Otazky k EU III

Europa Universalis III nebo Europa Universalis 3 záleží jen na vás. Jako hráč budete mít opět možnost převzít kontrolu nad jedním z více než 250 světových národů, z něhož se budete snažit během let udělat světovou mocnost, které na světě nebude rovno. Hra začíná v okamžiku, kdy je Konstantinopol dobyta Turky v roce 1453 a pokračuje až do revolucí ve Francii a v Americe. Bude jen na vás jak si poradíte s diplomacií, ekonomikou, vývojem i armádou.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky k EU III

Příspěvek od Atlantis » 03 kvě 2012, 20:05

Tenhle modifikátor se mění přes event. Podívej se kdyžtak do manuálu, stránka 135. Nesmíš mít totální nevolnictví, mít vysokou stabilitu, mír a dostatečně ADM schopného panovníka (min. 5 ADM pro +3 stabilitu. 9ADM stačí -1 stabilita), pak Ti po nějaké době (random) naskočí event, dáš, že přijímáš novou myšlenku a ideálně dej i, že všem provinciím klesne nomadic na moderate.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 04 kvě 2012, 11:40

Dobrý. Promiň, že se ještě ptám, ale na přestup nesmím mít v žádné provincii autonomní kmeny. Sebral jsem provincii Koreji a v takovém případě této provincii automaticky naskakuje autonomie. Je to problém, nebo se to kmenové politiky netýká?

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 04 kvě 2012, 14:08

V Koreji by žádné provincie s autonomií být primárně neměli, neb to není kočovnický stát. Tzn. provincie sebrané Koreji by měli být jedno.
("Stonewall" Jackson)

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 04 kvě 2012, 16:28

Asi to je naprogramované tak, že to nejde. posunul jsem aristocracy/plutocracy o 3, serfdom/free subject o 4 a dostal se na hodnoty, s kterými jsem za ostatní státy měl emerging middle class. Čekal jsem asi 30 let a ni - a přitom i v eventech je doba 20 let. Přitom closed society se mi změnilo a to jsem měl moral/market economy jen -3 (tedy o 2 a o 3 horší než oba požadované na zbavení se kočovnictví). A mezitím mi umřel panovník a já dostal jen nadprůměrného (pokud chcete mít šanci, musíte mít boha s ADM minimálně 8 ). Nicméně díky za rady. Jestli někdy MMU přeprogramuju tak, aby to šlo, tak by to mohlo být i zajímavé.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 04 kvě 2012, 21:21

Zajímavé. Mně to šlo za Krymský chanát bez problémů a to všechno.

Nicméně napadá mě, jak to objít za Mongoly jednoduše. Zničit Mandžutsko a vytvořit Qingy. Typ vlády se změní rovnou na absolutistickou monarchii :wink:
("Stonewall" Jackson)

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 04 kvě 2012, 21:29

Já jsem chtěl nejdřív tohle a potom teprve pobít ty okolo. Teď už nějak nedávám Mingy - respektive vyhrávám třeba o 40%, ale nic z toho. napadá mě, že je tam pojistka v tom, že nemám nomády usazené. Nevím - ale usadit je jde jen v některých provinciích a je to dost zdlouhavý proces, to už si můžu nechat tu hordu a zkusit tu tvoji verzi - asi se o kousek vrátím.

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 06 kvě 2012, 13:20

Narazil jsem na další zajímavou věc. Mám toleranci kacířů a bezvěrců vyšší než toleranci vlastní víry. (3.0/4.8/3.8) Jak tedy tolerance funguje - bude v kacířských provinciích menší riziko vzpoury než v pravověrných?

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 06 kvě 2012, 20:30

Jo a teď jsem sjednotil Hindustán, vyhrál pár válek a najednou vydělávám na konci roku 0,16 zlaťáku i když před chvílí to bylo ještě asi 220. Mám sice sociální transformaci společnosti, ale ta by zisky nesnížila o nějakých víc než 1000%. Nějaký nápad, co je tohle za skrytou legraci?

