Pár obrázků za Německo.

Reporty z multiplayer her hráčů po Hamachi pro Hearts of Iron 3.

Moderátoři: Vals, gameart

jean2005
Kapitán
Kapitán

Re: Pár obrázků za Německo.

Příspěvek od jean2005 » 07 zář 2009, 05:39

Heimdall:
to je dle názoru, i když je pravda, že jsou podobně nedořešené, jako většina dalších věcí tady. Já zase pozdější scénáře ze zásady nehraju a "dělat pro ně techy"? No já nevím, ale většinou (teda jmenovitě za Německo) mám spíš opačný problém: co mám, sakra, ještě vůbec zkoumat?

No a největší výhoda ART a dalších podobných brigád byla přece v tom, že měly nulový "combat width" (nevím jak v 1.2 patchi, bude to asi stejné) při účinnosti cca stejné, jako normal INF atd brigáda. To pak umožnilo nacpat do jednoho útoku mnohem větší palebnou sílu najednou.
Když mám přesilu, jako třeba v tom Polsku, tak je to asi jedno, ale proti rovnocennému protivníkovi to může být podstatná výhoda. Nedáme MP? :D
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall » 07 zář 2009, 10:00

To já zas čim pozdější scénář, tim ho mám radši, protože preferuju, když se ta válka blíží realitě a logicky pozdější scénáře tomu líp odpovídaj, 36ka bejvá většinou naprostá fantasy. Ale nechápu tohle u Paradoxu. Nějdřív daj do hry určitý typy jednotek a potom ve scénářích velká část z nich na začátku vůbec není? :?

Radek von Nacht
Podporučík
Podporučík

Příspěvek od Radek von Nacht » 11 zář 2009, 13:54

tak ja bych zas uprednostnil scenar uz od začatku 30 let.... dle meho bych se mohl i lepe připravit a spravoval své imperium ale to jsem spise v hře Victoria :D
"Ten, kdo bojuje s netvory, by si měl dát sám pozor, aby se netvorem nestal"

- Fridrich Nietze

Obrázek
Obrázek

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 11 zář 2009, 17:00

No, pokud by ten scénář byl aspoň trochu realistický, t.j. včetně krize a podobných záležitostí, tak snad radši ani ne. Ne že by scénář 36 byl vrchol reality, ale jde to, celkem... Další věc je to, že se hra i přes patch s dobou hraní stejně postupně zpomaluje, takže by to třeba v roce 40 už mohlo být nehratelné.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 23 bře 2011, 07:51

Cassius Chaerea píše:No, protože pozemní armády řídím manuálně. To jest letectvo které máš přiřazené ke skupině armád ti lítá automaticky, jen když skupině armád zadáš nějakej ten cíl (tedy když necháš pozemní armádu bojovat automaticky). Jenže já automatice u pozemní armády nevěřím a věřím ve svého vojenského génia :D , tak si i to letectvo musím řídit sám, ať už je pod OKL či pod skupinou armád C.
Je to trochu starý post, ale čirou náhodou jsem na něj narazil a zrovna se mi to hodí do kontextu :D .
Já jsem se totiž konečně rozhodl otestovat tu "automatiku" a k mému překvapení to docela funguje. Jen je potřeba pohlídat si pár drobností:
1) pozemní jednotky:
fungují dobře, AI má jen tendenci hlídat některé (dle jeho logiky zajímavé) provincie naprosto nepřiměřenými silami, takže třeba nechává uprostřed Německa nejsilnější ARM divize.
Řešení: vyrábím strážní minidivize (2xINF) a dávám je na bodované provincie, přístavy atd., ale nepřiřazuji je k velitelství. AI si těch provincií pak nevšímá a i když tam jednotky už jsou, stáhne je na lepší místo.

2) letectvo:
je asi nutné přiřadit přímo k "Theatre" HQ, ale pak funguje téměř bez výhrad. Jen když má to velitelství příliš mnoho stíhaček, má tendenci poslat do jedné bitvy třeba 20 perutí a navíc používá stíhačky (měl jsem jenom INT) prakticky jen nad svým územím a nechrání bombardéry a neřeší vzdušnou nadvládu.
Řešení: pro západní ofenzívu (Benelux a Francie) jsem nechal u velitelství všechny bombardéry (kromě NAV a CAG; CAGy stejně přidělit nejdou), ale stíhaček jen asi 3 stacky po 4 INT, zbytek jsem si ovládal sám.
Pozemní podporu pak zvládal AI úplně v pohodě, ochranu vlastního území i jednotek celkem taky a já jen honil spojenecké stíhačky a lodě.

3) lodě:
tak tady je to IMO úplná pohroma, aspoň za Německo. Sám jsem v pohodě decimoval RN poměrem 6:1 na lodě a asi tak 50:1 v tonáži (válečných lodí), nepočítaje lodě potopené letectvem, ale když jsem zkusil lodě přidělit AI, přišel bych o ně během pár měsíců:
vytváří podivné a navíc mrňavé flotily (třeba 3 capital ships bez krycích screen lodí a skoro všechny CL a DD nechá jednotlivě bez flotil) a posílá je úplně nesmyslně do bojů po jedné.
Řešení: IMO jediné (možná s vyjímkou hry za USA); lodě prostě ovládat ručně.

S tímhle experimentováním dokázal AI při vyhlášení války Polsku 1.8.1939 do konce roku 1939 porazit Benelux i Francii a ještě zahnat Anglány ve Španělsku do moře.
Invazi do Angli jsem ale radši začal "ručně".

Odpovědět

Zpět na „Reporty z Hearts of Iron 3“