Mody k EU3

Europa Universalis III nebo Europa Universalis 3 záleží jen na vás. Jako hráč budete mít opět možnost převzít kontrolu nad jedním z více než 250 světových národů, z něhož se budete snažit během let udělat světovou mocnost, které na světě nebude rovno. Hra začíná v okamžiku, kdy je Konstantinopol dobyta Turky v roce 1453 a pokračuje až do revolucí ve Francii a v Americe. Bude jen na vás jak si poradíte s diplomacií, ekonomikou, vývojem i armádou.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Mody k EU3

Příspěvek od Vals » 04 úno 2007, 12:26

Tak tady je téma pro diskuzi k modum. A hned mám první nápad. Na paradoxím foru jsem se dočetl o ambiciozním modu, který by převedl hrací dobu z 1453-1790 do 1066-1453 a potřebuji týpky, co jim dají seznamy panovníků, jejich schopnosti, podrobnosti. Tak mne napadlo, zda-li bychom jim nehelfli a společnými silami pořádně nepromakali Čechy, který by jinak určo ohavně odflákli :wink:

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 04 úno 2007, 13:04

No já jsem pro!

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Medieval Universalis

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 04 úno 2007, 13:18

Ano, tenhle mod jsem našel taky, autor svůj projekt pojmenoval Medieval Universalis. Na druhou stranu, pokud se hra vyvíjí podle pravidel dynamického ahistorismu, tak jim seznam panovníků a generálů nebude moc co k čemu - spíš jim poskytnout seznam českých jmen včetně šlechtických rodů, v původním EU3 má česká šlechta jména typu Brno, Lablonec (sic!), Praha, Trutnov :x :roll: . Nemluvě o tom, že v EU3 má Komenský skill 1 !!!! Kurvy nevděčné, půlka z nich by bez Komenského neuměla programovat (první moderní učebnice ve Švédsku napsal kdo?!) a oni mu dají skill 1. No nic, musím se uklidnit, asi se vrátít k panovnickým povinnostem a postavím si zbrojní manufakturu :D :evil:

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 04 úno 2007, 13:20

Jakto, že jim je k ničemu? EU3 musí mít přesné panovníky pro ty dynamické straty v jakékoli období, to jsi si nevšiml, že můžeš začínat kdykoli?

A ty jména jsem si už opravil na Rožmberky, Z Lipé, a tak dále

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 04 úno 2007, 14:19

Jo, máš pravdu, právě jsem si pořádně přečetl záměr toho člověka, který mod vyrábí a vypadá to, že opravdu touží po historické přesnosti a chce mít v každém roce přesnou mapu i historii. Bohulibý záměr, ale bude to velká fuška. Jak jsi opravil ta jména? Stačí to opravdu změnit pouze v tom adresáři common/countries/bohemia ??? Nechci do toho moc šprtat, ale pokud stačí změnit jeden soubor ...

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 04 úno 2007, 15:55

Princ Evžen Savojský píše:Jo, máš pravdu, právě jsem si pořádně přečetl záměr toho člověka, který mod vyrábí a vypadá to, že opravdu touží po historické přesnosti a chce mít v každém roce přesnou mapu i historii. Bohulibý záměr, ale bude to velká fuška. Jak jsi opravil ta jména? Stačí to opravdu změnit pouze v tom adresáři common/countries/bohemia ??? Nechci do toho moc šprtat, ale pokud stačí změnit jeden soubor ...

jj stačí

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 04 úno 2007, 17:32

No v tomhle jim klidně pomůžu. Co všechno ten panovník má? Jako sílu, diplomacii, inteligenci? Jak přesně?
Co tech teamy? A co tam je ještě? Napiš, dodám. Není problém.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 04 úno 2007, 17:55

Vojenské, diplomatické a ekonomické schopnosti. Pak to chce ještě případně historické velitele, pokud nějací jsou (třebas pro Husity Žižku, atd) a územní vývoj, ale ten se moc měnit nebude, až za Lucemburků pak zisk Slezka a Braniborska a horní Falce

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 04 úno 2007, 18:53

Aby to zase nebylo tak, že Lucembursko nebude existovat, ale češi ho dostnou:D
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 05 úno 2007, 21:51

no tak dle toho co vidim na paradoxím foru musím uznat, že tak za půl roku to bude hra par excelence. Už se těším, už se těším... ta hra je dokonale modifikovatelná, dokonce prej jde přidávat nové posuvníky (v některých modech se plánuje něco jako izolacionalismus/expanzionalismus nebo třebas stálá armáda/žoldnéřská) Někdo rtam pracuje na tom, aby nebyla jen království, ale rozeznávalo to i vévodství, velkovévodství, emiráty, kalifáty, rytířské řády.... prostě slintáááám :lol:

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 05 úno 2007, 21:55

Ideálem bude nc typu: Namixuj si svůj ideální mód. Pravda, bude to konec multiplayeru:-)
("Stonewall" Jackson)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 05 úno 2007, 21:57

