Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 20 úno 2018, 18:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2011, 08:18 
Podplukovník
Podplukovník

Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke
Tleskám velké Lotrinské říši.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2011, 10:02 
Nadporučík
Nadporučík

1600

Obrázek
Náboženská situace, kromě nově získaných území v severním Německu a Holandsku je již všude katolictví. Rekatolizace v severním Německu a spojeneckém Švýcarsku jede na plný plyn.

Obrázek
Mocenská potice Lotrinska je již neotřesitelná. Jedinou kosmetickou vadou je Dauphiné a dva protestantští vazalové v říši, ale kvůli nehorázně vysokému badboy se s tím nedalo až tak moc dělat. Severní Itálie je zcela v mé moci, nebo v moci mých spojenců a vazalů (Parma, Papež - Toskánsko je vazalem Papeže.). Svatá říše římská je až na Čechy a Rakouské země a Pomořany zcela v mém područí. Španělé mají zděděné 2 provincie v Holandsku po Utrechtu. K mé plné spokojenosti chybí akorát 11 provincií.

Obrázek
Mapa mezinárodních vztahů. Ty jsou narozdíl od reputace na špičkové úrovni. Protě z pragmatických důvodů by Lotrinko potřebovalo tak 30 let míru. Dohrané to mám přesně 199 let od začátku - tj. leden 1618. Habsburkové pak budou mít svých starostí dost se stavovským povstáním. Se Španělskem a ostatními katolickými státy udržuji velice dobré vztahy. Na Angilii jsem již rezignoval. Jejich časté anexe v Irsku vztahy neustále ničí.

Obrázek
Politická mapa Lotrinské říše! Ekonomicky naprostá velmoc. Infra a obchod nad 5 - opřeno o 8 rafinerií, 1 man. na zboží, 1 na námořní vybavení. Postavil jsem 6 rafinerií - zbytek získal výboji. mám monopol na produkci: vína, textilu, a dalších 4 produktů ted už si nevzpomínám -asi nám. výrobky, železo, luxusní zboží... Úroveň pozemní armády je již na 20 a díky manufakturám v hospodářství do ní sypu uvolněný kapacity a vzdaluji se největším soupeřům.

Hru už asi hrát nebudu, jelikož mě to už moc nebavilo. Ona chvilková válka s celým výchdním blokem v 80. letech 16. stol. janě ukázala, kdo je na kontinentu pánem. V případné válce je takto velká říše schopna postavit armádu o síle 200 tis. mužů. Rakušany jsem tedy schopen přejet fakticky kdykoliv, ale dobývat je postupně po 4 provincíích je prostě otrava a Burgundskou cestu postupnýho oklešťování opakovat nechci - a asi vazalizace silo by šla, ale obsazení by asi neprošlo.

Vůbec o Čechy a Alpy nemám zájem. Tolik finální situace při hře za Lorinsko a obnovu říše Karla Velikého pod vedením lotrinské dynastie Anjou - Vaudemónt.

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2011, 16:44 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Pěkně jsi je podrtil, ne že by to v EU2 bylo zas tak těžké, ale Lotrinsko je bezpochyby výzva. Jenom mne napadá, za Lotrinsko máš v průběhu hry možnost získat Neapol, tu jsi minul, nebo jsi se jen nevydal pro své nároky? A proč jsi se nedal k protireformačním katolíkům, když jsi tak utiskoval chudáky protestanty? :)

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2011, 17:37 
Nadporučík
Nadporučík

Jak sem psal výše - krapet sem upravil dědický event - samo sebou s postihem. Nepřevzít celé dědictví, ale pouze jeho francouzskou část se zřeknutím se cesty stát se Provencí a možnost sjednotit Francii.

Zůstal jsem Lotrinskem s core na dědictví ve Francii - Neapole jsem se zřekl, výměnou za vylepšení vztahů se Španěly. Za core na francouzské dědictví jsem do téhle varianty dal posti -400 zl. jako variantu vyplacení protivníků. Docela velká suma. Do jižní Utálie se mi, abych pravdu řekl moc nechtělo. I když sem měl jednu chvíli Neapol v alianci a dokonce sem ji i zvazalizoval. Osobně bych spíše uvítal severoitalskou stateculturu něž tu jiho.

Zřeknutím se jižní Itálie mi stále zůstala možnost sjednocení Německa se ziskem dvou německých kultur a možnost obnovit říši Karla velikého, což byl můj primární cíl. I když přiznám se že před jednáními o vziku sjednocené říše, když jsem ztratil císařský titul ve prospěch hesenska mě pak párkrát zachránil save-load. Mrzelo mě že sem se však nestal německem s možností využít jeho eventy a získat core i na zbytek říše, ale aspoň to bylo zajímavější.

A protireformační katolíky ze srdce nesnáším - nehledě, že po konverzích se konvertované provincie na tuto víru obracejí. No brrr. Cassus belli se vždycky nějak našel a proti protestantství sem šel hlavně z ryze ekonomických a stabilizačních důvodů - Jak mi klesla stabilita, tak se ta nábožensky rozdílná individua pořád bouřila i s maximální tolerancí. Tolerance je ve hře prostě jen na škodu. Většinou se ztotožňuji s dobovým pohledem dané země a víc si tak hru užívám :D

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina