První světová válka

Historie celého lidstva od Pravěku přes Starověk, Středověk, Novověk až po Součastnost kromě Druhé světové války patří do tohoto tématu.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Odpovědět
Majky
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majky » 16 lis 2006, 17:02

König píše:Ne..to je jako tvrdit že např. voják na východní frontě je větší hrdina než voják na západní...
Prostě záleží na tom, jak kdo bere slovo hridnství...
Ale teď sem zaslech, že Hradní stráž má změnit uniformy - na ty z čsl. legií, nevíte o tom něco víc?
"Nikdo nemiluje vlast proto, že je velká, ale proto, že je jeho." Seneca

Juliusz K. Rómmel
Rotmistr
Rotmistr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juliusz K. Rómmel » 26 lis 2006, 21:16

Jj,prej by měli mít nový uniformy do pár let a dokonce podle českých vojenských tradicích.Ty co maj teď sou kopie mariňáků a usa.
Jinak čeští legionáři byli MÁSTŘI,mohli dobýt celý rusko sami :lol: .
A ten názor Thilera na začátku diskuze se mi nějak nezamlouvá,hlavně to jak naráží na čechy.Celkem lituju,že se rozpadlo Československo,podle mě to dřív bylo lepší. :D
Bela,horida bela.
Války,strašné války. (myslim že Virgil)

alda66
Četař
Četař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda66 » 20 led 2007, 17:07

Promiňte jestli můžu mít nějaký názor a jestli to není příliš staré,ale asi ne.Pokud jste nezažili válku(já také ne),tak ji nemůžete objektivně posoudit a nelze říct kdo za tento strašný konflikt mohl.A samozřejmě také uznávám památku všech padlých a držím minutu ticha...(o minutu později)...Nevím ale jestli padl i nějaký můj příbuzný,ale doufám že ne,i když to nemohu vědět,bylo to tak dávno a mnoho lidí to nepamatuje,spíše je v povědomí ta druhá světová válka,o mnoho strašnější.Už se nemlaťte,vždycky to odnesou ti nevinní.

Thisis3
Podporučík
Podporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thisis3 » 20 led 2007, 17:26

LISTOPAD JE HODNĚ DÁVNO.

Spíše ji nemůžeme objektivně posoudit, ale co jsem čelt dle pamětí lidí z WWI a z WWII, byla WWI mnohem brutálnější, na frontě prostě byli vidět věci které se nevidí ani v nejhorších snech.

Langi
Četař
Četař

Příspěvek od Langi » 20 led 2007, 19:54

Thisis3 píše: Spíše ji nemůžeme objektivně posoudit, ale co jsem čelt dle pamětí lidí z WWI a z WWII, byla WWI mnohem brutálnější, na frontě prostě byli vidět věci které se nevidí ani v nejhorších snech.

jj si taky myslim že WWI byla brutálnější....a podle mě Západní fronta nejbrutálnější
Naposledy upravil(a) Langi dne 20 led 2007, 19:55, celkem upraveno 1 x.

Langi
Četař
Četař

Příspěvek od Langi » 20 led 2007, 19:55

[quote="Thisis3"].

quote]

Thisis3
Podporučík
Podporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thisis3 » 20 led 2007, 20:38

Langi píše:jj si taky myslim že WWI byla brutálnější....a podle mě Západní fronta nejbrutálnější
Dostalo mě vyprávění od Remarqua o těch mrtvolách vyskakujících z hrobů a ty pak padaly na vojáky dole a lámali kosti...mrazí z toho.

Taky v tý knížce BITVY je zajímavej zážitek...jeden brit procházel dobytý území po útoku a našel tam angličana sedícího a opřenýho o nějaký bedny...břicho měl roztrhaný po celý šířce a ven se mu lavili střeva ledviny, prostě vnitřnosti...a furt řval jen ať ho zastřelí a ukončí a mezitím si rukama za nesnesitelný bolesti rvla vnitřnosti zpátky do těla...

generalisimus
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od generalisimus » 20 led 2007, 20:55

Nebo vyprávění francouzskýho vojáka od Verdunu kterej padl do kráter ve kterym leželi 4 vrstvy mrtvoil v různý stádiu rozkladu,lehce nahnilí z léta,zbytky těch z března a kostry těch co padli při prvnim útoku v únoru.
Arzael Uthor,Vrchní kapitán Šerých plášťů království terenijského

Thisis3
Podporučík
Podporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thisis3 » 20 led 2007, 20:57

Jj, něco podobnýho bylo myslim ve filmu Mrtvá Hlídka kde narazili na hromadu mrtvol, jeden na to šlápl a ty mrtvoly byly zevnitř tak prohnilý že se do toho propad a málem se utopil v uhnívajícíh vnitřnostech.

