Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 25 dub 2018, 15:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 10:43 
18. Plukovník
18. Plukovník

Můžete říci buď ano nebo ne. Moje stanovisko je v tomto jasné, Vaše...stále jste se jasně nevyjádřil a mlžíte.
Já to klidně prohlásím s biblí na ruce. Jde mi pouze o blaho Českého království. Zvládnete to také?

A moje přeběhnutí...Leopold ví. Pakliže bude chtít on se o to s vámi podělit, nechť tak učiní. Do té doby je to pro mě soukromá věc mezi mnou a králem, proč jsem se choval tak, jak jsem se choval.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 11:29 
Osobní Strážce Obří Chobotnice

Atlantis píše:
Můžete říci buď ano nebo ne. Moje stanovisko je v tomto jasné, Vaše...stále jste se jasně nevyjádřil a mlžíte.
Já to klidně prohlásím s biblí na ruce. Jde mi pouze o blaho Českého království. Zvládnete to také?

A moje přeběhnutí...Leopold ví. Pakliže bude chtít on se o to s vámi podělit, nechť tak učiní. Do té doby je to pro mě soukromá věc mezi mnou a králem, proč jsem se choval tak, jak jsem se choval.

Nejste-li ochoten vysvětlit své činy ani před nejvyššími šlechtici království, jste v mých očích velmi nedůvěryhodný a místo "blaho českého království" si dosazuji "blaho rožmberského domu".

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 12:01 
18. Plukovník
18. Plukovník

Jak říkám, král ví. Obviňujete snad krále? Obraťte se na něj s žádostí o vysvětlení.
A stále nejste schopen říci své jasné stanovisko. To mi přijde jako nanejvýš podezřelé.
Bibli tu máme (přeci jenom se to odehrává v klášteře), není problém kdyžtak na chvíli zavolat kněze, aby jste před ním mohl odpřísáhnout svoji loajalitu ke králi, koruně a Čechám všeobecně. Já to klidně před vámi udělám. :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 12:49 

Atlantis píše:
Jak říkám, král ví. Obviňujete snad krále? Obraťte se na něj s žádostí o vysvětlení.
A stále nejste schopen říci své jasné stanovisko. To mi přijde jako nanejvýš podezřelé.
Bibli tu máme (přeci jenom se to odehrává v klášteře), není problém kdyžtak na chvíli zavolat kněze, aby jste před ním mohl odpřísáhnout svoji loajalitu ke králi, koruně a Čechám všeobecně. Já to klidně před vámi udělám. :)

To je vrchol! Zrádce zrovna vylezlý z bezdězské věže se ohání svatou knihou a zesměšňuje všechny královy věrné svými urážlivými pochybnostmi, rouhačství a pýcha!!! Jakoby sám Belzebub předstoupil před nebeský trůn a namlouval andělům, ať odpřísáhnou věrnost Bohu, jinak jim upadnout křídla! Jen mysl chorá a bludná může dojít k takovým nesmyslům.
Baltazar z Vartenberka se důrazně ohrazuje proti tomu, aby se na sněmu znevažovala loajalita rodů věrných králi.

Mé stanovisko je jasné a myslím, že jsem ho již zřetelně naznačil. Rebelové by se měli podřídit přívětivým podmínkám krále Leopolda. Veškeré švihovské výhružky a rožmberské fantazírování není než mlácením prázdné slámy.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 13:05 
18. Plukovník
18. Plukovník

O andělské věrnosti nikdo nepochybuje. O věrnosti rodu, který nejméně 3x změnil stranu se ovšem pochybovat dá :wink: Právě proto, že jsme jen lidé a ne andělé.

A stále nebylo řečeno, co je na mém plánu fantazírování. Ukažte jeho slabá místa mimo toho, že by někdo ze zde přítomných jej snad mohl prozradit zbytku světa.
I z toho důvodu bych rád slyšel tu přísahu, primárně od Vás. A jak říkám, já ji klidně zde pronesu, ale stále to vypadá, že vy s tím máte problémy. Nikdo ji zatím po Vás nežádá, ale jen zmínka o ní z vás dělá zuřivého býka. A to je důvod k zamyšlení.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 13:17 

Zamyslete se nad tím, čím tady operujete a pochopíte velice snadno, proč mám pro vás jen příkrá slova. Např. jen tak mezi řečí prohlašujete, že nejste nepřítelem krále a jeho vojáky jste zmasakroval jen omylem, protože jste vlastně chtěl hlavně zmasakrovat panská vojska, protože vašimi nepřáteli jsme podle všeho vy, kteří jsme vám do poslední chvíle důvěřovali. Nemohu mluvit za Šternberky a Pernštejny, ale pro mne jste tím dal jasně najevo, že jste nepřítelem všech 3 našich rodů a nemám zapotřebí dokazovat rebelovi loajalitu ke králi. Velice rád si počkám, jak se k vašemu "vybarvení" vyjádří král a ostatní pánové.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 13:36 
18. Plukovník
18. Plukovník

