Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 20 úno 2018, 18:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1098 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rady pro úplné začátečníky.
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2013, 16:05 
Poloslepý troll
Poloslepý troll

k tomu abys ale moch mit their finest hour tak nejdriv musis nainstalvoat semperfi a pak for the motherland

PříspěvekNapsal: 12 črc 2013, 17:50 
Major
Major

MONT10 píše:
Tak o atomovku ani nejde. Jde mi třeba letadlovky. Chtěl bych aby třeba něměcko mělo letadlovky a byla náká legrace i na moři. Ale stím jakou má německo dobu budování to prstě nejde. Tak bych např jim ubral dobu budování na nákou kratší dobu. Třeba na rok a nebo tak :-)

Ještě jednou k tomu:
zkusil jsem zase jednou Němce na normal obtížnost s tím, že se nebudu vyloďovat v Anglii, dokud nedostanu Rusko a i potom se rozmyslím.
Všechno v pohodě, operace Lvoun byla nakonec provedena hlavně proto, že mi (snad prvně v životě) došly RARE materiály a potřeboval jsem trochu odlehčit Japoncům.

Teď mám 31.12.1942 a vesele bojuju v USA a Kanadě a co se letadlovek týče, mám 8 CV a 2 CVL + dalších pár ve výstavbě.

A legrace na moři: zatím potopeno asi 12 BB, 3 BC, 13 CV a 9 CVL, menší nemá cenu počítat, těch je opravdu spousta.
Moje celkové ztráty na moři: 2 CL, 2 DD, 2 SS a jeden transport.

PříspěvekNapsal: 13 črc 2013, 18:51 
Rotný
Rotný

Akú správnu strategiu použit na vyradenie US.Navy a Kralovske lodstvo bez velkých strát ?

PříspěvekNapsal: 13 črc 2013, 20:02 
Major
Major

Já můžu napsat můj postup. Jestli je správný nevím, ale funguje na 100%.

1) vykašlu se na bitevky apod.

2) od začátku vymýšlím techy pro letadlovky, Němci mají výzkumu dost

3) když se dostanu na úroveň 2, začnu stavět 2 CVL a co nejdřív po nich 2 CV (po dostavění CVL vyskočí practical skill a CV jsou pak hotové mnohem rychleji)

4) trochu mimo, ale důležité: mám nastavenou politiku na "volunteer army", "consumer product" a "minimal training" - to zrychlí produkci (hlavně teda pozemních jednotek) a přidá trochu IC

5) ke každé letadlovce stavím minimálně 2x tolik CAGů (pak je můžu operativně střídat a lodě nemusí do přístavu)

Do podzima 39 mám pravidelně 2 lehké a většinou i 2 normál letadlovky, do jara 40 normál 4, lehké už dál nestavím.

Potom je to už jen o hlídání
- musím si hlídat, kdy jsem ve výhodě
- zbytečně neútočit na přesilu
- z nevýhodné situace co nejrychleji utéct
- naopak když jsem ve výhodě, pronásledovat utíkajícího nepřítele (někdy je to otrava, furt dokola z jedné provincie do druhé a zpět, ale jenom tak se nakonec povede lodě potopit, hlavně ze začátku)
- později dělám svazy 2-4 CV a doprovod 2-4 CL a 2-4 DD a nechám je operovat dost blízko sebe a když se jeden dostane do bitvy, pošlu mu ostatní na pomoc
- postih za nahromadění je pro CAGy nějak podstatně nižší, takže jich může být v jedné bitvě mraky a nevadí to
- průšvih je, když se do bitvy začnou míchat vlastní letadla z pevniny

- letectvo a námořnictvo je v téhle hře totálně doje*ané, takže můžeš čekat třeba situace, kdy ti budou při bombardování dávat postih přes -10000% (fakt nekecám) neexistující jednotky (tím myslím nepřátelské CAGy se str/org 0/0) - funguje to tak, že třeba tři plné letky INT stíhaček ti dají postih cca -10 až -20% a CAGy čím jsou slabší, tím paradoxně ubírají víc. Stejně tak ti budou letky 0/0 bombardovat lodě stejně účinně, jako by byly 100/100

Tohle taktikou hraju furt a teď třeba (pokračování minulého postu) mám v půlce roku 43 potopených velkých lodí: 19 BB, 3 BC, 14 CV a 9 CVL

A na konec: na normal je to brnakčka, na hard už je průšvih s postihem při boji a letectvo i lodě jsou ještě víc o nervy....

