Projekt Polsko

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 3.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Projekt Polsko

Příspěvek od restore » 10 dub 2010, 14:32

Uz dlhsiu dobu som chcel zistit, ci je mozne v hoi3 ubranit Polsko, pripadne ako dlho. Tak som sa konecne odhodlal a idem na vec. Ako zastanca statickej obrany sa ju pokusim pouzit aj tu. Jednoznacne najvhodnejsia linia je vidiet na obrazku:

Obrázek

Su 3 moznosti ako postupovat pri obrane:
1) Postavit po celej dlzke frontu pevnosti
2) Vyrobit co najviac tankovych divizii a pouzit ich ako pevnosti s moznostou presunu
3) Dovybavit vsetky divizie AT alebo ART a nasledne pokracovat v ich vyrobe az do vycerpania MP
The End Justifies The Means

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Polsko

Příspěvek od restore » 10 dub 2010, 16:51

Zacal som cislom jedna, cize pevnosti. Polska armada mi dovoluje obsadit kazdu provinciu frontu presne dvoma diviziami, Danzig a Krakow maju po 3. Zostane 6 div na znicenie Konigsbergu, a 4 CAV + 2 INF na riesenie madarskej otazky. Na obrazku je vidiet pocet pevnosti na zaciatku vojny, plus dalsich 6 sa dokonci v priebehu niekolkych dni.

Obrázek

- Podarilo sa mi vyhlasit war Estonsku, vdaka comu som si uzival asi rok totalnej ekonomickej mobilizacie
- Madarsko sa nepripojilo k utoku na mna, takze 3 div posilnili juznu cast frontu a 3 sa uberaju na sever
- V oblasti Konigsbergu som nemal rozostavene divizie aby Nemecko neprisunulo posily, kedze ale vojna sa zacala uz v Maji, obsadili mi niekolko nechranenych provincii. Prave vdaka tomu sa podaril prienik na screenshote.
- Aj cez stratu niektorych dolezitych provincii, ekonomika je stabilna a dlhodobo udrzatelna.
- Zatial nebol podniknuty ani jeden utok na branenu liniu, takze neviem zhodnotit jej ucinnost

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 16 dub 2010, 14:10

Celkova situacia na fronte je viac ako pozitivna, Rumunsko poskytlo svoje jednotky pri obrane pevnosti. Tie sa medzicasom dostali na lvl 9 v najohrozenejsich provinciach. Francuzi za pomoci Britov viazu na Maginotovej linii obrovsky pocet nemeckych div, taktiez bol otvoreny front v Juhoslavii.

Obrázek

Presne po 2 rokoch od DoW nastala vhodna chvila na prechod do ofenzivy. Pocet nemeckych div v Polsku sa znizil o 50%

Obrázek

Postup sa podarilo udrzat a v niektorych provinciach bolo obklucenych a znicenych aj 6 divizii. Uz nic nestalo v ceste na Berlin.

Obrázek

Zaverecne dejstvo vychodneho frontu.

Obrázek

Zatial co velitelsky stab pripijal na uspech vychodneho frontu, armady Nemecka sa nepozorovane stiahli od francuzskych hranic s cielom oslobodit svoju vlast. Na tak nahlu odozvu nebol nikto pripraveny a minimalne 40 tisic muzov padlo do zajatia prakticky bez boja, pri ustupe. Pravdepodobne uplne prve pouzitie strategie Blitzkriegu v dejinach. Postup sa podarilo zastavit az na rieke Labe. Dovod je jednoduchy - vsetka polska armada je vpravo vrohu ako je vidiet na dobovej taktickej snimke.

Obrázek

Tymto sa im podarilo zastavit moj postup, alebo prinajmensom spomalit, no zacal sa masivny utok zo zapadu (alebo je to juh vtomto pripade). Smer vyvoja situacie sa uz nezmenil.

Obrázek

Nakoniec po dlhom a tazkom dobijani Kolinu sa Nemecko vzdalo Polsku. Vzhladom na povahu 'svetovej' vojny neboli jeho armady rozpustene, ale pripojene ku spojencom. Demokraticke mocnosti sa popravu obavaju utoku, tentoraz zlava. Prave prebieha reorganizacia armad a ich ocistovanie od nacistov.

Obrázek

Na zaver bu som dodal par poznamok:
- Proti cloveku (Nemecko) by strategia pevnosti samozrejme neuspela, a v pripade utoku po celej sirke frontu by padol do 7 dni. Taktiez ak by Madarsko vstupilo do vojny, asi by bol problem sa udrzat.
- Juhoslavia vstupila somnou do aliancie, nasledne sa pridala ku Axis. Po mojej ponuke ale vyhlasila vojnu Nemecku. Dosledok bol, ze nemecke armady sice branili svoje uzemie, ale neutocili na provincie Juhoslavie.
- Na vsetkych screenoch je vidiet vpliv patchu 1.4 , konkretne v kooperacii spojeneckych armad. Chystam sa vyhlasit vojnu Rusku a vychutnat si utok vsetkych spojencov vratane Nemecka na jednom fronte.

