Červen 1309

Král Václav III. je mrtev... jakým směrem se bude země dále ubírat je pouze na vás.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals

Odpovědět
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Červen 1309

Příspěvek od Vals » 11 srp 2008, 16:29

Kruci, další měsíc... co říkáte na středu?

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Re: Červen 1309

Příspěvek od Vals » 14 srp 2008, 11:47

dávám deadlajny jen tak pro smích? máte čas do 18:00 žabaři!

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 14 srp 2008, 13:01

Vzhledem k tomu, že mě král vytrvale ignoruje chci posun. Alespoň do 20:00, ideálně až na zítřek. Ano, jsem hrozný, vím, ale holt když buď jedna nebo druhá strana nemá čas na kloudný rozhovor je to těžké...
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 14 srp 2008, 13:31

Atlantis píše:Vzhledem k tomu, že mě král vytrvale ignoruje chci posun. Alespoň do 20:00, ideálně až na zítřek. Ano, jsem hrozný, vím, ale holt když buď jedna nebo druhá strana nemá čas na kloudný rozhovor je to těžké...

předevčírem jsem s tebou mluvil tři hodiny nevděčníku!

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 14 srp 2008, 18:14

Ovšem nikoliv o hře :wink:
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 14 srp 2008, 18:24

Atlantis píše:Ovšem nikoliv o hře :wink:

to je tvoje mínus, žes to nezmínil :P

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 15 srp 2008, 19:45

Proklínám Tě, ty Habsburské nedochůdče. Proklínám Tebe i všechny Tvé následovníky, kteří půjdou Tvojí cestou. Cestou zaslepenosti, moci a pýchy.
Můžeš děkovat jen sám sobě, že člověk, který ctí Tvého bratra a miluje svoji zem již dvakrát stanul proti Tobě se zbraní v ruce.
Miluju České království a jen díky Tobě budu už navždy pro historii znám jako zaprodanec, zrádce, přeběhlík. Já, který chtěl pro Čechy jen klid, mír a pevnou a spravedlivou vládu.
Nenávidím Tě, ty královské nedochůdče, které nesahá svému otci a bratru ani po kolena a navíc je tak omezené, že si to ani neuvědomuje. Proč jsi mi musel dát tu nemožnou volbu mezi loajalitou ke své zemi a dobrem své země??? Ptám se Tě před Bohem zkoušejícím, proč??? 10x, 100x jsem Ti opakoval, nabádal, radil. Čeho jsem se za to dočkal? Jen urážek, vězení, vyhrožování. A když se Ti Tvé jednání vymstilo, znovu a opět vymstilo a já se opět pokoušel poradit Ti, že nekráčíš po správné cestě, opět jsem se za to dočkal jen pohrdání a urážek. Stále jsem zkoušel být loajální. Ať mi svatí odpustí, ale k Tvé osobě jsem to nedokázal.
Tímto Ti, Leopolde Habsburský, vypovídám já, Martin z Rožmberka, boj na život a na smrt. Neustanu, dokud Země koruny České neočistím od Tvého jména a Tvá osoba, ať již živá či mrtvá, neopustí České království.
Nenávidím a proklínám Tvoji osobu za to, co jsi mě a mé zemi způsobil.
Ať je Ti Bůh milostiv, protože já to již nedokážu.
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 15 srp 2008, 19:52

Červen 1309

Zrada! Zrada! Opět se toto ohavné volání ozývá českou zemí. V závěsu za královskými posly a obchodníky roznášejícími tuto novinu se nesou i poslové z dalekého Rožmberka, ano mocný jihočeský kníže opět změnil kabáty a prohlašuje Leopolda za zemského škůdce. Přesto jsou jeho poslům málokde otevřeny dveře a lid za nimi jen vztekle odplivuje. Nepomáhá bratříčkování v plzeňských hospodách ani v Žebráku, královští odmítají zradit a tak přicházejí na řadu nože v knajpách, ale i frontální útoky na hradby. Však královští v Plzni se brání srdnatě a první šturm odráží. Nic nepomáhá zjev zrádného Rožmberka na svém koni popohánějícím své vojáky do pokračování útoku. Až příjezd jízdy od Švihova zvrací poměr sil a podaří se vyvrátit bránu. Pak už je takřka vymalováno, posádka už nevidí důvod pokračovat v boji a skládá zbraně vstříc přesile nepřátel v modrém…

To samé zkoušejí rožmberští i na hradě Žebráku, však tentokrát narážejí na proslaveného Jana z Jenštejna, hradního purkrabího, který ještě v podvlékačkách vede útok na zrádce uvnitř hradu a osvobodí obránce brány, která tak zůstává zavřená posilám zvenčí. Nedá se nic dělat, Rožmberští za hradbami vytahují ukryté žebříky a jako fretky šplhají nahoru a zároveň se pokoušejí podpálit bránu, ale marně. Vědra vody ohně hasí a obrana hradeb je pevná. Rožmberští zkoušejí ještě jeden útok, ale marně… situaci zvrátí až halasnými fanfárami ohlášený příchod císaře s armádou Sasů, Braniborů a papežským legátem za zády. To už je přesila příliš veliká a Ján z Jenštejna hrad vydává za volný odchod posádky. Císař zde nechává skromnou posádku a překračuje Vltavu na druhý břeh, zatímco menší kontingent obrací a začíná obléhat Křivoklát. Bravurně organizačně zvládnutý přechod řeky byl navíc tak rychlý, že na něj nedokázali včas zareagovat ani Vartemberští, ke kterým než dorazil posel, tak byla již většina císařských na druhé straně a útok proti takové přesile musel být odložen.

