Německá koloniální politika

Historie celého lidstva od Pravěku přes Starověk, Středověk, Novověk až po Součastnost kromě Druhé světové války patří do tohoto tématu.

Moderátoři: Dekl, Atlantis, Vals, Royal

Odpovědět
davidjaho
Četař
Četař

Německá koloniální politika

Příspěvek od davidjaho » 16 črc 2018, 13:17

Zdravím, pánové.

Chtěl bych se zeptat, byl by mi někdo schopný doporučit nějaké knihy, dokumenty případně sám říct, jaká byla německá koloniální politika od počátku do konce císařství v roce 1918? Jaký způsob správy preferovali, jak řešili rebelie, výnostnost kolonií, zastoupení evropských kolonistů atd.

jjelen
Kapitán
Kapitán

Re: Německá koloniální politika

Příspěvek od jjelen » 17 črc 2018, 13:59

V čj třeba Knoppa, Sen o světové říši. Nevím jestli je to přesně to co hledáš, určitě to nezachycuje kompletní dějiny všech kolonií ale zas je to celkem čtivé...
Anebo opožděnou expansi od SKřivana (tu jsem osobně nečetl, tak nevím, https://www.databazeknih.cz/knihy/opozd ... nze-262880)
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Tifík
Nadporučík
Nadporučík

Příspěvek od Tifík » 17 črc 2018, 14:33

No jistý si být nemůžu, protože ti nejsem schopen doložit zdroj. Ale mám za to, že jsem někde četl, že Němci velmi obratně využívali nenávist mezi jednotlivými kmeny domorodých obyvatel, takže většinou využívali bojovníky jednoho kmene k potlačení povstání jiného, což bylo prý velmi efektivní a také velmi krvavé v porovnání s ostatními způsoby potlačování rebelií. Jinak si myslím, že obecný systém správy kolonií se napříč Evropou příliš nelišil.
Hetharie 4 (2.pokus):Konrád Východňanský, regent krále Svatopluka I. Kalwenského - leden až říjen 998
Wylam: legát Agateánského bratrstva Regozor, zvaný Železný; rytíř smrti Raileh, velitel Legie zkázy
Heharie 4: paladin Tomáš trážce Východu, Pán Velernova a Cestostráže stál, regent krále Svatopluka I. Kalwenského
Blackfyreovo povstání: Damon Lannister, lord Casterlyovy skály, pán Západních zemí, štít Lannisportu a strážce západu
Hetharie 3: kníže Hövdig Reger ze Starkfäste, kníže Brázdy a jeho syn Arvtak Regeri, pán Starkfäste a Självfältu

„Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
Karel Kryl

davidjaho
Četař
Četař

Příspěvek od davidjaho » 18 črc 2018, 14:10

Díky za tipy. Po těch knížkách sa pokusím porozhlédnout.
Kdybyste našli ještě cokoliv dalšího, neváhejte připsat.

Odpovědět

Zpět na „Historie“