Rady pro úplné začátečníky.

Zde máte možnost se informovat o všech aspektech Hearts of Iron 3 v Single Playeru. Pokud hledáte informace k módům, multiplayeru či si chcete přečíst některý z reportů pokračujte do vnořených subfór.

Moderátoři: Vals, gameart

Odpovědět
drek
Svobodník
Svobodník

Re: Rady pro úplné začátečníky.

Příspěvek od drek » 15 úno 2011, 15:10

Zdravim, v hre som zatial novacik, a aj ked zakladom rozumiem tak stale su nejake veci, ktore mi niesu uplne jasne.
Napriklad naco sluzia radary a raketove zakladne?
A ci je nejaka sanca obratit priebeh vojny v prospech Nemcov v poslednych scenaroch?

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 15 úno 2011, 15:57

drek píše:Zdravim, v hre som zatial novacik, a aj ked zakladom rozumiem tak stale su nejake veci, ktore mi niesu uplne jasne.
A ci je nejaka sanca obratit priebeh vojny v prospech Nemcov v poslednych scenaroch?
Ahoj Dreku,
radary by měli pomáhat při útocích nepřátelských letadel dle mého. Já je nestavím :D . A raketová základna je nutná pro výzkum technologie raket :wink:
A k tej poslední věci, určitě je. Teda já tomu věřím. Ale popravdě, hraju jen scénář 1936. Nebaví mě naskakovat již do rozjetého :)

drek
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od drek » 15 úno 2011, 17:00

:) ja mam tiez radsej prve scenare, kde je viac moznosti. No rad by som si zahral aj ten posledny scenar za Nemcov, ale ta situacia sa mi zda beznadejna. :(

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 15 úno 2011, 17:06

drek píše::) ja mam tiez radsej prve scenare, kde je viac moznosti. No rad by som si zahral aj ten posledny scenar za Nemcov, ale ta situacia sa mi zda beznadejna. :(
No myslím si, že západ se dá zachránit a je pak vyhnat, ale jak s východem? Těžko říct. Možná stáhnout na nějakou ideální obrannou pozici a naházet všechny defenzivní generály :D. Ani nevím jak jsou němci na tom s manpower, jestli maj fakt málo, tak bych zkusil zrušit letectvo či námořnictvo (krom ponorek, samosebou) :D

gameart
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od gameart » 15 úno 2011, 18:00

drek píše:Zdravim, v hre som zatial novacik, a aj ked zakladom rozumiem tak stale su nejake veci, ktore mi niesu uplne jasne.
radary = fantasticka vec.Maji schopnost zobrazit i pozemni jednotky!, kdyz das lvl10 tak az nechutne daleko.Jinak pridavaji nejaky obrany bonus na policko na kterem se potkaji tvoje stihacky s nepratelskymi (cim vyssi level tim vyssi bonus).Upresnim - to policko na kterem je radar + sousedni policka
raketove zakladny - mno mimo toho ze ti umozni vyzkum proudovych motoru a raket, tak cim vic jich na jednom policku postavis, tim rychlejsi je potom vyzkum.Jiny vyznam nemaji.Pokud chces jen kvuli odemknuti technologii a stavbe raket, tak ti staci jedna.
posledni scenare - ano daji se vyhrat

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 15 úno 2011, 18:40

funguje to s radary stejně i ve dvojce?
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 15 úno 2011, 19:25

Gameheart

S tou pěchotou jsem si to myslel, ale nechtěl jsem mystifikovat cokoliv neověřeného. Takže díky za potvrzení domněnky ;-)

michal.prazak
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od michal.prazak » 16 úno 2011, 13:25

Ve výzkumu raketového dělostřelectva jsem v popisku našel, že vylepšuje brigády R Děl a brigády SH R Děl. Jedná se o počeštěný SimperFi. Jelikož SH Děl brigády je označení pro samohybná děla, odvozuji, že SH R Děl budou samohybné raketomety, ale s touto jednotkou jsem se nesetkal. Zajímalo by mě zda se jedná u bug na mojí verzi, že mi po vyzkoumání technologie nejdou vyrábět. Setkal jste se někdo ve hře s možností budovat samohybné raketomety? Případně by mě zajímalo, kterých jednotek se tedy výzkum vylepšení raketového dělostřelectva týká.

jean2005
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od jean2005 » 16 úno 2011, 14:25

michal.prazak píše:Ve výzkumu raketového dělostřelectva jsem v popisku našel, že vylepšuje brigády R Děl a brigády SH R Děl. Jedná se o počeštěný SimperFi. Jelikož SH Děl brigády je označení pro samohybná děla, odvozuji, že SH R Děl budou samohybné raketomety, ale s touto jednotkou jsem se nesetkal. Zajímalo by mě zda se jedná u bug na mojí verzi, že mi po vyzkoumání technologie nejdou vyrábět. Setkal jste se někdo ve hře s možností budovat samohybné raketomety? Případně by mě zajímalo, kterých jednotek se tedy výzkum vylepšení raketového dělostřelectva týká.
Na samohybné raketomety potřebuješ vyzkoumat taky jednu pozemní doktrínu, nepamatuju si přesně kterou, ale je tuším v "mobility" sekci úplně na pravé straně.
"Základní podmínkou dobrého života v obci jest vláda zákonů, nikoli lidí." Aristoteles
"Právo zperverznělo." Frédéric Bastiat

Johnn
Četař
Četař

Příspěvek od Johnn » 20 úno 2011, 13:15

Zdravím, potřeboval bych poradit. Hraju za Británii a zrovna už bude končit rok 1941 Italové spolu s Bulhary v roce 1940 dobyli a anktovaly Řecko nyní jsem se svými divizemi vylodil Řecku (a celé ho obsadil) a doufal jsem že ho společně s Albanii osvobodim, ale misto toho akorat okupuju italské území a nevím jak Řecko a Albánii osvobodit, když už jsou anektované. HoI 3 sice už hraju dlouho, ale většinou hraju za Německo a podobné státy kde moc státy neosvobozuji :D

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 22 úno 2011, 14:44

ted si uplne nejsem jistej ale v diplomacii nebo politice to je

Johnn
Četař
Četař

Příspěvek od Johnn » 25 úno 2011, 13:20

V diplomacii to právě není protože ten stát není v exilu, ale je přímo začleněn do jiného a v politice to také není.

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 27 úno 2011, 13:27

Zdravím, další otázečka.
Mám jeden problém a chtěl bych vědět, jestli se dá vyřešit. Při každé nové hře se automaticky přidělí lídři. Jde to udělat tak, aby se tomu tak nedělo? Nebaví mě pak projíždět všechny divize a nahrazovat si to dle své potřeby. Předem děkuju.

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 27 úno 2011, 13:53

musel by sis je sám nastavit v souborech, jinak to nejde
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 27 úno 2011, 14:17

martas3F píše:musel by sis je sám nastavit v souborech, jinak to nejde
Jo jo, to vím. Jen nevím kde přesně je zrovna tohleto. :D

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 27 úno 2011, 14:22

mělo by to být v scenario/1936 kupříkladu, trojku nemám, tak cestu jenom odhaduju, v souboru by to mělo být u divizí, kterým velí...

Lubcacenko
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lubcacenko » 28 úno 2011, 10:51

martas3F píše:mělo by to být v scenario/1936 kupříkladu, trojku nemám, tak cestu jenom odhaduju, v souboru by to mělo být u divizí, kterým velí...
No snad se někdo najde kdo to ví :). U menších států je to pohoda, ale u větších, třeba u SSSR nevím nevím, proto za ně ještě nehraju :D

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 01 bře 2011, 19:10

v politice je v pravo dole liberate country a create pupet

ja to jeste nezkousel ale liberate country kdyz dobyjes hlavni mesto a existuje naka exilova vlada tak je muzes osvobodit.... create pupet vytvori loutkovej stat...

ale ted si nejsem jistej jak je to s exilovymi vladami myslim ze kdyz zadna exilova vlada nevznikne tak ten narod prohral svuj boj a ma smulu :)

Johnn
Četař
Četař

Příspěvek od Johnn » 02 bře 2011, 18:56

Michgod píše:v politice je v pravo dole liberate country a create pupet

ja to jeste nezkousel ale liberate country kdyz dobyjes hlavni mesto a existuje naka exilova vlada tak je muzes osvobodit.... create pupet vytvori loutkovej stat...

ale ted si nejsem jistej jak je to s exilovymi vladami myslim ze kdyz zadna exilova vlada nevznikne tak ten narod prohral svuj boj a ma smulu :)
No tak v tom případě maj Albánci a Řekové smůlu :D . Třeba to pak nějak pujde až Itálie uplně kapituluje.

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 04 bře 2011, 11:25

martas3F píše:funguje to s radary stejně i ve dvojce?
Ne.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Hearts of Iron 3“