Shorty
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shorty » 21 led 2007, 00:16

Thisis3 píše:Jj, něco podobnýho bylo myslim ve filmu Mrtvá Hlídka kde narazili na hromadu mrtvol, jeden na to šlápl a ty mrtvoly byly zevnitř tak prohnilý že se do toho propad a málem se utopil v uhnívajícíh vnitřnostech.
vyborne mas jeste neco tak chutneho jako tohle :wink:

Trezza
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trezza » 21 led 2007, 00:22

Bezva, zrovna zítra jedu k mému malému bratranci tak mu budu vyprávět před spaním. :lol:
Obrázek

Langi
Četař
Četař

Příspěvek od Langi » 21 led 2007, 09:53

Thisis3 píše:Dostalo mě vyprávění od Remarqua o těch mrtvolách vyskakujících z hrobů a ty pak padaly na vojáky dole a lámali kosti...mrazí z toho.

jj Remarq to popsal hodně dobře....mě se od něj líbí jak dokáže popsat tu určitou věc např. ty jejich záchvaty, zabíjení atd... :)

Thisis3
Podporučík
Podporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thisis3 » 21 led 2007, 11:47

Ještě si pamatuju jak Remarqe psal o tom že jednou vyfasovali nový bajonety...ty se zubama aby to trhalo i maso a vnitřnosti. Brali si je obzvlášť malý kluci a nováčci a mazáci jim je sundávali a dávali jiný...protože když nějakej angličan našel němces takovymhle bajonetem, vyřezal mu s nim oči a jazyk.

TAky jsem byl ve Francii, v muzeu Verdunu a tam byla dost ostrá výstava.
"Zranění hlavy a čelistí"
Pánové, něco tak brutálního jsem neviděl. Představte si že vám celá dolní čelist je urvaná od těla a visí na kousku kůži na tváři...a podobné věci.

Langi
Četař
Četař

Příspěvek od Langi » 21 led 2007, 12:12

Thisis3 píše:Ještě si pamatuju jak Remarqe psal o tom že jednou vyfasovali nový bajonety...ty se zubama aby to trhalo i maso a vnitřnosti. Brali si je obzvlášť malý kluci a nováčci a mazáci jim je sundávali a dávali jiný...protože když nějakej angličan našel němces takovymhle bajonetem, vyřezal mu s nim oči a jazyk.

TAky jsem byl ve Francii, v muzeu Verdunu a tam byla dost ostrá výstava.
"Zranění hlavy a čelistí"
Pánové, něco tak brutálního jsem neviděl. Představte si že vám celá dolní čelist je urvaná od těla a visí na kousku kůži na tváři...a podobné věci.

jo to si taky pamatuju :lol: .....do ty Francie bych se taky rád podíval :wink:

jjenda
Desátník
Desátník

Příspěvek od jjenda » 22 led 2007, 23:27

vzdávám čest Československým legionářům statečně bojujícím proti obrovské přesile v Rsuku
"Sudety jsou právoplatným majetkem třetí říše, to to je poslední územní nárok který musím v evropě vznést, nechceme žádné Čechy!!!"

Adolf Hitler při projevu v německém parlamentu září 1938

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 23 led 2007, 11:31

jjenda píše:vzdávám čest Československým legionářům statečně bojujícím proti obrovské přesile v Rsuku
škoda že nesedíme v hospodě, protože bych si natohle s tebou i připil :wink:
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Trezza
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trezza » 23 led 2007, 12:21

Já taky a ještě bych řekl, že jim vděčíme za to, že nás svět v roce 1919 respektoval
Obrázek

Thisis3
Podporučík
Podporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thisis3 » 23 led 2007, 13:58

Vzdávám čest.

Langi
Četař
Četař

Příspěvek od Langi » 23 led 2007, 15:47

vzdávám čest

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 03 črc 2007, 18:27

Nevím, jestli tenhle film z WW1 všichni znají, nebo jestli to už tady náhodou někde nebylo, ale dneska jsme s Guldem kecali o tom, jaké období v historii válek má kdo rád (pro mě válčení končí vynálezem kulometu, pro Guldeho začíná :) ). Přitom jsem si vzpomněl na tenhle skvělý australský film The Lighthorsemen (Lehká jízda):
http://youtube.com/watch?v=vvjE3h0Ahz8

Cavalry 4EVER :P 8)
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Historie“