníma zeměma to není taková zábava. Navíc mi příjde pro mou osobu naprosto ideální, žádné velká námořnictvo :D. S těma sborama jsem to zkoušel, ale nestíhal jsem je pak všude přesunovat. Hlavní problém vždycky vznikl při útoku na SSSR, takže mě to pak přestalo bavit a hraji to bez nich. Aspoň ušetřím manpower.
A k té poslední části. Vždy jsem byl pro historickou část, ta nehistorická nemá takové kouzlo.
gameart
cau,
vis co bych navrhl pro zpesterni?ty bys hral klasickiou variantu FTM a ja bych dal FTM Black ICE.
Aby slo videt jak moc jsou ty hry rozdilne.Teda pokud souhlasis, delaly bychom stejne kroky a koukaly jak se to od sebe odlisuje.Je to jen navrh, aby to nebyl jen obycejny report, proste to chce nejak zpestrit...
Dobrá tedy, nezní to špatně :wink: Můžeme se určitě domluvit.

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 06 dub 2012, 19:13

!!!klasicky jsou označeny události v HOI3 For The Motherland!!!
[colordiv bg=black fg=white]!!!černě jsou vyznačeny události v HOI3 For The Motherland - Black ICE!!![/colordiv]

Cesta do války - 1936

Rok 1935 pomalu končí. Versailská smlouva je smlouvou vypovězenou. V Sársku je vůdce vítán nadšenými davy. Vůdce je spokojen, nicméně pragmaticky vzhlíží do budoucna. Ví, že obyvatelé Porýní čekají na příjezd německých divizí, které by přivítali květinami jakožto své osvoboditele. Situace v jiných "německých" částech Evropy se nezdá býti jinou. Branná povinnost je zavedena, nic nebrání tomu, aby se Německo znovu stalo tím, čím v očích mnohých Němců vždy bylo... Velmocí.

Obrázek
Svět - 1.1.1936

Přehled
Politika
Již první den jsem se musel odhodlat k jistým krokům. Mezi ty první patřilo přeobsazení ministerstev pro jejich větší zefektivnění.

Změny v obsazení ministerstev. Provedené změny na pozicích:
a) Ministr hospodářství, nově Hjalmar Schacht (IC +10%)
b) Ministr vnitra, nově Joseph Goebells (Leadership +10%)
c) Tajná služba, nově Wilhelm Frick ( Espionage bonus +5%)
Obrázek
V modu Black ICE dávají ministři po změně dohromady:
+10% Leadership modifier
+10% Research efficiency
+5% Crue Oil
+5% Resources

-5% Supplies
-2,5% IC Efficiency for Production

Zbytek je prozatím nepodstatný.
Obrázek
Obsazení ministerstev

7.1.1936 - změna v oblasti branné povinnosti (zavedení tříleté branné povinnosti).
20.1.1936 - obsazení demilitarizované části (Porýní) Wehrmachtem.
10.8.1936 - Německo se přiklání na stranu Nacionalistického Španělska a začíná ho otevřeně podporovat.

Mimojiné dochází k obchodům se všemi ideologicky blízkými státy. Především se jedná o prodej nadbytku uhelných zásob (Itálie, Maďarsko, ...) Pro nedostatek surovin dochází i k obchodní smlouvě s úhlavním rivalem - SSSR (dohoda se týká vzácných materiálů výměnou za peníze). Mezi nejvýznamnější dohodu s blízkými státy patří dohoda s Rumunskem (německé zásoby za rumunské peníze). Díky těmto zásahům do ekonomiky se situace se surovinami stabilizovala.

Armáda

Německá armáda po prohrané první světové válce dočkala mnohých změn. Letectvo bylo zakázáno, námořnictvo a pozemní vojsko zredukováno a zlimitováno. Po nástupu Hitlera k moci se změnila spousta věcí. Mezi ně patřily i změny v armádě. Osádky tanků byly tajně cvičeny v SSSR. Budoucí piloti se učívali svému umu v civilním letectvu. Nakonec došlo k "revokaci" Versailské smlouvy, takže průmyslové kapacity Německa mohly být využity. Hranice Německa jsou rozsáhlé. Na jedné straně Francie a země Beneluxu a na druhé straně Polsko. Dánsko, Švýcarsko jsou země neutrální. Rakousko a Litva zeměmi, ke kterým má Německo blízko. Menší problém představuje Československo.

