Izrael

Historie celého lidstva od Pravěku přes Starověk, Středověk, Novověk až po Součastnost kromě Druhé světové války patří do tohoto tématu.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Odpovědět
saper90
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Izrael

Příspěvek od saper90 » 12 úno 2011, 20:28

Zdarec

obracím se na Vás, mocné fórum odborníků, potřebuju poradit. Kamarád potřebuje nějaké dokumenty o izraelské armádě, tajné službě a válkách, kterých se Izrael zúčastnil. Znáte někdo něco? Díky moc.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Re: Izrael

Příspěvek od Vals » 12 úno 2011, 22:20

http://knihy.abz.cz/prodej/arabsko-izraelske-valky-1

Velmi dobrá kniha obsahující snad všechno žádané, určitě moc dobrá pro nějaký hlubší obecnější přehled

saper90
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saper90 » 12 úno 2011, 22:37

Vals píše:http://knihy.abz.cz/prodej/arabsko-izraelske-valky-1

Velmi dobrá kniha obsahující snad všechno žádané, určitě moc dobrá pro nějaký hlubší obecnější přehled

Ano, to jsem mu zmínil. Jestli můžu mít ještě jedno přání - o nějakých televizních dokumentech/filmech nevíš? :) Nepotřebuju konkrétní názvy, bude mi stačit, když řekneš, jestli si někdy něco takovýho viděl :tssa:

Royal
Plukovník
Plukovník

Příspěvek od Royal » 12 úno 2011, 23:51

Wilhelm von Royal, generálporučík a velitel XXXXII. sboru, (Krym 1942)
Michal Jan Lev z Rožmitálu, pán z Rožmitálu, (Čechy 1526-1527)
Enrico de Candia Pescatore, hrabě z Malty, admirál a direktor Republiky Janov (Byzanc 1214-1217)
Čeněk z Vartemberka, pán z Veselí a Vartemberka, rytíř Dračího řádu, nejvyšší purkrabí a královský maršálek, (Husitské války 1424-1426)
William Royal, admirál britského Královského námořnictva (Trafalgar 1805)
Louis Alexander Berthier, divizní generál a náčelník štábu Armée d´Italie, (Itálie 1796)

Marmont
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marmont » 13 úno 2011, 13:23

saper90 píše: Ano, to jsem mu zmínil. Jestli můžu mít ještě jedno přání - o nějakých televizních dokumentech/filmech nevíš? :) Nepotřebuju konkrétní názvy, bude mi stačit, když řekneš, jestli si někdy něco takovýho viděl :tssa:

»Tenhle dokument je opravdu profláknutej...
Na youtube je dost dílů české verze leteckých stíhačů, tady je ten o Izraelsko arabských válkách. Sice se tam toho zrovna moc nedozvíš, ale vizuálně je ten dokument docela atraktivní... :)

saper90
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saper90 » 13 úno 2011, 15:00

Děkuji, děkuji. Obě zmíněná díla znám, ale nějak jsem si na ně nevzpoměl. Díky

abec3
Poručík
Poručík

Příspěvek od abec3 » 14 úno 2011, 10:55

ja som videl dokument o Izraelsko-Egyptskej vojne, kde Izrael získal Suez..ale neviem ako sa to volá
Obrázek
http://cz.buildstate.net/stat.php?nick=kysuce
Čas*úsilie je konštantné; tzn. s ubúdajúcim časom dosahuje úsilie nekonečných hodnôt.

saper90
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saper90 » 14 úno 2011, 12:21

abec3 píše:ja som videl dokument o Izraelsko-Egyptskej vojne, kde Izrael získal Suez..ale neviem ako sa to volá
Výborně, díky, pohledám

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 14 úno 2011, 17:46

saper90 píše:Ano, to jsem mu zmínil. Jestli můžu mít ještě jedno přání - o nějakých televizních dokumentech/filmech nevíš? :) Nepotřebuju konkrétní názvy, bude mi stačit, když řekneš, jestli si někdy něco takovýho viděl :tssa:
V rámci dokumentu na čt - Letečtí stíhači v boji byl v jednom díle rozebrán boj izraelského letectva v sedmidenní válce a Jonkupurské.

EDIT: nějak sem to nedočet do konce. Marmontovi se omlouvám za parafrázování :wink:
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Colombo

Příspěvek od Colombo » 15 úno 2011, 12:56

kurvadrát, nejsou někde k stáhnutí tyhle dokumenty? Nebo celkově česky damované dokumenty, o čemkoliv. Tyhle věci fakt žeru. Až už historické, přírodovědné (hlavně ten hmyz no a genetika, i když tam toho vím už tolik... hominidé jsou super, evoluce, krásné animace), o vojenství (jak byl souboj vojevůdců, bo jak), tohle na youtube je super, nemá někdo seznamy a linky k tomu?

saper90
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saper90 » 16 úno 2011, 10:47

Colombo píše:kurvadrát, nejsou někde k stáhnutí tyhle dokumenty? Nebo celkově česky damované dokumenty, o čemkoliv. Tyhle věci fakt žeru. Až už historické, přírodovědné (hlavně ten hmyz no a genetika, i když tam toho vím už tolik... hominidé jsou super, evoluce, krásné animace), o vojenství (jak byl souboj vojevůdců, bo jak), tohle na youtube je super, nemá někdo seznamy a linky k tomu?

Nedělej si prdel a radši mi sem něco hoď :whip: 8)

Duke
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke » 19 úno 2011, 16:02

Colombo píše:kurvadrát, nejsou někde k stáhnutí tyhle dokumenty? Nebo celkově česky damované dokumenty, o čemkoliv. Tyhle věci fakt žeru. Až už historické, přírodovědné (hlavně ten hmyz no a genetika, i když tam toho vím už tolik... hominidé jsou super, evoluce, krásné animace), o vojenství (jak byl souboj vojevůdců, bo jak), tohle na youtube je super, nemá někdo seznamy a linky k tomu?
Samozřejmě, že jsou. A je jich fakt hnusně velký množstvý a kopit všechny linky ti nebudu. :D
Obrázek

buzola77
Desátník
Desátník

Příspěvek od buzola77 » 23 úno 2011, 16:44

tak jestli hledáš ňákej dokument o Izraeli tak do poručuju Souboj vojevůdců Dajan proti Ámirovi
http://tracker.cztorrent.net/torrent/so ... -cz/35371/

Odpovědět

Zpět na „Historie“