EU3 - skvělá a úžasná

Europa Universalis III nebo Europa Universalis 3 záleží jen na vás. Jako hráč budete mít opět možnost převzít kontrolu nad jedním z více než 250 světových národů, z něhož se budete snažit během let udělat světovou mocnost, které na světě nebude rovno. Hra začíná v okamžiku, kdy je Konstantinopol dobyta Turky v roce 1453 a pokračuje až do revolucí ve Francii a v Americe. Bude jen na vás jak si poradíte s diplomacií, ekonomikou, vývojem i armádou.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Re: EU3 - skvělá a úžasná

Příspěvek od Atlantis » 06 říj 2012, 15:44

Anglie je právě hezký státeček na uvítanou :)
Jinak něco lehčího v Evropě je např. Dánsko (možnost vytvořit Skandinávii), popř. je i hezké Portugalsko, když si člověk moc nepo...vztahy se Španělskem :)
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis » 06 říj 2012, 17:19

Cechy jsou pro zacatek taky pohodove, nebo Eakousko. Jinak kdyz sem hral za Inky kdysi davno, tak pomalu cela jizni amerika byla ke konci plna nezavislych postkolonialnich statu.

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 06 říj 2012, 19:36

Tak jsem začal za Dánsko a jde to :) ale jaksi jsem nepochopil personální unii vím že to je když oni nemají panovníka ale jak si je připojím ke své říší?? a dále mám vazala v podobě Holštynska jenže když mu chci nabídnou anexi tak to vždy odmítne co mám udělat aby to přijal vztahy máme 200
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 06 říj 2012, 20:05

K tomu Holštýnsku: zkoušej, zkoušej, zkoušej, klidně i reloaduj hru. Ale musíš to zkoušet pořád dokola.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis » 07 říj 2012, 09:20

Pokud personallni unii udrzis 50 let, tak se zeme spoji. Takhle to funguje myslim az od DW.

Dru Zeree
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Dru Zeree » 30 říj 2012, 11:32

Ahoj, mám dotaz. Vlastním EU3 Complete (českou verzi). A když si teď koupím a stáhnu z gamersgate Heir to the Throne anglickou verzi, bude kompatabilní a pojede mi? :D

Red
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Red » 30 říj 2012, 13:21

Za Portugalsko teď hraju a bohužel mám pocit že kromě osídlené Madeiry a 2 regionů na jih od Maroka už nic mít nebudu...Španělé bojujou s Inkama a já jsem ještě zatím neobjevil Azory...tak jsem aspoň sundal to Maroko a Alžírsko, jeden region na oddělení od Mamlukovců jsem nechal chytře jednomu neutrálovi. Snažím se být zadobře jak s Anglány tak Kastílií.

Jo a předtím jsem hrál za Moscovy a dostal jsem se do takovýho stavu kdy jsem v krátkých intervalech bojoval se všemi sousedy rok co rok bez odpočinku. Na to nemám...

Za Rakousko jsem sjednotil Německo, ale na druhej pokus. Musel jsem pořád usilovat o rozdrobení Francie, napoprvý mě schramstla úplně brutálně:D

Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis » 30 říj 2012, 18:06

Dru Zeree píše:Ahoj, mám dotaz. Vlastním EU3 Complete (českou verzi). A když si teď koupím a stáhnu z gamersgate Heir to the Throne anglickou verzi, bude kompatabilní a pojede mi? :D
Pojede na ni, ale bud si ji budes muset prepnout do anglictiny, nebo ti z roysireni budou vyskakovat jen anglicke nazvy eventu.

Dru Zeree
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Dru Zeree » 30 říj 2012, 20:18

A jak se hra přepíná na anglickou verzi? :D

Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis » 30 říj 2012, 20:30

Nemam ted nainstalovano, ale myslim v souboru setting.ini radek language.

GlotZ
Desátník
Desátník

Příspěvek od GlotZ » 31 říj 2012, 09:47

Red píše:Za Portugalsko teď hraju a bohužel mám pocit že kromě osídlené Madeiry a 2 regionů na jih od Maroka už nic mít nebudu...Španělé bojujou s Inkama a já jsem ještě zatím neobjevil Azory...tak jsem aspoň sundal to Maroko a Alžírsko, jeden region na oddělení od Mamlukovců jsem nechal chytře jednomu neutrálovi. Snažím se být zadobře jak s Anglány tak Kastílií.
Udělej si co nejdřív kolonii v severozápadní Africe. Core na ni dostaneš relativně brzy a je to lepší odrazový můstek na různé ty Azory, Kapverdy, a další potřebné ostrovy na kolonizaci Ameriky. Ber si národní ideje na zvýšení Colonial Vision (nebo tak nějak se tomu nadává).
Mně za Francii tato taktika vyšla.

Red
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Red » 31 říj 2012, 11:04

Tak už je to ok, budu mít sever jižní Ameriky a ostrůvky, v Africe mám Maroko, část Alžírska a tu a tam něco menšího. Co jsem dostal možnost stavět conq a explorery tak to šlo rychle (já hrál většinou za vnitrozemský státy a co jsem věděl jsem zapomněl), penízky taky šly nahoru tak jsem vymazal inflaci a postavil nějakou tu textilku. Misi mám obsadit část Indie, to bude asi oříšek:)

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis III“