Otazky k EU III

Europa Universalis III nebo Europa Universalis 3 záleží jen na vás. Jako hráč budete mít opět možnost převzít kontrolu nad jedním z více než 250 světových národů, z něhož se budete snažit během let udělat světovou mocnost, které na světě nebude rovno. Hra začíná v okamžiku, kdy je Konstantinopol dobyta Turky v roce 1453 a pokračuje až do revolucí ve Francii a v Americe. Bude jen na vás jak si poradíte s diplomacií, ekonomikou, vývojem i armádou.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky k EU III

Příspěvek od Atlantis » 05 črc 2012, 09:29

Pokud se mu objevují co 15 dnů, není reálné víc jak 2 oblasti, IMO. Nicméně s touhle frekvencí potápěných lodí bys měl mít námořní tradici na 100%. IMO nabušenej admirál by též mohl pomoci :wink:
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Flowerpunk
Desátník
Desátník

Příspěvek od Flowerpunk » 02 srp 2012, 09:18

Zdravím,

mám dotaz..hraju EU3 s posledním datadiskem a mám problém s obchodníkama...rozházím je do několika obchodních center, chvíli mi trochu vydělávají, ale za pár let je obchod v podstatě na nule a obchodníci mi ani nepřibývají a pořád mi mizej, nevíte čím to? Hraju za Čechy. Má za ně vůbec cenu se obchodem nějak hlouběji zabývat a nepřejít na merkantilismus a obchodní smlouvy?

Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Smajl » 09 bře 2013, 21:40

Mám problém. Mám HTTT verzi EU3. Hraji za Čechy a jsem římský císař. Snažím se HRE centralizovat a potřebuji k tomu více než 50% důvěru v císaře. Ta vždy klesne, když se nějaká provincie obrátí k protestantismu nebo k jiné než katolické víře. Nevíte, jak tomu zabránit? A dá se změnit náboženství HRE? Například pokud bych já, jako císař změnil státní náboženství? Nebo nějak jinak? Díky za odpověď.
Lord Medgar Tully, pán Řekotočí - viewtopic.php?f=127&t=7705
Císař mandžuský - viewtopic.php?f=124&t=7638

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 16 bře 2013, 08:17

HRE je konglomerát fakticky nezávislých států. Pokud se Ti nepodařilo prosadit reformy až do reformace...IMO nic moc. Alespoň něco by se mělo dát stihnout. Jinak reputace císaře klesá jednak časem (byť si nejsem jist, zda i v HttT), jednak mizernou politikou (necháváš "své" ovečky v HRE anektovat či zabírat území, prohraješ válku s agresorem atd.), naopak stoupá rozšiřováním území HRE (získáš kus Polska, připojíš jej k HRE, např.), úspěšným postavením se agresorovy (obvykle Francie, občas Dánsko) a uvolněním nových/anektovaných států v rámci HRE.

Co se týče reformace, nevím, jestli v samotné HttT, ale hra se může zeptat, jakou k tomu zaujmeš politiku. Zda bigotního katolíka nebo tolerantní. Každopádně, pokud si chceš hrát na ochránce katolicismu, je ideální se stát papežským kontrolorem/ochráncem víry, obojí by Ti mělo dát CB proti "odpadlíkům", tzn. se pak na ně můžeš vrhnout a vnutit jim "forced conversion" mír. To by mohlo opět přidávat +body prestiži a císařské autoritě :wink:
Popř. můžeš přejít na stranu protestantismu sám. Tvému panovníkovi to korunu nesebere, nicméně může jeho potomkovi. Nic ovšem není ztraceno, císaře volí volitelé, pokud jich bude dost protestantských(ať již samovolně, či díky Tvé "pomoci") je dost dobře možné, že si korunu císaře uchováš i jako protestant.
("Stonewall" Jackson)

Praetorian
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Praetorian » 30 srp 2013, 13:06

Chtěl bych se zeptat, které soubory přesně zkopírovat tak, aby se mi v EU III Complete objevila moje čeština ze základní hry bez datadisků. Zkoušel jsem zkopírovat obsah složky localisation, ale nevšiml jsem si, že by bylo v Complete verzi něco přeloženo následkem tohoto kroku. Settings na czech měnit nechci, než tu zmršenou diakritiku, to radši originální znění. Nějaká rada? 8)

Jinak případně asi češtinu na Napoleon's Ambition a In Nomine někdo nemáte, že? :lol: Zde na fóru se válí akorát halda smazaných linků k nim ...

Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis » 30 srp 2013, 17:20

Bez zmeny v settings, to udelas pouze tak, ze sloupce s cestinou, myslim ze I, prekopirujes do sloupce treba s anglictinou, v kazdem souboru v adresari localization.

Praetorian
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Praetorian » 30 srp 2013, 19:36

Díky za tip, sice to pořád má problém s ě,ř,ň ale už to vypadá aspoň trochu normálně a dá se to opravit přes funkci nahradit.

Předpokládám tedy, že ty "nedodělky" češtin pro první dva datadisky, co se povalovali zde na fóru, by mi asi někdo neuploadnul někam, že? :wink:

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 30 lis 2013, 10:40

Narazil jsem na problém, hraju za Čechy a jsem císařem Svaté říše římské. Úspěšně jsem zavedl první dvě imperiální reformy, ale když jsem se pokusil provést "reform the hofgericht", tak mi to jen sebralo autoritu, ale nedošlo k zavedení reformy. Nevím, jak je to možné, když většina států říše jsou mými vazaly/spojenci/mám s nimi personální unii. Drtivou většinu říše jsem již konvertoval k protestanství a s většinou států mám dobré vztahy a royal marrige.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 30 lis 2013, 19:58

A hraješ čistou EU3? A není tam kupříkladu nějaká vyčkávací doba, než se to provede?
("Stonewall" Jackson)

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 01 pro 2013, 10:15

Hraju Divine wind. Pochybuju, že by ta vyčkávací doba byla delší než 10 let, které jsem strávil znovuzískáváním crown authority, abych to zkusil znovu a opět neúspěšně.

Wossak
Vojín
Vojín

Příspěvek od Wossak » 14 úno 2014, 00:21

Chci se optat. Dneska jsem si všiml že se tu objevilo AAR za Branibory, no a já zrovna dodělávám první část AAR za Meklemburk tak se chci zeptat jestli nebude vadit když tu budou současně dělány dvě AAR prakticky za stejný stát ?

Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Smajl » 14 úno 2014, 00:27

Každý report je vítán, jelikož je jich tu žalostně málo...
Lord Medgar Tully, pán Řekotočí - viewtopic.php?f=127&t=7705
Císař mandžuský - viewtopic.php?f=124&t=7638

Wossak
Vojín
Vojín

Příspěvek od Wossak » 14 úno 2014, 00:41

Smajl píše:Každý report je vítán, jelikož je jich tu žalostně málo...
ok. Už se se bál že ho budu muset uložit k ledu. Aspoň to bude zajímavé porovnání strategií :D

Bestie
Vojín
Vojín

Příspěvek od Bestie » 25 bře 2014, 19:03

Zdravim.

Prosim vás jak je možné vytvořit obchodní centrum?
mám základní verzi....

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 25 bře 2014, 19:10

Musíš mít v dané provincii national focus, musíš mít 500 dukátů a nesmíš být členem trade laegue.

Hox
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Hox » 22 dub 2014, 21:30

Zdar, otázočka: ked hrám za Leinster a mám celý ostrov kedy mi vznikne Irsko? cca rok?
Dnešná pravda je zajtrajší klam.

Jozef Adamovič

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 22 dub 2014, 21:42

Aby se ti objevila volba ke zformování Irska, musíš ovládat a mít core na všech potřebných územích (tj. Ulster, Meath, Leinster, Munster a Connaught). Zároveň tvoje primární kultura musí být irská.

Hox
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Hox » 22 dub 2014, 21:48

Scipio píše:Aby se ti objevila volba ke zformování Irska, musíš ovládat a mít core na všech potřebných územích (tj. Ulster, Meath, Leinster, Munster a Connaught). Zároveň tvoje primární kultura musí být irská.
To mám, neni to tym že mam aj Island? ale aj tam mam Irsku kulturu a core
Mám rok 1502
Dnešná pravda je zajtrajší klam.

Jozef Adamovič

Smajl
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Smajl » 22 dub 2014, 22:00

Podle EUIII Wiki:

Ireland must not already exist.
Country is not the HRE