Do poslední chvíle důvěřovala Švihovská vojska vašemu bratru. Následoval masakr. No nic.
Mě rozhodně minimálně Štemberkové nedůvěřovali už chvíli předem. A tipuji, že ani vy sám ne. Každopádně přebíhání Vašeho bratra bylo evidentně dle Vás v naprostém pořádku.
A nikoliv, nejsem ani nepřítelem vašich rodů. Spíše naopak, Vy ve mě vydíte ohrožení Vaší dosavadní moci a jejího nepřetržitého růstu. :wink:

A opět jste, obviněním všech dostupných, odbočil od mé otázky, zda jste ochoten přísahat loajalitu a věrnost králi a koruně. Proč se té otázce tak úpěnlivě vyhýbáte?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 15:09 

Atlantis píše:
Do poslední chvíle důvěřovala Švihovská vojska vašemu bratru. Následoval masakr. No nic.
Mě rozhodně minimálně Štemberkové nedůvěřovali už chvíli předem. A tipuji, že ani vy sám ne. Každopádně přebíhání Vašeho bratra bylo evidentně dle Vás v naprostém pořádku.
A nikoliv, nejsem ani nepřítelem vašich rodů. Spíše naopak, Vy ve mě vydíte ohrožení Vaší dosavadní moci a jejího nepřetržitého růstu. :wink:

A opět jste, obviněním všech dostupných, odbočil od mé otázky, zda jste ochoten přísahat loajalitu a věrnost králi a koruně. Proč se té otázce tak úpěnlivě vyhýbáte?

K vašemu "mravokárnému" kázání se vůbec nebudu vyjadřovat, protože má v věru v sobě celou řadu logických perel. Tvrzení Nejsem vašim nepřítelem a proto vám vrazím kudlu do zad, protože se mnou cítíte ohroženi, no to musí být moc i na doktora teologie.
K poslednímu bodu pouze tolik - odkdy mi rebel bude nakazovat přisahat věrnost koruně? To může žádat jen král :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 17:04 
Podplukovník
Podplukovník

Pán ze Šternberka považuje toto shromáždění za frašku nejvyššího řádu a raději odjíždí zpět na svá panství, kde bude daleko prospěšnější. Odjíždí také proto, že nevěří, že dojde k nějaké rozumné dohodě se kterou by mohl souhlasit.
Pane z Rožmberka. Nejste náhodou v zajetí?
A když už tady tedy mluvíte o našem oslabení. Pokud se dobře pamatuji, tak síla mého rodu Vám v poslední době přišla celkem vhod. Já Vás nevidím jako hrozbu ohrožení mé moci. Ale jako destruktivní prvek ve snaze dostat naše království co nejrychleji do stabilního stavu. A toho Vy, tím že se spolčíte s rebelantem jistě nedosáhnete.

A obviňování pána z Vartenberka tím, že často mění strany je od Vás více než-li vtipné. Kolikrát, že se to povedlo Vám. 3x? 4x?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 17:29 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

<OT:>
Atlantis se tady hezky ohání jménem Jana Lucemburského, tohoto času 11 letého hošíka ;) myslím, že má na mysli jeho otce Jindřicha Lucemburského
</OT>

králova odpověď: Nemohu uvěřit vlastnímu sluchu, doopravdy zde Pán z Rožmberka hrozí vpádem Poláků do našich zad? těch Poláků, kteří ani ne před rokem dostali říznou lekci od mého ctěného bratra? Ti Poláci, kteří oplakávají mrtvé po zpustošení celého Malopolska? Skutečně si pán z Rožmberka myslí, že uvěřím jeho fantazírování a vydírání? To je tedy plete!

Vzhledem k tomu, že podmínky pána ze Švihova jsou nepřijatelné a zrovna tak nejsou přijatelné spravedlivé podmínky navrhované námi již nemá sněm dalšího smyslu. Pán ze Švihova prokázal, že jeho vlastní ambice mu zastiňují oči.

A pán z Rožmberku prokázal, že jeho líbivé řeči o ochraně království jsou pouhým medem zakrývajícím jedovatou dýku.Dokud bude hrdý Habsburský rod sedět na trůně, tak nedovolí, aby prostý šlechtic zneucťoval svou zemi a svého krále. Pokud chtějí Pán ze Švihova a Pán z Rožmberku skončit jako neblahý Záviš z Falkenštejna, mají možnost... oprátek i katovských špalků máme v zemi hojnost!