Aldeberan
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldeberan » 17 dub 2010, 00:31

bravóóó :clapping:
Na stráž! Podar sa náš boj
za Boha a národ svoj!

fish7534
Četař
Četař

Příspěvek od fish7534 » 08 črc 2010, 13:38

Hezky, měl jsem za to že ubránit Polsko je nemožné, ale tohle je síla :D Pokud to bylo bez módů atp tak klobouk dolu...

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 08 črc 2010, 15:05

fish7534 píše:Hezky, měl jsem za to že ubránit Polsko je nemožné, ale tohle je síla :D Pokud to bylo bez módů atp tak klobouk dolu...
V tom je ten problem. HoI3 bez modu je celkem scifi a nema to se skutecnou ww2 co do cineni. Zase na druhou stranu bez modu je sance se vyblbnout v politice a spionazi a udelat si takovou alternativni ww2.

Pokud si hodis nejakej mod, kterej ti spousti eventy tak jak jdou historicky za sebou, nemas s polskem sanci. Minimalne koncis ve chvily, kdy na tebe vlitne rus. Proti nemcum snad sance je, ale obavam se ze po urcite dobe te stejne nekde provali a pak je to v pyt... Pak jeste zalezi jak se predvedou frantici a anglani a jak ti odlehci

Co to takle zkusit v DD:ICE modu s vetsi historickou presnosti?

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 09 črc 2010, 15:41

Tieto mody sa snazia ist podla historie za kazdu cenu. Cize ked hram za 'predom odsudeny stat', tak v urcitej chvili mi dojde event ze som prestal existovat... Napr CSR
Rad to skusim za Polsko aj s modom ale nestane sa mi nieco podobne?

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 10 črc 2010, 05:30

CSR je jasne. V poslku koncis kdyz na tebe vlitne rus. Co takle jugoska? Malo provincii na hranicich a italove by se snad daly z albanie vytlacit. Jen aby nezlobily madari. Ale je pravda ze nemec bude v te dobe pekne rozjetej

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 10 črc 2010, 16:34

Rad skusim Polsko aj s rusom, okolie warsavy sa snad podari udrzat, rieka a tak... Ale rad by som vedel, rus na mna pojde hned od zaciatku, alebo kedy sa mu spusti event? Dobrovolne dow nespravi.

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 11 črc 2010, 07:40

restore píše:Rad skusim Polsko aj s rusom, okolie warsavy sa snad podari udrzat, rieka a tak... Ale rad by som vedel, rus na mna pojde hned od zaciatku, alebo kedy sa mu spusti event? Dobrovolne dow nespravi.
Nevim, ale mam dojem ze vzdycky zacaly postupovat rusove pozdeji nez nemci. Je tam nejaka prodleva, takze nejspis event.

fish7534
Četař
Četař

Příspěvek od fish7534 » 12 črc 2010, 14:32

Myslim že rusko čeká až němci obsadí Varšavu, alespoň to tomu vždy odpovídalo. Je to určitě event, protože Rusko nevyhlásí Polsku válku, ale prostě získá území, takže bych řekl že dokud má Polsko Varšavu (a možná Krakow), jsou před rusákama v bezpečí:-)

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 12 črc 2010, 14:47

fish7534 píše:Myslim že rusko čeká až němci obsadí Varšavu, alespoň to tomu vždy odpovídalo. Je to určitě event, protože Rusko nevyhlásí Polsku válku, ale prostě získá území, takže bych řekl že dokud má Polsko Varšavu (a možná Krakow), jsou před rusákama v bezpečí:-)
I v modu DD:ICE ? Ja v predchozich verzich tohodle modu videl jak rusove normalne utoci. Po padnuti polska vylezl event jestli ctit, nebo ne, Molotov-Ribbentrop Pact. Event na Molotov-Ribbentrop Pact spousi hlavne obsazeni Varasvy. No uvidime, ted jedu ICE a akorat utocim na polaky.

fish7534
Četař
Četař

Příspěvek od fish7534 » 13 črc 2010, 12:13

Inman píše:I v modu DD:ICE ? Ja v predchozich verzich tohodle modu videl jak rusove normalne utoci. Po padnuti polska vylezl event jestli ctit, nebo ne, Molotov-Ribbentrop Pact. Event na Molotov-Ribbentrop Pact spousi hlavne obsazeni Varasvy. No uvidime, ted jedu ICE a akorat utocim na polaky.
Ne, já sem měl na mysli klasický HoI3:SF 2.0 :) Mod DD:ICE jsem ještě nezkoušel, ale slyšel sem na něj chválu tak ho asi zkusim...

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 13 črc 2010, 16:51

Takze jsem hral za GERmany a rusaci na polaky nezautocily, hamba jim :x

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 11 srp 2010, 22:59

Vysiel novy patch a mna napadlo ze je to skvela chvila skusit zase raz Polsko. Tentoraz to bude podla planu 3. Polska armada disponuje 39 INF a asi 4 CAV diviziami, pricom vsetky INF som dovybavil ART. Po ekonomickej stranke sa to da odohrat iba jednym sposobom plus som este vyhlasil vojnu Estonsku.

Obrázek

A prave vtej chvili sa zrodil v generalnom stabe novy vylepseny plan - 3A: Preventivny utok. Kedze mnichov sa este nekonal, hranica s Nemeckom mala idealnu dlzku, pricom na jednu provinciu som mal 2 az 3 divizie a nemci iba 1 az 2. A tak v jeden (historicke pramene si nepametaju ktory) majovy den roku 1938 o 4:45 prepadli polski vojaci radiostanicu v Gliwiciach ako zamienku. Vskutocnosti to boli ale polski vojaci prezleceny v polskych uniformach a... no nic. Vojna mohla zacat.

Obrázek

Postup na zapad bol uspokojivy, smer Konigsberg ale uviazol v defenzive. Uz klasicky sa tam zacal straslivy masaker, pricom polska kavaleria zase raz dokazala, ze v obrane aj utoku je este stale o trochu lepsia ako HQ. Co sa uz nedalo povedat o jej stratach. Pri meste... na juznom konci zapadneho frontu... no jednoducho pri CSR sa skoro podarilo obklucit minimalne 8 nemeckych divizii, ale z obklucenia sa nakoniec prebili. AI pouzila zaujimavu taktiku zdrzovacich utokov, vdaka ktorym som nemohol prisunut posili a kotol bol prelomeny.

Obrázek

A tu je velmi zaujimavy prislub udalosti buducich.

Obrázek

Pri severnom pobrezi sa podarilo postupne obkluciit asi 5 divizii.

Obrázek

A nakoniec to je zhrnutie, dalej som sa zatial nedostal. Nemecko je vo vojne so spojencami, Holandskom, Danskom, Polskom, Madarskom a Talianskom.

Obrázek

Nakoniec par poznamok:
- Situaciu na obrazku hore som si musel ulozit, mohla by to byt zaujimava particka za Nemecko.
- Madarsko sa nepridalo do vojny dobrovolne, asi 5 minut multiplayeru to vyriesilo.
- Ako sa Italy pridala do tohto konfliktu naozaj netusim

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 12 srp 2010, 15:57

restore píše:Rad skusim Polsko aj s rusom, okolie warsavy sa snad podari udrzat, rieka a tak... Ale rad by som vedel, rus na mna pojde hned od zaciatku, alebo kedy sa mu spusti event? Dobrovolne dow nespravi.
Nahodil jsem novou verzi ICE:DD a to 2.1.4 s patchem 2.1.4.1 a k memu prekvapeni na Polsko vletl i Rus.

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 12 srp 2010, 17:21

Ja som netestoval bety a podobne takze som cakal na vysledok, existuje uz ICE na tento patch? 203 tusim. Aj ked asi bude dobre pockat este chvilu na nejaky hotfix...

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 13 srp 2010, 04:16

restore píše:Ja som netestoval bety a podobne takze som cakal na vysledok, existuje uz ICE na tento patch? 203 tusim. Aj ked asi bude dobre pockat este chvilu na nejaky hotfix...
Existuje, prave ta 2.1.4. Je to tady na forku. Ma se jednat o stabilni verzi. Celkem to slape, teda az na vyhru republikanu ve Spanalsku u jejich prestup ke spojencum. Takle budu muset vyklepnout jak Frantiky tak Spanaly.

restore
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od restore » 15 srp 2010, 20:04

Prave testujem ICE, u mna vyhrali nacionalisti... Skusam polsko podla planu cislo 1, cize pevnosti. Musim povedat, ze vojna sa zacala na den presne a dokonca sa zapojilo aj Slovensko (co sa mi este nikdy nestalo) - celkom pruser kedze tam az pevnosti nesiahaju. Na druhu stranu...
Este nikdy som nedostal od nemcov - ako sa to len... pravo prechadzat armadou po ich uzemi. Taktiez sa mi podarilo povolat na pomoc Madarsko, Litvu a Lotyssko, to by ich malo nachvilku zdrzat nez mi vtrhnu do krajiny juznou stranou. Juhoslavia sa pripoji (dufam) za 3 dni tiez a zachrani madarov, uz im to moc nejde. A Nakoniec dufam, ze Rumunsko zmeni nazor na alianciu a zachrani vsetkych... Jednoznacne este je co prilievat do ohna nez dojde na mna. A ani Rusko nemusi utocit. Je 22.9. - mam pocit, ze mali utocit 17teho.

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 3“