Květen 1308

Král Václav III. je mrtev... jakým směrem se bude země dále ubírat je pouze na vás.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals

Odpovědět
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Květen 1308

Příspěvek od Vals » 14 dub 2008, 19:58

Deadline je ve štvrtek ( 8) ) v 23:59. A s robotem!

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 dub 2008, 14:28

Květen 1306

Události v říši:
V Norimberku se stále rokuje o volbě Císaře. Na jednání se již dostavili i oba kandidáti opozice a to Jindřich Lucemburský a Amadeus Savojský. Nicméně ani jeden nedokázal získat dostatečnou podporu..

Mladý Leopold Habsburský se v bazilice Sv. Víta oženil s Eliškou Přemyslovnou. Malý Jindříšek je veřejně Leopoldem prohlášen za bastarda zplozeného Evženem z Vartenberka a Eliška Rejčka po přiznání utíká do Hradce Králové, v Praze již nebyla vítána. Na červen jsou svolány zemské stavy, aby rozhodly o novém králi, protože přímá linie zvoleného Rudolfa je tedy vymřelá. O trůn se hlásí Rudolfův bratr a nynější princ regent Leopold, který se opírá nejen o příbuzenský poměr s Rudolfem, ale také o nárok na dědictví Přemyslovců skrz svou manželku.

Velká bitva o Kladsko! Mnohem silnější armáda český pánů pod velením Pána ze Šternberka udeřila na oddíly Slezského hrabství. Brutální síla udělala své, bitva byla spíše fraškou. Tváří v tvář obrovské přesile Slezské oddíly začaly tát před očima a leckterý žoldák raději změnil stranu i zadarmo. Slezský hrabě jen tak tak vyvázl a utekl do bezpečí hradeb. Město poté oblehla celá armáda ze všech stran a začaly se připravovat žebříky a beranidla. První úder však skončil fatálním neúspěchem, srdnatá obrana v níž svůj život nasazoval i sám hrabě odrazila všechny útoky a Čechy zahnala a nejeden Čech na útěku skončil v městském příkopu. Druhý úder o několik nocí později však již byl nezastavitelný a obrana byla zlomena. Slezský hrabě se pokusil vzdát jako rytíř rytíři Pánu ze Šternberka… který však jen s úsměvem na tváři z povzdálí sledoval, jak šlechtice doslova roztrhali moravští halberdýři a strhali z něho drahé brnění. Velitel oddílu Halberdýrů poté dostal odměnu za Hazmburkovu hlavu… do zajetí padla jinak celá Hazmburkova rodina včetně rodinného pokladu čítajícího 116 kop stříbra…

Hazmburk (generalisimus) tedy hru končí… ledaže by se pán ze Šternberka uvolil jeho rodinu propustit a pravděpodobně vybavit nějakými finančními prostředky.

Veliká bitva se odehrála i v Západních Čechách. Silné armády Loajalistů vedené Pánem z Vartenberka se utkaly s armádou Švihovských osobně vedených mladým hrabětem Matějem. Přesněji řečeno Švihovská armáda udeřila na Pernštejnské oddíly, avšak Vartenberské vojsko přispěchalo rychle na pomoc. Tím se bitva zcela zvrátila ve prospěch loajalistů a jen rychlost západočeských koní a únava Vartenberských korouhví zabránila obklíčení a masakru. Poté se Loajalistické vojsko vydalo ke křivoklátu, kde se shromáždila další silná Švihovská armáda. Převaha je však i tentokrát na straně Loajalistů, ačkoli je oslabuje nejednotnost a rozdělenost sil. První srážky dopadly víceméně nerozhodně, avšak jak se čím dál tím více oddílů přidávalo více oddílů, tak se miska vah převážila spíše na stranu Švihovanů,, těžká jízda prudkým úderem rozráží moravské korouhve Pernštejnů z nichž se některé otáčejí na útěk. Útěk části křídla rozkolísal i Vartenberky a jen zapojení hradní posádky do boje odvrátilo naprostou katastrofu. Teď se do tlaku dostali naopak Švihované. Tehdy však zasáhl osud, sám Švihovský pán doprovázený svými nelepšími rytíři se vrhl do nejprudší vřavy, kde vlála korouhev pána z Vartenberku. Prudkým nájezdem rozrazil kordon rytířů, tasil meč a vrhl se na samotného Vartenberka v plné plátové zbroji. I on teď tasil meč a popohnal koně vstříc Švihovské korouhvi s trojicí růží. Třesk jejich zbraní přehlušil i jinak úděsný ryk bitvy a vartenberská korouhev zakolísala, z rukou vypadl štít a vartenberští na chvíli obavami oněměli, pak se ovšem jejich pán zvedl a i bez štítu se znovu vrhl na Matěje ze Švihova, došlo k prudkému souboji, kdy rána stíhala ránu, když prudký úder svrchu strhl Vartenberkovi helmici, Vartenberk oslepený krví již nestačil odrazit další ránu a mohutný úder mu rozpoltil lebku… vartenberská korouhev klesla, jak pán ze Švihova radostně vlajku vytrhl, shodil do prachu a pošlapal koněm. Vartenberští rytíři ještě dokázali alespoň vysvobodit tělo svého pána, aby nebylo zneuctěno a pak se už loajalistická fronta začala hroutit, vítězný křik Západočechů sílí, zatímco oddíly nepřítele začínají prchat a nic na tom nemění ani příchod dalších sil z hradu. Ty již mohou pouze sledovat, jak vysvobozující armáda prchá z bojiště a zanechává je svému osudu. Teď se hněv Švihovanů snesla na ně, avšak zkušená pěchota udržela formaci a spořádaně ustoupila do hradu…

Obrázek

Pán z Vartenberka je tedy mrtev a vztahují se na něj všechna pravidla smrti –měsíc jeho vojska nikam netáhnou a nepřibývá mu zisk, jen se platí žold

Jen bych chtěl doplnit - ačkoli je smrt v boji těžkou ranou pro panství jsem rád, že se bitev zúčastníte a věřte, že pokud se střetne osobně vedená armáda s armádou "bez velitele" tak má rozhodně nezanedbatelné bonusy...

Obrázek

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 18 dub 2008, 14:41

To Švihovan u Křivoklátu neměl žádné ztráty, nebo tolik doverboval?
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 dub 2008, 14:48

Thornwald píše:To Švihovan u Křivoklátu neměl žádné ztráty, nebo tolik doverboval?
doverboval docela dost

P.S.: jů tři slova na "do" cool 8)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 18 dub 2008, 15:02

Jelikož Vals je arogantní *oslíček ušatá*, který neumí do 4 počítat a odmítá opravit svoji chybu (a to jsem jej o to slušně požádal s tím, že ani nemusí přepracovávat mapu, pouze ať dopíše, jak to případně dopadlo), končím.
Velení předávám generallisimovi,když tak přišel o svoje vlastní panství. Ať se mu tu daří.
Bývalý pán z Rožmberka

edit: Jen na vysvětlenou - dal jsem rozkaz táhnout na Plzeň a i celkem podorobně si vypsal rozkazy, co se má dít, až k ní vojska přijdou. Byl jsem od ní 4 hexy (viz předchozí přepočet s mapou)
Obrázek
No, kde jsem teď vidíte.
Kdyby to byla drobnost, tak mi je to jedno. Pravděpodobně bych i přežil, že se armáda nepohla vůbec. Ale tohle mi prostě krutě hnulo žlučí.

Dávám si 24 hodin na zklidněnou, pak si to možná vezmu zpět.
Naposledy upravil(a) Atlantis dne 18 dub 2008, 15:21, celkem upraveno 1 x.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 18 dub 2008, 15:03

Atlantis píše:Jelikož Vals je arogantní *oslíček ušatá*, který neumí do 4 počítat a odmítá opravit svoji chybu (a to jsem jej o to slušně požádal s tím, že ani nemusí přepracovávat mapu, pouze ať dopíše, jak to případně dopadlo), končím.
Velení předávám generallisimovi,když tak přišel o svoje vlastní panství. Ať se mu tu daří.
Bývalý pán z Rožmberka
S radostí a díky přijímám :D .
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 18 dub 2008, 15:13

Krásné kolo ... Blahopřeji Valsovi k nádhernému vedení hry a dalšímu napínavému přepočtu :worship:
Jenom škoda, že mi padl Ladislav z Vartenberka. Žil jako svině, padl jako lev :D
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 18 dub 2008, 15:17

Copak Valsíku, ty jsi z té češtiny tak vystresovaný ,že ani do 4 neumíš napočítat? :D
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 18 dub 2008, 15:19

Kdo by to od "správného chlapce" Šternberka čekal že si nechá ujít šanci na zajetí říšského hraběte a hlavu jednoho z nejzáludnějších rodů.
Ale aspoň vzal Arvid sebou pár moraváků :P
Doufám že ho dovolí aspoň slušně pohřbít.

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 18 dub 2008, 15:22

generalisimus píše:Kdo by to od "správného chlapce" Šternberka čekal že si nechá ujít šanci na zajetí říšského hraběte a hlavu jednoho z nejzáludnějších rodů.
Ale aspoň vzal Arvid sebou pár moraváků :P
Doufám že ho dovolí aspoň slušně pohřbít.
Pokud se nám poraří najít všechny jeho části tak možná i ano. :)
Pán ze Šternberka

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 dub 2008, 15:22

Chcalo a tak některé armády se pohybovaly pomaleji

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 18 dub 2008, 15:28

Něktreré = moje :D

Vals má úžasnou kliku/smůlu, že jsem v podstatě v tomhle cholerický. Jakmile se vyřvu, tak je to zase v poho.
Takže generallisimovi se omlouvám, ale odvolávám, co jsem řekl a budu pokračovat.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 18 dub 2008, 15:33

Jan Rytíř ze Zákopčaníkova hlásí, že prudká tlaková níže přinesla dešťové přeháňky na celém území Čech, region Brdy zasáhly obzláště silné přívalové deště

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 18 dub 2008, 15:35

Vals píše:Jan Rytíř ze Zákopčaníkova hlásí, že prudká tlaková níže přinesla dešťové přeháňky na celém území Čech, region Brdy zasáhly obzláště silné přívalové deště
:D :D :D :D :D
Tohle jsi měl dát ale už do přepočtu.
Pán ze Šternberka

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 19 dub 2008, 04:35

Moje armáda z Olomouce se také hýbla méně než měla.

Naštěstí nebyla potřeba.

Vals nějak neuvedl nic o mojí účasti v poslední bitvě. Ale to už je jedno.

A kde bere Švihov peníze nevím, ale mám pocit, že si je razí. :-) Asi začnu kontrolovat pravost mincí. :-)
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 19 dub 2008, 07:33

stepan-hawk píše:Moje armáda z Olomouce se také hýbla méně než měla.

Naštěstí nebyla potřeba.

Vals nějak neuvedl nic o mojí účasti v poslední bitvě. Ale to už je jedno.

A kde bere Švihov peníze nevím, ale mám pocit, že si je razí. :-) Asi začnu kontrolovat pravost mincí. :-)
Měsíčně 160 kop.
Jenom se mě nezdá že Plzeň vynáší víc než Vratislav.

Matej von Jakubčo
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej von Jakubčo » 19 dub 2008, 08:20

stephan-hawk napísal
A kde bere Švihov peníze nevím, ale mám pocit, že si je razí.
Začnem :lol: .

A mne sa nejako nezdáprečo má Cheb tak nízke príjmy (mala by mať aspoň 60 namiesto 40,keď už sme sa tak pustili do kritizovania príjmov :D ).
Pán zo Švihova

Fable de Lavoisér, mobilizačný zmocnenec oblasti Le Mans

ČSR 1920- ČSSD -43 mandátov
Ministerstvo sociálnych vecí

Odporca 1.SR , Tisa , fašistov a nacistov všeobecne

Demoralizátor pracovného procesu na okresnom súde v Brezne :)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 19 dub 2008, 09:26

stepan-hawk píše:Vals nějak neuvedl nic o mojí účasti v poslední bitvě. Ale to už je jedno.

Uvedl, byla o nich řeč pod Křivoklátem a i v Kladsku je zmínka o moravských halbedýrech :wink: vždyť tvoje jednotka zmasakrovala Hazmburka

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 19 dub 2008, 17:35

generalisimus píše:Měsíčně 160 kop.
Jenom se mě nezdá že Plzeň vynáší víc než Vratislav.
Jenže jenom na žoldu musí každý měsíc vydat 192 na žold, tak mi to nějak hodně nepřijde. A když navíc doverbovává, tak se mi zdá, že má asi kouzelný ezedný měšec. :-D

Ne sranda. Je to hra. Možná si chlapec našetřil. :-) Nebo se zmocnil části jindřichových nasyslených zlaťáků o které se nevědělo kde jsou. :-)

A také mám pocit, že si spotřeboval štěstí na rok dopředu. :-)

Ad města. hlas zhůry hlas boží = PH má vždy recht.
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 19 dub 2008, 17:39

Vals píše:Uvedl, byla o nich řeč pod Křivoklátem a i v Kladsku je zmínka o moravských halbedýrech :wink: vždyť tvoje jednotka zmasakrovala Hazmburka
mojí = mého šéfa rodu. Asi není zdravé to při tom masakru připomínat, ale já v té bitvě byl osobně.

Odpovědět

Zpět na „Čechy 1306“