Říjen 1306

Král Václav III. je mrtev... jakým směrem se bude země dále ubírat je pouze na vás.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8936
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Říjen 1306

Příspěvek od Vals » 10 pro 2007, 20:54

Jak si Čechy poradí se zradou pána z Rožmberku? je vojenské tažení v podzimních plískanicích dobrý nápad? Těžko říci, ale jedno je jisté - celé západní a jižní Čechy jsou plně v moci prohabsburských sil.. ačkoli klíčová města království stále patří loajalistům.

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8936
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Příspěvek od Vals » 11 pro 2007, 16:39

Dead line jest pátekRudolf dává šanci všem loajalistům odmítnout neprávoplatného krále Jindřicha a uznat jeho za krále. Kdo ho přijme za svého krále nebude potrestán a jeho majetek bude zachován.

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8936
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Příspěvek od Vals » 11 pro 2007, 22:03

Páč asi stejně toho nemáte mnoho na projednání, tak deadline přesunu na štvrtek se š na začátku :wink:


čas zůstává stejný - 19:00

Thornwald
Poručík
Poručík
Příspěvky: 1026
Registrován: 05 dub 2006, 18:57
Bydliště: Choceň

Příspěvek od Thornwald » 11 pro 2007, 22:21

Vals píše:Páč asi stejně toho nemáte mnoho na projednání, tak deadline přesunu na štvrtek se š na začátku :wink:


čas zůstává stejný - 19:00
Toto bych neřekl. NEchal bych to na pátku. Až tedka se Štepán zřejmně sprovoznil comp a máme toho dost co domlouvat.
Pán ze Šternberka
Thornwald=Transportní hrozivě obludný rozměrný ničivý wartburg na anihilaci lidstva a demolici

Uživatelský avatar
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál
Příspěvky: 8936
Registrován: 21 led 2006, 21:42
Bydliště: Nixon's back!

Příspěvek od Vals » 13 pro 2007, 20:32

Říjen 1306

Situace v Čechách i Říši kulminuje! Míšeňský landkrabě Friedrich i Bavorský vévoda Štěpán otevřeně vystoupili proti Císařovi a podpořili na jednání Reichstagu nepřítomného krále Jindřicha.

Pán z Pernštejna oblehl Znomjo. Výpad dolnorakouských pikenýrů z města však obléhatele těžce zasáhl a podařilo se do města probojovat několik vozů se zásobami. Obléhatelé začínají kopat podkopy pod hradbami.

Rychlý výpad Šternberské jízdy poplenil okolí Budějovic, útok na bránu však byl neúspěšný. (plenění snížilo na jeden tah zisk o 10kop)

Oddíl doprovázející zásoby do Jihlavy vystrašen pochodující Habsburskou armádou ponechal vozy svému osudu a prchl do Českého Šternberka.

Jízda Pernštejnů a Šternberků i nadále znervózňuje zadní voj Habsburské armády… Habsburská slabší jízda nebyla schopna silnější jízdu loajalistů odrazit.

Rožmberské sevření Jihlavy posílilo! Habsburská armáda předala obléhací stroje a plným pochodem vyrazila ku Kutné Hoře skrz nehostinnou Vysočinu. První útok na Jihlavu však nevyšel, obléhání pokračuje.

Vojska zemské hotovosti vyrazila na západ. Jedna z armád vyrazil na jih pomoci Zvíkovu, krátká šarvátka v okolí Žebráku jí na rychlosti neubrala, Žebrácká posádka byla příliš malá na to, aby ji zastavila. Následný úder na Rožmberské vojsko rozložené okolo Zvíkova doprovázené výpadem posádky byl rychlý a účinný. Obléhatelé byli příliš slabí a rozptýlení a brzy se dali na útěk. Ztrátou jsou obě obléhací věže přitažené až od Budějovic a dvojice nebohých oddílů, které zůstaly obklíčené v hradě a musely se vzdát. Ztráty útočníků jsou zanedbatelné.

Bitva u Prahy! Hlavní voj zemské hotovosti pod nově jmenovaným maršálkem Petrem ze Šternberka se utkal s vojsky Pána ze Švihova. 4 oddíly jízdy a 8 oddílů pěchoty se utkalo s přesilou zemské hotovosti v počtu 5ti oddílů jízdy a 22 oddílů pěchoty. Srážka byla krátká a jejím výsledkem byl úprk Švihovských do Křivoklátu, kde byli následně obklíčeni a obleženi. Ztráty Švihovských jsou těžké, nepřátelská jízda dohnala zadní voj ustupujících a zmasakrovala ho, než se stihl dostat do hradu. Pokus o rychlý šturm hradu však byl obránci odražen.

Vzpoura v Plzni! Skupina konšelů a měšťanů sympatizující s loajalisty se pokusila převzít ve městě moc. Jejich oddíly však byly v pouliční bitvě rozprášeny posádkou věrnou Pánům ze Švihova a zajatí rebelové pověšeni na hradby pro výstrahu.

Loajalistické posádky ve Slezku posilují na případnou obranu před nepřátelsky naladěnými Poláky či Slezany, část sil byla vyslána na pomoc obléhatelům Opavy. Opavský kníže, nevlastní bratr Václava II Mikuláš však stále odolává

Veliká bitva u Střekova! Silný oddíl Vartenberků napadl taktéž silný oddíl Hazmburků. Převaha však byla na straně Vartenberků. První úder jízdy vedený samotným Evženem z Vartenberků však katastrofálně narazil na píky a halapartny falckých žoldnéřů. Špatnou situaci zvrátil úder pěchoty a výpad z hradu jenž již obrátil Hazmburky na útěk za řeku. Ztráty Vartemberků jsou však značné, zejména na jízdě.


Armáda Rudolfa bratra Friedricha se obrátila na sever, avšak po zprávě o obležení Znojma se vydala na východ

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Čechy 1306“