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 06 kvě 2012, 21:57

Nezhoršila se ti dramaticky administrativní efektivita? Z ní může tvůj příjem z daní silně poklesnout a v kombinaci s dalšími modifikátory (jako je ta transformace) to klidně může dát 100%+

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 07 kvě 2012, 07:21

Ne, takový pokles to být nemohl (možná z +2 na +1, ale i s -3 jsem měl zisky mnohem vyšší). Navíc je druhá polovina 17. století, prodělávat měsíčně pár zlatých a na konci roku nedostat ani jeden je podezřelé.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 07 kvě 2012, 07:50

Hraješ nějaký mód? Ve Vannile to divné je, ale třeba v Magna Mundi by to mohlo být právě tamním pojetím administrativní efektivity. Každopádně se podívej na modifikátory u svých daní, pak to objevíš, co ti to tak žere.

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 07 kvě 2012, 09:48

Bylo to v MM. Poté, co opadly modifikátory jako societal outrage (za přechod do modernější skupiny) se to spravilo. Jen mě zkrátka udivoval ten přepočet (pravda žralo to myslím 80% příjmů, ale 20% z 220 je pořád něco okolo 40). Tak to asi bylo tím, ale těch 80% se asi počítalo odjinud a pak to dohromady snižovalo zisky ještě více.

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 08 kvě 2012, 15:49

Něco z Říše. Jak je možné, že kurfiřté volí za císaře kacíře (přičemž v říši je dostatek států se stejnou vírou, jakou mají oni). Záhadným způsobem jsem takto přišel o trůn, i když jsem měl většinu hlasů. Potom se mi napsalo všesdělující a nic neobjasňující sdělení: "Prostě nemůžeš být zvolen," a kurfiřté začali blbnout - místo, aby alespoň podpořili jiný stát se stejnou vírou, začali podporovat kacíře a jeden čas dokonce 3 kurfiřté (včetně mojí maličkosti - fakt miluju ten systém, kdy ani neovlivníte, komu dáváte hlas) hlasovali pro blíže neurčenou rebelskou frakci, tedy pro stát v daném vesmíru neexistující, či alespoň nevytvořený. Co to znamená? A asi o dva měsíce později císař prohlásil, že má nějak (asi neviditelnými armádami z budoucnosti) ovládá města všech kurfiřtů (což je podmínkou) a rozpouští Svatou říši římskou. Načež si asi 30 států navzájem vyhlásilo válku a začaly se vybíjet. Není to trochu přehnané i na MM?
Naposledy upravil(a) Boleslav Lev dne 08 kvě 2012, 15:54, celkem upraveno 1 x.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 08 kvě 2012, 15:54

Hele, to snad hoď screen nebo pošli save. Tohle bych chtěl vidět :D
("Stonewall" Jackson)

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 11 kvě 2012, 13:35

nebol si rogue emperor alebo nieco podobne, ked obsadis ako cisar uzemia v ramci HRE na ktore nemas narok tak ta budu vsetci nenavidiet a urcite ta znova nezvolia

a ten screen by som aj ja rad videl :D
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 11 kvě 2012, 20:30

Tady je screen z rozdělení kurfiřtů. Po tomto období začali hlasovat pro Švédsko a pak se říše rozpadla. Já jsem hru načetl a pokračoval méně agresivně.

http://imageshack.us/photo/my-images/69/hret.jpg/

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 11 kvě 2012, 22:15

To je divné, nezměnil jsi typ vlády na nějaký nepřijatelný? (Tzn. na cokoliv mimo monarchii?). Každopádně se jedná o nějaký bug s nímž jsem se ve hře nesetkal...

Boleslav Lev
Četař
Četař

Příspěvek od Boleslav Lev » 11 kvě 2012, 22:41

K žádné takové změně nedošlo. Jediným přečinem byl zábor rakouských provincií. Ten by tohle dělat neměl. No nic - podruhé jsem zabíral méně a něco dával do císařské správy a nestalo se to.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 12 kvě 2012, 08:01

Samotný zábor provincií by vadit neměl, tedy za předpokladu, že jsi nepřekročil právě nějakou tu hodnotu "rogue emperor". Ale to by rozhodně nemělo vést k takovýmhle zmatkům, to by jsi prostě nebyl znovu zvolen a jelo by se normálně dál.

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 12 kvě 2012, 12:00

No, hlavně, co jsem se koukal na ten save, tak to vypadá, že se HRE rozpouští ( když nechápu proč). V autosavu ještě je, v tom klasickém savu již ne a když jsem to z autosavu pustil, tak do pár měsíců přišlo dismiss HRE. Tzn. nevím, co jsi tam přesně zprasil, ale Říše je KO. Jestli ten screen není bezprostředně po tom rozpuštění. To by ledasco vysvětlovalo :D
("Stonewall" Jackson)

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis III“