Leden 1307

Král Václav III. je mrtev... jakým směrem se bude země dále ubírat je pouze na vás.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8933
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Leden 1307

Příspěvek od Vals » 28 pro 2007, 23:05

Kvůli mé nepřítomnosti odložen na první lednový týden. Napíši více příští nedělí

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8933
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Příspěvek od Vals » 05 led 2008, 17:55

Protože jsem zpátky až dnes, tak deadline bude Středa 9.1. 2008

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8933
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Příspěvek od Vals » 08 led 2008, 21:42

Takže připomínám - zítra v 19:00 je uzávěrka tahu. Kdo nepošle má smůlu a kdo pošle teprve minutu před, tak se vystavuje riziku inzultace :?

Uživatelský avatar
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Příspěvky: 4673
Registrován: 08 říj 2006, 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 09 led 2008, 02:41

TOT je v 19:00. Pokud to dorazí v 18:59, tak se to prostě STIHLO!!!! Si dej TOT pro nás na 18:55 a pro sebe na 19:00, když se Ti nelíbí, že je člověk přesnej.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8933
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Příspěvek od Vals » 09 led 2008, 20:50

Jsem rád, že jste všichni poslali rozkazy včas, tentokrát to stojí na mě. Přepočet bude zítra odpoledne

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8933
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Příspěvek od Vals » 10 led 2008, 16:07

Leden léta páně 1307

U Kutné Hory došlo k velikému krveprolití! Pokus o propašování zásob do města se ukázal jakožto důmyslná lest a zimou a hladem zle tísnění obléhatelé padli do léčky při pokusu o zmocnění se zásob. Mnoho jich bylo rozdupáno těžkou jízdou českých pánů a morálka dopadla na samé dno, naopak v Kutné Hoře se ozývá bujarý jásot z vítězství. Bídu obléhatelů však přerušil příchod korouhví bratra milostivého vzdorokrále Rudolfa, Friedrich. Lesklé pancíře, plápolající prapory a vozy plné zásob přišly v hodině dvanácté. Bratrské uvítání Rudolfa s Friedrichem, který se dokázal k městu dostat nečekaně rychlým pochodem a vyhnout se Pernštejnské jízdě hlídkující kolem města, však nemělo dlouhého trvání. Oba bratři se rozhodli, že je nutné zničit jízdu napadající jejich voje před samotným pádem města. K tomu udeřilo Habsburské vojsko po několika dnech odpočinku na město, aby zle tísnění měšťané začali zvonit na poplach. To nemohli Pernštejni nechat bez odezvy a jejich jízda, posílená o čerstvé oddíly vyslané z Olomouce, udeřila na obléhatele. Ti však na toto čekali a měli mnoho mužů ukrytých a jízda se dostala do pasti, kdy jim dolnorakouští šlechtici spolu s uherskými žoldnéři uzavřeli ústupovou cestu. Pouze obrovské nasazení Čechů zabránilo naprostému masakru a mnoha se podařilo uniknout… avšak ještě více jich zůstalo ležet na svazích Kaňku s štýrskou píkou nebo kumánským šípem v břiše.

S krytými zády již mohli Habsburci zahájit plný úder na město. To bylo zcela obklíčeno a po několik nocí a dní přepadáváno až konečně byl zahájen úder ze tří stran za použití obléhacích věží a hradby byly proraženy. Obránci bojovali statečně a jednu z bran několikrát dobyli nazpátek, ale jejich odpor byl marný. V beznadějné situaci přijali všichni obránci královu nabídku a vzdali se pod podmínkou že jejich statky ani životy nebudou ohroženy. To král splnil a město vypleněno nebylo, ačkoli veškeré zásoby stříbra byly zabaveny. Rakušáci se poté ve městě ubytovali a odpočívali po útrapách na bojišti. K již dobyté KH dorazilo slabé Šternberské vojsko, které však při pohledu na vlající habsburské korouhve nad městem raději otočilo. Král Rudolf poté vyzval všechny odbojné šlechtice ke složení zbraní a složení přísahy jemu jakožto právoplatnému králi, za to budou jejich právoplatné statky ponechány v jejich vlastnictví.

Novinky z Prahy! Po příjezdu zprávy o pádu Kutné Hory se začalo na hradě horečně balit a měšťané šuškají o vozech plných stříbra směřujících do Korutan.

V jihočeských nížinách vypukla celá série šarvátek mezi Šternberskou jízdou a Rožmberky. Nicméně boj neskončil vítězstvím ani jedné strany – Šterberkové způsobili citelné ztráty, ale Rožmberský voj zůstal v pořádku. Nicméně plánované útoky se staly nemožné, protože Šterberská jízda nedovolila Rožmberkům se nějak zapojit do bojů u Budějovic. Obléhatelé však provedli úspěšný útok a obsadili jednu z bran. Situace ve městě se stala neudržitelnou a město se vzdalo. Avšak pouze proto, aby bylo následně o pár dní později obleženo silami Rožmberků pochodujícími od Žebráku. Ještě předtím do města přijel Pán ze Šterberku, který si celou cestu trpělivě piloval citát, který pronesl před připravenými konšely při průjezdu branou znějící „V Českých Budějovicích by chtěl žít každý“.

Rožmberk je i nadále obležen bez větších incidentů.

Nedaleko Prahy došlo k další šarvátce. Silný oddíl jízdy a pěchoty Švihovských udeřil na početnější oddíly loajalistů. Po počátečním úspěchu se však stáhl, než se stihli nepřátelé shromáždit, avšak jeho ústup byl příliš pomalý a pronásledovatelé oddíl dostihli… pak však nečekaně udeřila mnohem početnější jízda Švihovských než očekávali a pronásledovatele prakticky zmasakrovala. Zbylé oddíly zejména pána z Hazmburku, které teprve dorazily na bojiště mohly pouze přihlížet zkáze a odrazit následný úder, ale svým druhům pomoci již nemohli.

Plzeň byla obležena slabými oddíly Pána z Hazmburka, jehož agent vyslaný do města byl však odhalen a popraven. Hazmburkům pak nezbylo než město oblehnout a pokusit se o útok, který však neuspěl. Útok se obešel takřka beze ztrát, protože brána se stihla zavřít dříve než k ní někdo pronikl a bez vybavení nemělo cenu se pokoušet o zteč hradeb.

Zhořelec byl obležen Míšeňany, avšak jeho obrana je dobře vedená a odhodlaná…

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Čechy 1306“