Taktéž Poláci pokoušejí štěstí na hradbách Krnova, avšak děsivě pohoří.. doslova. Připravené hořlavé pasti se staly polem smrti pro čelní polské jednotky a útok zcela ztroskotal, jak se zbytek vojska obrátil na útěk. Druhý útok dopadl podobně, zkušení jihomoravští lučištníci připravili nepřátelům krvavou lázeň a dobře zásobená a početná posádka na hradbách odrazila útočící Poláky. I třetí šturm ztroskotal na bravurně vedené a odhodlané obraně a hradby vydržely, zatímco Poláci se vracejí do svého tábora unavení a demoralizovaní…

Pánovi ze Šternberka se po zběsilém útěku od Krnova zanítila rána na ruce a proto toto kolo nemohl vydat rozkazy (Thornwald je na dovolené…)

Na jihu spustila Bavorská armáda další šturm Lince, který neuspěl. Nicméně hrad byl velmi poničen katapulty a praky a druhý útok proti pobořeným hradbám byl již neodrazitelný… Bavorská armáda poté zamířila podél Dunaje, kde narazila na Rakouské posily, které však bitvu zahájit odmítly a čekají raději na posily, které by zvrátily poměr sil.

Král Leopold vyhlásil povolání celé země a nařídil utratit všechno stříbro za posílení posádek a verb žoldnéřů. Říká se, že pět set kop kutnohorského stříbra zamířilo do Uher výměnou za početný sbor Uhrů a Kumánů…

Obrázek

stepan-hawk
Major
Major

Příspěvek od stepan-hawk » 16 srp 2008, 07:02

IC: Tvá zrada se dala očekávat proradný Rožmberku. Připravoval jsi si jí. Není jiný důvod proč by jsi táhl až z jihočeských lesů do středu země obléhací věž. A tvé ubytování na klíčových místech bylo také jasnou známkou přípravy. A navíc jsi všechny volné síly lákal do pasti u žebráku. Ty snad chceš tyto věci prohlásit za shodu okolností? PCHA. Jen hlupák by tomu věřil. Zrada tě bude provázet v pověstech lidu českého navždy a právem.

OOC: Hra se nám zase posunula do další části. Uvidíme jak to dopadne. Jo chtěl jsi moc Atlantisi a bohužel ti to zdá se nevyšlo. Uvidíme jak to dopadne.
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 17 srp 2008, 00:00

V tomto ohledu opravdu ale nezbývá než poděkovat Leopoldovi.
Vojska na sever táhla na hlavní bitvu, kterou Leopold vehementně sliboval až na červen, nikoliv na květen. A pořád chtěl hlavní velení. Nakonec mé herní postavě po dlouhých bezesných nocích přeci jen povolili nervi.
Do Žebráku to bylo plánováno před tím, než jsem se rozhodl k zradě.
Ale ano, pohrával jsem si s tou myšlenkou, takže mi rozestavění armády nebylo proti mysli.
A tak nějak nevím, zatím to vypadá dobře. Uvidíme...
("Stonewall" Jackson)

Thornwald
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Thornwald » 17 srp 2008, 10:55

....A tak nějak mě to těmi ustavičnými zradami přestává bavit....
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Thornwald
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Thornwald » 17 srp 2008, 16:14

Jenom jsem se chtěl zeptat. Nejsem si jistý, ale myslím že tady bylo takové pravidlo že po prohrané velké bitvě se poražená vojska stáhnou do nějakého přátelkého sídla. Tudíš se ptám proč moje vojska nejsou tedy v Kladsku?
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 17 srp 2008, 16:22

Thornwald píše:Jenom jsem se chtěl zeptat. Nejsem si jistý, ale myslím že tady bylo takové pravidlo že po prohrané velké bitvě se poražená vojska stáhnou do nějakého přátelkého sídla. Tudíš se ptám proč moje vojska nejsou tedy v Kladsku?

to je pravda, omlouvám se, jsou v Kladsku... kvůli tomu snad nemusím mapu překreslovat, ne? je to hex vedle

Thornwald
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Thornwald » 17 srp 2008, 18:09

Vals píše:to je pravda, omlouvám se, jsou v Kladsku... kvůli tomu snad nemusím mapu překreslovat, ne? je to hex vedle
,
Nemusíš, ale jeden tah navíc se hodí:) . A navíc to je snad poprvé kdy jsi v této hře uznal chybu
Pán ze Šternberka

Odpovědět

Zpět na „Čechy 1306“