Wehrmacht
Německá pěchotní armáda byla tvořena standartní pěchotní divizí (3xInf), jedna divize byla doplněna dělostřeleckou brigádou (3xInf, 1xArt). Dle této divize bych rád standartizoval všechny ostatní divize. Co se týče motorizovaných jednotek, tak zde byla situace horší. Německo sice disponuje 3mi tankovými divizemi, nicméně není zde ani jedna motorizovaná divize. To bude potřeba změnit. Kromě toho je součástí sborů i několik brigád, které budou zreorganizovány.
standartní složení divizí v Black ICE je:
3*Inf+1*Art (celkem cca 40 divizí)
2*LArm+1*Mot+1*AC (celkem 3 divize)
3*Mot+1*MArt (1 divize)
Složení divizí budu používat jiné, vzhledem k většímu počtu jednotek v tomto modu.
Složení divizí

Standardní pěchotní divize (Infanterie): 3xInf, 1xArt.
Lehká divize (Jäger) - ochrana klíčových oblastí a pevností : 3xInf.
Lehká obranné divize (Festung) - hlídání méně důležitých částí opevnění: 1xInf, 1xAA, 1xEng
Divize protipartizánského boje (Ordnungsdienst) - mobilní jednotka proti partizánům: 1xInf, 1xAC, 1xPol
Posádka (Garnison) - statická jednotka zabezpečující klid v okupovaných částech: 1xInf, 1xPol
Motorizovaná divize (Infanterie_mot): 3xMot, 1xSPART
Mechanizovaná divize (Panzergrenadier): 3xMech, 1xTD
Horská divize (Bergsjäger): 3xMtn
Námořní divize (Marine): 3xMar
Výsadková divize (Falschirmjäger): 3xPar
Tanková divize typ 1 (Panzer_I): 1xArm, 1xMech, 1xMot
Tanková divize typ 2 (Panzer_II): 1xHArm, 1xMech, 1xMot
Specializovaná divize (Pioneren) - divize určená pro průzkum a likvidaci opevnění: 1xAC, 2xMot, 1xEng

Takto vyznačené divize jsou mé "templates"

Luftwaffe
Letecké síly na tom, co do počtu, nebyly špatně. Nicméně je potřeba část sil zmodernizovat. Ale teď ke statistice. Německo disponuje 3mi stíhacími letkami a 8mi taktickými letkami. Co se týče taktických bombardérů, je počet nadmíru uspokující. Změny ovšem očekávejme ve stíhacím letectvu. 3 letky na Německo je málo. Válka se blíží, nepřátelské bombardéry také...
Se strategickými bombardéry nepočítám, Německo nemá dostatečné kapacity pro jejich stavbu, navíc jsem mírotvorce. Nerad ničím města :) . Co se mé strategie týče, počítám s tvorbou několika letek pro podporu námořnictva, nicméně výroba se nedá nafouknout, tudíž počítám se stavbou několika letek CAG, které budou hlídkovat u domácích přístavů. Na námořní bombardéry bude času dost. Se stavbou CAS samosebou počítám. Při plánu "Drag nach Osten" se budou hodit na desetitisíce rudých tanků.
Luftwaffe v Black ICE dostala do vínku hned od začátku rozmanitější složení
3*Int
3*Transport
2*Flying Boat
3*CAS
8*Tac
Kriegsmarine
Stavy námořnictva jsou zoufalé. Dva zastaralé bitevní křižníky, dva křižníky těžké, čtyři torpédoborce a tři svazy ponorek. Plně tedy využiji možností ponorek. Ostatní lodě budou sloužit pro invaze a jakožto záloha. Je tedy potřeba postavit několikero transportních lodí.
Donitzův plán tedy vyhrál nad plánem E. Raedera. Počítám tedy se stavbou ponorkových svazů. Jejich výhodou je jejich nízká náročnost na německý průmysl, který se bude hodit při výrobě tankových divizí a letectva. Válečné lodě tedy očekávejte v pozdějším průběhu války.
Do šrotu byla prodána celá Baltische Flotte a všechny ponorky.Důvodem byla naprostá zastaralost a nemožnost přestavby na novější typy.
-2*BB
-3*DD
-3*SS

Kriegsmarine zůstalo pouze:
3*PBB (Pocket Battleship)
6*CL
5*DD
Výroba roku 1936
Třetí říše má 4 klíčové strategické zdroje. Jedná se o zpracování hliníku, chov koní, výrobu antibiotik a výrobu ložiskových kuliček.
Co se týče výrobní linky, tak se dostavovalo loď Graf Spee a dva torpédoborce. Kriegsmarine již na ně čeká. Po vyzkoumání části technologií týkajících se ponorek došlo k pokynu na výrobu 6ti skupin ponorkových svazů.
Do výrobní linky byla zařazena výroba statických protileteckých kanónů při průmyslových oblastech.
Později byla sjednána dohoda o výrobě stíhacích letounů Messerschmitt Bf 109. Domluvena i výroba 12 letek CAG. Ke konci roku výroba 4 letek CAS.
Dochází i k výrobě několika průmyslových továren (Liegnitz, Aachen, Wuppertal). Později bude podpora továren pokračovat. Nicméně zlepšení stavu infrastruktury na východě země je nyní přednější.
Na pokyn W. von Brauna dochází k povolení výstavby raketové základny na prozatím neurčeném místě.
Z výrobní linky bylo staženo několik ponorek a torpédoborců.Pokračuje se dále ve výrobě:
+2*CA
+2*BC
začala a v témže roce byla ukončena výstavba:
+1*Roc.Test.
+7*Int
+3*transportni lode
+6*SS
+1* přestavba GrossDeutschland Regiment
počátek výstavby:
+3*IC

Dále bylo vytvořeno:
OKM Oberkommando der Marine (XXXXXX)
Führer der U-Boote (XXXXXX)
Reichsfuhrung-SS (XXXXX)
SS-Standarte Deutschland
SS-Standarte Germania
LSSAH
ObrázekObrázek

Obrázek
Kapesní bitevní loď Graf Spee

Obrázek
Ponorka třídy - Type IX

Obrázek
Jeden z nejznámějších letounů 2. světové války - Messerschmitt Bf 109

Technologie roku 1936
Technologie, na které se Německo zaměřilo: Pěchota, tanky a dělostřelectvo (vč. AA, AT), ponorky, protiletadlové zbraně lodí, taktické bombardéry, stíhačky (multirole), zlepšení znalosti týkající se průmyslu.
Dále pak doktríny týkající se tankových vojsk a snížení časové zátěže pro připravování na další útoky. Doktrína základen.

Mezinárodní události
22.3.1936 - Habeš se stává loutkou Itálie.
8.4.1936 - občanská válka ve Španělsku
Obrázek
Situace ve Španělsku koncem srpna.

Obrázek
A situace ve Španělsku koncem téhož roku.
Pokud chcete hrát Black ICE s vědomím jaké eventy Vás čekají, klidně rozklikněte.
Obrázek
Situace ve Španělsku koncem roku 1936 v Black ICE.Zde můžete srovnat stav zdrojů, IC, atd...

mrrtvypires
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od mrrtvypires » 08 dub 2012, 12:02

ako tuto hru som zase nahodil po vyše roku. Ako čitam tvoj report tak super mam znova chut si zahrat za nemecko. Super praca len to dalej rozvíjaj. Ak by si mal nejake dobré typy tak ich napíš som totiž začiatočník viac menej :salute:

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 08 dub 2012, 13:43

Orlicek
Kurňa, tedka jsem se celý den s*al s jedním reportem o BLACK ICE Mk VI , pak když jsem to měl hotový,tak jsem dal odeslat a celý se to smázlo :D, asi server neunesl nápor tolika obrázků a spadlo nebo já nwm proč se to stalo , ale už prdím na reporty , za to nervení mi to opravdu nestojí :evil:
No, bude to těma obrázkama, já než něco postnu, tak si vždycky hodím náhled, abych měl přibližnou šajnu o tom, jestli to server utáhne nebo ne :D. Jinak tohle znám, kdysi se mi to stalo s Itálií. To jsem měl takovej den blbec. Report se nenahrál a pak mi spadli windowsi, takže save v háji :D :D
mrrtvypires
ako tuto hru som zase nahodil po vyše roku. Ako čitam tvoj report tak super mam znova chut si zahrat za nemecko. Super praca len to dalej rozvíjaj. Ak by si mal nejake dobré typy tak ich napíš som totiž začiatočník viac menej :salute:
Děkuji za pochvalu, potěší to :wink:. No, občas mám taky takové období, někdy ji i dokonce odinstaluju a pak za pár měsíců znova nainstaluju. Po pravdě, na heartovi mám nahráno stovky hodin, přesto jsem ale nepropadl hierarchii armády, resp. jejímu tvoření a využívání.
A k těm radám, i když mám toho spoustu nahráno, tak je řada věcí, které mě občas taky překvapí. Donedávna jsem kupříkladu nevěděl, že lze u každého lídra frakce nastavit "victory conditions".

