Vývoj německé vlajky

Historie celého lidstva od Pravěku přes Starověk, Středověk, Novověk až po Součastnost kromě Druhé světové války patří do tohoto tématu.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Vývoj německé vlajky

Příspěvek od Moo »

pls nemate nekdo obrazky kde by bylo jak se vyvijela německá vlajka od Bismarka až doted?
Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo »

dik super stranka
Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo »

mam takovej dotaz všiml jsem si z televize a z fotek, že čeští neonacisté používají vlajky německého císařství http://www.odpor.org/ ( uplne navrchu je jich hafo.........ne nenavštěvuji ty stránky pravidelně :roll: ). Můžete mi někdo vysvětlit co to má jako symbolizovat?neonacisté používají symbol Konzervativního, monarchistického režimu

:D
Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall »

Moorow píše:mam takovej dotaz všiml jsem si z televize a z fotek, že čeští neonacisté používají vlajky německého císařství http://www.odpor.org/ ( uplne navrchu je jich hafo.........ne nenavštěvuji ty stránky pravidelně :roll: ). Můžete mi někdo vysvětlit co to má jako symbolizovat?neonacisté používají symbol Konzervativního, monarchistického režimu

:D
Já ti to řeknu a ty ji začneš používat taky :roll: :lol: Dělám si srandu, nemám vůbec tušení, oni používaj nějaké vlajky? Vlastně, co jsou to neonacisté?
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

Heimdall píše:Já ti to řeknu a ty ji začneš používat taky :roll: :lol: Dělám si srandu, nemám vůbec tušení, oni používaj nějaké vlajky? Vlastně, co jsou to neonacisté?

vesměs troubové, kteří opěvují režim za jehož vlády by nejspíš nepřežili :wink:
pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj »

Vals píše:vesměs troubové, kteří opěvují režim za jehož vlády by nejspíš nepřežili :wink:
Souhlas, bohužel pár takových č*ráků mám i ve třídě...
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.
Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo »

DObře hoši taky souhlasím ale o te vlajce nevíte asi že ..... zeptám se picmy, jeden z chytřejších v jejich řadách ........................... jinak co vlastně znamená ta dnešní německá vlajka? Všiml jsem si že ji němci mají vždycky když je demokracie ( vytvořili ji v roce 1848 na sněmu, pak ji mělo až výmarské německo a pak až spolková republika něm. ( myslím že ji mělo i západní aj vychodní jen se srpem) ...
Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals »

Moorow píše:DObře hoši taky souhlasím ale o te vlajce nevíte asi že ..... zeptám se picmy, jeden z chytřejších v jejich řadách ........................... jinak co vlastně znamená ta dnešní německá vlajka? Všiml jsem si že ji němci mají vždycky když je demokracie ( vytvořili ji v roce 1848 na sněmu, pak ji mělo až výmarské německo a pak až spolková republika něm. ( myslím že ji mělo i západní aj vychodní jen se srpem) ...

no nevíme no... je to přinejmenším podivné. Asi jim imponují její barvy :wink:

Co se týče moderní vlajky, tak jsem o tom kdysi něco četl. Zkusím to někde pohledat, ale asi je to marmný, páč už je to dlouho a nevím kde začít :wink:
William (Wildcat) Blake
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od William (Wildcat) Blake »

Zrovna jsem dočet jednu diskuzi, kde to probírali. Možnosti:
1. barvy erbu Svaté říše římské
2. barvy jednotky dobrovolníků Lützowsche Jäger z roku 1813 (černo-červená)
3. tradiční národní barvy německých států
všechny jsou tak trochu na vodě :)
Obrázek
Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský »

Černá a zlatá (ta žlutá) symbolizuje Svatou říši římskou národa německého. Červená barva se tam objevila až s revolučním rokem 1848 a má znamenat německý republikanismus. Je kolem toho spousta teorií, všechny zajímavější (které popírají to, co jsem uvedl výše) jsou uvedeny např. ve wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Germany
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek
jackb
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jackb »

co sa neonacistov tika, ak budes mat vysvetlenie tak to sem hod, lebo ma fakt zaujima ake spjenie maju cisarstvo a nacizmus...
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Nejjednodušší vysvětlení....je to podobné (prostý člověk obvykle neví, že tohle není nacistická vlajka...ví že je Německá a vidí na ni kříž a to mu stačí) a není to trestný.
možnost 2: Ti blbci si myslí, že Vilém II. byl větší slobvanomilec než později Hitler :D
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)
Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall »

Hoši, já svým selským rozumem bych tipoval, že císařská vlajka symbolizuje toho starého dobrého "německého vojáka" a duch němectví, prušáctví a všechny vlastnosti s tím spojené, na kterých stavěl i Adolf Hitler a které umožnily dojít ve WWII tak daleko. :D

A pak v tom bude ještě druhý jednoduchý důvod - je to legální symbol.
Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo »

Takže jsem se osobně zeptal picmy a tem mi řekl že " scharz, weiss, rot" se používá jako podklad pro hákový kříž no a že NSDAP používalo tenhle znak

no a ma pravdu: http://www.crwflags.com/fotw/flags/de1933.html

muj nazor je že to mělo symbolizovat návrat silného německa a že tím chtěli nalákat konzervativní a reakční voliče....

no tady ještě picmovo vysvětlení: "proste cervena oznacuje "socialni charakter" NS, bila znamena nacionalismus, a cerna je odkaz na hakovi kriz a vitezstvi bile rasy takhle jim to tam muzes napsat"
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

A proč je dnes místo bílé žlutá?
("Stonewall" Jackson)
jackb
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jackb »

hmm. zaujimave a celkom obstojne vysvetlenie... este ma zaujima preco sa okrem klasickej risskej vlajky (cerveny obdlznik, biely kruh a svastika) pouziva ako neonacisitky znak aj vlajka Kriegsmarine?Obrázek je to fakt len pre pritomnost svastiky?
Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Je hezčí. Alespoň mě se líbí víc.
("Stonewall" Jackson)
Heimdall
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Heimdall »

jackb píše:hmm. zaujimave a celkom obstojne vysvetlenie... este ma zaujima preco sa okrem klasickej risskej vlajky (cerveny obdlznik, biely kruh a svastika) pouziva ako neonacisitky znak aj vlajka Kriegsmarine?
Já mám za to, že to není jen vlajka Kriegsmarine, ale obecně německá válečná vlajka, možná se pletu.
Moo
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Příspěvek od Moo »

taky jsem si všimnul že ta jackbova vlajka se skoro výhradně používá ve spojitosti s kriegsmarine takže pochybuju že je to nějaká "všeobecná" vlajka říše, nebo ozbrojených sil.

Neonacisté ji používají zřejmě jen díky svastice :roll: oni jak vidí svastiku tak se jim postaví p.ák takže......

No jinak já si myslím že ta císařská německá vlajka měla nějaký smysl jako "sjednocení" německa a byla doplněna pruskou bílou, protože hlavní roli hrál pruský královský rod??? ( to je jen moje teorie, jenže ja ted nevim jestli pruská nar. barva je bílá nebo černá).................... no a pak si myslím že nacisté a hitler si k těm barvám prostě vymysleli tuhle kokotinu - "socialni charakter" NS, bila znamena nacionalismus, a cerna je odkaz na hakovi kriz a vitezstvi bile rasy".je to něco jako kdyby ted někdo z Národní strany řekl o české vlajce : Červená znamená sociální charakter, bílá znamená nacionalismu a modrá je odkaz na Járu Cimrmana a vítězství modré rasy :D
Odpovědět

Zpět na „Historie“