PříspěvekNapsal: 15 črc 2013, 13:24 
Poloslepý troll
Poloslepý troll

na normal vetsinou se o lodstvo ani nestaram na hard uz to chce... vetsinou hraju mod kde stavim miny a ponorky a k tomu nad vodou litaj letadla... kdyz ja chci delat invazi tak si ulozim hru a vetsinou doufam ze me nic nezastavi kdyz nahodou nakou flotilu potkam hned utikam nikdy na prvni invazi nenaplnim celou transportni flotilu a vzdycky s transportama se plavej doprovodny lode (vse co je k dispozici a prebejva) a tak kdyz mi par lodi potopi nevadi... pripadne vyuziju paragany a obsadim nakou pobrezni provincii nejcastejc sem delal invazi do norska anglie a afriky ... kdyz dela invazi nepritel tak ji nikdy nebranim se vylodit kvuli expum a pak ty divize hezky zazenu zpatky do more..

jinak se o lodstvo nestaram popravde moc nevim jak

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 00:08 
Rotný
Rotný

Michgod píše:
na normal vetsinou se o lodstvo ani nestaram na hard uz to chce... vetsinou hraju mod kde stavim miny a ponorky a k tomu nad vodou litaj letadla... kdyz ja chci delat invazi tak si ulozim hru a vetsinou doufam ze me nic nezastavi kdyz nahodou nakou flotilu potkam hned utikam nikdy na prvni invazi nenaplnim celou transportni flotilu a vzdycky s transportama se plavej doprovodny lode (vse co je k dispozici a prebejva) a tak kdyz mi par lodi potopi nevadi... pripadne vyuziju paragany a obsadim nakou pobrezni provincii nejcastejc sem delal invazi do norska anglie a afriky ... kdyz dela invazi nepritel tak ji nikdy nebranim se vylodit kvuli expum a pak ty divize hezky zazenu zpatky do more..

jinak se o lodstvo nestaram popravde moc nevim jak

Za nemecko,ma dost štvalo v 1940 ked som obsadil Norsko po dobytí VP,(neobsadil som prístavy ktore nemali VP) a vkuse sa mi tam vylodovali početne francúzke a anglické vojská,no tak som musel presunut jednotky umiestné na Holandských hraniciach,spojencov som nakoniec zničil ale začal som zároven Fall Gelb a na to som nemal už dost síl.
Potom som dal load,na Norsko som nezaútocil ale spojenci sa predsa vylodili tentokrát v Nemecku v Emdene,prístav chranila mála posádka,potom čo jej došla organizácia (posádka prístav bránila statočne a celkom dlhú dobu) som tam poslal zhruba 15 divizii,v prístave bolo zhruba 20 spojeneckých divizii na mesto som zaútočil a bol to masaker pre spojencov potom si už rozmyseli podobne akcie :twisted:

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 08:03 
Major
Major

Jo, po těch letech, co je ta hra tady bych taky čekal lepší AI:

Angláni se mi taky vždy zkouší vylodit ještě v zimě 39/40, naposledy to bylo asi 15-20 divizí (kde to vůbec berou) v Emdenu a Wilhelmshafenu.

Kvůli tomu taky většinou obsazuju Norsko až po dobytí Anglie.

Teď zkouším svou historicky první hru za Francii a udělali (Angláni) to vylodění taky - zbytečná a stupidní ztráta jednotek, kdyby chvilku počkali, docela by se hodily v Holadsku a Belgii.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 10:55 
Rotný
Rotný

jean2005 píše:
Jo, po těch letech, co je ta hra tady bych taky čekal lepší AI:

Angláni se mi taky vždy zkouší vylodit ještě v zimě 39/40, naposledy to bylo asi 15-20 divizí (kde to vůbec berou) v Emdenu a Wilhelmshafenu.

Kvůli tomu taky většinou obsazuju Norsko až po dobytí Anglie.

Teď zkouším svou historicky první hru za Francii a udělali (Angláni) to vylodění taky - zbytečná a stupidní ztráta jednotek, kdyby chvilku počkali, docela by se hodily v Holadsku a Belgii.