A pro Vás všechny ostatní, máte-li nějaké požadavky, tak sem s nimi. Válka se pomaličku blíží, můžete mít svůj podíl na dění v této hře :)

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Re: Německo - For The Motherland vs. Black ICE

Příspěvek od Lubcacenko » 09 dub 2012, 13:58

Cesta do války - 1937

Rok 1937 nebyl zprvu tak významným jako byl rok 1936, nicméně řada věcí ukázala na to, že nic není tak, jak se na první pohled může zdat, inu posuďte sami.

Obrázek
Svět 1.1.1937

Přehled

Politika
Co se týče politiky, tak ve vnitřní části se nic významného nestalo. Začíná ovlivňování Japonska a Nac. Španělska.

Armáda
Wehrmacht
Došlo k výrobení 35ti brigád artilérie, která byla ihned přičleněna k divizím. Tři divize umístěné v Polsku byly staženy, aby mohly být standartizovány. Došlo i k výcviku 18ti nových Jäger divizí, které budou chránit hranice s Francií, později s nimi počítám jakožto s divizemi, které budou součástí Atlantického valu. V průběhu roku dochází i k vycvičování 15ti standartních divizí. S těmi počítám na východní frontu.

Luftwaffe
Výroba 4 letek multi-role, jenž byly později přidány ke 4 letkám CAS. Díky tomu vznikly dvě letecké skupiny (2 CAS, 2 M-R). 12 letek CAG připraveno k umístění. Zatím je jejich základnou Wilhelmshaven.

Kriegsmarine
Dokončeno 6 svazů ponorek. Umístěny na hlavní ponorkovou základnu v Kielu. Svaz tří transportních svazů lodí dokončen. Byl využit při přemístění tří divizí z Polska zpět do Německa.

Výroba roku 1937
Vojenská výroba byla shrnuta. Teď, co se týče mimovojenské výroby. Výroba raketové základny dokončena. Byla umístěna ve Wolfgastu. Průmyslová výstavba dokončena. Silnice dostaveny. Německo se pyšní silnicemi se 100% kvalitou po celém jejím území.

Obrázek
Raketová základna v Peenemünde.

Obrázek
Infrastruktura v Německu.

Technologie roku 1937
V technologiích se pokračovalo tam, kde se začalo. Avšak byly zadány ke zkoumání technologie dopravování zásob a zlepšení organizace pro jejich využívání.
Kromě toho, bylo zkoumáno zlepšení kooperace stíhačů s radary. A všechny technologie pro námořní bombardéry s výjimkou útoku na přístavy. Zkoumání i doktrín, jenž se týkají dopravních letadel.
V tancích začíná zkoumání středních tanků a samohybných děl.
V pěchotě se zkoumají technologie týkající se pěchoty a jejího vybavení do specifických podmínek (kromě deštných pralesů). Vědci a důstojníci začínají přemýšlet o využití pěchoty a dopravních letadel -> Falschirmjäger.

Mezinárodní události
7.1.1937 - Nacionalistické Španělsko vyhrává občanskou válku! Začíná obchodování s Francem.
2.7.1937 - Japonsko se stává součástí OSY.
červen 1937 - Japonsko vyhlašuje válku Číně. V průběhu roku chtělo Německo vyslat expediční sbory leteckých jednotek. Nicméně Japonsko třikrát naši nabídku odmítlo.

Obrázek

"Čínský problém" aneb neschopnost Japonců postoupit do vnitrozemí. 7.12.1937

Obrázek

Překvapení pro celý svět. Vylodění Číny na Taiwanu. Zkrátka Silvestr, jaký má být. 31.12.1937.

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 13 dub 2012, 23:33

Cesta do války - 1938

Válka se nezadržitelně blížila. Čím více byla vůdcova řeč agresivnější, tím více bylo jasné, že postupem času se Německo k válce dopracuje. Nezbývá tedy, než-li zbrojit.