Tímto je sněm ukončený, dohody nebylo dosáhnuto. Nechť promluví zbraně... a nechť si Pán z Rožmberka dobře promyslí obsah svých slov a zejména to, zda-li je dobré vyhrožovat cizinci, když sedí ve vězení a žije pouze a jenom z mé vůle

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 17:44 
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Tak budiž, nech prehovoria zbrane... (OT : akoby už nehovorili dosť doteraz :) ).

Fable de Lavoisér, mobilizačný zmocnenec oblasti Le Mans

ČSR 1920- ČSSD -43 mandátov
Ministerstvo sociálnych vecí

Odporca 1.SR , Tisa , fašistov a nacistov všeobecne

Demoralizátor pracovného procesu na okresnom súde v Brezne :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2008, 19:22 
18. Plukovník
18. Plukovník

Pán z Rožmberka tímto asi požádá o popravčí špalek.
Dal jsem Vám do ruky záchranu k Českému království a vy ji odmítáte. Budiž, dějiny k vám snad budou milostivy.
Před rokem stála proti Polsku sjednocená vojska Českého království. Co je z nich nyní? Polovina leží pobita kolem Vltavy, druhá polovina se rve mezi sebou. Polsko je možná zpustošené, ale v něm není občanská válka, Lokýtek nyní již pevně svírá otěže královské moci. Jemu nevypověděla poslušnost v podstatě třetina země.

OT: Jo, Jindřich Lucemburský.

Je příznačné, že slyšíte a hledáte, co slyšet chcete a najít chcete. Již v bibli se praví: Lidský synu, žiješ ve vzpurném domě. Máš oči, aby viděly, ale nevidí, uši aby slyšely, ale neslyší, protože jsou dům vzpurný.

OT: Valsi, četl jsi tu polemiku celou? Mě to přijde, že reaguješ na posledních cca 5 příspěvků.

Navrhl jsem svůj plán. Nikdo ze zde přítomných pánů se nevyjádřil k tomu, co je na něm konkrétně špatného. Ani král. Pouze pán z Vartemberka jej odsoudil a tím je evidentně celá věc hotova.
Ať mi král konkrétně řekne, čím zneucťuji Jeho a České království jako celek. Docela by mě to zajímalo. Pokud bojem proti jiným šlechticům, pak je Svatá říše římská dky neustám bojům už asi zneuctěna na věky věků...

A jinak...je velmi hezké mít sněm, na kterém promluví dva lidi ze šesti přítomných a následně je sněm rozpuštěn. Tomu se říká opravdová snaha o dohodu. :roll:

Předmět příspěvku: Re: Zemský sněm II
PříspěvekNapsal: 19 srp 2008, 07:04 
18. Plukovník
18. Plukovník

Rád bych všem pánům připoměl, že dobrotivost Jeho Císařské Milosti Jindřicha nebude trvat věčně. Ještě je čas opustit to Habsburské nedochůdče, které svými činy naše milované Čechy vede jen a pouze ke zkáze a přidat se na správnou stranu.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2008, 09:42 

Satanův synu! Vaše slova páchnou sírou, jedem a císařskými penězi! Dobro českého království vám leží v žaludku asi jako lačnému vlku zájem bezbranné ovce. Pliji na vás a doufám, že spravedlivý Bůh vyslyší mé modlitby a dá mi se s vámi utkat na bitevním poli.

OOC: Pokud by zradil ještě jeden pán, tak pomalu nemusíme ani hrát.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2008, 16:58 
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Musím pripustiť, že aj mne už lezie Atlantis pekne krkom....... Keby ma 2x nezradil ,tak by som už dávno bol kráľom Čiech,Moravy a Sliezska.........

Fable de Lavoisér, mobilizačný zmocnenec oblasti Le Mans

ČSR 1920- ČSSD -43 mandátov
Ministerstvo sociálnych vecí

Odporca 1.SR , Tisa , fašistov a nacistov všeobecne

Demoralizátor pracovného procesu na okresnom súde v Brezne :)

PříspěvekNapsal: 19 srp 2008, 18:10 
18. Plukovník
18. Plukovník

Njn, moje herní postava je poněkud...náchylná naslouchat tomu, kdo zrovna mluví přesvědčivěji...
btw: Kdyby mě král nezajal, tak bych 100% nezradil. Už jenom proto jsem znovu zběhl. Leopolda prostě v lásce totálně nemám.
btw: Tak mě napadá...nechceš zpět Švihov? :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina