Duben 1309

Král Václav III. je mrtev... jakým směrem se bude země dále ubírat je pouze na vás.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8933
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Duben 1309

Příspěvek od Vals » 24 črc 2008, 11:51

Deadline jest pondělí, půlnoc

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8933
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Re: Duben 1309

Příspěvek od Vals » 29 črc 2008, 12:15

Atlantis je trockistický frakcionář... posílej ten rozkaz sakra, zítra vám přepočet dělat nebudu...

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8933
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Re: Duben 1309

Příspěvek od Vals » 29 črc 2008, 17:50

Duben 1309

Události v zahraničí:
Král Římský Jindřich toho jména VII. z rodu Lucemburského na vědomí dává, že každý český či německý šlechtic vázaný lenním vztahem k uzurpátorovi českého trůnu Leopoldovi se tímto z tohoto úvazku uvolňuje a že za porušení vazalské přísahy mu nebude hrozit žádný postih a bude mu před bohem i císařem odpuštěno. Šeptandou se roznáší, že mimo jiné každý šlechtic, který včas změní barvy nezůstane škodný a že bylo několika šlechticům nabídnuto sto kop ve stříbře a četné statky! Taktéž armáda krále Jindřicha konečně vyrazila z Míšně v nebývalém počtu! 14000 ozbrojenců nakonec čítá hlavní voj císařských poté, co se k němu poněkud váhavě připojily i jednotky braniborského markraběte a magdeburského arcibiskupa. Jindřich VII. též nechal ještě jednou vybrat v Říši válečnou daň a zadlužil se, kde mohl, aby získal dostatek prostředků na vedení války… zřejmě si slibuje, že zisk českého stříbra jeho ztráty bohatě vynahradí.

Události v tuzemsku:
Nerozhodný Leopold nadále vyčkává v Plzni na další vývoj událostí, nicméně po zprávách o postupu císařských vydává příkaz k přípravě na marš na sever, kde královská hotovost posílí Pernštejnské a Vartemberské jednotky. Ty však v předtuše blížící se nepřátelské armády raději vyklízejí pole a zbaběle prchají z dosahu Sasů… ti tak triumfálně vjíždějí do Čech a cestou plení a pálí.. To samé však podniká i rožmberská jízda, která se překvapivě objevila na druhé straně Bavorského lesa a vydala se ku Dunaji. Bavorská vévoda proto stáhl svoji těžkou jízdu a město Linec nechal oblehnout pouze lehkou částí armády. U Lince zatím vyrůstají obléhací věže a katapulty… polská armáda zatím překračuje Odru a postupuje do hloubi Slezska, kde se Hornoslezských lužných lesích utkává s předsunutými oddíly Čechů… nicméně připravená a odhodlaná obrana zdržela Poláky na dostatečnou dobu, takže k plánovanému obležení Krnova ani nedošlo, místo toho polská armáda krvácela v bezvýznamných potyčkách při vytlačování pernštejnsko-šternberských oddílů.

Král Leopold zasílá pánů ze Šternberka a Pernštejna každému 50 kop na posílení obrany Slezska. Pokud použijí tyto peníze jinak, budou souzení za krádež.


P.S.:. ještě jednou mi někdo napíše "a za zbytek něco nakupuju" s tichým dodatkem "...si to Valsi dopočítej, jak to vyjde" tak příště, příště takovému člověku pošlu jeho armády někam do Mongolska, kde pojdou hlady a žízní!!


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Čechy 1306“