Obrázek
Svět 1.1.1938

Přehled

Politika
Rumunsko se stává terčem Německa. Zdejší naftová pole jsou tím, co by mělo být součástí OSY. Ovlivňování začíná.
Rakousko se stává součástí Velkoněmecké říše. Jen co situace dovolila, tak se stalo to, o čem jsi již ptáci na střechách dlouho štěbetali. 3. května Hitler navštěvuje první novoněmecké město - Linz. Nepřátelé Německa se začínají strachovat o budoucnost Evropy, neb řada statných jinochů je připravena vstoupit do Wehrmachtu.
Dochází ke změně ve vládě. Hjalmar Schacht je vystřídán Gustavem Kruppem. (IC vyměněno za podporu moto jednotek a tanků).
14.6.1938 - Dochází k setkání v Mnichově. Při této příležitosti vzniká smlouva. V té se píše, že Sudety připadnou Německu. ČSR odmítá bojovat a přijímá podmínky mocností. Hlavní výhody spočívají v zisku opevnění, což pomůže při budoucí expanzi. Zisk pracovní a bojové síly. A v neposlední řadě i zkouška nervů Spojenců.
2.11.1938 - ČSR se stává součástí Říše. Hitler, zvaný netrpělivý, požadoval český průmysl. Násilnou anexí a vlastizradou řady Čechů získává celý stát, který byl ovšem po Mnichovské dohodě v agónii.

Armáda
Wehrmacht
K výrobě bylo určeno 9 lehkých pěchotních divizí.
Na 9 klasických divizí je též připraveno.
Začíná i výroba prvních motorizovaných divizí (9).
Dovyrábí se několik motorizovaných brigád, které připadnou k restruktualizovaným tankovým divizím. Předtím 3 divize (2 lt, 1 mot, 1 eng) nyní 6 divizí (1 lt, 2 mot).
Vzhledem k tomu, že je potřeba využit německých pionýrů, tak dochází i k výrobě několika motorizovaných brigád, které budou součástí nových Pionýrských divizí (1 ac, 2 mot, 1 eng). Poté i výroba dalších 2 divizí.

Luftwaffe
Výrobní linky jsou prázdné. Goring na lovu.

Kriegsmarine
Nevyrábí se. Německá ocel proudí do jiných částí průmyslu. Raeder si krátí čas stavbou modelů lodí.

Výroba roku 1938
Po anšlusu Rakouska dochází k prvním plánům, jenž se týkají toho, co s Rakouskem vůbec udělat. Začíná rozsáhlá infrastruktualizace.
Po obsazení Sudet dochází i zde k výstavbě silnic a dálnic.
České zbrojní závody začínají pomalu pracovat pro říši. Polní cesty se začínají měnit na asfaltové silnice.

Technologie roku 1938
Výzkum pokračoval, přidala se ale řada novot, které se zkoumaly poprvé. Radar, raketové dělostřelectvo, doktríny ryze medicínské. Jen co čas dovolil, mohla se Třetí říše vrhnout i na pěchotní doktríny. V tomto případě na doktríny, jenž zvyšovaly morálku a organizaci pěchoty. Pokračuje i zkoumání dalších technologií, jenž zlepší morálku a organizaci specializovaných jednotek a podpůrných brigád.
Gustav Krupp zadává zakázku na vyzkoumání prototypu těžkého tanku. Hermann Goring zase prosazuje parašutisty, k těm je ale potřeba doktrína výsadku. Kurt Student se ihned nabízí. Nicméně si je Luftwaffe vědoma toho, jak se bude válka vyvíjet, a že hlavní zbraní budou stíhací stroje, proto tedy dochází k investicím i do této oblasti.
Ke konci roku 37 se Německo zaměřuje na počítače a šifrování. Wernher von Braun si prosazuje posun v raketovém výzkumu.

Mezinárodní události
14.8.1938 - Shanxi se stává součástí Japonska. První úspěch země, kde vychází Slunce. Bohužel není situace na Dálném východě růžová...
V reakci na anexi ČSR se stává Polsko součástí spojeneckého paktu. Italové vykládají karty a stávají se členy OSY (7.11.38). Spojenectví tří velmocí přináší řadu výhod. Především spolupráci ve výzkumu.
Francie začíná mobilizovat.

Příště: Poslední předválečný rok.

mrrtvypires
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od mrrtvypires » 14 dub 2012, 19:41

tešim sa na utok na polsko :) nech to už začne :clapping:

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 26 dub 2012, 19:12

Omlouvám se, že teď nepřispívám. Je to ze dvou důvodů. Tím prvním jest, že jsem neměl v pořádku počítač. Tím druhým je nadcházející maturita a přijímačky. Jen co bude čas, tak budu pokračovat. Děkuji za pochopení. LK

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 3“