Británia ma velký manpower s kolonii takže to tak nevadí,ale tiež by to mohli nasadit proti talianom v afrike,vždy sa dostanu až k suezu skrz blbe AI.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 11:03 
Rotný
Rotný

Podarilo sa niekomu z vás dobyť Francúzko v rovnakom čase ako Nemci v reáli ?
Mne sa vždycky páčí,ked mažinotovu líniu obklúčim paraganmi,potom dorazia panzery a je to masaker....samozrejme francuzov :D

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 12:18 
Major
Major

Nevím, asi mi to trvá déle, ale do jara 40 bývá ve Francii hotovo. Útok začínám tak v listopadu, na hard možná v prosinci klasickou trasou Holandsko - Belgie.
Lucembursko vynechávám - zdá se mi totiž, že AI Francie s tím má nějaký problém, zatímco když do Lux jdu, je to hrozný masakr.
Většinou projdu bez problémů skrz Maginotku (protože používám AI control armád a AI na pevnosti útočí jak idiot), paragány nepoužívám. ale letectva mívám hromady.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 13:23 
Rotný
Rotný

Ja utočím tak 10.mája ako v reáli,klasickou cestou Benelux,občas aj cez Švajčiarsko...sranda ked francúzi pošlu do Švajčiarska jednotky ktore mali na hraniciach s talianskom, všetky jednotky dajú švajčiarom ako expedičné,dobyjem VP body (Bern a Zurich) a potom im celá armáda kapituluje a ja postupujem bez odporu k Parížu a k stredozemnému moru.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 15:18 
Major
Major

No jo, ale já jsem netrpělivý dědek a do jara mě nebaví čekat.
Další důvod je pak i to, že v létě 40 musím ještě stihnout UK, Gibraltar (někdy včetně Španělska) a Skandinávii. To sice není normálně na moc dlouho, ale protože po úvodním vylodění opět předávám kontrolu AI, alespoň ta Británie se protáhne.
Ale teď jsem začal novou hru a snad to vydržím a vylodění do UK nebude. Aspoň dokud mě totálně nena*ere ten -20% postih při boji u letectva, co je u hard obtížnosti.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 15:40 
Rotný
Rotný

Ja na UK idem az po pade ZSSR,neak 1944,gibraltar a spanielsko dobyjem vzdycky po pade Francuzka + cely balkan

PříspěvekNapsal: 16 črc 2013, 17:11 
Major
Major

Tak přesně tohle jsem chtěl zkusit minule. Dal jsem si po dlouhé době normal obtížnost s tím, že se budu bránit na Atlantickém valu a užiju si leteckou válku.

Akorát SSSR padnul asi v lednu-únoru 42 a hned v zápětí mi došly "rare materials" a produkce spadla na asi 110 (nějak jsem to přehnal s továrnama a asi nejen já, rare nebyly vůbec nikde). Tak jsem si pro trochu (asi 8000) dojel do Londýna a následně do Washingtonu (asi 20k) a Kanady. A někde v půlce roku 43 a v půlce USA mě to přestalo bavit.

No a dnes jsem začal to samé na hard.

Jo a balkán - zatím jsem vždy dostal Rumunsko i Jugoslávii do Osy bez boje a Řecko dobyje v pohodě Itálie, ale teď asi zkusím malý útok na jih, ať se Wehrmacht nenudí. Španělsko je kupodivu nacionalistické, tak to zase zkusím diplomaticky (zůstanou jim nějaké jednotky a já ušetřím...).

PříspěvekNapsal: 17 črc 2013, 13:28 
Rotný
Rotný

Tak 5.6 som bol v Páríži + som dobyl maginotovu líniu,obklúčil paragánmi + panzermi a zničíl.
A v auguste som bol vo Francúzku hotový,hral som Dies Irae (FTM) a odmietol som Vichy tak som musel dobyt celé francúzko.
Mám tam hodne eventov z BLACK ICE,a lepšiu AI diplomacii,stane sa mi občas že v Kominterne alebo Spojencoch je polka Europy.
Na ZSSR útočíš ako ? Ja budujem hlavne pechotu,zloženie 3x infantry 1x artillery 1x anti-tank
panzerov mam asi 15 divizii 8 lahkých a 7 stedných

PříspěvekNapsal: 17 črc 2013, 20:14 
Major
Major

Já hraju čistý FTM bez modů.
Co se armády týče, tak stavím asi tohle:
pěchotu (divize 2 INF + 2 TD nebo 2 INF + ART + ENG)
strážní divize (GAR + MP vnitrozemí nebo kde nehrozí vylodění a 2 H-ARM + AA + ENG pro obranu přístavů, pokud teda neplánuju operaci Sealion)
tanky: (3 ARM + ENG, později 3 ARM + SP-ART + ENG)
a hlavně mraky letectva: 3x IntF, 2x CAS, 2x TAC nebo Ftr + 2x Tac a hodně CAG (teď mám březen 40 a mám zatím 17 IntF, 2 CAS, 12 TAC a 14 CAG a to je na moje poměry hodně slabé letectvo)

