Plán proti tatarům

Král Václav III. je mrtev... jakým směrem se bude země dále ubírat je pouze na vás.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Plán proti tatarům

Příspěvek od stepan-hawk » 01 bře 2008, 22:50

Takže celkem proti tatarům budeme v Olomouci mít:
(Počítám, že Vartenberkové i Rožmberkové tam se svými expedičními silami dorazí.

Jízda:
král: 20
pernštejnové: 19
Šternberkové, Vartenberkové a Rožmberkové: 10
Švihované: 6

pěchota:
Pernštejnové 36
Vartenberkové: 16
Rožmberkové: 10

Takže suma sumárum:
75 jízd + 62 pěchot proti tatarským 100 jízdám.
Pokud se do toho dáme po křižácku: Tj základna pěchoty a z ní operující jízda, která čeká až bude nepřítel dost nahromaděný aby se do něj dalo šťouchnout tak myslím máme šanci slušnou. I kdybychom nevyhráli tak to dáme tatarům tak sežrat, že se seberou a zastaví až u dněpru. :-)
Problém je v tom že nemáme čas na šaškování nevím jak vy, ale já jsem sáhnul hlouběji než bych měl do pokladny abych tohle zverboval. Takže je potřeba bitva. A to tak že rychle. A král, který s příjmy ze tří velkých měst pošle dvacet jízd.... No Měl uvolnit alespoň nějakou pěchotu z Olomouce.
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 01 bře 2008, 23:07

Král je třasořitka, Rudolf byl jinačí chlapík.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 01 bře 2008, 23:08

Ano jako Leopoldem pověřený velitel ho žádám aby v Olomouci uvolnil ještě nejméně dalších 10 oddílů pěchoty.

A také doufám, že král dokáže ocenit snahu všech Pánů pomoci co nejvíce, dokonce vyšší bojovou silou než sám král.
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 02 bře 2008, 11:43

Kladsko vysílá do Olomouce 6 jízd.
V případě tatarské porážky mám v Kladsku 10 pěchoty a 1 jízdu s kterou bych zablokoval Tatarům v zádech část brodů přes Odru.
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 02 bře 2008, 22:43

Podotknutí pro Štěpána: Kdo tvrdí, že tataři opravdu chtějí bitvu? Pořád je pro ně výhodnější nás obejít a začít v poklidu plenit týl. Jediná šance je doufat, že to stihneme do Opavy dřív než padne a sevřeme je mezi městem a armádou. Jenže tam se dostaneme nejdříve za 2 měsíce a to už může být po Opavě.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 02 bře 2008, 23:57

Atlantis píše:Podotknutí pro Štěpána: Kdo tvrdí, že tataři opravdu chtějí bitvu? Pořád je pro ně výhodnější nás obejít a začít v poklidu plenit týl. Jediná šance je doufat, že to stihneme do Opavy dřív než padne a sevřeme je mezi městem a armádou. Jenže tam se dostaneme nejdříve za 2 měsíce a to už může být po Opavě.
Po Opavě bude téměř jistě. Bohužel není tak nějak nic co bychom s tím udělali.

Tataři nás sice mohou obejít a zkusit plenit týl, ale při tom se budou hýábat pomaleji a budou rozptýleni, takže pokud potáhneme za nimi s armádou, tak bitvu myslím přijmou. Tatarský plán je snažit se likvidovat koncentrovaný odpor. A většinou dříve než se sjednotí takže to čeho bych se bál je, že nechají opavu opavou a vyrazí proti olomouci a napadnou tu část armády, kterou tam teď máme. Aby to stihli dříve než se naše armáda shromáždí. Pak můžou naše jednotlivé kontingenty dorážet na bojiště a být likvidovány sice za cenu nepříjemných ztrát pro tatary, ale né takových ztrát jaké jim může způsobit armáda.

Věřím, že panu z Rožmberka se zdá snaha o bitvu možná marná, ale přijde mi lepší než sedět na zadku a klábosit o starých časech. Hodlám s tatary udělat co půjde. Pokud p.ůjde jen je oslabit, tak udělám alespoň to.
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 03 bře 2008, 12:50

Tataři pomalejší??? :shock: Ti snad právě jsou na těch svých stepních koníčcích (navíc jeden voják má zpravidla 2-3...tak mě napadá, jestli síla 100 je mužů na koních nebo jen koní) vždy rychlejší naž naši železní zakuklenci, probůh.

Opava je na tom dle mě lépe, než byl Krakov. Je zásobena, nevypleněna a ma i o něco větší posádku. Ale stejně by to chtělo k ní vyrazit co nejrychleji...
("Stonewall" Jackson)

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 03 bře 2008, 15:48

Atlantis píše:Tataři pomalejší??? :shock: Ti snad právě jsou na těch svých stepních koníčcích (navíc jeden voják má zpravidla 2-3...tak mě napadá, jestli síla 100 je mužů na koních nebo jen koní) vždy rychlejší naž naši železní zakuklenci, probůh.

Opava je na tom dle mě lépe, než byl Krakov. Je zásobena, nevypleněna a ma i o něco větší posádku. Ale stejně by to chtělo k ní vyrazit co nejrychleji...
Opava také zatím není obležene tak silně hlavní část vojsk k ní dorazila až na konci měsíce.
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 04 bře 2008, 00:30

Jen bych rád upozornil, že ani tatarská armáda pokud vláčí kořist z vyrabovaného města / měst nemůže táhnout příliš rychle. A myslím, že nás ke kořisti nebudou chtít pustit. Takže BITVA. Berte to tak pánové o téhle bitvě se budou dějiny zmiňovat ještě za pět set let. doufejme že né jako o superprůseru křesťanstva.

Matej von Jakubčo
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej von Jakubčo » 05 bře 2008, 22:17

Takže s ohľadom na blížiaci sa koniec ťahu by som rád vedel,kam mám vlastne vyslať svoju jazdu.Čiže by bolo na čase finalizovať plány......
Pán zo Švihova

Fable de Lavoisér, mobilizačný zmocnenec oblasti Le Mans

ČSR 1920- ČSSD -43 mandátov
Ministerstvo sociálnych vecí

Odporca 1.SR , Tisa , fašistov a nacistov všeobecne

Demoralizátor pracovného procesu na okresnom súde v Brezne :)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 05 bře 2008, 23:45

Prozatím do Olomouce...za všech okolností. (Tj i kdyby byla obklíčená, ať se tam probijí)
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 07 bře 2008, 20:56

Tak Tataři vás pěkně zmasakrovali... a to to ze začátku vypadalo nadějně. Už jsem si myslel, že zase vyhrajete a ještě pěkně snadno... a pak stačila jedna 6:1 v kritickou chvíli následované pár dalšími špatnými hody a z vítězství se stal masakr.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 07 bře 2008, 21:56

Tak to dopadá, když se nedohodne velení...

Od příště ať všemu velí Thornwald, pokud bude přítomen

btw: Co ztráty mezi samotnými velmoži?
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 07 bře 2008, 22:33

Atlantis píše:Tak to dopadá, když se nedohodne velení...

Od příště ať všemu velí Thornwald, pokud bude přítomen

btw: Co ztráty mezi samotnými velmoži?

Nevím kdo byl přítomen osobně... mohli by jste to psát

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 07 bře 2008, 22:34

Kurva Evžen mě už začíná srát. Tohle je už podruhý né-li potřetí. Do Olomouce by dorazila jak pěchota tak jízda.
(a at dostanu raději ban, než abych to editoval a měnil na slušnější slova)

A nechápu to dělení sil. Jako jestli jste nesouhlasily abych velel tak jste to měli napsat sem když jsem se ptal na navě názory. Chtěl jsem se ujmou velení aby právě nic takového nestalo. Myslel jsem,že právě z fukce kterou mám tam bude ta vážnost toho aby nebyl problémy ve velení. A pokud se pamatuji. Tak zrovna Pán z Rožmberka mě jako velitele uznal.
Pán ze Šternberka

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 07 bře 2008, 22:36

Vals píše:Nevím kdo byl přítomen osobně... mohli by jste to psát
Já jsem to bral jako samozřejmost, že to budu v Olomouci Organizovat. Tak tedka nechám na tobě zda mě prohlásíš za mrtvého nebo se mi podařilo uniknout.
Pán ze Šternberka

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 07 bře 2008, 22:38

Thornwald píše:Já jsem to bral jako samozřejmost, že to budu v Olomouci Organizovat. Tak tedka nechám na tobě zda mě prohlásíš za mrtvého nebo se mi podařilo uniknout.

Nojono zapomněl jsem si hodit... tentokrát jste všichni unikli. Kvůli mé blbosti :wink:

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 07 bře 2008, 22:41

Thornwald píše: A nechápu to dělení sil. Jako jestli jste nesouhlasily abych velel tak jste to měli napsat sem když jsem se ptal na navě názory. Chtěl jsem se ujmou velení aby právě nic takového nestalo. Myslel jsem,že právě z fukce kterou mám tam bude ta vážnost toho aby nebyl problémy ve velení. A pokud se pamatuji. Tak zrovna Pán z Rožmberka mě jako velitele uznal.
šlo o formu rozkazů, ne o přímou vzpouru

Atlantis jednoznačně prohlásil, že jeho vojska budou podléhat Pánu z Pernštejna... a v štěpánově rozkaze nebyla ani zmínka o nějakém podřízení se. Jenom o tom, že bude provádět svou taktiku, opevňovat Olomouc... tedy jsem to vzal jako zajímavou záminku pro, v tehdejší době zcela běžnou, nepohodu mezi panstvem :wink:

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 07 bře 2008, 22:43

Vals píše:šlo o formu rozkazů, ne o přímou vzpouru

Atlantis jednoznačně prohlásil, že jeho vojska budou podléhat Pánu z Pernštejna... a v štěpánově rozkaze nebyla ani zmínka o nějakém podřízení se. Jenom o tom, že bude provádět svou taktiku, opevňovat Olomouc... tedy jsem to vzal jako zajímavou záminku pro, v tehdejší době zcela běžnou, nepohodu mezi panstvem :wink:
To jistě. Pochopil bych to u Pána z Rožmberka, ale s Pánem z Perštějna nás pojí velice vřelé vztahy. Dokonce i rodové spojenectví.

Njn to by jsi pak ani nebyl ty Valsi :D
Pán ze Šternberka

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 07 bře 2008, 22:49

Kurnik, dvě kola jsem teď vyřízenej...a žádný skill pro mě...
("Stonewall" Jackson)

Odpovědět

Zpět na „Čechy 1306“