Atlantis píše:Ideálem bude nc typu: Namixuj si svůj ideální mód. Pravda, bude to konec multiplayeru:-)

nebude... má to vlastní složku na mody, takže si je můžeš mixovat sám, aniž by ti to zničilo verzi. Nebo si uděláš druhou kopií :wink:

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 05 úno 2007, 22:07

Začínám taktéž slintat...
("Stonewall" Jackson)

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 06 úno 2007, 13:39

jj slintejte a pak si taky poslintejte to cedecko a nebude mit nacem hrat :lola: no musim rict ze se taky silene tesim na eu3 snad bude v cestine
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Můj první (skoro)mod

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 20 úno 2007, 07:44

Tak jsem si vyzkoušel překopat malý mod z fóra Paradoxu. Byl to mod Kingdom of Jerusalem, jehož tvůrce mě přivedl k zoufalství, když vytvořil tohle křižácké království jako židovský stát Izrael (Židé tehdy žili většinou v diaspoře), kterému dal křižáckou vlajku. No nic. Upravil jsem si historii, změnil pár věcí a najednou tady máme v roce 1453 dvouprovinční (Jerusalem a Beirut) křižácké království. Zdvojnásobil jsem příjmy provincie Jeruzalém (pravidelný příliv křesťanských poutníků udělal svoje) a změnil její kulturu na kosmopolitní. Jeruzalémským králům a generálům jsem dal křižácká jména + další drobnosti a juchů - po 50 letech hraní jsem si dokonce troufl využít politických zmatků v regionu a obsadit Aleppo. Stále je to docela obtížné, jsem obklopen samými nepřáteli, ale o to zábavnější. Během hraní zažívám ty nádherné pocity rytířského krále obklíčeného přesilou. Ale co se dá dělat - Bůh to chce. Kdyby někdo tenhle mini mod chtěl, mohl bych poslat, ale nevím jak a co dělat, protože jsem nikdy ještě nic neuploadoval. Na druhou stranu jsem ho měl hotový i s testováním za dvě hodiny, takže tento příspěvek může být třeba zajímavá inspirace :-). Krásné zážitky z hraní EUIII přeji všem :-)

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Pomoc

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 20 úno 2007, 08:11

Ještě poznámka k předcházejícímu příspěvku - jedinou věc, kterou neumím změnit, je excelový soubor (.csv) v složce localisation, soubor text.csv. Konkrétně třeba pro Království jeruzalémské je tam nastavenou přídavné jméno Jewish (židovský). Když ho změním a chci uložit, program mě upozorní na jakousi nekompaktibilitu a uložený soubor pak při spuštění hry nepracuje, jak má. Čím to může být? Změním jediné slovo a hra se skoro celá posere. Něčemu tady nerozumím. Pokud někdo z vás pochopil můj problém a umí mi poradit, budu neskonale vděčný. Docela mě obtěžuje si pak v historii číst, že král Baldwin VII vedl židovsko-mameluckou válku :shock:

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 20 úno 2007, 11:21

No problemo, s tím jsem se potýkal taky. Dáš jednoduše uložit. Pak se Tě to ptá jak. Tak dáš, že to NECHCEŠ uložitv nejnovějším formátu, ale jinak. Jenže to je zdánlivá smyčka, že? Není. Prostě při ukládání dopiš na konec souboru třeba dvojku (mesta2.csv) a dej, že jej chceš uložit takto. A on se uloží pod normálním jménem ve stejném formátu v jakém byl (mesta2.csv se tam vůbec neobjeví, ale mesta.csv bude nahrazen Tebou upraveným a přesto kompatibilním)

Není to asi úplně nejsrozumitelnější, vím. Trošku si s tím pohrej a zkoušej možnosti, přijdeš na to

(Stručně: Uložit, kliknout na NE, dopsat ke jménu ukládaného souboru něco navíc (ideálně tu 2, ta funguje), kliknout na uložit)
("Stonewall" Jackson)

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Hrome!

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 20 úno 2007, 13:08

Asi jsem nervově postižený idiot :evil:
Nejde mi to a nejde mi to! Soubory .csv jsou pro mě prokletím. Vyzkoušel jsem všechny možnosti, které mi navrhl Atlantis (tímto mu děkuju, ale asi házel perly sviním), ale nic, nic a ještě jednou NIC. Rezignace ...

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 20 úno 2007, 14:30

mě nejdou v excelu taky editovat... proto používám wordpad. Prostě to otevřu ve wordpadu a edituju to v něm. To pak tyhle problémy nemá

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Pane mistr, PEČE!!!

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 20 úno 2007, 15:10

Super, díky za radu - s Wordpadem to funguje bez problémů! Valsi, přijmi místo na dvoře jeruzalémských králů:
Advisor - Vals of Kutná Hora, mod reformer, skill ******
Ještě jednou díky - nyní je (skoro)můj minimod úplný :lol: 8) :lol:

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis III“