Únor 1307

Král Václav III. je mrtev... jakým směrem se bude země dále ubírat je pouze na vás.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals

Odpovědět
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Únor 1307

Příspěvek od Vals » 10 led 2008, 16:08

Takže je tu další měsíc. Deadline jest neděle 18:00

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 13 led 2008, 18:12

Chybí ještě tři rozkazy - dám vám ještě 44minut, protože mám díl Akt-X na pokračování, pak máte už smůlu

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 13 led 2008, 19:12

4 z 6... tedy jdu dělat přepočet, dvě třetiny jsou nutné minimum... kdo neposlal má pech

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 13 led 2008, 20:11

Únor léta páně 1307

Bůh jistě brzy zaplaví celou zemi plameny a krví, neb nebývalá a bohunemilá událost se udála. Vlastní šlechta zajala krále Jindřicha cestujícího na jih a při šarvátce s jeho doprovodem byl král usmrcen. Jindřich I. Korutanský skonal smrtí obyčejného lapky, země se opět pohroužila do chaosu. Spolu s králem však šlechta zajala i několik vozů naložených stříbrem, obrazy a dalšími cennostmi. Část jich zajaly oddíl pod velením Šternberků ještě v Praze…

Horní město Jihlava bylo opět obleženo – tentokrát vojsky pána z Pernštejna, první pokusy o útok však byly zatím odraženy. Copak není neshodám mezi pány konec? Ptají se rolníci i řemeslníci…

Šternberský oddíl pochodující kolem Labe byl u Kolína napaden hlídkující Habsburskou jízdou a byl zcela zmasakrován. Neunikl nikdo krom jednoho pološíleného pikanýra, který se před oddíly krále Rudolfa ukryl do žumpy.

Pověsti hovoří o početných poslech Vartenberků pendlujících mezi Vartenberkem-Hradcem Králové a Vratislaví…

Do Hradce králové dorazily silné oddíly Vartenberků a pomáhají posilovat hradby…

Zrada se odehrála i v Habsburském táboře – poselstvo Vartenberků přijelo do Kutné Hory na jednání ohledně kapitulace a uprostřed jednání zavraždilo Rudolfova bratra Friedricha. Rudolf jen tak tak unikl vrahově dýce. Atentátník z řad poselstva byl poté chycen a umučen. Král Rudolf slíbil Vartenberkovi za jeho věrolomnost hrozivou pomstu. Král Rudolf vydává na Vartenberkovu hlavu odměnu rovných 30 kop stříbra! za takovouto sumu by byl leckterý člověk ochoten si i uříznout nohu...

Těžké boje se odehrávají na Rožmberských panstvích – Šternberská jízda se stále snaží zničit obratně manévrující Rožmberské oddíly, které i nadále unikají a působí Šternberkům citelné ztráty.

Hrad Rožmberk jest osvobozen! Důmyslná past nastražená Šternberskými se obrátila proti nim – díky vázanosti jízdy posily nepřijely včas a předstíraný ústup se změnil v těžkou bitku v lese, kde měli Rožmberci nakonec navrch. Zbytek obléhatelů poté ustoupil a raději se připojil k jízdě, která se konečně odpoutala a společně se vydali osvobodit Budějovice, což se povedlo bez nejmenších problémů, protože Rožmberští obléhatelé bez žoldu prostě odešli do svých domovů…

Bankrot rodiny Rožmberků byl vyhlášen jejich věřitel. Nejbohatští český lichvář Bronštejn – majoritní věřitel Rožmberků zveřejnil jejich nesplacené dluhy a nazval Pána z Rožmberku za „psa“ a dožaduje se okamžitého navrácení dlužné částky a vysokého penále. K tomu zůstal zřejmě pán z Rožmberku dlužný i žold některým svým vojákům jejichž morálka poté velmi klesla

Na pláních nedaleko Prahy zmasakrovaly Švihovské oddíly několik zbylých oddílů Pána z Hazmburka – Šternberské oddíly však pláchly do města. Švihovští se poté obrátili ku Plzni, kde se pokusili město vysvobodit. Hazmburští však bojovali statečně a několik úderů za těžkých ztrát odrazili, ale nakonec byli donuceni se přesile vzdát.

Švihovští též napadli hrad Hazmburk, ale zde tvrdě narazili a jeden z jízdních oddílů byl zcela zničen..

Obléhání Zhořelce nadále trvá – heroická obrana však odolává a Míšeňští mají značné ztráty. Navíc jak se zdá, tak Císař verbuje po Německu další vojsko, ale není jasné zda půjde proti Míšni či do Čech…

Král Rudolf zatím zimuje v Kutné Hoře a vysílá posly na všechny strany. Mimo jiné i do Rakous, kde se shromažďuje německá šlechta ochotná Habsburky podpořit. Též Uherský král Karel z Anjou za Habsburskou podporu slibuje vyslat oddíly na pomoc…

Obrázek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 13 led 2008, 21:22

OPRAVA:

oj,oj,oj veliký omyl nastal - Rožmberský bankrot nenastal! vše ostatní zůstává tak jak je, avšak Rožmberkové splatili své závazky.

Omlouvám se za přehlédnutí :oops:

hadour
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hadour » 13 led 2008, 21:52

Kdo vlastně vede ? Čtení té mapy mi nějak nejde :).

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 13 led 2008, 22:16

Pán ze Šternberka vyzívá všechny pány k zastavení bojů a ke svojání 2. Zemského sněmu. V současné době totiž Pán z Penštějna nevidí důvod k tomu aby boje dále probíhaly když král je mrtev.
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 13 led 2008, 22:26

Thornwald píše:Pán ze Šternberka vyzívá všechny pány k zastavení bojů a ke svojání 2. Zemského sněmu. V současné době totiž Pán z Penštějna nevidí důvod k tomu aby boje dále probíhaly když král je mrtev.
Ladislav z Vartenberka (t. č. správce vartenberských držav) se k výzvě připojuje.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Matej von Jakubčo
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matej von Jakubčo » 14 led 2008, 08:26

Sakra,to mi určite robíte naschvál... :D
Akurát,keď si chystám rozširovať svoje dŕžavy.....
Pán zo Švihova

Fable de Lavoisér, mobilizačný zmocnenec oblasti Le Mans

ČSR 1920- ČSSD -43 mandátov
Ministerstvo sociálnych vecí

Odporca 1.SR , Tisa , fašistov a nacistov všeobecne

Demoralizátor pracovného procesu na okresnom súde v Brezne :)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 14 led 2008, 15:08

Pán z Rožmberka souhlasí.
Kdy a kde?

btw: Valsi, co máš z matiky? a ti žoldnéři, že by odkráčeli domů se mi také nějak nezdá...
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 14 led 2008, 15:11

Atlantis píše:Pán z Rožmberka souhlasí.
Kdy a kde?

btw: Valsi, co máš z matiky? a ti žoldnéři, že by odkráčeli domů se mi také nějak nezdá...
Matiku mám dobrou, ale zapomněl jsem na vlastní pravidlo a původně jsem ti nezapočítal Jihlavu. Nicméně u Budějovic ti stejně padlo 1:6, takže by jsi o ně přišel tak jako tak :wink:

Hadour - osobně mám za to, že nejlépe je na tom Pán z Pernštejna (štěpán), kterej zdatně vydřel z krále celou Moravu a využívá toho, že na něj nikdo nejde :wink:

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 15 led 2008, 22:24

Thornwald píše:Pán ze Šternberka vyzívá všechny pány k zastavení bojů a ke svojání 2. Zemského sněmu. V současné době totiž Pán z Penštějna nevidí důvod k tomu aby boje dále probíhaly když král je mrtev.
Smím věděti proč mluvíte za osobu mojí?
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 15 led 2008, 22:45

stepan-hawk píše:Smím věděti proč mluvíte za osobu mojí?
Koukám, že tu je každý druhý pán z Pernštejna :lol: :lol: :lol:
Obrázek

stepan-hawk
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od stepan-hawk » 16 led 2008, 05:25

Princ Evžen Savojský píše:Koukám, že tu je každý druhý pán z Pernštejna :lol: :lol: :lol:
Taky jsem se divil. :-D
Visi, veneri, vodpali původní verze Ceasarova výroku než se ještě jednou zamyslel. ;-)

v čechách 1526 purkmistr olomoucký.

V Itálii 1494 sultán Sulejmán vládce náš, pán všeho muslimského světa. :-)

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 16 led 2008, 10:47

Když to Tvoje jméno zní tak libozvučně...člověku tam skočí ani neví jak... :D
("Stonewall" Jackson)

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 16 led 2008, 13:40

Atlantis píše:Když to Tvoje jméno zní tak libozvučně...člověku tam skočí ani neví jak... :D
JJ přesně tak. Vetšinou jsi to kontroluji, ale to že se v jedné větě nazvu 2x mě nenapadlo :D
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 16 led 2008, 13:51

Vartenberk. Evžen Vartenberk :P 8)

Obrázek
Obrázek

Thornwald
Poručík
Poručík

Příspěvek od Thornwald » 16 led 2008, 15:21

Vals píše:Matiku mám dobrou, ale zapomněl jsem na vlastní pravidlo a původně jsem ti nezapočítal Jihlavu. Nicméně u Budějovic ti stejně padlo 1:6, takže by jsi o ně přišel tak jako tak :wink:

Hadour - osobně mám za to, že nejlépe je na tom Pán z Pernštejna (štěpán), kterej zdatně vydřel z krále celou Moravu a využívá toho, že na něj nikdo nejde :wink:
No Jihlava by se mu snad započítávat neměla ne? když je v obležení?
Pán ze Šternberka

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 16 led 2008, 15:44

Ale prachy se berou vždy na začátku měsíce, nikoliv na konci, kdy v obležení ještě nebyla.
("Stonewall" Jackson)

Odpovědět

Zpět na „Čechy 1306“