No a útok na SSSR? Asi jako všechny moje války mimo počáteční fáze invazí:
Prostě zadám Theatre HQ nejdřív "prepare stace", divize se samy natahají k hranicím a když je čas, tak vyhlásím válku a přepnu na "atacking stance".
AI teda bojuje dost hrozně (zcela pravidelně posílá pěchotu do rovin a tanky do lesů, bažin a zejména měst, nejlépe přes řeku a proti minimálně pětinásobné přesile), ale nakonec vždycky vyhraju, pravděpodobně díky vzdušné dominanci (když má moje AI 5x víc letadel, než protivník, tak i vyhrává, akorát je občas problém třeba s provincií Dover - tam nechává úplně vždycky zmasakrovat půlku Luftwaffe) a všeobecné převaze.

Jak dopadla Francie napíšu později, momentálně mám mraky Anglánů v Norsku.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2013, 20:34 
Major
Major

majo213 píše:
Podarilo sa niekomu z vás dobyť Francúzko v rovnakom čase ako Nemci v reáli ?
Mne sa vždycky páčí,ked mažinotovu líniu obklúčim paraganmi,potom dorazia panzery a je to masaker....samozrejme francuzov :D

Tak na Belgii jsem zaútočil 11.5. a 22.6. (dle Wiki konec bitvy o Francii) mám victory progress 84,9%.
Je to na hard obtížnost s AI controll armád i letectva (blitzing stance) a bez paragánů. Naopak mi Angláni udělali překvapivý výsadek v okolí Kielu a to mojí AI trochu rozhodilo, ale zase to UK stálo kromě pár divizí asi 40 lodí :D .
Předtím přišli asi o 30 divizí v Norsku, kde to sakra berou?
V Norsku byla taky mega epic námořní bitva (přesněji asi 20 bitev po sobě, námořní válka je tady totálně nerealistická), páč měli v přístavu 80 lodí v různém stádiu poškození po předchozích bojích a všechno to opakovaně posílali na mých asi 15 (2 CV, 2 CVL a doprovod).
Mám to uložené před začátkem operace a při předchozím pokusu (AI na atacking, neútočil jsem na Lux) jsem byl v Paříži ještě o 4 dny dřív.
Tipuju, že kdybych trochu zanedbal lodě a udělal pár paragánů a s nima zkusil něco jako "Eben Emael", dalo by se to možná stihnout i na hard obtížnost.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2013, 21:53 
Rotný
Rotný

Staci nepoužívať AI control armád,ja som fráncuzov obklúčil v Bruseli neak 20-25 divizi spolu s belgickými.
AI zle rozposieláva jednotky.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2013, 07:46 
Major
Major

Já vím, ale:
zaprvé mě nebaví furt hlídat 300 divizí a každou hodinu úkolovat 75 letadel, to je pak jen bitva o Francii na týden a dvě proklikané myši
zadruhé nemám věršinou čas sedět u PC, takže prostě zadám úkol a občas přijdu to zkontrolovat (a pak se třeba divím, kde se mi Spojenci zase vylodili)

PříspěvekNapsal: 19 črc 2013, 10:43 
Poloslepý troll
Poloslepý troll

jj kdyz to nechas na ai tak za tu dobu co si das jednu hru manualne stihnes mnoho her s ai.. nejhorsi je priprava spravny struktury aby se to dalo ovladat a ai to zvladala. Pak uz vsechno bezi jako po masle. To zmateny preposilani jednotek se da vyresit jednoduse nezapinat ai na vyssim velitelstvi ale na strednim ci nizsim velitelstvi... ja vetsinou delam podobny armadni skupiny s dvema az trema armadama po trech az ctyrech divizich s trema a z ctyrma sbory(doufam ze sem si nesplet nazvy ted) pripojim knim letectvo a oznacim jim dve az sest provincii zalezi na situaci a ukolech... vsechno funguje bez problemu jen obcas ta ai zapomina na letectvo a to pak sedi na letistich kdesy a ani se nezvedne

ai se da jeste korigovat upravou theatru

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1098 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina