SSSR, VB vs. Nemecko, Italie, Nacionalni Spanelsko

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 3.

Moderátoři: Vals, gameart

Kapka 01
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Kapka 01 » 22 pro 2011, 23:31

SSSR(Kapka), VB(Marssin) vs. Nemecko(Orel), Italie(Sousast), Nacionalni Spanelsko(oresteia) Hard

Budu to pojimat trosku jako navod na moznou hru za SSSR.

SSSR

Po bujarych oslavach silvestra roku 36. Byl vydano novy plan velke industrializace proti puvodnimu stavu ktery cital 164 zakladnich prumyslovych kapacit (IC) bylo rozhodnuto ze behem 4 let bude tento pocet o 1/3. Samozdrejme se ze se zacly ozyvat /hlasy opozice ze tento posup neni mozny ze za ty tovarny ktere uz stoji v SSSR lid zaplatil velkou cenu. Jenze jsem vysvetlil ze tentokrate sme se poucime z chyb.
Tento smely plan vsak pozadoval mnohem vetsi financni zdroje nez ktere mohl nabydnou lid. Proto bylo tozhodnuto o moznosti jak ziskat vetsi kapital, byli doslova rozprodany veskere zasoby surovin a to i ty kere se meli behem budouci petiletky vytezit. To samo o sobe by ale nestacilo na pokryti vsechy vydaju proto bylo rozhodnuto jeste o dvou velice ryskantnich opatrenich. Vsechny tovarny na vyrobu munice a provijantu pro vojska byli prevedeny na vyrobu prumyslovych vybaveni. Tim se vsak armada stala plne zavysla na dovozu z 3. zemich presnej (japonkso, nemecko, VB). Tim druhym resenim bylo ze lidu sovetskeho svazu byla dana moznost volne nakupovat zbozi z cicich zemi (orientace na spotrebu, OCG) diky tomu mohl byt plnen tento smely plan.
Dalsi strategickou oblasti pro dalsi vyvoj SSSR byla armada a vyzkum. Pro armadu byli vydany jasne rozkazy vetsina jednotek byla prevelena na zapadni hranice svazu. Kde zacla s pomoci vedeckych teamu studovat vyuziti a nasazeni novych zbrani a postupu. Diky tomu vedecke oddeleni hlasilo pokroky ve veleni a nasi vojaci zacly verit svym velitelu. ( doktriny priority dokud mame bonusi ze zacatku hry). Ty byli jeste umocneny tim ze prvni veci vyzkum pred touto operaci prece jen presuny v rusku trvaji ponekud dele bylo vyresit zasobovani a a dalsi prumyslove technologie.
Pak ale nastal kriticky rok 37 kdy na zacatku roku bylo odhaleno velike spiknuti rukych dustoniku a proto byla vetsina poprave. To umoznilo zavest poneku drastictejsi metody vedeni statu ale stat diky tomu ziskal dalsi moznosti vyroby. Potreboval jsem rychle vysledky aby lid veril ze je to mozne navyseni IC vsak bylo jen pouhych 8 kusu tovaren a to moc usokojive nebylo.
Rusky lid vsak opetovne dokazal svou silu a diky tomu byli me plany uspesne plneny. Vse se vyvyjelo dobre dokonce mohlo byti na zaklade technyckych poznatku zjisteno ze by bylo vyhodne zacit testovat i vyrobu zbrani uvedono do armady nekolik novych divizi. Vetsina z nich se zahy ukazala jako velice potrebna. Protoze v evrope to zacinalo vrit stale vyce se uzemne se rozpinajici nemecko nemohlo zustat mimo moji pozornost tak bylo rozhodnuto ze i SSSR by jsi mela vzit co ji pravem nalezi.
Proto kdyz prisel kriticky rok pro vyvoj udalosti v evrope ruska strana rada prijala nemeckou nabydku na uzavreni smlouvy o rozdeleni vychodni evropy. Tento akt SSSR vyhoval o to vice ze by se mohl naskyrnout proverito bojem nove nabyte dovednosti u techto mensich sousedu pokud by se ukazalo ze nebudou souhlasis z novou realitou. Hned po tom co jse nemecko pustilo vojensky do sveho vychodniho souseda, jednotky SSSR neotaly a vysly vstric Finskym pevnostem v jizni a severni casti spolecne hranice protoze finska vlada nebyla sto ani zaslat odpoved na ruske ultimatum. Valka se vyvyjala az neprirozene dobre jizni svazy potoupily behem kekolika dni az do Helsinek. Kde bylo zajistene predmosti a zbyvajici jednotky zajistovaly uceleni linie. Behem techto dnu vsak u zapadni hranice padlo polsko. To vsak znamenalo logisticky problem pro vedeni rude armady. Takze zastaveni operaci uvolnilo castecne ruce armade a ta ihnet spacifikovala uzemi ktere pripadlo SSSr z koristi po polsku. Zaroven naznacilo pobaldskym statum jak se veci maji a ti po tom co videli jak vypadala situace ve finsku se rozhodly prijmout. Timto byl castecne posunuta hranice na uzemi finska do "Talu" ( bonus za finsky zaliv). A vyckavani na rozhodnuti finske vlady pro sovetske veleni prijemna zprave ze finove nekapituluji prinesla necekany prispevek v tom ze lid prestal byt deprimovan z prevratu roku 37. A mohli jsme si pripsat dalsi uspech. Finsko bylo donuceno ke konecne kapitulaci v ramci dni.
No toto byla vojenska situace jedina doposavadni operace rude armady. Kdyz to jsem to uvidel bylo rozhodnuto ze tyto nove zbrane ktere tak snadno ziskavaji vitezstvi je nutno v dalsi petiletce dat do rukou ruskych vojaku v masovejsim meritku.
K tomu by nam meli dopomoci do teto chvile budovane tovarny. (prikaldam obrazke ze 241 ic)
Rozmisteni sil pred valkou z finskem. Snadna korist proto neuvadim dalsi bojove obrazky.
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/209/hoi342.jpg/]Obrázek[/URL]
Tyto vitezstvi at uz diplomaticke ci vojenske prinesly nasemu narodu celych 265 velkych tovaren. Ty zacly slouzit svemu ucelu vytvareni brane moci vhodne velikosti SSSR.
Obrazek zobrazuje hranice SSSR v evrope dole je videt ze italie dobyla Turecko za nemale pomoci Nemecka. MP je povetsinou investovan do fronty ve vyrobe. Mame v rusku sice hodne IC ale stale je probelm z vylepsovanim stavajicich jednotek.
Obrázek

Doufam ze dalsi pokracovani bude uz probihajici a detailnej zpracovana vlastenecka valka.
Naposledy upravil(a) Kapka 01 dne 23 pro 2011, 15:01, celkem upraveno 2 x.

Cassius Chaerea
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Re: SSSR, VBvs. Nemecko, Italie, Nacionalni Spanelsko

Příspěvek od Cassius Chaerea » 23 pro 2011, 00:24

Na čem to hrajete? Já dávám August Storm a jsem právě za SSSR taky v roce 1940, tedy na konci září. Kolik máš k dispozici brigád (divizí)? Já jsem proti svému zvyku teď docela sekal pěší divize jak Baťa cvičky, tak mám v současnosti +-1000 brigád, respektive cca 190 divizí. Koukám, že si musel docela investovat do důstojníků i v čase míru, já kvůli postihu to nechávám na válku, tak mám v současnosti jen cca 60% potřebného důstojnictva.

Ohledně zimní války, jaký si měl poměr sil? Použil si výsadkáře, nebo nějaké obojživelné operace? Já měl k dispozici 18 pěších divizí, 8 tankových, 1 výsadkovou a 1 divizi námořní pěchoty proti cca 12-15 finským divizím. Do bojů zasáhlo jen cca 15 divizí a Finsko nabídlo do týdne mír, jen ten postih za anexi by byl příliš vysoký, tak v mém případě pořád Finsko existuje. Takže i teď mi váže 3 armády, respektive celý jeden front, ale počítám s tím, že jej vyřadím do tří týdnu zase tím stejným stylem výsadku u Botnického zálivu. Finové v mém případě ztratili obě své těžké lodě při prvním kontaktu s baltskou flotilou, v budoucnu mě bude ohrožovat na Baltu jen německé námořnictvo, na druhou stranu, mám ze Zimní války poloostrov Hanko, takže v případě ohrožení nemusím dělat výsadky, pouze přesuny sil z Leningradu na Hanko.

Jak tě ohrožuje Japonsko? V mém případě je to docela kritické, Japonsko obsadilo Čínu už v roce 37 a udělalo z ní jednu malou a jednu velkou loutku, navíc je v Ose a šance že se zapojí do války proti mě je tak docela vysoká (vsadil bych na 75%). Vedle Finska, proti kterému stojí mých 30 divizí, tu mám ještě čínsko-japonskou hranici, kde mám dalších 36 divizí. Od Turecka po Afgánistán dalších 30 divizí. Čímž mi zatím pro západní hranici zbývá, včetně právě dotvářeného nového frontu, 87 divizí. Počítám že do války stihnu na západní hranici postavit cca 110 divizí.

Kapka 01
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Kapka 01 » 23 pro 2011, 09:15

Hrajeme zakladni verzi 3.05. Modovana by byla asi super ale co jzme zkousely tak neskutecne laguji.
Divizi kolem roku 40 sem mel asi 650 brigad tzn nakych 220divizi. Vsechny jsou na zapade dalsi hranice aktualne nebranim. Mozna je to tim ze kdyz od japoncu koupis dost zasob oni to neustoji a nedokazou vyhrat v cine. Presnej jsou mirzne tlaceni cinou. To ale neznamena ze tam nebudu mit dost sil na zacatek valky abych obsadil mandzusko. A mam silny nedotatek divizi stale jeste nemam obsazenou zapadni frontu sbor na uzemi. Ale tovarny jednou o na 110%.
Pocet sil na finsko byl cca 2:1 tedy na nakach 25 divizi finska bylo nasazeno 60divizi ruska cca 450tisic muzu. Na potopeni pichy flotily sem zapomel. Vyhody jsou asi takove v zakladu ziskal sem napred cas uzemi aby se mi zvedl leadrship(takze hlavne Helsinky, ten jizni pristav na bonus za finsky zaliv. 20% zdroje 10% leadrship) a pak jsem cekal na event zruseni -15% leadrshipu pokud jse rozhodnes doosadit finsko. Coz bylo dosti snadne. Celou dobu jsem pokryval fisnkso celou ruskou leteckou silou ziskal sem practikal asi 10, ale nedokazal jsem ho vyuzit (coz mne mrzi). Uder byl veden pomoci Tankovych a horskych divizi. Proste jsem je presel. Pokud byla valka investoval jsme asi 15 leadrshipu do dustojniku pres bonus +50% v miru davam na 25% bonus celou dobu 5bodu. A ty procenta jsou spise tim ze neni vyrobena armda. ALe nevim jak to udelam az zacne vlastenecka to budu muset nak vyresit rychle ale tisice dustojniku nejdou rychle vyresit nikdy.

Muj plan je mit u japonska od 50-75 divizi, na stredni asii se muzu vykaslat. Spojenec VB mne nanapadne a ve vyrobe je stale co umystovat takze kdyz tak posily se nadno dodaji. Kavkaz je na tom trosku jinak tam mne ohrozuje Italie z Turecka, Nemec nebude daleko. Tam budu muse nasadit cca 25-50 divizi. Baku budu branit za kazdou cenu. A hlavni fronta bude cistat ten zbytek az se nekdy vyroby to je asi ten nejvetsi zadrhel, idealni pocet by bylo tak 5x25 divizi + nake zalohy. Pokus nasadis vse na frontu shoris jako svycka. Behem valky stejne ale pocitam ze tak 50% divizi mi nemec obklici.

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 23 pro 2011, 14:34

Nabídku od kámošů , velet jedné z nejmocnějších zemí světa, jsem s radostí přijal.

Německo

Moc tohoto udatného, nebojácného národa se ujala strana NSDAP , včele se světoznámou celebritou 20. století Adolfem Hitlerem.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Přípravy:
1936
Německá 3. říše začala budovat průmysl a připravovat se tak na největší konflikt světa.
1937
Poté,co byly továrny pečlivě rozmístěny, do výroby bylo zapojeno přes 20 stíhacích a kolem 10ti bombardovacích sborů zahrnující i strategické bombardéry. Dále pak i nějaké motorizované divize a lodičky.
1938
Se začaly stavět 4 pěší armády (cca 60 divizí) .
1939
Do výroby začleněno 10 pancéřových divizí.

Události
12. března 1938 - Anschlus Rakouska (získání nemálo továren pro tvrdě pracující německý lid)
28. září 1938 - byli osvobozeni sudečtí němci ze spárů udatných, nebojácných čechů
15. března 1939 - obsazení Československa, vznik nového spojence - Slovenska

1. září 1939 vstoupila 3. říše a její spojenci (Itálie, Japonsko, Slovensko) do války proti namyšlené Francii , Velké Británie, Polsku atd. a proti demokratickým vůdcům kálející na svůj lid dané země.

Obrázek

Operace Blitzkrieg

1. září 1939 vtrhly tři pěší armády do Polska, během 25ti dní Polsko kapitulovalo. Následovně si Polsko Áďa Hitler rozdělil s krvelačným Stalinem a jeho bolševickou bandou.

1. září 1939 vtrhly dvě pěší a jedna pancéřová armáda do Lucemburska.
Velká Británie včele s rozmazleným chlapečkem, hýčkaným celým životem Buckinghamského paláce a věčně trávícím v gaybarech špinavého Londýna, Goergem VI. tušila, že bude západ napaden a vyslala asi dvě pěší armády na pomoc armádě francouzské.
S tím německé velení nepočítalo a proto bylo zaskočeno, když se udatní vojáci 3. říše potkali v Lucembursku s Brity.
Obsazení Francie bylo plánováno do konce zimy 1939. Briti , posláním svých vojsk do francie, jen skázu Fancie zbytečně prodloužili.
Po tvrdých bojích 20. října 1939 Lucembursko nakonec padlo. (ztráty na německé straně 21 000/20 000 na straně spojenecké)
Britové statečně bránili Belgii s Francií (každá bitva si průměrně vyžádala 10 000 mrtvích o každou provincii), postup slavných vojsk německé armády postupoval pomalu( chyběly německé tanky, které byly teprv ve výrobě)

Obrázek

Někdy na konci října 1939 získala OSA dalšího spojence - Španělsko.
Na konci roku 1939 byly do ofenzívy přiřazeny nové tanky typu Panzer III.

Obrázek

Po zpozorování tanků spojeneckými vojáky, britské velitelství usoudilo, že proti těmhle strojům jsou bezmocní a tak si sbalili svých pár švestek a pelášili pryč z Francie.

Obrázek

5. února 1940 Francie kapitulovala.

Mapa březen 1940 zachycuje velikost 3. říše a Itáli + boje Luftwaffe proti RAF o Velkou Británii.

Obrázek

Během roku 1940 Italové obsadili Jugoslávii,Bulharsko, Řecko a Turecko.
Němci loutkově získali Rumunsko, Švýcarsko a Maďarsko.
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím"
Heinz W. Guderian

Marssin
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Marssin » 24 pro 2011, 14:53

Marssin - Velka Britanie - predvalecna leta

FTM 3.05, hard diff, rule - zadne valky pred 39, podle eventu az do 1. zari 39, no A-bomb, zadne vysadky do hlavniho mesta jen za ucelem zniceni surovin, zasob, rus nemuze napadnout nemce pred r42

Pred blizici se bouri se v Britanii zacalo premyslet a diskutovat, jak se nejlepe pripravit na nadchazejici roky valky. Jedno bylo zrejme, s malou IC se valka vyhrat neda a tak se zacali jako prvni stavet tovarny. Tovarny se stavely dva roky. Mezitim se reorganizovala branna moc VB a zacalo se budovat podle potreb moderni valky. Jakozto obchodni velmoc sem si pomahal pres obchod.

Umisteni novych tovaren ve skotsku. Druha serie tovaren se jeste vyrabi.
Obrázek

Prvni co sem za volnou IC zacal vyrabet byly artilerie pro pechotu, stihacky a radar.

Detail vyroby: za povsimnuti stoji 0 IC v zasobach, mala zasoba oilu (prodaval sem jej japonsku) a pomalu se plnici sklady se zasobama. Zasoby sem rozklikl umyslne at se muzete podivat, ze sem zasoby prodaval (USA, SSSR, Venezuela, Persie) i kupoval (Axis). Rare sem prodaval a kov nakupoval, s energii sem obchodoval podobne jako se zasobama a oilem. Az se mi zaplnil sklad zasobama, tak sem zasoby jeste vice preprodaval a za penize kupoval oil, naftu od rusa. Postupne japonec rusil trade se mnou a tak se mi vyrovnaly oil a nafta do plusu - bude to videt na dalsich screenech. Timto sem z ruska dostal spoustu oilu, nafty a energie, ktera by zbytecne pretekala. Kapka (SSSR) mi pomohl i penezma dodanych pres licenci.
Obrázek

Cas ubihal. Nemec anektoval rakousko a csr, ital zase albanii. Vyroba bezela plnym proudem a pomalu sem zacal premistovat jednotky k obrane.

Jeden sbor sem prepravil do afriky. Spionaz, letadla a vysadky agentu z ponorek mi rekla, ze ital afriku nebude branit. Jeden sbor proto stacil. Ital taky od zacatku 36 neobsadil Etiopii a dokonce se z vychodni afriky uplne stahl. Phoney war je ale dovoleno. Hned sem situace vyuzil a poslal jednu divizi do perskeho zalivu k obsazeni saudske arabie. Vysledkem byl strategicky efekt suezsky pruplav, davajici mi leadership a lepsi vykonost tovaren pro zasoby. Saudska arabie se stala loutkou vb. Namorni zakladny ve vychodnim stredomori hostily vsechny britske CV a skoro 2/3 royal navy. Jeden mesic pred valkou vypadala situace ve vychodnim stredomori takto:
Obrázek

Domaci politicka scena. Na zacatku hry sem mel nekolik abdikaci a parlamentnich skandalu. Po uklidneni sem politiku zorganizoval takto. Behem valky sem zmenil akorat sefa armady a misto chamberlaina sem dal nakeho borce s +10% IC, belgii sice muzu pozvat do frakce, ale belgican odmita. Skoda, pres radar mi bylo jasne, ze nemecko zautoci na francii pres benelux.

Obrázek

Prumyslova vyroba mesic pred valkou. Opet je videt okenko zasob. Take je zrejme naskladnovani oilu a nafty. Vyrobil sem pechotu, letadla, tanky, radary, jeden plny CV svaz. Za povsimnuti stoji plne vylepsovani. Letadla sem mel vylepseny na model r39, pechota se vylepsuje kolem mesice, me v tu dobu schazelo 50%, co sem nestihl do zacatku valky vylepsit bylo AA na lodich.

Obrázek

Diplomacie pred valkou, zadny ze statu neovlivnuju, vsichni se chteji pridat k allies vlastni vuli. Jako clen allies sem penalizovan mirem na cg, ve valce sem naopak zvyhodnen. To je aby meli axis lehky casovy naskok a spojenci je dohnali az behem valky. Btw japonec neni schopen dobyt cinu. Je otazkou casu kdy se cina prida k allies.

Obrázek

Inteligence: Mel sem spehy jenom doma a u nemecka. Domaci spehove mi stridave zvedaji unity a jsou na protispionazi. V nemecku sou predevsim kvuli informacim. S deseti spehy v nemecku sem schopen cist jakou ma zhruba nemec IC, kolik ma surovin, co zkouma atd. Nevyhodou spehu je jejich velka nepresnost (primo zde vysoky disent pres 10 procent, mnozstvi mp, unity 100% atd). Proto je beru jako doplnkovy zdroj informaci. Kdyz si ale poskladate stripky z mozaiky, z nekolika zdroju, jste schopni vedet co muzete od nepritele ocekavat. Napr. pan hitler se chlubil jak stavi ponorky. Hrozbu ponorek nemohu jako VB brat na lehkou vahu. Spehove mi vsak rekli, ze nemec nezkouma ponorkove technologie a nema vysoky ponorkovy praktikal. Radary mi ukazali rozmisteni nemeckych lodi a tak sem je byl schopny oskautovat a zjistit, ze nemec ponorky vubec nevyrabi. Mohl sem tedy reagovat lepe a IC investovat do neceho jineho, pruzneji organizovat zdroje VB.

Obrázek

Posledni screen pred valkou je leadership. Podle teorie a praktikalu si muzete udelat obrazek co sem zkoumal behem predvalecnych let. Vyrobni praktikal zase ukazuje co sem stavel za jednotky, jak sem vyuzival IC (tovarny, radary, vsechny letadla - predevsim stihace, delostrelectvo a ponorky). Ze screenu je jasne i vysoke prideleni leadershipu na dustojniky tesne pred valkou. Hranici 140% neni tezke za britanii dosahnout a udrzet ji. 140% dustojniku vam dava 140% organizace misto normalnich 100%, stejne tak i obracene. Mate-li jenom 80% dustojniku, mate i 80% organizace (armada, lode i letadla)

Obrázek

Marssin
Svobodník
Svobodník

Re: SSSR, VB vs. Nemecko, Italie, Nacionalni Spanelsko

Příspěvek od Marssin » 24 pro 2011, 16:46

VB - prvni roky valky 1939, 1940

Jelikoz ital vyklidil severni afriku, mohl sem volne divize (1. armadu) presunout do francie na pomoc spojenci. Francouz nechava na hranicich s nemeckem jednu divizi, vim to ja a vi to i souper, vyztuzil sem proto francouze svyma divizema. Branil sem i vzdusny prostor stihackama. Nemec zautocil na zapade ihned po vyhlaseni valky. Zakerne napadl lucembursko a belgii a pomalu postupoval pres ardeny.

Obrázek

Plan byl zdrzet nemce co nejdele, abych neztratil bonus za kanal la manche, ziskat bojove zkusenosti a palit nemecky mp. Bohuzel na francouzske fronte panoval chaos. Nektere provincie nebyly chranene a v nekterych bylo moc vojska (stack penalty). Po prekroceni reky v belgii se nemecka vojska zacinala rozlezat po severni francii a nesla zastavit. Evakuoval sem armadu proto do afriky a francouz ke konci zimy kapituloval.

Obrázek

Mnoho hracu nevi co s radarem, tak vam ukazi jak radar stavet a jak radar pracuje. Radar se vyrabi jako jednotka, nestavi se primo v provinciich. Neni drahy ale trva nez se postavi. Vyrobu radaru najdete v radku spolecne s tovarnami, AA, konvoji atd. Za brita sem vyrobil tri desitkove radary a umistil sem je v doveru, na kypru a posledni v indii. Radar vam predevsim dava prehled rozmisteni nepratelskych jednotek, mate i bonus do boje v jeho blizkosti. Pokracovani o radaru na dalsich dvou screenech.

Pro zajimavost sem rozklikl obchod s USA, vyvazim do ameriky rare, tzn ze z vyznamneho exportera na pocatku valky se USA stalo importerem. Z toho vypliva, ze american postavil hodne tovaren. Nemec se tedy ma na co tesit. Druha vec, podcenil sem konvoje, nemam jich dostatek na zasobovani (cele turecko mi blikalo nedostatkem zasob). Taky sem musel opustit politiku 0 IC do zasob.

Obrázek

Radar v praxi. Diky radaru mohu videt na uzemi se slabou protispionazi (tj vsude, krome uzemi obsazeneho nemci) presny pocet jednotek i s velitely. Napr v istanbulu vidim sbor s 15 pechotnima brigadama a 2 artilerie s velitelem jmenem brand. Vidim i jizni ruskou frontu, nemecke jednotky v rumunsku, kus nemecke obrany na visle atd.

Obrázek

Celkova situace na konci r40. Diky radaru vidim celou severni francii, benelux a poryni se vsim vsudy (ten osviceny pulkruh se stredem v doveru). Nemecke jednotky na visle atd. Ale zpatky k valce. Po porazce francie a obsazeni severni afriky sem se neuspesne pokusil vylodit na sicilii. Dve invaze ztroskotaly i pres podpory marinaku. Doslo k tvrdym namornim bojum. Ztratil sem CA, 2xDD a SS, italie skoro cele namornictvo. Ital obsazoval balkan a dokonce vtrhl do turecka. Nez sem poslal RN do boju, podarilo se mu prekrocit bospor a dardanely. Na radu prisla opet invaze. Tentokrat do dardanel. Zahnal sem tamni posadky a s podporou RN sem odrizl italske jednotky ve vnitrozemi. Ital je na dohled od meho BB svazu evakuoval. Nechal sem itala byt, jelikoz sem nemel v celem turecku zasoby. Letadla bez zasob nemohla branit naletum luftwaffe na lode a infrastrukturu. Cernomorsky BB svaz prisel o bitevni lod Nelson. Prvni konvoje byly dokonceny koncem roku a tak sem zlepsil zasobovani. Britovi se totiz s kazdou operaci/invazi zveda spotreba konvoju.
Rozkliknuty letecky boj: ital zrejme ztrati stihacku, pravdepodobne expedicni od nemecka (JG52 a milch je nemecky letec). Letecke boje probihaji predevsim ve stredomori. Ztratil sem uz par stihacek, taktiku a strategickych bombarderu. Vysledkem je dorazeni poskozenych italskych lodi v pristavech, rozbombardovani rima, vidne a stutgartu, podpora reckych vojsk.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Marssin dne 26 pro 2011, 18:17, celkem upraveno 1 x.

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 26 pro 2011, 14:23

Ten strategický nálet na Vídeň roku 1939...ten ti neodpustím Marssine, píše se rok 1941 a ve Vídni ještě nejsou schopni všechny poničené továrny postavit :D ..pomsta bude sladká :twisted:
Heinz W. Guderian

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 26 pro 2011, 16:37

Hmm. Tak to jsem nevěděl, že 140% leadership = 140% organizace. Tím jsi mě překvapil. Koukám, že člověk, ač to může hrát jak dlouho chce, tak pokaždé zjistí nějakou tu novinku. Jinak zajímavá věc s těmi radary, takhle mě to nikdy nenapadlo použít. Jinak reporty zajímavé. Budu se těšit na pokračování.

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 26 pro 2011, 17:24

kolik přidá italovi IC obsazení bulharska a turecka? případně nějaké významné suroviny? a to vyklizení severní afriky, to tam nestačí pár kvalitních divizí na odrázení útoků brita, případně nenznamená to, že se němcovi neobjeví volba afrikakorpsu?

Kapka 01
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Kapka 01 » 26 pro 2011, 17:35

Hrajeme nemodovanou verzi, eventy jako africacorps tam bohuzel nejsou. To obsazeni toho bulharska prida neco ale ono je to dost ale to turecko to nikdo nevi co jim to pridalo.

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 26 pro 2011, 17:38

Podle mě je zbytečné posílat jednotky Afrikakorps do severní Afriky. Brit ovládá Středozemní moře, byl by problém s dopravou zásob.
Turecko už OSE nepatří, Brit se tam zákeřně vylodil a vyhnal Italskou armádu. Přes úžiny Bospor a Dardanely se německá vojska nedostanou. (hlídá tam britské námořnictvo).
Heinz W. Guderian

0rlicek
Rotný
Rotný

Příspěvek od 0rlicek » 27 pro 2011, 14:53

Bug s partyzány

Na ty časy dlouho nezapomenu :D

V lednu 1940 Francie je osvobozena od demokratických lumpů, místo toho je zde nastolena vláda totálního využívání okupované země (Total explotation ) Adolfa Hitlera. Lidé byli spokojení, peníze a stravu za svou práci dostávali .

Později se jim asi nechtělo pracovat, peněz a krmiva měli až po uši (větší porodnost, více lidiček do partyzánských odbojů), proč se nevzbouřit?

Na začátku května 1941 vypuklo obrovské franzouské povstání na jihu země za podpory britského impéria (dodávalo asi zásoby, shazovalo zbraně)

Obrázek

Obrázek

Poslal jsem tam dvě armády, postupně snižoval vládu na military goverment, partyzáni se množili dále

Obrázek

Obrázek

V prosinci 1941 pořád partyzáni řádí, pořád se množí jak kobylky, poslal jsem tam další armádu (dohromady už 45 divizí).....podle mě to je bug , Ital měl ten samý problém v Bulharsku ( prej tam zničil divizí až za 100mp)
Heinz W. Guderian

Kapka 01
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Kapka 01 » 27 pro 2011, 21:28

Takze zacal uder nemeckych sil na uzemi sovetskeho svazu. Jak se dalo ocekavat nemecke sily postupovaly. Sice jsem opravdu neocekaval ze to bude az tak rychle. Nemecke sily prorazily na jedinem myslitelnem uzemi smerem na na kiev postupovaly rychle nekolik desitek kilometeru snim ruske sili drzely krok. Pote vsak takticky uder nemeckych V1 rozriznul frontu na 2 oblasti. NA severu neprodavadela nemecka vojska zadne operace a zustala stat na Visle. Ruske sily postoupi ke Kralovci, ale nemeli silu ho dobit proto se vratily na vychozi postaveni. Na jihu operace probyhala asi tak ze mecke veleni provedlo uz jen jediny prulom na jihu a vramci cca 14dnu do nej pak vyslalo jednoty na to ruske veleni reagovalo stazenim jenze neprobihalo dost organizoane takze nekde na 1/2 cesty mezi rumunskem a dnepropavloskem byli ruske sily obkliceny. Tim se otevrela cesta do ruska jedine. divize byli 3 sbory na jizni strane. A z mest v rusku byli vytvoreny pevnosti obsaneze vojaky na spomaleni nepritel svuj ukol plnily tak na 60%. Po tom to uderu byli na frontu stazeny jednotky z kavkazu a vytvorily patvou frontu u rostovu na donu. Ze severni casti fronty byla stahnuta pechota a ta posilila moskevsky front. V obrazech to vypada asi takto.
Obrázek

Obrázek

Zatim v je plnem proudu dozborojeni armady o nove jednoty jen je nastava problem ze temto novym jednotkam nema kdo velet takze i kdyz se bude zvedat pocet jednotek tak bude prudce klesat efektvita boje. Takze pokud nemci nebudou vyvyjet nakou aktivitu rude armade vyhovuje nekolik let patove situace.

Cassius Chaerea
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cassius Chaerea » 28 pro 2011, 02:17

Koukám že tvoje situace není o nic méně katastrofální, než do jaké jsem se dostal já s AI. :) Německo mě trochu zaskočilo, když jsem byl napaden už 2. května 41. Jelikož jsem ještě nezačal ani mobilizovat, tak jednotky měli poloviční stavy a značně sníženou organizovanost, což se přičetlo k polovičnímu stavu důstojnického sboru. Takže organizovanost nepřítelských jednotek je několikanásobně výšší. Přes skutečnou masu pěchoty, kterou jsem měl na hranici k dispozici si nepřítel svůj postup vytrvale vybojovává a já už spotřeboval téměž všechny zálohy. Ta troška organizovanosti u všech čtyř frontů byla během minulých 4 týdnů bojů naprosto vyčerpána. Měl jsem za to, že budu schopen se udržet na říční linii Daugavy a Dněpru a posledních 6 měsíců jsem zde umisťoval nové jednotky jako rezervy, ale už teď je zřejmé, že ani na této linii Němce nezastavím. Ač jsem teoreticky každým dnem silnější (denně mi přichází 200 nových důstojníků a formují se mi další dvě nové pěší armády, + začíná masová výroba tanků a taktických bombardérů), přesto se děsím každé nové hodiny. Čím více se snažím posílit západní frontu, tím více si uvědomuji v jak hrozném jsem postavení. Aliance Turecka a Německa je na spadnutí, čínský loutkový stát Japonska mi už vypověděl válku a Japonsku se nedá věřit. Nemůžu od Dálně-východního frontu odvolat ani jedinou armádu, aniž bych nemusel pak vydat Japoncům Vladivostok a celé pacifické pobřeží, už takhle nevidím obranu růžově. A do toho ještě ti Finové, kteří stále nevyhlásili válku, měl jsem v plánu je zničit do 3 týdnu od vypuknutí boje, jenže už jsem musel od Severního frontu odvolat většinu námořníků i výsadkářů a teď nutně potřebuji odvolat i 3 tankovou armádu, ale když ji odvolám, nejenže Finsko neporazím, ale ještě pravděpodobně ztratím Leningrad. Takže z celého území SSSR jsem začal přesouvat jen ze Střední Asie dvě armády. Až dorazí na frontu, budou na dlouhou dobu poslední rezervy, které mohu postrádat.
Zima je daleko a Moskva pro Němce blízko... Sám jsem si tu situaci zavařil, když jsem chtěl netradičně vsadit na masovost jednotek (mám teď 1333 brigád), místo abych se ve svém případě tradičně spolehl na výstavbu opevnění a jsem tomu docela rád, od 2. května je to prostě mazec. První týden jsem byl ještě docela optimista, Němec neměl na celé frontě jediné letadlo (což mě i naštvalo, protože do budování stíhacího letectva jsem dost investoval) a i počet jednotek se nezdál příliš velký, ale pak začal odněkud z Evropy tahat nové a nové jednotky, zvláště tankové a za dva týdny se objevila i luftwaffe. Utěchou mi je, že moji sokolíci stále ovládají oblohu, ale nemůžou toho pro nedostatek bombardérů využít, taktéž díky dobrému vybavení divizí jsou ztráty nepřítele vesměs 2x-3x vyšší. Také u Murmansku snad definitivně zastavila 1. armáda německý postup. A nakonec díky neustálému taktizování se dosud daří zachovat všechny části dvanácti armád, byť jsou na pokraji zhroucení. Vím že to sem nepatří, ale vzhledem k tomu, že do roka a do dne bude moje Rudá armáda na úrovni, kdy smete jakéhokoli nepřítele, pakliže nebude vytlačena v tomto roce na Sibiř, tak věřím, že i ty na tom budeš v té době podobně.

zeleně je původní hranice, červeně druhá obranná linie na Dněpru a Daugavě. t je tanková, h je horská, j je jízdní.
Obrázek

Kapka 01
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Kapka 01 » 28 pro 2011, 10:20

Opevneni nemaji v podstate smysl, ten uder nemecka je brutalni. Tady se musi hrat na mensi armadu stim ze budes mit dostatek dustojniku i za cenu horsi armady technicky. Prece jen je vyhodnejsi mit o jednu tridu horsi techniku nez mit u mne 70/140, u tebe nakych 50/160 a nemec ma urcite jak to znam 160/160(mozna je to jen 140, ale co jsem se dival tak to v tom modu navysovaly) tzn. ze u mne ma nemec 2x ucinnejsi jednotky a u tebe skoro 3x!!

Cassius Chaerea
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cassius Chaerea » 28 pro 2011, 10:25

Kapka 01 píše:Opevneni nemaji v podstate smysl, ten uder nemecka je brutalni. Tady se musi hrat na mensi armadu stim ze budes mit dostatek dustojniku i za cenu horsi armady technicky. Prece jen je vyhodnejsi mit o jednu tridu horsi techniku nez mit u mne 70/140, u tebe nakych 50/160 a nemec ma urcite jak to znam 160/160(mozna je to jen 140, ale co jsem se dival tak to v tom modu navysovaly) tzn. ze u mne ma nemec 2x ucinnejsi jednotky a u tebe skoro 3x!!
No opevnění v klasickém HoI3 mají velký smysl, za Rusa je to pak hodně easy, tady jsem to nezkoušel. Stačí ten úder přečkat a za pár měsíců bude Němec v řiti, alespoň u mě.

Kapka 01
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Kapka 01 » 28 pro 2011, 10:40

Tak jinak mi hrajeme tak ze nemec je schopny se probit v 39 pres mazinotku. Naprosto na skrz.

Cassius Chaerea
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cassius Chaerea » 28 pro 2011, 11:08

Kapka 01 píše:Tak jinak mi hrajeme tak ze nemec je schopny se probit v 39 pres mazinotku. Naprosto na skrz.
Maginotova linie není Stalinova linie. V klasice máš navíc pokud vím v obraně lepší posádkové divize, než pěší. Když postavíš opevnění právě na říční linie Daugava-Dněpr, pak Němec musí koncentrovat značné množství vojsk do jednoho místa a i to ti neprorazí hned, SSSR má i tak vždy dost jednotek na případné střídání obránců a navíc může operovat na oslabených místech fronty, ale i v takovém případě je důležité mít v daném sektoru vzduch pod kontrolou. Ať AI nebo hráči, v klasice na ubránění 10tkové opevnění, nebo protažení boje na 2 a více měsíců, proti sebevětší přesile stačí na ohrožený úsek 10-15 divizí (v případě SSSR 20-30). I teď jsem bránil Brest-Litevsk na 3 stupni opevnění po dva týdny s 4-6 divizemi, než jsem jej musel vyklidit, protože hrozilo obklíčení.

Kapka 01
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od Kapka 01 » 28 pro 2011, 11:10

Tak kdyz to beres tak tak to asi ano, ale kolik je to sakra policek ta linie ? A existuje jakasi sance ze se vytlaci z uzemi nevim jaka je to sance ale uz sem to videl ze z asi po jedne hodine se obanci ztahnuly ale byl to naky bojovy uder a bylo jedno co bylo v obrane.

Cassius Chaerea
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cassius Chaerea » 28 pro 2011, 11:31

Kapka 01 píše:Tak kdyz to beres tak tak to asi ano, ale kolik je to sakra policek ta linie ? A existuje jakasi sance ze se vytlaci z uzemi nevim jaka je to sance ale uz sem to videl ze z asi po jedne hodine se obanci ztahnuly ale byl to naky bojovy uder a bylo jedno co bylo v obrane.
Jo to jsem taky zažil, no v takovém případě holt smůla :) . Tomu se říká moment, který ti prosral válku, pokud vím právě nepřátelský letecký útok velmi zvyšuje tuhle pravděpodobnost. V klasice není problém tu linii postavit, stačí na začátek pár továren na rozhýbání stavebního průmyslu a pak celou linii postavíš do dvou let. Na každý úsek po jedné posádkové divizi (4-5 pluků), to zadrží odpor minimálně 5ti násobné přesily po dobu několika dní a klasické armády jako rezervy na ohrožené úseky, nebo do protiútoku na oslabená křídla.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 3“