Stránka 1 z 1

Druhá Španělská republika

Napsal: 11 pro 2020, 06:57
od Schulmi
Na začátku roku 1936 se Španělsko topí v krizi. Ekonomické, sociální i politické. Z kdysi mocné koloniální říše přežily už jen fragmenty. Druhá španělská republika bojuje o svůj holý krk. Společnost se prakticky polarizovala do dvou naprosto odlišných táborů. Jeden tíhne ke krajní pravici a vzorům, jakými jsou nacistické Německo a fašistická Itálie. Druhý vzhlíží k Sovětskému svazu. Předčasné únorové volby končí vítězstvím levicové Lidové fronty. Přesto stávky a nepokoje neustávají. Mým úkolem, jakožto vrchního velitele ozbrojených sil, je chránit legitimně zvolenou vládu a principy demokratického zřízení.


Obrázek


Black Ice 10.33
Obtížnost normální
povolené invaze
povolené osobnosti

Cíle hry:
-porážka pučistů
-budování armády, letectva i námořnictva
-vybudování pyrenejského valu - opevnění na hranici s Francií
-boj proti nacistickému Německu a jeho nohsledům
-boj proti dalšímu podporovateli pučistů - Portugalsku
-obnova koloniálního panství

----------------------------------------------------------------------------------------*Stranou domácích problémů stojí habešský konflikt. Italové si brousí zuby na obrovský kus země afrického rohu. Formujeme skupinu dobrovolníků a pozorovatelů, jenž vysíláme do Etiopie.

*V cádizských docích kotví notně poškozený nosič hydroplánů Dedalo. Po krátké úvaze, vzhledem ke zhoršující se situaci, se rozhodneme jej opravit a opětovně zařadit do služby. Zároveň dokončujeme dva těžké křižníky – Canaria a Baleares.

*Situace ve Španělsku se neustále zhoršuje. Proto stahujeme veškeré jednotky do madridských kasáren. Odtud jsou pak vysílány do jednotlivých bouřících okresů.

*Napětí je více než hmatatelné. Kolují zkazky o pučistech v nejvyšších armádních kruzích. I pro to vyrábíme mnoho podpůrných zbraní o jejichž uskladnění nemá nikdo tušení. Nedá se věřit žádné divizi, žádnému veliteli.

*JE TO TU! Nacionalisté pod vedením generála Francisca Franca a dalších ovládají africké državy. Po celém Pyrenejském poloostrově se formují bojůvky. Občanská válka, ke které jsme nezadržitelně spěli, právě začala!Obrázek

Obrázek

Obrázek[/center]

Re: Druhá Španělská republika

Napsal: 15 pro 2020, 06:38
od Schulmi
Část I. občanská válka

--------------------------------------------------


Na sklonku létá přichází pomoc od sovětů. Prostřednictvím pařížské kanceláře Kominterny jsou na španělskou frontu vrženi interbrigadisté z celého světa. Několik letadel dostáváme ze SSSR darem, za většinu však musíme těžce zaplatit španělským zlatým pokladem.
Obrázek

Materiální pomoc poskytuje i bývalá španělská kolonie Mexiko
Obrázek

Frankistická milice v Cartageně zatím odolává náporu republikánských sil.
Obrázek

Daleko tíživější je situace v okolí Sevilly. Přístav Cádiz je plně v moci nacionalistů. Snažíme se je držet neustále pod útokem. Největší hrozbou je jejich spojení s Portugalskem, jenž poskytuje pučistům volný pohyb jednotek. Pokud by mohli frankisté přesouvat jednotky ze severu na jih znamenalo by to jejich velkou výhodu.
Obrázek

Provincie na pobřeží Biskajského zálivu (prozatím) zcela opouštíme. Na jejich bránění nemáme dost divizí. Loajální partyzány přesuneme lodí ze Santanderu do republikánských přístavů. Malé partizánské oddíly mám v plánu spojit s milicionáři, kde díky jejich průraznosti budou sloužit jako "levné Comandos".
Severní frontová linie se nám již podařila stabilizovat. Na mnoha místech jsme dokonce postoupili. Avšak trápí nás velká vzdušná převaha pučistů. Ani sovětské stroje I-15 a I-16 nedokáží čelit VJ/88 vybavené nejnovějšími stíhači Bf-109 D.
Obrázek

Konečně! Sevilla i Cádiz jsou zpátky v rukou republiky. Jakmile divize z cádizského bojiště dorazí na severní frontu zahájíme ofenzívu.
Obrázek

Severní fronta se již dost posunula k pučistické porážce. Velké problémy nám však činí Panzerabteilung Drohne operující v okolí Pamplony.
Obrázek

Rychlý postup vládních sil pokračuje. Pučisté jsou demoralizovaní a tak pouze ustupují.
Obrázek

V občanské válce si nemůžete být jisti loajalitou žádné jednotky. V počátku války nám sběhla velká část námořnictva i nějaké pěší divize. Tentokráte si však bývalí frankisté, vzhledem k průběhu, chtějí udržet hlavu na krku.
Obrázek

Momentálně největším problémem je bouřící obyvatelstvo v týlu. Frontová linie zdárně postupuje, brzy bude osvobozené celé Baskicko a Kantanábrie.
Obrázek

Posledním útočištěm nacionalistů v Evropě je La Coruňa. Avšak i ta brzy padne. Italové i Němci ve spěchu opouští Iberský poloostrov. Nyní má naše letectvo naprosto volnou oblohu.
Obrázek

Poslední part občanské války. Zbytky loajálních frankistů se uchýlili k obraně španělských držav na pobřeží Afriky. V půlce září je konečně dobojováno. Povstání potlačeno a Španělsko znovu sjednoceno! Jaká jej však čeká budoucnost?
Obrázek

Re: Druhá Španělská republika

Napsal: 25 led 2021, 12:38
od Atlantis
Začátek dobrý. Jsem zvědav co se bude dít dál :)

Mimochodem republikánské zřízení a obnova koloniálního pnství jdou ideově tak trochu proti sobě (i když takové Maroko...), otázka tedy je, zda bude republika alá Československo či SSSR :lenin: